Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 21:26:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 40 Drukuj
Autor Wątek: Habemus Papam  (Przeczytany 131963 razy)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #105 dnia: Marca 14, 2013, 00:02:41 am »

Może wszystkie mucety, gronostaje i ozdóbki po prostu Benedykt razem z herbem zabrał do Castel Gandolfo ???
Hahaha.
Ale pokazywali w telewizji sto razy, ze mucet i komza byly przygotowane razem z sutannami i butami. Chyba to takie nowe jest - nie ubieramy sie w ozdobki... Mnie to tez troszke zaskoczylo i nawet zasmucilo - bylo to wszytsko takie, hmmm, dziwne w gruncie rzeczy.
@ romeck
 - Oczywiście. Przecież Ksiądz Kardynał Protodiakon mówił, że i przez telewizor i przez radio i przez internet. Jak zawsze w przypadku Urbi et Orbi.
(swoja drogą - ogłaszał wybór tak bez zapału)
Kardynal Tauran ma chorobe Parkinsona (co bylo zreszta widac po ruchach glowy i sposobie mowienia), wiec tez wplynelo to na to, jak oglaszal wybor nowego papieza.

Moje spostrzezenie jest takie, ze nikt sie za bardzo nie usmiechal (szczegolnie mysle o kardynalach, ktorzy przeciez papieza wybrali), bardziej to bylo taka wymuszona grzecznosc.
Zapisane
grzegorz44
uczestnik
***
Wiadomości: 222

« Odpowiedz #106 dnia: Marca 14, 2013, 00:09:51 am »

http://rorate-caeli.blogspot.com/2013/03/the-horror-buenos-aires-journalist.html

Czy tradycyjni katolicy będą musieli chować się po lasach?


Ponieważ temat podany w linku się nie rozwinął, wrzucam "googlowe" tłumaczenie tekstu z Rorate Caeli. Wynika z niego w zasadzie to, że już gorzej kardynałowie nie mogli wybrać. W takich chwilach nie należy tracić nadziei, ale coś czuję, że niezależnie od różnych ocen jeszcze pożałujemy, iż Benedykt XVI nie jest już papieżem. Może to głupie, ale jakoś po przeczytaniu tekstu poniżej nie będę w stanie powiedzieć o nowym papieżu "Ojciec Święty". Nie wiem, co o tym wszystkim myśleć.

Cytuj
"Horror!
Buenos Aires dziennikarz opisuje Bergoglio
Mamy wielu przyjaciół na całym świecie, w tym w Republice Argentyńskiej drogiego. I poprosiliśmy o ukochanego przyjaciela Marcelo González, Panorama Catolico Internacional, który wie, Kościół Argentynie, jak również dłoni, aby przesłać nam raport na temat nowego papieża. Tutaj to jest:

    Horror!

    Spośród wszystkich kandydatów do pomyślenia, Jorge Mario Bergoglio jest chyba najgorsze. Nie dlatego, że otwarcie głosi doktryny przeciw wierze i moralności, ale dlatego, sądząc z jego pracy jako arcybiskup Buenos Aires, wiary i moralny wydaje się być bez znaczenia dla niego.

    Zaprzysiężony wróg Tradycyjnej Mszy, on dozwolony tylko imitacje nim w rękach zadeklarowanych wrogów starożytnej liturgii. Był prześladowany każdego kapłana, który starał się nosić sutannę, głosić z całą mocą, albo że po prostu zainteresowany Summorum Pontificum.

    Znany niespójności (w czasach, na unintelligibility swoich adresów i homilii), przyzwyczajonych do korzystania z wyrażeń gruboziarnistych, demagogical i niejednoznaczne, że nie można powiedzieć, że jego magisterium jest heterodox, ale raczej nie istnieje na jak myląc go jest.

    Jego świta w Buenos Aires Kurii, z wyjątkiem kilku duchownych, nie został opisany przez racji swoich działań. Niektóre są w poważnym zarzutem moralnego przewinienia.

    On nie przegapić żadnej okazji do czynności gospodarstwa, w którym użyczył Katedra do protestantów, muzułmanów, Żydów, a nawet grup partyzanckich, w imię niemożliwe i niepotrzebne dialogu międzyreligijnego. On jest znany ze swoich spotkań z protestantami na arenie Park Luna, gdzie wraz z kaznodzieja Domu Papieskiego, Raniero Cantalamessa, był "błogosławiony" przez protestanckich ministrów, we wspólnym akcie kultu, w którym w praktyce przyjętych ważności "uprawnień" z telewizyjnych pastorów.

