Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 22:58:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 40 Drukuj
Autor Wątek: Habemus Papam  (Przeczytany 131984 razy)
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #180 dnia: Marca 14, 2013, 18:09:37 pm »

Krok wstecz: ornat używany za czasów starego Mariniego, brak dalmatyki pod ornatem, mitra znana z filmików z czasów kardynalskich Papieża, Msza przodem do ludu, podczas Komunii jakieś śpiewy nie gregoriańskie (czy to jest antyfona komunijna?). Ale ten brak śpiewów to rzeczywiście może z braku płuca - trudno wierzyć w to, że się Mu nie chce.

Módlmy się za Kościół!
Zapisane
Taki sobie o...
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #181 dnia: Marca 14, 2013, 18:15:55 pm »

A czy Jan Paweł II też odprawiał przy stoliku w Kaplicy Sykstyńskiej?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #182 dnia: Marca 14, 2013, 18:18:22 pm »

Najlepszy numer na TVPInfo. Ksiądz (!) tłumaczący (wybiórczo) do III ME podkładał II ME ;D co świadczy chyba o znajomości łaciny ::)

A homilia mi się podobała. Przede wszystkim z głowy a nie z kartki. No i wielka prostota i skromność - prawie cały czas wzrok wbity w podłogę.
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1492

« Odpowiedz #183 dnia: Marca 14, 2013, 18:23:24 pm »

Komunia na klęcząco. 
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #184 dnia: Marca 14, 2013, 18:24:15 pm »


Ale chyba bardzo krótka - tylko na chwilę się odłączyłem i ją przegapiłem?

No więc piszę, że konkretna :)

To co mnie uderzyło to oczywiście dostawiony ołtarz, ale również brak tzw. wstępniaka na początku, papież od razu przeszedł do spowiedzi powszechnej.
Szczerze mówiąc to czytając od wczoraj komentarze spodziewałem się czegoś o wiele gorszego, więc może  stąd brak u mnie jakiegoś większego zawodu. Po za tym myślę, że przez te pierwsze dni trzeba dać Ojcu Świętemu czas. Mi si wydaje, że się naprawdę stara, zobaczymy w najbliższym czasie jak się cała sytuacja wykrystalizuje.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #185 dnia: Marca 14, 2013, 18:32:32 pm »

Trudno się oprzeć wrażeniu, że Państwo obserwujecie wydarzenia w napięciu porównywalnym z wpatrywaniem się kibica w telewizor z wyświetlanym na ekranie meczem. Jest to cokolwiek deprymujące, podobnie jak drobiazgowe wyliczanie, gdzie postawili krucyfiks, co recytowano, a co śpiewano, w co kto był ubrany, zupełnie jakby to były babskie plotki przekazywane gorączkowym szeptem podczas balu w Operze Wiedeńskiej - ten przyszedł w garniturze, zamiast fraku, tamten trzyma widelec nie w tej ręce, ten z nożem do ryby, tamten potrącił kelnera, nieprawdopodobne, powiadasz, mon cheri, chodzą słuchy, że swego czasu... etc.. I to zabawne wróżenie - wróżenie z powitania, z gestów, z ubioru, wklejanie jakichś zasłyszanych historyjek, że ktoś tam gdzieś z Buenos Aires ponoć dał cynk, że modernista-prześladowca Mszy itd. Ojej.

Tylko proszę nie mówić, że to w trosce o Kościół, że to niezwykle ważne - "nasz" czy "nie nasz", że czym prędzej trzeba wybadać perspektywy dla Tradycji, że naturalna ciekawość itd., bo np. Bractwo, o ile wiem, wydało oszczędny w słowach, dyplomatyczny komunikat - i to, jak widać wystarczy. Oczywiście nikomu nie bronię wzajemnego nakręcania się :-), bo kimże jestem, by zabraniać, a co dopiero to egzekwować, po prostu zwracam uwagę na panujący klimat. Który zresztą raczej odziera zjawiska ze wzniosłości i głębi.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2013, 18:43:28 pm wysłana przez ATW » Zapisane
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #186 dnia: Marca 14, 2013, 18:33:52 pm »

