Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:14:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Artykuł w necie
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Artykuł w necie  (Przeczytany 13457 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #45 dnia: Lutego 20, 2009, 13:30:44 pm »

Przepraszam, że zapytam publicznie, a nie przez PW : co to jest "PORACHA" ?!
Może raczej: "pora CHAP"?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #46 dnia: Lutego 20, 2009, 13:59:28 pm »

A myślałam że to tylko ja brata nie rozumiem czasem. Poracha to jest porażka. Zresztą to stare już słówko i nie jazzy. Co do bezmyślnego używania to użyte było tylko tu, żartobliwie. No może mi się nie udało. Przepraszam za urażenie uczuć dotyczących naszej pięknej mowy ojczystej.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #47 dnia: Lutego 20, 2009, 14:13:05 pm »

Zresztą to stare już słówko i nie jazzy.

Nie co?  :o  ???
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #48 dnia: Lutego 20, 2009, 14:19:49 pm »

Dobrze już nie będę. Bo kiedyś taki śmieszny artykuł czytałam o nowych słowach młodzieży.
było tak najpierw super, ale przestało być modne, jak ja się uczyłam to było za to  słowo cool, a  potem jazzy i jeszcze jakieś.
Jeszcze coś takiego ja na pożegnanie, najpierw na razie->narka->narciarz->narciarz narciarz
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #49 dnia: Lutego 20, 2009, 14:23:19 pm »

Jeszcze coś takiego ja na pożegnanie, najpierw na razie->narka->narciarz->narciarz narciarz

Kawał mi Pani przypomniała o księdzu-luzaku. Chciał być bardzo młodzieżowy. Słyszał, że modne jest skracanie niektórych słów, np. zamiast powiedzieć żegnając się z kimś "na razie" mówić "nara". No i wykorzystał to kiedy się witał. Chciał skrócić przywitanie "Pochwalony", a wyszło mu...  ;)
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #50 dnia: Lutego 20, 2009, 22:20:17 pm »

Cytuj
No poracha

niektórzy wyglądają na 4 latka (na załączonych fotkach ;)
a jest taki jeden co bardzo przypomina Piusa X
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #51 dnia: Lutego 21, 2009, 10:37:01 am »

W pewnym momencie sama miałam wątpliwości, bo może lepiej jakby ksiądz miał żonę (wiekszy szacunek do czasu innych by miał). Ale któregoś słonecznego popołudnia podlewałam trawnik przy plebanii i jak sobie wyobraziłam, że teraz z każdym księdzem mieszkałaby tu żona czyli 4 kobiety w jednym domu to stwierdziłam że to pomysł bez jakiejkolwiek przyszłości.

A to jest ciekawy temat na monografię w oparciu o zachowane akta sądów biskupich, zważywszy iż jeszcze wiek temu księża gnieździli się po plebaniach nierzadko z całemi familjami: matka, siostra, siostrzenica... :-)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #52 dnia: Lutego 21, 2009, 12:20:04 pm »

".......gnieździli się po plebaniach nierzadko z całemi familjami: matka, siostra, siostrzenica... :-)"

Ładnie to ujmuje stary KK. Wynotowałem sobie;

"Decretum est, ut clerici non alias mulieres in domo retinerent, nisi forte aut matrem, aut sororem, aut amitam aut etiam idoneas personas, quae fugiunt suspiciones."

Nie tłumaczę bo to prosta łacina. Ciekawym jak ta sprawa ma się dzisiaj. Zdarzało mi się swego czasu u znajomego księdza spotykać na plebanii dość powabną kuzynkę.
Nie biorę w cudzysłów bo rzeczywiście kuzynką była. Ale suspiciones pozostają zawsze.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Artykuł w necie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!