Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:36:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Jak wytłumaczyć dziecku nadużycia w czasie mszy dla dzieci?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Jak wytłumaczyć dziecku nadużycia w czasie mszy dla dzieci?  (Przeczytany 12291 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 10, 2013, 21:17:31 pm »

Wejście do zakrystii z tekstem - "przepraszam pastora, ale myślałam, że to kościół katolicki" może by coś pomogło...
Miałem takie wejście w 1998 z "tym (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,13315130,Ks__Michalczyk_o_slowach_Pawlowicz__Rece_opadaja_.html)" ks. G. Michalczykiem o utrudnianie Komunii na kolanach. Ja mu o przepisach a on, że Żydów nie kocham. Poszło na ostro i w końcówce poddałem w wątpliwość, czy miał wolę konsekracji. Po kilku latach przyszedł po kolędzie ale udawał, że nas nie poznał. My wkrótce po tym incydencie przestaliśmy się w parafii pokazywać całkowicie zarzucając NOM (praktycznie poza ślubami i pogrzebami). I Bogu dzięki bo wkrótce parafia stanęła na pierwszej linii Handkomunii.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2013, 21:20:05 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 10, 2013, 22:14:29 pm »

niestety to kwestia logistyczna, mąż gra w tym samym czasie w innym kościele a ja zostaje z trójką dzieci w tym jedno ma 9 miesięcy
zawsze musimy się jakoś dzielić albo jedziemy gdzieś razem pomiędzy mszami gdzie pracuje
ale myślę ze w najbliższym czasie coś z tym zrobimy  ::)
Jak się pani zgłosi do kaplicy FSSPX i powie ludziom, gdzie mieszka, może się okazać, że ktoś mógłby panią po drodze zabierać. Sporo osób tak się umawia na dojazdy.
Zapisane
makarenka
adept
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 11, 2013, 10:25:04 am »

dzięki za pomoc w organizacji  :)
mam nadzieję że kiedyś w końcu się uda.

Widzę w olsztyńskiej kaplicy na zdjęciach nakrycia głowy u kobiet

Czy jesli któraś z pań nie ma nakrycia to jest jej "pożyczane" czy wchodzi bez?
nie ukrywam że jest to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, ale niezwykle piękne
Zapisane
Ecce ego quia vocasti me
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 11, 2013, 13:17:55 pm »

dzięki za pomoc w organizacji  :)
mam nadzieję że kiedyś w końcu się uda.

Widzę w olsztyńskiej kaplicy na zdjęciach nakrycia głowy u kobiet

Czy jesli któraś z pań nie ma nakrycia to jest jej "pożyczane" czy wchodzi bez?
nie ukrywam że jest to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, ale niezwykle piękne
Nie, nie ma przy wejściu kontroli odzienia ani koszyka z rezerwowymi mantylkami. Niektóre panie nie nakrywają głowy i nie widziałam, żeby ktoś kogoś z tego powodu prześladował. Mantylkę to chyba tylko jedną widziałam, reszta to różnej maści chustki, zdarzają się kapelusze. Spódnice też są mile widziane, ale akurat nie na głowie ;-)
Zapisane
makarenka
adept
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 11, 2013, 13:35:56 pm »

Spódnice też są mile widziane, ale akurat nie na głowie ;-)
z tym to na szczęście nie mam kłopotu ;-)
zasadniczo zawsze do kościoła w spódnicy
i u dziewczynek moich też tego przestrzegamy (no chyba że trzaskający mróz to wtedy maja ocieplane spodnie)

chusty rózne w domu mamy, ale mantylki niestety jeszcze nie ;D
Zapisane
Ecce ego quia vocasti me
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 12, 2013, 13:40:34 pm »

sposoby  słuchania Mszy opisane przez x. Konstantyna?
Warto by je podać w zwartej formie.

Wystarczy przeczytać starsze mszaliki dla wiernych.

Pani Magdo,
gdybym mieszkał w Olsztynie, absolutnie nie byłbym słuchaczem jakichkolwiek NOMów, przecież ma pani niebywałe szczęście mieszkać w okolicy kaplicy FSSPX. No, chyba że godzina 18:00 jest absolutnie nieodpowiednia. Ja do najbliższej kaplicy mam 120 km, szkoda.

ok. tylko najpierw trzeba dotrzeć do takiego starego mszalika.
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
makarenka
adept
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 12, 2013, 14:44:25 pm »

ok. tylko najpierw trzeba dotrzeć do takiego starego mszalika.
znalazlam mszaliki do pobrania tutaj
http://tradycjakatolicka.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=74&Itemid=35
Zapisane
Ecce ego quia vocasti me
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 16, 2013, 17:51:49 pm »

