Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 00:35:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 40 Drukuj
Autor Wątek: Habemus Papam  (Przeczytany 132007 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #120 dnia: Marca 14, 2013, 08:49:19 am »

w odniesieniu do tego co zacytował Pan grzegorz44: to może być tak, że rzeczywiście będzie to ostatni Papież [oby nie spełnił się ten scenariusz!], bo następnego nikt już nie będzie chciał wybierać  :'( z Kościoła jako struktury i wiernych po jego pontyfikacie może kamień na kamieniu nie zostać! [Boże wybacz mi jak zgrzeszyłem]
Nie znam hiszpańskiego, ale tu chyba ta sama osoba: https://www.facebook.com/photo.php?v=264882280217794


Z innej strony: http://niezalezna.pl/39415-kardynal-znany-ze-skromnosci-mowi-nam-aura-migiel-portugalska-watykanistka

-jeśli na poprzednim konklawe przejął głosy kardynała Mediolanu Carlo Martiniego to rzeczywiście módlmy się tym goręcej niż po 11 lutego ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #121 dnia: Marca 14, 2013, 08:53:06 am »

Cytuj
wybryki wyciągane z przeszłości

Właśnie obejrzałem te sprzed półtora roku temu - Msza Święta na stadionie.
Koszmarrrr!!!!
Złapałem doła - Benedykt XVI to chyba naprawdę wg kardynałów był papieżem "przejściowym"...

http://www.youtube.com/watch?v=3RJK0yULkCY
No to teraz i mnie Pan doła zafundował :(


Generalnie to tak (pomijam kwestie KRR i całej Tradycji - o tym pisało kilka osób powyżej):
1. Mówienie o tym, że wydarzenia ostatnich tygodni to misternie ułożony i wdrożony plan BXVI (w co sam uwierzyłem) to kompletne nieporozumienie;
2. BXVI w momencie ogłoszenia swojej abdykacji sugerował wybór młodszego kardynała na papieża - jak widać Jego sugestie zostały totalnie zignorowane;
3. Wiek Franciszka sugeruje, że kardynałowie postąpili zachowawczo i strachliwie - prawdopodobnie bezpieczny czasowo pontyfikat "na przeczekanie" - zobaczymy co się będzie w świecie działo. W momencie kiedy wszystkie "armie" się zbroją (islam się radykalizuje i rusza na podbój, zbliżają się jak sądzę kolejne fale prześladowań Kościoła ze strony lewicy zdobywającej kolejne przyczółki, ateiści atakują na wielu frontach i wygrywają,....) my się przyglądamy?
4. O Franciszku mówi się, że jest społecznikiem (powtarza się to cały czas) a zatem jak sądzę zamiast zajęcia się "największym kryzysem w dziejach Kościoła" będziemy mieli JŚw. pochłoniętego sprawami na które nie ma wpływu i dla których jego zaangażowanie jest zupełnie bez znaczenia - Panie Boże jak bardzo bym chciał się mylić w tym punkcie!
5. Jezuita.

I codziennie będę się modlił za JŚw. i za to, żebym się w tym ciemnowidztwie mylił ...
 
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #122 dnia: Marca 14, 2013, 08:55:40 am »

Mnie zaszokowało to : Buona Sera. Tak po świecku. Podoba mi się że do pracy jeździł autobusem ale jakby nie było jest latynoskim jezuitą.
Coś mi się kojarzy, że ksiądz Najmowicz pisał kiedyś na forum, że w Ameryce Południowej tak generalnie się witają, nawet tradycyjni wierni w ten sposób witają kapłanów.
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #123 dnia: Marca 14, 2013, 09:03:40 am »

Ponadto, o ile pamiętam (z komentarzy po wyborze Jana Pawła II), tak też - Buongiorno - pozdrawiał wiernych Paweł VI witając się z nimi,
dopiero 'Sia lodato Gesù Cristo' Jana Pawła II wywołało powszechne zdziwienie, jako coś niespotykanego wcześniej
(choć nie wiem, jak było z tą formą pozdrowienia za pontyfikatów papieży przed Pawłem VI).
W takim kontekście to 'dobry wieczór' nie jest czymś szokującym, choć przyznaję - np. dla mnie - rozczarowującym.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #124 dnia: Marca 14, 2013, 09:10:38 am »

Msza św. inaugurująca pontyfikat papieża Franciszka sprawowana będzie 19 marca, o godz. 9.30 na placu św. Piotra – poinformował ks. Federico Lombardi.

Tego dnia przypada uroczystość św. Józefa – patrona Kościoła powszechnego. Przy tej okazji dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej podał plan najbliższych zajęć Ojca Świętego.

265 następca św. Piotra odwiedzi w czwartek prywatnie sanktuarium maryjne w Rzymie, a o 17.00 odprawi z kardynałami elektorami Mszę św. w Kaplicy Sykstyńskiej.

