Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 21:00:43 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: odpis 0,5 % na Kosciół w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: odpis 0,5 % na Kosciół w Polsce  (Przeczytany 5349 razy)
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 01, 2013, 09:25:09 am »

Na ok. 20 osób, z którymi miałem ostatnio styczność grubo ponad połowa uważa, że jest to dodatkowy "podatek na Kościół". Już się oburzają i ogłaszają że nie będą płacić "tym klechom co ostatni grosz wyrwą, żeby babulę pochować było można". Były to osoby z personelu niższego i średniego. Jedynie kilka osób (personel wyższy) rozumie że ma być to nie podatek ale odpis od podatku.

Ponieważ ludzie z wykształceniem wyższym stanowią mniejszość w RP, zatem można przewidywać co będzie.

(nawiasem mówiąc, poziom umysłowy, mentalność i wyznawane wartości bardzo wielu dzisiejszych "studentów" woła o pomstę do Nieba). Za "moich czasów" student mógł brać udział w burdzie ulicznej, ale kradzież z włamaniem - to w tym środowisku nie uchodziło! A dziś? Student mówi "poszłem, wyszłem" a potem robi skok na kiosk ze swoimi kumplami z blokowiska. Żenada i upadek!)

Ale załóżmy, że akcja uświadamiająca będzie skuteczna i 100% Polaków będzie rozumieć, że odpis podatkowy to nie podatek.

I co? 0,5%? Z czego? Z kogo? Na pewno nie z rolników, na pewno nie z tych co nie płacą podatku dochodowego. Jak domyślam się, ktoś obliczył ile to będzie 0,5% w skali kraju a także jakie są potrzeby.

Pamiętajmy też (na co już tu zwracano uwagę), że to są pieniądze państwowe, podarowane Kościołowi z obywatelskiej daniny na państwo. Kto daje ten wymaga wdzięczności. Bo jak nie...

...to już kolejny Palitusk za 10-20 lat zmieni odpis podatkowy w podatek a wtedy przestaną płacić - ruszy sprzedaż nieruchomości kościelnych, kościołów, wzrosną opłaty za śluby i pogrzeby, narośnie niechęć wiernych do Kościoła. Wczoraj w TV jeden z hierarchów (nie pomnę nazwiska) chwalił się, że na Zachodzie ordynariusze sprzedają kościoły a u niego w diecezji powstaje 30 nowych. Jak długo? Już moje pokolenie jest w większości zlaicyzowane. A młodzież? Na całą klasę (podówczas w II klasie) tylko 2 dzieci (w tym nie chwaląc się - 1 moje) potrafiło odmówić "Ojcze Nasz" i "Zdrowaś Mario" - gdy katechetka zrobiła szybką odpytkę na sucho.

Ten odpis to chyba celowe działanie zmierzające do pauperyzacji Kościoła. Tylko co w zamian? Stan obecny jest nie do zaakceptowania przez władze POlskie.

Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #16 dnia: Marca 02, 2013, 22:39:27 pm »

nawiasem mówiąc, poziom umysłowy, mentalność i wyznawane wartości bardzo wielu dzisiejszych "studentów" woła o pomstę do Nieba
To akurat łatwo wytłumaczyć - kiedyś studiowali wybrani, dziś każdy  Kowalski i jego pies idzie na "studia".

Na całą klasę (podówczas w II klasie) tylko 2 dzieci (w tym nie chwaląc się - 1 moje) potrafiło odmówić "Ojcze Nasz" i "Zdrowaś Mario" - gdy katechetka zrobiła szybką odpytkę na sucho.
Przykro słyszeć. Miałem niedawno dokładnie taką samą sutuację, tyle, że nie w Polsce. Myślałem, że w Polsce jeszcze tak źle nie jest.

A co do odpisu podatkowego et. al., to mam wrażenie, że polski Kościół  ostatnio jakby bładził po omacku. Albo inaczej: gra jak szachista wykonujący przypadkowe ruchy. W ten sposób można  szybko dostać mata.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #17 dnia: Marca 02, 2013, 23:34:48 pm »

Moim skromnym zdaniem Kościół w Polsce strzelił sobie finansowego samobója. Zresztą nie tylko teraz ale od dłuższego czasu sobie takie gole strzela.
Społeczeństwo ubożeje - księża pokazują że im wiedzie się nieźle. Ceny za sakramenty itp. Ludzie w niektórych manufakturach traktowani są jak bydło a księża manufaktury święcą.
Przez 5 lat studiów poznałem mój rok. Do kościoła chodzi kilka osób. Do spowiedzi mniej. Nie sądzę żeby chętnie odpisywali 0.5 %. Nawet z lenistwa. Do tego większość (bodajże 65 % ) obywateli naszego kraju zarabia najniższą krajową. Kilka procent ma mniej a kilka około 1500 zł. Więc Kościół dostanie grosze. Pamiętajmy jeszcze o emigracji. Ja po ostatnich pracach w te wakacje zasilę Zachód bo Polska oferuję pracę archeo mi tylko w sezonie góra, 6 miesięcy w roku a Niemcy 12 miesięcy więc w Polsce raczej nie będę płacił podatków.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #18 dnia: Marca 03, 2013, 05:36:35 am »