Nie wiem czy dobrze usłyszałem ale podczas błogosławieństwa końcowego papież powiedział pod koniec et spiritus sancti zamiast sanctus
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #187 dnia: Marca 14, 2013, 18:34:09 pm »

Komunia na klęcząco. 
Ale i do ręki, jeśli kto wyciągnął.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #188 dnia: Marca 14, 2013, 18:39:26 pm »

jakby to były babskie plotki
Męskie, jeśli już. Baby plotkują inaczej (o czymś innym).
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #189 dnia: Marca 14, 2013, 18:41:58 pm »

Męskie plotki to jeszcze gorsze :)
Zapisane
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #190 dnia: Marca 14, 2013, 18:43:00 pm »

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/przecieki-z-konklawe-zenujaca-wpadka-kardynalow,1,5444647,wiadomosc.html

"La Stampa" przytacza też wpadkę włoskich kardynałów, którzy byli tak pewni wyboru kardynała Angelo Scoli na papieża, że zredagowali list gratulacyjny, który mieli mu wręczyć po środowym głosowaniu. Potem pospiesznie zamieniano jego nazwisko na nazwisko Argentyńczyka, ale cała reszta została doręczona papieżowi w formie, która wyraźnie wskazywała na to, kim był pierwotny adresat.
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1492

« Odpowiedz #191 dnia: Marca 14, 2013, 18:48:42 pm »

Kardynał Roger Mahony był w pierwszym rzędzie.
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #192 dnia: Marca 14, 2013, 18:53:11 pm »

Kardynał Roger Mahony był w pierwszym rzędzie.

Jest jednym z najstarszych kardynałów prezbiterów z pośród elektorów, to dlatego :)
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #193 dnia: Marca 14, 2013, 19:11:14 pm »

Trudno się oprzeć wrażeniu, że Państwo obserwujecie wydarzenia w napięciu porównywalnym z wpatrywaniem się kibica w telewizor z wyświetlanym na ekranie meczem. Jest to cokolwiek deprymujące, podobnie jak drobiazgowe wyliczanie, gdzie postawili krucyfiks, co recytowano, a co śpiewano, w co kto był ubrany, zupełnie jakby to były babskie plotki przekazywane gorączkowym szeptem podczas balu w Operze Wiedeńskiej - ten przyszedł w garniturze, zamiast fraku, tamten trzyma widelec nie w tej ręce, ten z nożem do ryby, tamten potrącił kelnera, nieprawdopodobne, powiadasz, mon cheri, chodzą słuchy, że swego czasu... etc.. I to zabawne wróżenie - wróżenie z powitania, z gestów, z ubioru, wklejanie jakichś zasłyszanych historyjek, że ktoś tam gdzieś z Buenos Aires ponoć dał cynk, że modernista-prześladowca Mszy itd. Ojej.

Skrzywienie zawodowe. Większość wypowiadających się to ministranci.

po prostu zwracam uwagę na panujący klimat. Który zresztą raczej odziera zjawiska ze wzniosłości i głębi.

Myślę, że to naturalna konsekwencja transmitowania liturgii - ogląda się raczej niż uczestniczy. Ja w każdym razie uczestniczyć przez telewizor nie potrafię. Natomiast gdybym był tam na miejscu w Rzymie, to ani by mnie ziębiło, ani grzało, jak, w którą stronę, czy miał paliusz itd.

Jest już pełne nagranie z Mszy:
www.youtube.com/watch?v=iBz0BnhskY0
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2013, 19:12:54 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
romek13
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #194 dnia: Marca 14, 2013, 19:23:32 pm »

To samo pomyślałem z tym płucem. Ewangelię śpiewali.

Ktoś może coś powiedzieć, o czym była homilia?

http://www.pch24.pl/pierwsza-homilia-ojca-swietego-franciszka,13306,i.html
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 40 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!