Natomiast w piątek o godz. 11.00 spotka się w Sali Klementyńskiej z kardynałami, zarówno uczestniczącymi w wyborze, jak i tymi, którzy ze względu na przekroczenie 80 roku życia nie brali w nim udziału.

Z kolei w sobotę, 16 marca nowy papież spotka się w auli Pawła VI z dziennikarzami. W niedzielę w południe odmówi z wiernymi modlitwę „Anioł Pański”. W środę 20 marca zaś Franciszek spotka się z przedstawicielami bratnich Kościołów chrześcijańskich. Tego dnia nie będzie audiencji ogólnej.

http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x64633/marca-inauguracja-pontyfikatu/
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #125 dnia: Marca 14, 2013, 09:53:00 am »

A cóż to są "bratnie Kościoły chrześcijańskie"?
Mnie interesuje jaki stosunek będzie miał jako papież do tzw. tradycjonalistów i tzw. starej Mszy św. Bo jak obojętnyc lub mało przychylny obudzą się nasi biskupi i zaczną się zakazy. Szczególnie w miejscach gdzie takowa Msza św. jest raz w miesiącu.
Zapisane
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #126 dnia: Marca 14, 2013, 10:26:24 am »

(…) qui sibi nomen imposuit Joannem Paulum Tertium

Módlmy się za Ojca Świętego! Gorąco i serdecznie.
Módlmy się za Kościół Święty — nie ustawajmy odtąd w modlitwach.
Módlmy się za nas – tradycjonalistów, bo przyszła chwila otrzeźwienia i właśnie dzwoni dzwonek na lekcję pokory.

Jaki będzie Franciszek I? Podsumujmy dotychczasowe ogólnie znane informacje:

1.   bardzo sympatyczny [moje własne odczucia], przypomina nieco Jana XXIII i troszeczkę Jana Pawła I
2.   ma opinię skromnego
3.   niechętny wobec przepychu i splendoru
4.   odrzucił zamieszkanie w urzędowym pałacu arcybiskupim na rzecz skromnego mieszkania
5.   przeciwnik fundamentalizmu (za Gayzetą Wybiórczą)
6.   przeciwnik homo-przywilejów
7.   gorący zwolennik dialogu ekumenicznego [wczoraj w komentarzach TV]
8.   przyjmuje na kolanach błogosławieństwo od heretyckich duchownych
9.   podobno „lefebryści” go lubili
10.   z wykształcenia - chemik
11.   JEZUITA (!!!)
12.   w herbie kardynalskim ma IHS z krzyżem wpisane w słońce, poniżej kiść winogron i gwiazda pięcioramienna (u góry 1 ramię, nie 2)
13.   komunii udzielał „na stojaka”
14.   na spotkanie z prezydentem swego kraju wystąpił w garniturze i koszuli z koloratką
15.   na fotografiach widać go w nowomodnych szatach liturgicznych
16.   podobno rzekomo w czasie konklawe w 2005 r. zajął drugie miejsce gdy ponoć ścierała się frakcja liberalna (tj. centrolewicowo liberalna) z frakcją konserwatywną (tj. centroprawicowo liberalna) i przegrał z kard. Ratzingerem, a nawet pono oddał mu swoje głosy
17.   Wybrał imię „Franciszek” – imię nowe wśród papieży. Nawet „Jan Paweł” to kompilacja 2 tradycyjnych imion, No, ale zawsze ktoś musi być „ten pierwszy”
18.   Wybrał imię „Franciszek” – imię bardzo znaczące: Św. Franciszek był przedstawicielem ruchu reformatorskiego w Kościele
19.   Na piersi nosi pektorał – taki jak widać na zdjęciach
20.   Pozdrowił zgromadzonych chrześcijan słowami: „Dobry wieczór
21.   zanim pobłogosławił lud, poprosił zgromadzonych by poprosili Boga o błogosławieństwo dla niego.
22.   poprosił o modlitwę do Matki Boskiej, by zachowała Rzym.
23.   Pożegnał wiernych słowami „Dobranoc, wszystkiego dobrego”.
24.   Przed inauguracją pontyfikatu planuje spotkanie z dziennikarzami
25.   Wkrótce po inauguracji pontyfikatu planuje spotkanie z przedstawicielami bratnich Kościołów chrześcijańskich

Jednym zdaniem: zgodnie z oczekiwaniami kardynałowie wybrali typowego hierarchę przełomu XX i XXI wieku. Czyli JP2-cd.

Fakt, że pochodzi z "końca świata" oznacza tylko tyle, że kardynałowie ostatecznie położyli lachę na pysznej, gnuśnej i gnijącej Europie.

