Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:09:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: zabierają dzieci - bezbożna władza podnosi łapsko na Rodzinę
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: zabierają dzieci - bezbożna władza podnosi łapsko na Rodzinę  (Przeczytany 1344 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« dnia: Marca 06, 2013, 18:02:47 pm »

wyjątkowo bulwesująca sprawa odebrania dzieci Rodzinie Państwa Bajkowskich. W linkach więcej na ten temat:
http://www.tv.rp.pl/artykul/873524,987445-Dramatyczne-nagranie-dzieci-Bajkowskich---Wyrywali-sila-.html
http://niezalezna.pl/39146-sila-odebrali-dzieci-ze-szczesliwej-rodziny

Zachęcam do podpisywania petycji w tej sprawie:
http://www.petycjeonline.com/bajkowscy
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 07, 2013, 09:57:34 am »

Potwierdza się cała prawda, że państwo liberalne jest bardziej totalitarne od największego tyrana.

Robi się tak jak na Zachodzie. Może to tylko takie zwykłe zboczenie polityczne, przemijające jak moda tekstylna, ale może... może powoli nadchodzi "czas wielkiego ucisku". Kto to wie?

Libera nos, Domine, a furore liberarorum
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2 dnia: Marca 07, 2013, 12:05:49 pm »

Potwierdza się cała prawda, że państwo liberalne jest bardziej totalitarne od największego tyrana.
Ja to bym chciał wiedzieć tylko, gdzie Pan widzi państwo liberalne (chyba, że pisze Pan z USA i przez słowo liberał rozumie "skrajny socjalista").
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 10, 2013, 09:41:27 am »

Słowo "liberalny" zawsze będzie miało negatywne konotacje w j. polskim. A jakieś bajdurzenia heretyka JKM niewiele zmienią(on jako jedyny próbuje nadać liberalizmowi pozytywny wydźwięk w Polsce).
Obecnie mamy soc-liberalizm, a prawidłowy model państwa opiera się na tradycyjnym podejście w kwestiach moralnych i wolnościowym(ale nieliberalnym) w sferze gospodarczej.

Petycję podpisałem.
Bezrefleksyjne mylenie pojęć i nazywanie socjalizmu - liberalizmem najczęściej uskuteczniają ci sami ludzie, którzy biadolą o ... myleniu pojęć i nazywaniu nacjonalizmu - faszyzmem.
I choć uważają się za jedynych "samodzielnie myślących" i "naprawdę myślących" to tutaj akurat mają na "samodzielne (i prawdziwe) myślenie" odpust :)
Dość zabawne acz symptomatyczne.

Wracając natomiast do meritum, to problem będzie się nasilał i jak inne patologie "zachodu" będzie narastał aż przyjmie zupełnie karykaturalne kształty (porwania dzieci z powodu zbytniej pobożności rodziców, otyłości ...).
Nie wiem czy da się to zatrzymać.
W mojej perspektywie, najważniejsze jest aby nagłaśniać i piętnować osoby odpowiedzialne i NIE POZWOLIĆ IM SIĘ SCHOWAĆ ZA DEMOKRATYCZNYMI URZĘDAMI.
Nie ma chowania się i ukrywania się. Nie "sędzia sądy rejonowego" skazał rodzinę na to nieszczęście, skazał sędzia Adam Kowalski (przykład oczywiście :) ) lat tyle i tyle, zamieszkały tu i tu, kawaler.
Nie dwóch policjantów z komendy powiatowej wywlekło dzieci ze szkoły. Ze szkoły porwało dzieci dwóch mężczyzn, Jacek Kowalski i Paweł Nowak, lat tyle i tyle, zamieszkali tu i tu ......

Jako rodzic w takim nieszczęściu bardzo bym chciał znać wszystkich odpowiedzialnych za nieszczęście mojej rodziny oraz znać hierarchię i zależności całej tej struktury porywaczy.
Donosił pracownik socjalny taki i taki, z jego donosami zgodził się sędzia taki i taki i wydał rozkaz siepaczom -  takiemu i takiemu - żeby porwali moje dzieci itd. itp.

Najgorsze bowiem w tej maszynie jest poczucie bezkarności i "usprawiedliwienia poprzez rozkaz". Ja tam nie wiem mi tak kazali, ja tylko robię to co mi rozkazano, tak mówi prawo nie mogłem inaczej tego zinterpretować itd itp
Dorosły człowiek postępuje według sumienia i za swoje decyzje ponosi odpowiedzialność nie zbiorową, nie urzędową, .... ale odpowiedzialność indywidualną!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 20, 2013, 16:11:15 pm »

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/422671,sad-zdecydowal-dzieci-bajkowskich-zostaja-w-domu-dziecka.html

a jednak lewactwo nie daje za wygraną!

Gdzie jest MOCNY GŁOS EPISKOPATU w kwestii tak rażącego gwałcenia prawa Naturalnego i niszczenia Rodziny???
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #5 dnia: Marca 20, 2013, 19:13:33 pm »

Właśnie o tym mówię.
"Krakowski sąd", "nadgorliwość urzędników", "zgłosili się do psychologa", "opinię specjalisty", "Kurator odebrał dzieci", "Chłopców zabrano ze szkoły siłą",....

GDZIE SĄ NAZWISKA?

Jakby kiedyś miała wrócić normalność na ten łez padół, to nie będzie nawet wiadomo kogo na latarni powie...  znaczy się - komu podziękować!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #6 dnia: Marca 20, 2013, 19:28:57 pm »

Słowo "liberalny" zawsze będzie miało negatywne konotacje w j. polskim. A jakieś bajdurzenia heretyka JKM niewiele zmienią(on jako jedyny próbuje nadać liberalizmowi pozytywny wydźwięk w Polsce).
Obecnie mamy soc-liberalizm, a prawidłowy model państwa opiera się na tradycyjnym podejście w kwestiach moralnych i wolnościowym(ale nieliberalnym) w sferze gospodarczej.

Petycję podpisałem.
Facet, osoba powaznie traktujaca twoje opinie naraza sie na ...przynajmniej wielki bol glowy.
Krytykujesz Mikkego NIE WIEDZAC NIC o tym co on propaguje.
Mikke jest propagatorem tzw. Konserwatyzmu liberalnego. Dla kogos, kto z trudem rozroznia prawo i lewo zrozumienie tego moze byc problemem.
Czesc liberalna dotyczy gospodarki, wolnosci gospodarczej.

A jesli rozumiesz, ale klamiesz, bo wolisz np. PiS, to...niech ci Pan Bóg Wybaczyj.
Nie lubie lewakow.
Poza tym, gdzie ty, znawco, widzisz w Polsce liberalizm?
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: zabierają dzieci - bezbożna władza podnosi łapsko na Rodzinę « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!