A jeszcze w dodatku zdecydowana większość emerytów nie rozlicza samodzielnie PIT, tylko robi to za nich ZUS. No i rolnicy w ogóle nie rozliczają się podatkiem dochodowym. Więc od tych dwóch grup społecznych wpływów nie będzie. Od osób prowadzących działalność gospodarczą i rozliczających się przez CIT tez nie. I jest jeszcze cała rzesza samo zatrudnionych i pracujących na ,,czarno".  Już nie mówiąc o milionach młodych ludzi pracujących za granicą. I będzie wielka klapa z tym odpisem.
« Ostatnia zmiana: Marca 03, 2013, 06:40:22 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #19 dnia: Marca 03, 2013, 17:40:49 pm »

Dla emerytów zorganizują rozliczanie PITów przy parafiach. Tyle tylko, że nie wiem czy to gra warta świeczki jeśli dzięki jednemu takiemu jednemu PITowi Kościół zyska pare złotych.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #20 dnia: Marca 03, 2013, 18:45:35 pm »

Dla emerytów zorganizują rozliczanie PITów przy parafiach. Tyle tylko, że nie wiem czy to gra warta świeczki jeśli dzięki jednemu takiemu jednemu PITowi Kościół zyska pare złotych.
Bez przesady - do rozliczenia większości pitów wystarczy 5 minut, długopis i kalkulator...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #21 dnia: Marca 03, 2013, 19:49:58 pm »

Już widzę, jak babcie i dziadkowie stoją w kolejkach do Urzędów Skarbowych z Pitami lub wysyłają je przez internet. A po co mają to robić, jak teraz za nich robi to ZUS. A w jaki sposób zapłacą rolnicy nie objęci podatkiem dochodowym. A tak na marginesie to mam wątpliwość czy zwolennicy FSSPX(do których też się zaliczam będą chcieli przekazać te 0,5 %  na Kościół w Polsce, który ich nie uznaje.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #22 dnia: Marca 03, 2013, 20:24:13 pm »

Dla emerytów zorganizują rozliczanie PITów przy parafiach. Tyle tylko, że nie wiem czy to gra warta świeczki jeśli dzięki jednemu takiemu jednemu PITowi Kościół zyska pare złotych.
Bez przesady - do rozliczenia większości pitów wystarczy 5 minut, długopis i kalkulator...
5 minut to wpisuje sie adres do tych rubryczek
Zapisane
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #23 dnia: Marca 04, 2013, 09:14:27 am »

A ja wierzę, że w całym naszym Kościele znajdzie się ktoś na tyle kompetentny, że opracuje program do wypełniania PITów, automatycznie wpisujący 0,5% na Kościół (podobnie jak dziś niektóre OPP dają program wpisujący 1% na nich). I ten program będzie dostępny na każdej parafialnej stronie, i w biurach parafialnych stanie komputer z programem, gdzie ktoś uczynny w parafii wypełni wszystkim emerytom.

Problem faktycznie z rolnikami na razie nie do przeskoczenia, bez odpowiedniej ustawy.
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #24 dnia: Marca 04, 2013, 20:37:17 pm »

A ja wierzę, że w całym naszym Kościele znajdzie się ktoś na tyle kompetentny, że opracuje program do wypełniania PITów, automatycznie wpisujący 0,5% na Kościół (podobnie jak dziś niektóre OPP dają program wpisujący 1% na nich). I ten program będzie dostępny na każdej parafialnej stronie, i w biurach parafialnych stanie komputer z programem, gdzie ktoś uczynny w parafii wypełni wszystkim emerytom.

Problem faktycznie z rolnikami na razie nie do przeskoczenia, bez odpowiedniej ustawy.
Tylko czy koszt wydruku tych pitów nie będzie większy niz te pół procenta podatku z emerytury?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #25 dnia: Marca 04, 2013, 21:46:13 pm »

Ataki na Kościół coraz większe ( a czasami czcigodni dolewają oliwy do ognia) więc wg mnie może to być fiasko tego programu.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #26 dnia: Marca 05, 2013, 08:44:48 am »

Tylko czy koszt wydruku tych pitów nie będzie większy niz te pół procenta podatku z emerytury?
Zawszeć można wysłać internetem ;)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #27 dnia: Marca 06, 2013, 07:45:28 am »

http://info.wiara.pl/doc/1476844.Odpis-podatkowy-zaakceptowany
Czy miejsce kardynała  Kazimierza  Nycza nie jest teraz w Watykanie na codziennych zebraniach kardynalskich przed konklawe?
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #28 dnia: Marca 06, 2013, 21:04:37 pm »

http://info.wiara.pl/doc/1476844.Odpis-podatkowy-zaakceptowany
Czy miejsce kardynała  Kazimierza  Nycza nie jest teraz w Watykanie na codziennych zebraniach kardynalskich przed konklawe?
Przyjedzie, będzie mieć mocne wejście, przeprosi za spóźnienie, "Oj! jak miło, że czekaliście. Naprawdę nie trzeba było! Ja tam ważne sprawy miałem, mogliście już zacząć". Potem opowie o półprocencie i zyska uznanie w oczach pozostałych konklawowiczów.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: odpis 0,5 % na Kosciół w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!