Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maja 01, 2024, 01:15:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231967 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Papież Benedykt XVI abdykuje ?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30 Drukuj
Autor Wątek: Papież Benedykt XVI abdykuje ?  (Przeczytany 111218 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #240 dnia: Lutego 15, 2013, 14:33:19 pm »

Ciekawe czy dziś na niebie zobaczymy świetlisty krzyż?

Z pewnością. A następnie Pan Bóg wyciągnie rękę z obłoków i osobiście wskaże palcem, kto ma być papieżem.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #241 dnia: Lutego 15, 2013, 14:45:34 pm »

News brzmi jakby sam Kimdzongil pierwszy klęknął (czego mu zresztą życzę...) a nie kilkuprocentowy margines...

No, nie. Ten to już sam na pewno nie klęknie.   ;D
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #242 dnia: Lutego 15, 2013, 16:05:55 pm »

Jest w historii Kościoła na Filipinach wyjątkowa postać. Warto ją wspomnieć.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Salvador_Lazo_y_Lazo
Niesamowite!
Czyli w pewnym momencie w bractwie po śmierci abp. Lefebvra było 5 biskupów!

Malcolm Cardinal Ranjith - jak się wymawia owe nazwisko?
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #243 dnia: Lutego 15, 2013, 17:00:52 pm »

Cytuj
Z pewnością. A następnie Pan Bóg wyciągnie rękę z obłoków i osobiście wskaże palcem, kto ma być papieżem.
"oto ukochany Franciszek, Kiko zwanym, w którym mam upodobanie"

Papież może być swieckim.
A czy gdzieś jest napisane, ze nie moze nim być... Hernandez "Adidas"?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #244 dnia: Lutego 15, 2013, 17:36:33 pm »



Papież może być swieckim.


Rodziłoby to pewne problemy kanoniczne. Papież-elekt musi byc przed ogłoszeniem wyboru wyswiecony na biskupa, a prawo kanoniczne pozwala konsekrować tylko prezbitera z pięcioletnim stażem.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #245 dnia: Lutego 15, 2013, 19:06:55 pm »

... i min. 35 letni

... ale choćby przykład x bpa Fellaya pokazuje, że konsekrujący bp może udzielić dyspensy od ww. wymogów

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #246 dnia: Lutego 15, 2013, 19:12:25 pm »

... i min. 35 letni

... ale choćby przykład x bpa Fellaya pokazuje, że konsekrujący bp może udzielić dyspensy od ww. wymogów

Chyba z rok temu na tem forum własnie w kontekście wyboru papieża dyskutowalismy te kwestie i niektorzy upierali sie, ze jeno Ojciec Świety moze od onego wymogu dyspensować, ergo świecki wybran być skutecznie a godziwie nie może.

Ja tez byłbym skłonny uznawać, że w takim przypadku da sie udzielic dyspensy, ale skoro mądrzejsi ode mnie rzecz przeciwna twierdzili, na ich zdanie przystałem.
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #247 dnia: Lutego 15, 2013, 19:19:04 pm »

Tutaj sama dyspensa zawarta jest w Konstytucji Apostolskiej Universi Dominici gregis:
Cytuj
88. Po przyjęciu wyboru elekt, który otrzymał już święcenia biskupie, staje się natychmiast Biskupem Kościoła Rzymskiego, prawdziwym Papieżem i Głową Kolegium Biskupiego; nabywa tym samym rzeczywiście pełną i najwyższą władzę w Kościele powszechnym i może ją wykonywać.
Jeśli natomiast elekt nie posiada sakry biskupiej, winien zaraz otrzymać święcenia biskupie.

Wątek o tym, kto może zostać Papieżem, był tutaj:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,4911.0.html

Oczywiście pozostają problemy praktyczne, zanim przygotowano by uroczystość od strony obrzędowej i udzielono elektowi 3 święceń, minęło by trochę czasu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2013, 19:25:43 pm wysłana przez Andrzej75 » Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #248 dnia: Lutego 15, 2013, 19:20:48 pm »

Wszystko będzie dobrze.
Skoro jeszcze niedawno Kiko prorokował, ze Neo będzie prześladowane - pamietają Państwo? ...a SVII potępiany...

...to papieżem może zostać tylko bp.Fellay.

