Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 23:20:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: 4 Polaków startuje na papieża. Trzymamy kciuki!
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: 4 Polaków startuje na papieża. Trzymamy kciuki!  (Przeczytany 9178 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #30 dnia: Marca 08, 2013, 08:53:04 am »

możemy być spokojni i tak go nie wybiorą.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #31 dnia: Marca 08, 2013, 09:11:32 am »

Tego się właśnie obawiałem, że całe to zamieszanie i medialne zainteresowanie tym zamieszaniem będzie służyło do "promowania się" poszczególnych kardynałów.
Jeden na rowerze, drugi palnie do kamery coś kontrowersyjnego, trzeci wyjawi jakiś skandal,..... zamiast modlitwy i skupienia .....
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #32 dnia: Marca 08, 2013, 09:18:57 am »

dlatego radzę nie słuchać na razie wypowiedzi medialnych
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #33 dnia: Marca 08, 2013, 09:32:21 am »

A propos rowerów ... pamiętacie, jak o jednym zmarłym narcybiskupie pisało się u nas per "miłośnik sportów rowerowych" ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #34 dnia: Marca 08, 2013, 10:50:54 am »

Tego się właśnie obawiałem, że całe to zamieszanie i medialne zainteresowanie tym zamieszaniem będzie służyło do "promowania się" poszczególnych kardynałów.
Jeden na rowerze, drugi palnie do kamery coś kontrowersyjnego, trzeci wyjawi jakiś skandal,..... zamiast modlitwy i skupienia .....
Bez przesady - nie sadze, zeby ktokolwiek chcial zostac papiezem i sie jakos szczegolnie promowal. Mam taka nadzieje w kazdym razie ;).
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #35 dnia: Marca 08, 2013, 11:55:22 am »

Tego się właśnie obawiałem, że całe to zamieszanie i medialne zainteresowanie tym zamieszaniem będzie służyło do "promowania się" poszczególnych kardynałów.
Jeden na rowerze, drugi palnie do kamery coś kontrowersyjnego, trzeci wyjawi jakiś skandal,..... zamiast modlitwy i skupienia .....
Bez przesady - nie sadze, zeby ktokolwiek chcial zostac papiezem i sie jakos szczegolnie promowal. Mam taka nadzieje w kazdym razie ;).

Wlasnie.Amerykanie lubia gadac, ale sie dostosowali, jak im zwrocono uwage. A ze francuski prymas jezdzi na rowerze, to akurat chyba o nim dobrze swiadczy- jak sportowo, oszczednie- same plusy:).
Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #36 dnia: Marca 08, 2013, 13:20:43 pm »

A ze francuski prymas jezdzi na rowerze, to akurat chyba o nim dobrze swiadczy- jak sportowo, oszczednie- same plusy:).

EKOLOGICZNIE!
Greenpeace musi być zachwycone  :P
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
darl
uczestnik
***
Wiadomości: 138

« Odpowiedz #37 dnia: Marca 08, 2013, 14:20:36 pm »

nasi musza sie trzymać razem, inaczej wyslizgają ich Niemcy pod różową flagą: Woelki, Schonborn. Mądry Polak po szkodzie!
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #38 dnia: Marca 08, 2013, 14:44:12 pm »

@darl
Z calym szacunkiem, ale chyba bardziej przecietnych kardynalow jak nasi nie ma nigdzie indziej... Az strach czasami pomyslec, ze tacy ludzie moga wybierac papieza i decydowac o przyszlosci Kosciola... Cale szczescie, ze jeszcze jest Duch Swiety :), ale na Jego dzialanie tez sie trzeba otworzyc.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #39 dnia: Marca 08, 2013, 14:46:31 pm »

Tego się właśnie obawiałem, że całe to zamieszanie i medialne zainteresowanie tym zamieszaniem będzie służyło do "promowania się" poszczególnych kardynałów.
Jeden na rowerze, drugi palnie do kamery coś kontrowersyjnego, trzeci wyjawi jakiś skandal,..... zamiast modlitwy i skupienia .....
Bez przesady - nie sadze, zeby ktokolwiek chcial zostac papiezem i sie jakos szczegolnie promowal. Mam taka nadzieje w kazdym razie ;).
Nie chodzi mi wcale o wypromowanie się na papieża ... to byłoby zabawne :)
Chodzi o promowanie się przed "ludem". O jaki fajny ten kardynał, w dobie kryzysu zamienił limuzynę na rower; o jaki fajny ten kardynał, powiedział, że trzeba zabrać bogatym i dać biednym bo jest niesprawiedliwie; ten kardynał jest bez sensu bo .......
Po co to wszystko. Zamiast na rowerach, skandalach, ... skupią się na modlitwie, medytacji i wyborze godnego następcy św. Piotra.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #40 dnia: Marca 08, 2013, 15:01:10 pm »

Tego się właśnie obawiałem, że całe to zamieszanie i medialne zainteresowanie tym zamieszaniem będzie służyło do "promowania się" poszczególnych kardynałów.
Jeden na rowerze, drugi palnie do kamery coś kontrowersyjnego, trzeci wyjawi jakiś skandal,..... zamiast modlitwy i skupienia .....
Bez przesady - nie sadze, zeby ktokolwiek chcial zostac papiezem i sie jakos szczegolnie promowal. Mam taka nadzieje w kazdym razie ;).
Nie chodzi mi wcale o wypromowanie się na papieża ... to byłoby zabawne :)
Chodzi o promowanie się przed "ludem". O jaki fajny ten kardynał, w dobie kryzysu zamienił limuzynę na rower; o jaki fajny ten kardynał, powiedział, że trzeba zabrać bogatym i dać biednym bo jest niesprawiedliwie; ten kardynał jest bez sensu bo .......
Po co to wszystko. Zamiast na rowerach, skandalach, ... skupią się na modlitwie, medytacji i wyborze godnego następcy św. Piotra.

czy nie dorabia Pan za dużo ideologii do zwykłego jeżdżenia na rowerze? Ja w sytuacji tego kardynała zapewne chodziłbym pieszo. Nie lubię jeździć autem na małe odległosci. W czasach studenckich uważałem, że w granicach jednego miasta nie godzi się jeździć autobusem i zdarzało mi się łazić z radochy na Zagórze piechotą.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #41 dnia: Marca 08, 2013, 15:43:58 pm »

Powinien w sutannie jeździć na rowerze (holendra skontrowano  z myślą o księżach).
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #42 dnia: Marca 08, 2013, 16:07:21 pm »

EKOLOGICZNIE!
Greenpeace musi być zachwycone  :P
I skormnie - pastor Scheinwasser lubi to :D
Zapisane
zdewirtualizować awatary
darl
uczestnik
***
Wiadomości: 138

« Odpowiedz #43 dnia: Marca 08, 2013, 19:00:09 pm »

Włosi się przmilają życzeniami z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet dla wszystkich dam. O naszych cicho.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #44 dnia: Marca 08, 2013, 23:23:43 pm »

Cytuj
O jaki fajny ten kardynał, w dobie kryzysu zamienił limuzynę na rower

W Polsce to można na takim wizerunku zbudować kampanię wyborczą, ale nie na Zachodzie. Był taki prezydent Francji (nie pamiętam który, lata 70-te), co to do pałacu elizejskiego przyjechał na rowerze - skromny swojak. A po kilku miesiącach wyjechał RR ze złotymi klamkami, umoczony w afery gospodarcze.
Jak dla mnie, to może jeździć na rolkach. Ważne by nie było recydywy z Asyżu.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: 4 Polaków startuje na papieża. Trzymamy kciuki! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!