    Wybranie to jest niezrozumiałe: nie jest poliglotą, nie ma Curial doświadczenie, nie świecić dla jego świętości, jest luźna w doktrynie i liturgii, on nie walczył przeciw aborcji, a tylko bardzo słabo przeciwko homoseksualnej "małżeństwa" [zatwierdzony praktycznie bez sprzeciwu ze strony Episkopatu], nie ma żadnych sposobów na cześć Tron Papieski. On nigdy nie walczył o nic innego niż do pozostania u władzy.

    To naprawdę nie może być to, co Benedykt chciał dla Kościoła. I nie wydaje się, że którykolwiek z warunków wymaganych do kontynuowania prac.

    Niech Bóg pomaga Jego Kościół. Nigdy nie można odrzucić, jak po ludzku trudne, jak może się wydawać, możliwość konwersji ... a jednak, w przyszłości przeraża nas."

Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #107 dnia: Marca 14, 2013, 00:42:43 am »

Pamiętacie Państwo książkę Jeana Raspailla "Obóz świętych" ....tam co prawda był to Benedykt XVI ...ale coś mi tak wygląda, ze się Autorowi kolejne proroctwo sprawdzi tym razem, gdy chodzi o wizję Kościoła...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #108 dnia: Marca 14, 2013, 00:55:59 am »

Pamiętacie Państwo książkę Jeana Raspailla "Obóz świętych" ....tam co prawda był to Benedykt XVI ...ale coś mi tak wygląda, ze się Autorowi kolejne proroctwo sprawdzi tym razem, gdy chodzi o wizję Kościoła...

Taa.... Ten biały samolot z Watykanu, który zawsze pierwszy przylatywał z misją charytatywną...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #109 dnia: Marca 14, 2013, 01:05:13 am »

Jest faktycznie jakaś zbieżność zachowania (zapowiadającego główny rys pontyfikatu?) z proroctwem o Piotrze Rzymianinie. Wszak Ojciec święty Franciszek (I) jest przede wszystkim dla całego świata, tymczasem w swoim przemówieniu akcentował rolę biskupa Rzymu i ewangelizacji diecezji rzymskiej...
Ten pontyfikat u początku w odróżnieniu do startu BXVI, cechuje jakaś "niepokonywalna niemoc indukowania" jego kierunku.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #110 dnia: Marca 14, 2013, 01:13:37 am »

Ogólnie na razie sporo sprzecznych danych....zobaczymy co z tego wyniknie, trzeba się modlić za Kościół Święty....za dobrze to nie wygląda na razie...zwłaszcza to "odpalania menory", "Hanukachristmas"...NOMy z tańcami i klaskaniem....i to "Communione e Liberatzione"...
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2013, 01:15:16 am wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #111 dnia: Marca 14, 2013, 01:38:46 am »

za forum IVRP (dopełnienie pytania o odpust z błogosławieństwa papieża)

Mam pytanie: czy odpust zupełny, którego udzielił nam Papież Franciszek jest bezwarunkowy?
Czy to znaczy, że ktoś, kto nie odbył jeszcze spowiedzi Wielkanocnej ma odpuszczone grzechy?
Czyli: kogo ten zupełny odpust dotyczy?   


Zajrzyj tu:
http://www.voxdomini.com.pl/vox_art/odpust2.html

Cytat:   
Wskazane jest, ale nie konieczne, aby przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, a zwłaszcza do komunii św. i pomodlić się w intencjach papieskich w tym samym dniu, w którym dokonuje się dzieła związanego z odpustem; wystarczy jednak, jeśli dopełni się tych pobożnych obrzędów i modlitw w okresie kilkunastu (około 20) dni przed lub po dziele odpustowym.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #112 dnia: Marca 14, 2013, 01:39:49 am »

Ogólnie na razie sporo sprzecznych danych....

Moja nadzieja w tym, że punkt widzenia zmienia się wraz ze zmianą (punktu) siedzenia.
Zaraz po wyborze Benedykta XVI nawet tu wklejano jego zdjęcia z czasów soboru w garniturze...
Zapisane
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #113 dnia: Marca 14, 2013, 01:57:01 am »

Ogólnie na razie sporo sprzecznych danych....

