Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 25, 2024, 15:34:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232301 wiadomości w 6636 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Papież Benedykt XVI abdykuje ?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30 Drukuj
Autor Wątek: Papież Benedykt XVI abdykuje ?  (Przeczytany 114346 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5804


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #390 dnia: Lutego 13, 2014, 23:09:23 pm »

O co chodzi?

http://breviarium.blogspot.com/2014/02/antonio-socci-czy-dymisja-benedykta.html
Znaczy sie Pan obudził. Jest już watek na ten temat.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #391 dnia: Lutego 14, 2014, 11:35:00 am »

Obudził, obudził :-)
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #392 dnia: Lutego 26, 2014, 19:50:13 pm »

"Nie ma najmniejszej wątpliwości co do ważności mojej rezygnacji z Posługi Piotrowej" a spekulacje na ten temat są "po prostu absurdalne" - napisał papież-senior Benedykt XVI w liście do znanego włoskiego watykanisty, Andrei Torniellego, który pisze na ten temat na łamach portalu vaticaninsider.

Tornielii podkreśla wyraźnie, że papież Ratzinger nie został zmuszony do dymisji, nie uczynił tego w wyniku presji czy spisków. Jego decyzja o rezygnacji jest ważna, a dziś w Kościele nie mamy do czynienia z dwuwładzą. Jest Franciszek - papież w pełni sprawujący władzę i papież-senior, którego "jedynym i ostatecznym celem życia" jest modlitwa za swego następcę. Włoski watykanista zaznacza, że słowa te pojawiły się w związku ze spekulacjami mediów w rocznicę tej bezprecedensowej decyzji Ojca Świętego. Benedykt XVI zareagował osobiście odpowiadając na pytania, jakie 16 lutego na piśmie wystosował Tornielli. Po dwóch dniach nadeszła odpowiedź.

"Nie ma najmniejszej wątpliwości co do ważności mojej rezygnacji z Posługi Piotrowej. Jedynym warunkiem ważności jest pełna swoboda decyzji. Spekulacje na temat nieważności rezygnacji są po prostu absurdalne" - napisał Benedykt XVI. Papież-senior odpowiedział także na pytanie, dlaczego pozostał w białej sutannie i przy imieniu jakie obrał obejmując Stolicę Piotrową. Chodzi o względy czysto praktyczne. W chwili rezygnacji nie było do dyspozycji innych szat. Poza tym są one wyraźnie różne (bez tzw. mantoletu - KAI) od stroju Ojca Świętego. Także i w tym wypadku chodzi o całkowicie bezpodstawne spekulacje - stwierdza Benedykt XVI. Tornielii dodaje, że widać to było w minioną sobotę podczas konsystorza, kiedy papież-senior zaproszony przez Franciszka zasiadł między kardynałami, a kiedy podszedł jego następca, powstał i na znak szacunku zdjął piuskę z głowy, pragnąc publicznie świadczyć, że jest tylko jeden papież.

Tornielli zapytał również o autentyczność słów zawartych w liście do szwajcarskiego teologa i byłego kolegi z uniwersytetu w Tybindze, Hansa Künga. Benedykt XVI potwierdził, że jego słowa: "Jestem szczęśliwy, że wiążą mnie z papieżem Franciszkiem wielka zbieżność poglądów i serdeczna przyjaźń. Dziś jako moje jedyne i ostatnie zadanie widzę wspieranie jego pontyfikatu w modlitwie" - zostały przytoczone wiernie.

http://ekai.pl/wydarzenia/watykan/x75733/benedykt-xvi-dementuje-spekulacje-o-waznosci-jego-rezygnacji-z-poslugi-piotrowej/
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3999


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #393 dnia: Lutego 27, 2014, 01:17:05 am »

"Nie ma najmniejszej wątpliwości co do ważności mojej rezygnacji z Posługi Piotrowej. Jedynym warunkiem ważności jest pełna swoboda decyzji. Spekulacje na temat nieważności rezygnacji są po prostu absurdalne" - napisał Benedykt XVI. Papież-senior odpowiedział także na pytanie, dlaczego pozostał w białej sutannie i przy imieniu jakie obrał obejmując Stolicę Piotrową. Chodzi o względy czysto praktyczne. W chwili rezygnacji nie było do dyspozycji innych szat. 
Czyli o papiestwie decyduje szafa...


