Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 18:36:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Konklawe 2013
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 13 Drukuj
Autor Wątek: Konklawe 2013  (Przeczytany 30543 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 05, 2013, 07:01:00 am »

Kardynał Nycz powinień uczestniczyć w konkregacjach kardynałów, a nie przebywać gdzie indziej. Ale wiadomo, że dla niektórych to Jan Paweł II jest nadal papieżem. Nawet na pogrzebie prymasa Glempa zapowiedzono odczytanie telegramu od niego, a nawet witano prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #16 dnia: Marca 05, 2013, 08:59:02 am »

Cytuj
Kardynał Nycz pojechał do Warszawy na swoje imieniny. Przyjmuje dziś gości z ,,salonu".
Miejmy nadzieję, że wracać będzie taksówką...
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #17 dnia: Marca 05, 2013, 11:27:00 am »

Może nie chciał by w jego imieniu prezenty odbierał biskup Jarecki :)
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #18 dnia: Marca 05, 2013, 13:29:55 pm »

http://ekai.pl/wydarzenia/watykan/x64338/kardynalowie-po-pierwszych-spotkaniach/
Dokumentacja dotycząca sprawy przecieków informacji poufnych z apartamentu papieskiego, skandale związane z molestowaniem seksualnym dokonywanym przez duchownych i reorganizacja Kurii Rzymskiej – te trzy kwestie zdaniem watykanistów dominowały podczas poniedziałkowych kongregacji generalnych.
Jak twierdzi na łamach „La Stampy” Andrea Tornielli z prośbą o poinformowanie purpuratów odnośnie relacji sporządzonej przez komisję pod kierownictwem kard. Juliána Herranza wystąpili w poniedziałek rano kardynałowie Walter Kasper, Christoph Schönborn i Peter Erdö.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #19 dnia: Marca 05, 2013, 14:17:25 pm »

Cytuj
Peter Erdö.

Czy ktoś wie jaki jest jego stosunek do odnowy liturgii i Tridentiny?

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #20 dnia: Marca 05, 2013, 15:51:02 pm »

średnio, aczkolwiek Msza jest w samym centrum Budapesztu, w niedziele i w święta nakazane
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #21 dnia: Marca 05, 2013, 16:59:03 pm »

W dzisiejszej kongregacji brało udział 110 kardynałów elektorów.

Przyjazd kardynałów  Naguiba, Lehmanna, Tong Hona, Pham Minh Mana i Nycza jest spodziewany dziś, co oznacza, że prawdopodobnie jutro spotkają się w komplecie i ustalą w końcu datę rozpoczęcia konklawe.

http://live.lastampa.it/Event/THE_PAPAL_CONCLAVE
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #22 dnia: Marca 05, 2013, 17:25:16 pm »

Cytuj
średnio, aczkolwiek Msza jest w samym centrum Budapesztu, w niedziele i w święta nakazane
czyli tak jak w Warszawie...

niestety, czytałem, że jest poważnym kandydatem nadreńskich kolegów - młodym, na długi czas.
Dla mnie 25 lat brzmi jak wyrok. (kara główna)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #23 dnia: Marca 05, 2013, 17:40:02 pm »

Cytuj
średnio, aczkolwiek Msza jest w samym centrum Budapesztu, w niedziele i w święta nakazane
czyli tak jak w Warszawie...

niestety, czytałem, że jest poważnym kandydatem nadreńskich kolegów - młodym, na długi czas.
Dla mnie 25 lat brzmi jak wyrok. (kara główna)

Raczej większość komentatorów jest zgodna, ze europejczyk nie będący Włochem nie ma na tym konklawe szans. Bukmacherzy tez tak sądzą.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #24 dnia: Marca 05, 2013, 18:10:00 pm »

Cytuj
Raczej większość komentatorów jest zgodna, ze europejczyk nie będący Włochem nie ma na tym konklawe szans. Bukmacherzy tez tak sądzą.

Ufff, oby
ale jednym tchem dopowiadają " lub kard. Scola"
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #25 dnia: Marca 05, 2013, 18:28:28 pm »

Cytuj
Raczej większość komentatorów jest zgodna, ze europejczyk nie będący Włochem nie ma na tym konklawe szans. Bukmacherzy tez tak sądzą.

Ufff, oby
ale jednym tchem dopowiadają " lub kard. Scola"

Ten ma znacznie większe szanse. Ale chyba w sumie nie byłby zły
Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #26 dnia: Marca 05, 2013, 20:11:09 pm »

Cytuj
Raczej większość komentatorów jest zgodna, ze europejczyk nie będący Włochem nie ma na tym konklawe szans. Bukmacherzy tez tak sądzą.

Ufff, oby
ale jednym tchem dopowiadają " lub kard. Scola"

Ten ma znacznie większe szanse. Ale chyba w sumie nie byłby zły

Wg mnie największe szanse z Włochów ma kard. Ravasi.
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #27 dnia: Marca 05, 2013, 20:56:36 pm »

Ciekawi mnie bardzo, skąd P.T. Forumowicze wiedzą, który kardynał ma większe szanse, a który nie. Jak można posiąść taką wiedzę - ja bym też tak chciał? 

A jak już będę miał wiedzę, to zaraz zrobię zakład u bukmacherów. Czy to będzie grzech?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #28 dnia: Marca 05, 2013, 22:38:16 pm »

Cytuj
Ciekawi mnie bardzo, skąd P.T. Forumowicze wiedzą, który kardynał ma większe szanse, a który nie. Jak można posiąść taką wiedzę - ja bym też tak chciał?
ma się karnecik z telefonami...
Cytuj
A jak już będę miał wiedzę, to zaraz zrobię zakład u bukmacherów. Czy to będzie grzech?
Panie Regiomontanus, to nie będzie grzech, to będzie znakomity interes.
Pan do mnie napisze, Pan obstawi, Pan mi da 40% od wygranej (przed opodatkowaniem). Uczciwa propozycja?

Cytuj
Wg mnie największe szanse z Włochów ma kard. Ravasi.
Tak... to było moje pierwsze typowanie. Esteta, bywalec festiwalu w Wenecji, jak wiadomo lewicowego. Ale nie widzę go jako człowieka robiącego porządki w kurii rzymskiej. Nie ma cięzkiej ręki. Raczej ucieknie w świat debat medialno- intelektualnych. Tak jak J-P II uciekał do ludzi na pielgrzymki.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2013, 22:49:11 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2918

« Odpowiedz #29 dnia: Marca 06, 2013, 07:23:52 am »

Wydaje mi się, że zakładów zakazał któryś z papieży w XVII albo XVIII wieku ale musiałbym to sprawdzić... o właśnie - XVIII wiek spokojne nastawanie po sobie Benedyktów i Klemensów... no ale zwieńczony rewolucją.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 [2] 3 4 ... 13 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Konklawe 2013 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!