Moja nadzieja w tym, że punkt widzenia zmienia się wraz ze zmianą (punktu) siedzenia.
Zaraz po wyborze Benedykta XVI nawet tu wklejano jego zdjęcia z czasów soboru w garniturze...
Dokładnie.
Dlatego dajmy spokój z tymi spekulacjami (niecne wybryki wyciągane z przeszłości plus chlubna postawa np. wobec teologii wyzwolenia) i pytania co z tej mieszanki wyniknie nie mają sensu.
Papież cieszy się szczególną asystencją Ducha Świętego, która zmienia sposób postrzegania spraw przez Pontifexa.
Módlmy się za papieża Franciszka!
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #114 dnia: Marca 14, 2013, 03:41:46 am »

Cytuj
wybryki wyciągane z przeszłości

Właśnie obejrzałem te sprzed półtora roku temu - Msza Święta na stadionie.
Koszmarrrr!!!!
Złapałem doła - Benedykt XVI to chyba naprawdę wg kardynałów był papieżem "przejściowym"...

http://www.youtube.com/watch?v=3RJK0yULkCY
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #115 dnia: Marca 14, 2013, 07:26:11 am »

[...] Benedykt XVI to chyba naprawdę wg kardynałów był papieżem "przejściowym"... [...]
A mnie by nie dziwiło, gdyby obecny wybór był tak postrzegany (jako przejściowy). Zauważmy, że papież ma już ponad 76 lat.
Sam sądziłem, że wybór padnie na kardynała przynajmniej o kilka lat młodszego, mającego przed sobą pontyfikat potencjalnie kilkunastoletni.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #116 dnia: Marca 14, 2013, 08:01:22 am »

Mnie zaszokowało to : Buona Sera. Tak po świecku. Podoba mi się że do pracy jeździł autobusem ale jakby nie było jest latynoskim jezuitą.
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #117 dnia: Marca 14, 2013, 08:33:31 am »

Jest faktycznie jakaś zbieżność zachowania (zapowiadającego główny rys pontyfikatu?) z proroctwem o Piotrze Rzymianinie. Wszak Ojciec święty Franciszek (I) jest przede wszystkim dla całego świata, tymczasem w swoim przemówieniu akcentował rolę biskupa Rzymu i ewangelizacji diecezji rzymskiej...
Ten pontyfikat u początku w odróżnieniu do startu BXVI, cechuje jakaś "niepokonywalna niemoc indukowania" jego kierunku.

Też to zauważyłem, mało tego, JŚ wyraził się o sobie mniej więcej tak: módlcie się za waszego biskupa, owszem jest biskupem Rzymu, ale wiadomo też, że Namiestnikiem Chrystusa!
Zapisane
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #118 dnia: Marca 14, 2013, 08:38:12 am »

@ romeck
 - Oczywiście. Przecież Ksiądz Kardynał Protodiakon mówił, że i przez telewizor i przez radio i przez internet. Jak zawsze w przypadku Urbi et Orbi.
(swoja drogą - ogłaszał wybór tak bez zapału)
Kardynal Tauran ma chorobe Parkinsona (co bylo zreszta widac po ruchach glowy i sposobie mowienia), wiec tez wplynelo to na to, jak oglaszal wybor nowego papieza.

Moje spostrzezenie jest takie, ze nikt sie za bardzo nie usmiechal (szczegolnie mysle o kardynalach, ktorzy przeciez papieza wybrali), bardziej to bylo taka wymuszona grzecznosc.
[/quote]

A to przepraszam...
a uśmiechali się ... ceremoniarze.... szczególnie ks. Krajewski podając kardynałowi Tauran tekst.
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #119 dnia: Marca 14, 2013, 08:41:37 am »

w odniesieniu do tego co zacytował Pan grzegorz44: to może być tak, że rzeczywiście będzie to ostatni Papież [oby nie spełnił się ten scenariusz!], bo następnego nikt już nie będzie chciał wybierać  :'( z Kościoła jako struktury i wiernych po jego pontyfikacie może kamień na kamieniu nie zostać! [Boże wybacz mi jak zgrzeszyłem]
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 40 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!