(...)
Kyrie- przepraszam Cię Boże w skrzywdzonym człowieku
Gloria- Ojcze chwała Tobie
Credo- akt wiary
Sanctus- święty święty, święty (2x dialog scholi z celebransem)
Agnus Dei- Przyjdź do nas cicho jak Baranek  (czy coś podobnego)
a homilia- dialog dzieci z wesołym konferansjerem- włączając dziecięce krzyki nawoływania, quizy itp (...)
Nie rozumiem skąd to zgorszenie? Przecież takie scenariuisze Mszy  są wskazywane przez częstochowskiego bpa Antoniego Długosza.
A kiedyś na "rozmówkach" (przed Mszą św.) z uczestnikami spotkania Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, na zakończenie rozmowy z jedną z dsziewcząt, ksiądz powiedział: "bedziemy trzymać kciuki" (cZyżby to też była forma modlitwy chrześcijańskiej?)
A tańce w kościele bpa Długosza - też są dostępne w internecie.
Więc naśladując artystę biskupa, co niektórzy księża zakładają zespoły taneczne, a potem osobiście wywijają oberki przed Najświętszym Sakramentem, co znam z autopsji w diecezji płockiej.
A te wszystkie "przedstawienia z okazji ..." też odprawiane przed tabernakulum z Panem Jezusem "schowanym".
Jaki z takich imprez płynie zły przykład? Już później Msza św z tańcam, skrótami tekstowymi lub ich zamianą, to już nie jest zauważalna.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 18, 2013, 11:14:03 am »

ok. tylko najpierw trzeba dotrzeć do takiego starego mszalika.
znalazlam mszaliki do pobrania tutaj
http://tradycjakatolicka.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=74&Itemid=35

Dziękuję.
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Paweł
bywalec
**
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 18, 2013, 12:27:17 pm »


A kiedyś na "rozmówkach" (przed Mszą św.) z uczestnikami spotkania Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, na zakończenie rozmowy z jedną z dsziewcząt, ksiądz powiedział: "bedziemy trzymać kciuki" (cZyżby to też była forma modlitwy chrześcijańskiej?)

Biskup Adam Lepa z Łodzi zwykł powtarzać, że nawet gdyby miliard Chińczyków trzymało za kogoś kciuki to nie pomoże to w żaden sposób nikomu. ;D Po czym dodaje, że tak naprawdę nikt w domu nie siedzi i nie trzyma kciuków przez cały czas np. egzaminu
 
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 18, 2013, 15:08:53 pm »

Zabieranie dzieci na zdziecinniałe nowusy jest zbrodnią przeciwko ich wierze. To jest hodowla bezbożników.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 18, 2013, 15:20:23 pm »

Zabieranie dzieci na zdziecinniałe nowusy jest zbrodnią przeciwko ich wierze. To jest hodowla bezbożników.

Mocno powiedziane, ale 100% prawda. Niejeden rodzic przekonał się o tym poniewczasie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2013, 15:21:58 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 18, 2013, 18:57:48 pm »

Cały Kosciół polski przekonuje się o tem, mając wyrwę pokoleniową wśród osób w wieku do 30 lat, które w przeciwieństwie do wcześniejszego pokolenie, było karmione zdziecinniałemi NOMami.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 18, 2013, 20:56:21 pm »

Cały Kosciół polski przekonuje się o tem, mając wyrwę pokoleniową wśród osób w wieku do 30 lat, które w przeciwieństwie do wcześniejszego pokolenie, było karmione zdziecinniałemi NOMami.
Tylko wiem Pan, to jest takie przekonywanie się ślepego o wyższości zielonego koloru nad czerwonym.
Patrzą i nie widzą bo nie mogą widzieć, bo jak się nie rozumie skąd te problemy się wzięły to trudno dokonać uczciwej oceny.

Przy czym Ja nie zakładam złej woli (przynajmniej wśród "młodzieży' kapłańskiej >40 lat). W przeważającej większości naprawdę nie rozumieją co się dzieje, zdaje im się, że Kościół wyglądał zawsze tak jak teraz, że nie robią nic więcej ani nic mniej niż ich poprzednicy i nie rozumieją dlaczego to nie działa! Jedynym wytłumaczeniem zdaje się im ograny slogan "świat się zmienił".

Ostatnio mam przyjemność spotykania częstego z kilkoma młodymi kapłanami diecezjalnymi i mam właśnie takie odczucie jak napisałem powyżej ... ale też nabieram optymizmu, kiedy słyszę (czasem wręcz zadziwiająco pozytywne) ich opinie o tradycji i zainteresowanie nią!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
makarenka
adept
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 18, 2013, 22:44:04 pm »

Przy czym Ja nie zakładam złej woli (przynajmniej wśród "młodzieży' kapłańskiej >40 lat). W przeważającej większości naprawdę nie rozumieją co się dzieje, zdaje im się, że Kościół wyglądał zawsze tak jak teraz, że nie robią nic więcej ani nic mniej niż ich poprzednicy i nie rozumieją dlaczego to nie działa!
dokładnie mam takie samo wrażenie

co do wyrwy pokoleniowej mieliśmy okazje przekonać się na podstawie spustoszenia po scholce kościelnej dla dzieci- w Krakowie -że młodzież gdy dorosła nie mogła znaleźć dla siebie miejsca w kościele
nie znała pieśni, czuła się źle na mszach " dla dorosłych" ale na przyśpiewki była już za duża
akurat my załataliśmy dziurę robiąc warsztaty muzyczno liturgiczne, na których zarówno chorał, w tym chorał o świętych karmelu jak i tradycyjne pieśni w wielogłosowych opracowaniach czy z organami unisono- się znalazły i dzięki temu część z młodzieży zrozumiała w ogóle o czymś śpiewa Kościół
Zapisane
Ecce ego quia vocasti me
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Jak wytłumaczyć dziecku nadużycia w czasie mszy dla dzieci? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!