Benedykt XVI potwierdził, że jego słowa: "Jestem szczęśliwy, że wiążą mnie z papieżem Franciszkiem wielka zbieżność poglądów i serdeczna przyjaźń. Dziś jako moje jedyne i ostatnie zadanie widzę wspieranie jego pontyfikatu w modlitwie" - zostały przytoczone wiernie.
I tyle hermeneutyki ciągłości, reformy reformy, integryzmu, centroprawicy kościelnej etc, etc...
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #394 dnia: Lutego 27, 2014, 07:23:30 am »

Benedykt XVI potwierdził, że jego słowa: "Jestem szczęśliwy, że wiążą mnie z papieżem Franciszkiem wielka zbieżność poglądów i serdeczna przyjaźń. Dziś jako moje jedyne i ostatnie zadanie widzę wspieranie jego pontyfikatu w modlitwie" - zostały przytoczone wiernie.
I tyle hermeneutyki ciągłości, reformy reformy, integryzmu, centroprawicy kościelnej etc, etc...
Zapomniał Pan o etykiecie. Fakt, że przyszło to z góry. Dla mnie szokiem było, że Prymas Glemp zbeształ Biskupa Kraszewskiego za wstęp do książki o kikokarmenacie. I jeszcze opublikował toto ... Wmieszany w to był i kard. Stafford i bp Ryłko, który był niewątpliwie motorem tej gorszącej akcji. Na szczęście jeszcze Benedykt XVI nie uznaje tych "standardów".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #395 dnia: Lutego 27, 2014, 12:39:43 pm »

Niestety powiedzmy sobie szczerze, że w chwili o obecnej jest zupełnie nieistotne jakie standardy "uznaje" a jakich "nie uznaje" Benedykt XVI...najwyższy czas się przestać w tym względzie łudzić...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #396 dnia: Października 24, 2014, 14:42:00 pm »

Nowy tekst Benedykta XVI upubliczniony

Benedykt XVI oświadczył, że dialog z innymi religiami nie zastępuje głoszenia Ewangelii niechrześcijanom.

Jego zdaniem prawdziwą motywacją pracy misyjnej jest dzielenie się radością z poznania Chrystusa. Opinie te znalazły się w przesłaniu, jakie papież senior przekazał na uroczystość nazwania jego imieniem wielkiej auli Papieskiego Uniwersytetu Urbaniańskiego w Rzymie, należącego do Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Słowa Benedykta XVI odczytał jego sekretarz, abp Georg Gänswein, prefekt Domu Papieskiego, podczas ceremonii, która odbyła się 21 października.

Jest to jeden z nielicznych upublicznionych tekstów papieża seniora od czasu jego rezygnacji w lutym 2013 r.

Benedykt XVI przypomniał, że zmartwychwstały Pan wezwał Apostołów, a za ich pośrednictwem swych uczniów wszystkich czasów, by zanieśli Jego słowo na krańce Ziemi i czynili wszystkie narody Jego uczniami. Wielu ludzi w Kościele i poza nim pyta jednak: Czy jest to wciąż aktualne? Czy bardziej właściwym nie byłby dziś dialog między religiami, aby wspólnie służyć sprawie pokoju na świecie? Czy dialog może zastąpić misje?

- Wielu uważa dzisiaj, że religie powinny się szanować nawzajem i w dialogu stać się wspólną siłą na rzecz pokoju. Zgodnie z tym sposobem myślenia zazwyczaj przyjmuje się, że różne religie są odmianami jednej i tej samej rzeczywistości. Pytanie o prawdę, które pierwotnie motywowało chrześcijan bardziej niż jakiekolwiek inne, jest tutaj wzięte w nawias. Zakłada się, że autentyczna prawda o Bogu jest w ostatecznym rozrachunku nieosiągalna i że w najlepszym razie to, co niewypowiedziane można przedstawić różnorodnością symboli. Ta rezygnacja z prawdy wydaje się realistyczna i użyteczna dla pokoju między religiami świata. Ale jest zabójcza dla wiary. W istocie bowiem wiara traci swój wiążący charakter i powagę, wszystko jest sprowadzone do zamiennych symboli, zdolnych jedynie z daleka odsyłać do nieosiągalnego misterium boskości - zauważył papież senior.

Podkreślił, że niektóre religie, zwłaszcza „religie plemienne” czekają na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Ale „spotkanie zawsze jest wzajemne”, więc także „Chrystus czeka na ich historię, ich mądrość, ich ogląd spraw”. Spotkanie to może również dać nowe życie chrześcijaństwu, które na swych historycznych terenach uległo zmęczeniu.