Kiko mylić się nie może.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Tulin
uczestnik
***
Wiadomości: 153


« Odpowiedz #249 dnia: Lutego 15, 2013, 19:26:39 pm »

Czy bp. Fellay jest wrogiem neokatechumenatu?
Nie, to neokatechumenat jest wrogiem bp. Fellay`a.
Zapisane
In te, Domine, speravi:
non confundar in aeternum.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #250 dnia: Lutego 15, 2013, 19:30:33 pm »

Czy bp. Fellay jest wrogiem neokatechumenatu?
Przyjacielem. Który wie, że najlepsze dla DN to samorozwiazanie...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #251 dnia: Lutego 15, 2013, 19:57:06 pm »

Malcolm Cardinal Ranjith - jak się wymawia owe nazwisko?
Kiedy rozmiawiałem o nim z pewnym duchownym ze Sri-Lanki wymawiał je (mniej-więcej) "Ranjit". W każdym razie używał j a nie dż.

Cytuj
Cytuj
Czy bp. Fellay jest wrogiem neokatechumenatu?
Nie, to neokatechumenat jest wrogiem bp. Fellay`a.
To chyba nie jest odpowiednia kategoria. Należałoby zapytać samego biskupa ale raczej myślę, że nie powinien być wrogiem grupy jako takiej ale raczej nie może się zgodzić na pewne jej praktyki i panujące w niej twierdzenia.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #252 dnia: Lutego 15, 2013, 20:35:43 pm »

... i min. 35 letni

... ale choćby przykład x bpa Fellaya pokazuje, że konsekrujący bp może udzielić dyspensy od ww. wymogów

Chyba z rok temu na tem forum własnie w kontekście wyboru papieża dyskutowalismy te kwestie i niektorzy upierali sie, ze jeno Ojciec Świety moze od onego wymogu dyspensować, ergo świecki wybran być skutecznie a godziwie nie może.


Młody człowiek z Pana, więc ma prawo nie pamiętać, że GXVI najpierw został papieżem o dopiero potem biskupem http://catholic-hierarchy.org/bishop/bcapb.html

... że nie wspomnę o Marcinie V, którego pontyfikat sam ledwo pamiętam ;) http://catholic-hierarchy.org/bishop/bcolonna.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #253 dnia: Lutego 15, 2013, 22:12:32 pm »

Cytuj
Cytuj
News brzmi jakby sam Kimdzongil pierwszy klęknął (czego mu zresztą życzę...) a nie kilkuprocentowy margines...

No, nie. Ten to już sam na pewno nie klęknie.   

Kilka lat temu w "Najwyższym Czasie" p. dr Tomasz Sommer (był jeszcze wtedy wicenaczelnym) pisał, że kiedy pracował w "SuperExpressie" to przychodziły pisane na maszynie komunikaty z ambasady Korei Północnej mówiące np. o tym, że w rocznicę śmierci Kim-Ir-Sena przylatywały jaskółki i śpiewały pieśni rewolucyjne (nie oddaję tego słowo w słowo ale coś w tym rodzaju). Nie zdziwiłbym się jakby przyszedł taki komunikat o zmartwychwstaniu Kim-Dzong-Ila i oddaniu hołdu papieżowi. Jakkolwiek nietypowe jest to, że ten kilkuprocentowy margines cokolwiek tym razem może i że w ogóle mowa o kościołach... ale nie wiem - czy to autentyczne i na jaką skalę.
Jeśli chodzi o ten kraj - to według p. Davida Cheneya administrator Phenianu jest co prawda kardynałem ale po osiemdziesiątce:
http://www.catholic-hierarchy.org/bishop/bchejs.html.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #254 dnia: Lutego 15, 2013, 23:20:53 pm »

Kilka lat temu w "Najwyższym Czasie" p. dr Tomasz Sommer (był jeszcze wtedy wicenaczelnym) pisał, że kiedy pracował w "SuperExpressie" to przychodziły pisane na maszynie komunikaty z ambasady Korei Północnej mówiące np. o tym, że w rocznicę śmierci Kim-Ir-Sena przylatywały jaskółki i śpiewały pieśni rewolucyjne

Teraz maszyna do pisania została odstawiona, ambasada ma za to swoją stronę internetową:
http://www.krld.pl/

Polecam  :D
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Papież Benedykt XVI abdykuje ? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!