Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 22:36:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 40 Drukuj
Autor Wątek: Habemus Papam  (Przeczytany 131978 razy)
romek13
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #60 dnia: Marca 13, 2013, 21:25:16 pm »

Niech go Pan Bóg prowadzi. +++
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #61 dnia: Marca 13, 2013, 21:27:13 pm »

Tak naprawde, to nie wiemy co bedzie. Ludzie na Stolicy Piotrowej sie zmieniaja, a z Rzymu inaczej widac Kosciol. Jesli nowy papiez wezmie sie za porzadki, to mnie brak pomponow nie przeszkadza. Sodoma i gomora wychyla sie z kazdego zakamarka, co rusz to skandal, a my o gronostajach.

Otóż to. Jak Pan Bóg dopuści, to i z kija wypuści.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #62 dnia: Marca 13, 2013, 21:27:50 pm »

http://www.israelunseen.com/new-pope-jorge-bergoglio-celebrated-hannukah-as-cardinal-of-buenos-aires/#.UUDheqiDf7J

 :-X
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #63 dnia: Marca 13, 2013, 21:34:01 pm »

The first pope from the Americas.
The first Jesuit pope.
According to all reports, the runner-up in the 2005 conclave: the Ratzinger adversaries in 2005 finally won.
The application of Summorum Pontificum in the Archdiocese of Buenos Aires has been non-existent.

Za http://rorate-caeli.blogspot.com
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #64 dnia: Marca 13, 2013, 21:38:42 pm »

I jak doczytałam, biegły w 10 językach.

Ale czy w łacinie też?
Ja nie znam łaciny, ale wydaje mi się, że się w czasie błogosławieństwa pomylił.
Czy nie powinien był powiedzieć "...Pater et Filius..."? Bo wydaje mi się, że usłyszałem "...Filii..."...

PS. Witam po półrocznej przerwie na FK
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #65 dnia: Marca 13, 2013, 21:40:16 pm »

Ale czy w łacinie też?
Ja nie znam łaciny, ale wydaje mi się, że się w czasie błogosławieństwa pomylił.
Czy nie powinien był powiedzieć "...Pater et Filius..."? Bo wydaje mi się, że usłyszałem "...Filii..."...
Et benedictio Dei omnipotentis, Patris et Filii et Spiritus Sancti descendat super vos et maneat semper.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #66 dnia: Marca 13, 2013, 21:40:26 pm »

Zastanawia mnie dlaczego najbliżej nowego papieża stał kard. Scola, a dopiero za nim kard. Re. Czyżby Franciszek I zaprosił do towarzyszenia mu swego konkurenta podczas głosowań?
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #67 dnia: Marca 13, 2013, 21:41:19 pm »


Et benedictio Dei omnipotentis, Patris et Filii et Spiritus Sancti descendat super vos et maneat semper.

A to przepraszam...  :-[
Ale nie znam łaciny jak wspomniałem... ;)
Zapisane
magl
adept
*
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #68 dnia: Marca 13, 2013, 21:42:29 pm »

Zaufajmy Duchowi Świętemu !
Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #69 dnia: Marca 13, 2013, 21:44:39 pm »

"Nie twierdzę, że Duch Święty uczestniczy w wyborze papieża w sensie dosłownym, ponieważ Duch Święty na pewno by nie dopuścił do wybrania wielu papieży. Natomiast Duch Święty nie tyle trzyma rękę na pulsie, ile pełni rolę dobrotliwego nauczyciela, zostawiając nam swobodę działania, ale nie spuszczając nas z oka. Rolę Ducha Świętego należy rozumieć bardziej elastycznie. On nie narzuca, na którego kandydata mamy głosować. Zapewne chroni nas tylko przed tym, abyśmy wszystkiego nie zaprzepaścili"
Joseph kard. Ratzinger
15 kwietnia 1997
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #70 dnia: Marca 13, 2013, 21:45:52 pm »


Et benedictio Dei omnipotentis, Patris et Filii et Spiritus Sancti descendat super vos et maneat semper.

A to przepraszam...  :-[
Ale nie znam łaciny jak wspomniałem... ;)
Ja też nie ;)
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #71 dnia: Marca 13, 2013, 21:46:32 pm »

Ktoś w komentarzach na RC wyjaśnia:

Francis I has not been in the See of BA since 1997, so the problems there w/ Summorum Pontificum cannot be blamed on him. He is a member of the Roman Curia, so presumably will know how to clean up the joint.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #72 dnia: Marca 13, 2013, 21:52:06 pm »

Dzięki Ci Chryste za Twojego zastępcę na ziemi.
Oby wiernie pełnił wolę Bożą +++
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #73 dnia: Marca 13, 2013, 21:52:18 pm »

Są już filmiki z proklamacji i Urbi et Orbi - można analizować.

http://www.youtube.com/user/romereports?feature=watch
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #74 dnia: Marca 13, 2013, 21:54:00 pm »

Wszystko mozna zniesc, ale jak nie ma mucetu, komzy i spiewanego blogoslawienstwa, to jest to co najmniej dziwne ;). Nawet bardzo. Jutro ide do kosciola bez sutanny :P :P :P zeby sie dostosowac do nowych porzadkow. Kto wie - moze to bedzie pierwszy papiez, ktory bedzie chodzil "na krotko" :D :D :D.

A na serio - to jestem zdziwiony, ale dobrze, ze nie wybrali Wlocha.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 40 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!