Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maja 01, 2024, 11:16:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231968 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Papież Benedykt XVI abdykuje ?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30 Drukuj
Autor Wątek: Papież Benedykt XVI abdykuje ?  (Przeczytany 111271 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #360 dnia: Marca 21, 2013, 23:32:58 pm »

http://itccs.org/tribunal-members/
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Można się nabrać, bo nazywają się  "miedzynarodowym trybunałem". Ale to prywatna strona, zrobiona przez jakichś napalonych antyklerykałów. Niemniej wydają "komunikaty prasowe" o nakazach aresztowania papieży itp., i niestety czasem nieświadomi blogerzy biorą to na serio, robiąc im niepotrzebną reklamę.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
shelion
bywalec
**
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #361 dnia: Marca 22, 2013, 01:33:06 am »

Nie wziąłem tego na poważnie. Dostałem cynk o tym, wyszukałem, znalazłem, uśmiechnąłem się i wrzuciłem tutaj, aby i Państwo mogli to coś ujrzeć :)
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #362 dnia: Marca 22, 2013, 20:42:53 pm »

Nie wziąłem tego na poważnie. Dostałem cynk o tym, wyszukałem, znalazłem, uśmiechnąłem się i wrzuciłem tutaj, aby i Państwo mogli to coś ujrzeć :)

Ja nie mówię, że Pan wziął, tylko widziałem już ze dwa albo trzy razy na róznych blogach i forach kopie ich "komunikatów prasowych", i niektórzy bardzo się tym ekscytowali, bojąc się, że papieża wkrótce aresztują  :)

Ale, tak szczerze powiedziawszy, gdyby papież nie był głową osobnego państwa, ale tylko np. był obywatelem włoskim bez żadnego immunitetu, to jestem pewny, że wcześniej czy później zaczęto by go ciągać po sądach...

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #363 dnia: Marca 28, 2013, 08:54:44 am »

Na początku XX wieku w Polsce mieliśmy już ,,objawienia" pewnej zakonnicy i co wyszło z tego? Radzę bardzo uważać na różnego rodzaju ,,objawienia".
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1492

« Odpowiedz #364 dnia: Marca 28, 2013, 12:24:36 pm »

Na początku XX wieku w Polsce mieliśmy już ,,objawienia" pewnej zakonnicy i co wyszło z tego? Radzę bardzo uważać na różnego rodzaju ,,objawienia".
Pierwsza Polka imiennie ekskomunikowana. 
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #365 dnia: Marca 28, 2013, 13:57:55 pm »

Co Państwo sądzicie o orędziach Marii od Bożego Miłosierdzia ?

Zaprowadziło mnie to do wiadomej strony z dziwacznymi objawieniami. Takie proroctwa, które głoszone po fakcie, to są najlepsze i zawsze się sprawdzają. Sukcesy proroków "po fakcie" są fenomenalne. Z prawej strony znalazłem link o treści "masaż muzgu". Może tam komuś by się przydał taki masaż.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #366 dnia: Kwietnia 12, 2013, 14:17:38 pm »

http://info.wiara.pl/doc/1518953.Emerytalny-szok-Benedykta-XVI
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #367 dnia: Kwietnia 20, 2013, 12:42:54 pm »

Przeoczyliśmy tutaj, że we wtorek Benedykt XVI skończył 86 lat a wczoraj minęło 8 lat od jego wyboru.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #368 dnia: Kwietnia 21, 2013, 15:28:28 pm »

Mimo iż Watykan stanowczo zaprzecza...

http://ekai.pl/wazne_europa_polska_kosciol/x66094/benedykt-xvi-ma-powazne-problemy-zdrowotne/
Benedykt XVI dokładnie przemyślał datę swego ustąpienia - powiedział biskup Ratyzbony i znawca dorobku Josepha Ratzingera – Rudolf Voderholzer.

W rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA zwrócił on uwagę, że 11 lutego, gdy Niemcy żyli jeszcze karnawałem – „szalonym poniedziałkiem” poprzedzającym „ostatki” – w Kościele katolickim trwał Światowy Dzień Chorego, którego centralne obchody z uroczystą Mszą św. odbywały się w sanktuarium maryjnym Altötting w Górnej Bawarii. Przybyła na nie specjalna delegacja z Watykanu.

"To była odpowiednia chwila na ogłoszenie ustąpienia" – powiedział bp Voderholzer. Jego zdaniem Benedykt XVI musi mieć poważne kłopoty ze zdrowiem i – choć się nie uskarża – to przecież to widać.

Niemiecki hierarcha jest kierownikiem Instytutu Benedykta XVI w Ratyzbonie, który przygotowuje wydawanie dzieł naukowych Josepha Ratzingera – papieża Benedykta XVI.