- Głosimy Jezusa Chrystusa nie po to, aby zdobyć jak najwięcej członków dla naszej wspólnoty, a tym bardziej nie dla władzy. Mówimy o Nim, ponieważ poczuwamy się do obowiązku przekazywania radości, jaka została nam dana - wyjaśnił Benedykt XVI.

http://gosc.pl/doc/2216117.Nowy-tekst-Benedykta-XVI-upubliczniony
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #397 dnia: Października 24, 2014, 19:41:11 pm »

Nowy tekst Benedykta XVI upubliczniony

Benedykt XVI oświadczył, że dialog z innymi religiami nie zastępuje głoszenia Ewangelii niechrześcijanom.

Jego zdaniem prawdziwą motywacją pracy misyjnej jest dzielenie się radością z poznania Chrystusa. Opinie te znalazły się w przesłaniu, jakie papież senior przekazał na uroczystość nazwania jego imieniem wielkiej auli Papieskiego Uniwersytetu Urbaniańskiego w Rzymie, należącego do Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Słowa Benedykta XVI odczytał jego sekretarz, abp Georg Gänswein, prefekt Domu Papieskiego, podczas ceremonii, która odbyła się 21 października.

Jest to jeden z nielicznych upublicznionych tekstów papieża seniora od czasu jego rezygnacji w lutym 2013 r.

Benedykt XVI przypomniał, że zmartwychwstały Pan wezwał Apostołów, a za ich pośrednictwem swych uczniów wszystkich czasów, by zanieśli Jego słowo na krańce Ziemi i czynili wszystkie narody Jego uczniami. Wielu ludzi w Kościele i poza nim pyta jednak: Czy jest to wciąż aktualne? Czy bardziej właściwym nie byłby dziś dialog między religiami, aby wspólnie służyć sprawie pokoju na świecie? Czy dialog może zastąpić misje?

- Wielu uważa dzisiaj, że religie powinny się szanować nawzajem i w dialogu stać się wspólną siłą na rzecz pokoju. Zgodnie z tym sposobem myślenia zazwyczaj przyjmuje się, że różne religie są odmianami jednej i tej samej rzeczywistości. Pytanie o prawdę, które pierwotnie motywowało chrześcijan bardziej niż jakiekolwiek inne, jest tutaj wzięte w nawias. Zakłada się, że autentyczna prawda o Bogu jest w ostatecznym rozrachunku nieosiągalna i że w najlepszym razie to, co niewypowiedziane można przedstawić różnorodnością symboli. Ta rezygnacja z prawdy wydaje się realistyczna i użyteczna dla pokoju między religiami świata. Ale jest zabójcza dla wiary. W istocie bowiem wiara traci swój wiążący charakter i powagę, wszystko jest sprowadzone do zamiennych symboli, zdolnych jedynie z daleka odsyłać do nieosiągalnego misterium boskości - zauważył papież senior.

Podkreślił, że niektóre religie, zwłaszcza „religie plemienne” czekają na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Ale „spotkanie zawsze jest wzajemne”, więc także „Chrystus czeka na ich historię, ich mądrość, ich ogląd spraw”. Spotkanie to może również dać nowe życie chrześcijaństwu, które na swych historycznych terenach uległo zmęczeniu.

- Głosimy Jezusa Chrystusa nie po to, aby zdobyć jak najwięcej członków dla naszej wspólnoty, a tym bardziej nie dla władzy. Mówimy o Nim, ponieważ poczuwamy się do obowiązku przekazywania radości, jaka została nam dana - wyjaśnił Benedykt XVI.

http://gosc.pl/doc/2216117.Nowy-tekst-Benedykta-XVI-upubliczniony


No i co teraz?
Radio Maryja skończy mantrowanie: "...Gwiazdo NOWEJ EWANGELIZACJI"???

Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #398 dnia: Października 24, 2014, 22:34:16 pm »

Nowy tekst Benedykta XVI upubliczniony

Benedykt XVI oświadczył, że dialog z innymi religiami nie zastępuje głoszenia Ewangelii niechrześcijanom.

 
http://gosc.pl/doc/2216117.Nowy-tekst-Benedykta-XVI-upubliczniony


No i co teraz?
Radio Maryja skończy mantrowanie: "...Gwiazdo NOWEJ EWANGELIZACJI"???
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #399 dnia: Kwietnia 16, 2015, 21:32:41 pm »

Zum Wohl!

http://images04.kurier.at/125481256-46-69434396/620x340/125.481.257

 ;)
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #400 dnia: Grudnia 09, 2015, 10:17:42 am »

Przed wyjściem do pracy zrobiłem sobie rundkę pilotem po kanałach i trafiłem na retransmisję mszy z 8 grudnia. Pp Franciszek przechodził przez bramę bazyliki św. Piotra, a zaraz po nim Benedykt XVI. Podpierany przez jakiegoś purpurata, z laseczką u boku ledwo powłóczył nogami. 3 lata prawie po abdykacji, gdy nie ciążą na nim obowiązki związane z kierowaniem Kościoła,i egzystuje w konfortowych warunkach, mocno posunął sie w wieku i osłabł. Gdyby wciąz sprawował funckję papieża pewnie byłby w gorszym stanie. Może decyzja o abdykacji była rzeczywiście uzasadniona, patrząc z dzisiejszej perspektywy. Tak na marginesie ciekawe jak sam w duchu ocenia Franciszka i decyzję konklawe z 2013 r.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #401 dnia: Grudnia 09, 2015, 11:03:31 am »

To uścisk, który mówi do całego świata!

Dzisiaj, 8 grudnia 2015, o 11:10 papież Franciszek otworzył Drzwi Święte w Bazylice Świętego Piotra, w ten sposób inaugurując Rok Święty Miłosierdzia, który zakończy się 20 listopada 2016 roku. "Otwórzcie mi bramy sprawiedliwości. Oto jest brama Pana" - są to słowa, którymi papież otworzył Jubileusz miłosierdzia..
Na krótko przed otwarciem Drzwi Świętych, Papież objął i wymienił pozdrowienia z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI ; po otwarciu Franciszek ponownie objął ramiona emerytowanego biskupa Rzymu, a następnie gdy podszedł do drzwi Bazyliki.


Kilka chwil po otwarciu Drzwi Świętych i nowe przyjazne spotkanie papieża Franciszka z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI.

http://www.papaboys.org/quellabbraccio-che-parla-a-tutto-il-mondo/


Benedykt XVI przechodzi przez Drzwi Święte.
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=WNhBeZrI_Js


Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3650


« Odpowiedz #402 dnia: Grudnia 09, 2015, 16:37:04 pm »

Czyli, jednym słowem, alles in Ordnung, i obaj papieże kochaja się serdecznie.

W międzyczasie na bazylice św. Piotra wyświetlono obrazek kobiety w burce:Show był finasowany przez Bank Światowy.

Tak więc patrząc na to wszystko co się dzieje ostatnio można już chyba śmiało powiedzieć: zdradzono nas. Albo może nawet sprzedano.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #403 dnia: Grudnia 09, 2015, 19:33:31 pm »

Co to się działo 8 grudnia w Watykanie?  Może ktoś rozjaśni więcej. Ja takich obrazków widziałam więcej. Nie wiem czyja to strona ale np. tu:

http://mahoundsparadise.blogspot.com/2015/12/this-is-demonic.html

... i na RC:

http://rorate-caeli.blogspot.com/2015/12/francis-effect-vatican-profaned.html

http://wdtprs.com/blog/2015/12/turning-st-peters-basilica-into-a-projection-screen-for-climate-change-panic-propaganda/


edit --> tu pisze więcej:

http://breviarium.blogspot.com/2015/12/i-po-imprezie.html

Eko-propaganda na Placu św. Piotra

http://www.pch24.pl/eko-propaganda-na-placu-sw--piotra,39885,i.html

« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2015, 19:45:36 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3650


« Odpowiedz #404 dnia: Grudnia 09, 2015, 20:21:29 pm »

Czara zaczyna się przepełniać.

Tygodnik "Remnant" wystosował wczoraj otwarty apel do papieża z żądaniem rezygnacji z urzędu.
http://remnantnewspaper.com/web/index.php/articles/item/2198-the-year-of-mercy-begins

Podpisali m.in John Venari i Christopher Ferrara. Oczywiście wszelkie "listy otwarte" to tylko taka zabawa przypartych do muru intelektualistów, ale mimo wszystko pokazuje to skalę desperacji wywołanej działaniami Franciszka.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Papież Benedykt XVI abdykuje ? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!