Tymczasem świat, w euforii, prześciga się wyrażaniu nadziei na zmiany po „nieudanym” pontyfikacie Benedykta XVI. W tym duchu mówili wczoraj wszyscy słyszani przeze mnie w TV polscy księża.

Zobaczymy. Oramus pro papa nostro Francisco
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2013, 10:28:35 am wysłana przez Eochaid » Zapisane
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #127 dnia: Marca 14, 2013, 10:55:30 am »

No to ambitnym proponuję nową analizę prof. Jacka Bartyzela:
"[...] jest coś, co w tym wyborze imienia mnie niepokoi, co zdaje się stać w jakiejś kolizji z istotą urzędu papieskiego.

Papiestwo, pontyfikat, to wymiar wertykalny, axis mundi chrześcijaństwa, hierarchiczne zwieńczenie ziemskiej hemisfery Kościoła, stykające się bezpośrednio z hemisferą niebiańską, w której zasiada po prawicy Ojca Jego Głowa Niewidzialna, Chrystus. Papiestwo więc to oślepiający oczy maluczkich, płynący z nadprzyrodzonego źródła, blask, splendor, majestat, sanctum, augustum, mysterium fascinans i – budzące stupor – mysterium tremendum jednocześnie. Charyzmat św. Franciszka i wszystkich jemu podobnych postaci: proroków Starego Testamentu, Ojców Pustyni, anachoretów, mnichów, zwłaszcza z zakonów żebraczych, to wymiar horyzontalny, możliwie najgłębsze uniżenie, „starcie na proch” w chwalebnej intencji naśladowania Odkupiciela. Papiestwo, powiedzmy do końca, to Monarchia Universalis, ziemski reprezentant królującego w chwale i na majestacie Chrystusa Pantokratora; św. Franciszek, jak wszyscy inni wyżej wymienieni, to – by przywołać Nicolasa Gomeza Davilę – „łachmany targane przez święte wichry”.

Więcej:
http://www.pch24.pl/papiez-franciszek---ku-nowemu-eonowi-chrzescijanstwa-,13285,i.html
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #128 dnia: Marca 14, 2013, 11:00:35 am »



Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #129 dnia: Marca 14, 2013, 11:01:18 am »

Zaraz po wojnie Kisielewski spotyka Stommę w Krakowie. Wszędzie dookoła sowieciarze, Stomma pyta Kisiela: Co teraz będzie?
Kisiel: Trzeba przerzucić się z opcji Jagiellońskiej na Piastowską. Właśnie... może jednak gitara? Gitara argentyńska to nie to samo co oazowe rzępolenie i darcie kota.

http://www.youtube.com/watch?v=3RJK0yULkCY

Zawsze podziwiałem gitarę argentyńska i portugalską. Od dziecka grają i śpiewają i to jak. Gitary nie można tak oto potępić w czambuł... temat trzeba pogłębić, zgłębić i ... przemyśleć...

Oto mój coming out, kocham Carlosa Paredesa, mam jego płyty:

http://www.youtube.com/watch?v=_AKiwaojepM
Gitarra z Buenos:
http://www.youtube.com/watch?v=ADMg_CqvDNo

W sumie smutna jest nuta argentyńska a zwłaszcza portugalska. Smutno mi Boże...

Szukajmy zatem plusów dodatnich...
bonus dla tradycjonalistów:
Forma nadzwyczajna na gitarze!
http://www.youtube.com/watch?v=_6voVtNvhDA
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #130 dnia: Marca 14, 2013, 11:04:07 am »

Pytanie: czy śluby posłuszeństwa (przełożonym zakonnym) JŚ Franciszka I nadal obowiązują?  :) Czy może od wczoraj automagicznie się zniknęły?
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #131 dnia: Marca 14, 2013, 11:11:03 am »

Nowe imię - nowy człowiek.
(Tak w wielkim skrócie.) Z tego co pamiętam, nie obowiązują. (Ale głowy nie dam, nie znam/ nie pamiętam źródła.)
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #132 dnia: Marca 14, 2013, 11:14:39 am »

Pytanie: czy śluby posłuszeństwa (przełożonym zakonnym) JŚ Franciszka I nadal obowiązują?  :) Czy może od wczoraj automagicznie się zniknęły?

Śluby posłuszeństwa wobec przełożonych zakonnych nie obowiązują go już od 1992 r., kiedy to został biskupem: zgodnie z kan. 705 KPK 1983 obowiązywało go tylko posłuszeństwo wobec Papieża.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #133 dnia: Marca 14, 2013, 11:18:25 am »



Cóż powiedzieć: Kurwatura wybitnie moderna...
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #134 dnia: Marca 14, 2013, 11:24:39 am »

Przepraszam, co jest nie tak w powyższym ubiorze? (Zupełnie się nie znam).
nie chodzi o ubiór, a o to co trzyma w lewej ręce... chociażby
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 40 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!