Wiadomości o mniej lub bardziej poważnych problemach zdrowotnych papieża-seniora pojawiają się od dłuższego czasu. Szczególnie głośne było stwierdzenie hiszpańskiej dziennikarki-watykanistki Palomy Gómez Borrero, która 10 kwietnia oświadczyła w Madrycie, że "w ciągu ostatnich 15 dni [Benedykt] doznał strasznego fizycznego pogorszenia zdrowia". Wypowiedź tę podał madrycki dziennik "El Mundo" i natychmiast podchwyciły ją środki przekazu w różnych krajach.
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #369 dnia: Maja 02, 2013, 17:44:26 pm »

Od dziś w Watykanie mieszkać będzie dwóch papieży. Z Castel Gandolfo po dwumiesięcznym pobycie wraca Benedykt XVI.
Siedzibą Papieża seniora będzie teraz dawny klasztor klauzurowy Mater Ecclesiae. Został on gruntownie wyremontowany i dostosowany do jego potrzeb. Przygotowano m.in. specjalny gabinet, gdzie przewieziono stare biurko kard. Ratzingera. Do nowego domu trafiły też inne meble, których używał, zanim został wybrany na Stolicę Piotrową, a które następnie przechowywano w magazynie watykańskim, oraz liczący kilkadziesiąt tysięcy tomów księgozbiór. Przygotowano też pokój gościnny dla ks. Georga Ratzingera.
Wraz z Benedyktem XVI w ogrodach watykańskich zamieszkają cztery panie opiekujące się domem ze związanej z ruchem Comunione e Liberazione wspólnoty osób konsekrowanych Memores Domini oraz osobisty sekretarz abp Georg Gänswein. Sercem rezydencji jest kaplica, w której z woli Jana Pawła II od 13 maja 1994 r. modliły się w intencjach Papieża i Kościoła siostry klauzurowe. Teraz tę posługę modlitwy przejmuje Benedykt XVI. W ostatnich słowach przed ustąpieniem wyznał on, że odtąd staje się tylko pielgrzymem, a swoją modlitwą, refleksją i wszelkimi siłami wewnętrznymi chciałby służyć dobru wspólnemu, dobru Kościoła i ludzkości.

Radio Watykańskie
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #370 dnia: Maja 03, 2013, 15:43:00 pm »

Kaplica Benedykta XVI w 2010 i po remoncie :) Ołtarz dosunęli do ściany ;)


Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #371 dnia: Maja 08, 2013, 17:58:20 pm »

Ciekawostka heraldyczna - o herbie byłego Papieża:

Kardynał Andrea Cordero Lanza di Montezemolo, który po śmierci Brunona kard. Heima objął Heroldię Papieską, narysował herb papieża-emeryta. Klucze Św. Piotra, na których spoczywał herb papieski pojawiły się na tzw. capo, czyli w górnej części tarczy herbowej, ponad dotychczasowym trójdzielnym herbem Benedykta.

http://www.fronda.pl/a/benedykta-szesnastego-klopoty-z-herbem,28000.html
http://www.catholicnewsagency.com/news/benedict-xvi-needs-new-coat-of-arms-designer-says/
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #372 dnia: Maja 09, 2013, 10:09:39 am »

Arcybiskup Kolonii kardynał Meisner po spotkaniu z papieżem Benedyktem XVI powiedział agencji KNA, że jest bardzo zaniepokojony stanem zdrowia emerytowanego Ojca Świętego. Odwiedził go 18 marca br. i zauważył, jak bardzo schudł emerytowany papież. - Wygląda bardzo mizernie - stwierdził dodając, że kiedy usłyszał wiadomość o abdykacji papieża, nie chciał się z tym pogodzić. Ale teraz, kiedy go widział, nie ma już zastrzeżeń. - Jest tylko wciąż w bardzo dobrej formie umysłowej, tak jak kiedyś - zaznaczył arcybiskup Kolonii.
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-welle-w-onecie/arcybiskup-kolonii-kardynal-meisner-zaniepokojony-,1,5510360,wiadomosc.html
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #373 dnia: Czerwca 16, 2013, 21:16:25 pm »

 Max Kolonko - "Trupy w Watykanie". A rzecz jest nie tylko o trupach, ale o abdykacji Benedykta XVI :


                   http://www.youtube.com/watch?v=0kZmvLufMuE&feature=youtu.be
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #374 dnia: Sierpnia 21, 2013, 15:42:06 pm »

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,15531,benedykt-ustapil-po-mistycznym-doswiadczeniu.html
Według agencji Zenit Benedykt XVI miał mieć doświadczenie mistyczne, które skłoniło go do rezygnacji. Zupełnie tu nie ma źródeł - to znaczy jest: anonimowe źródło (jedna pani drugiej pani powiedziała?). Wszystko możliwe ale jakoś dziwnie to dla mnie brzmi...
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Papież Benedykt XVI abdykuje ? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!