Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 07:21:28 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Z moich notatek.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Z moich notatek.  (Przeczytany 14349 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #15 dnia: Maja 17, 2009, 15:10:21 pm »

entuzjazm np O.Amortha wszak przecież egzorcysty ( ale oczywiście noworytowego ) do ruchów charyzmatycznych.
Z jednej strony O,Amorth biadolił że mu zabrano Rytuał Rzymski, z drugiej zaś pisał pozytywnie o "charyzmatykach" ot galimatias taki ...

Toteż ja Ojca Amortha entuzjazmem nie darzę ...
Niepokoi mnie też, że stanowiska diecezjalnych egzorcystów z regóły obsadzają właśnie "charyzmatycy".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #16 dnia: Maja 17, 2009, 15:23:45 pm »

Toteż ja Ojca Amortha entuzjazmem nie darzę ...
Niepokoi mnie też, że stanowiska diecezjalnych egzorcystów z regóły obsadzają właśnie "charyzmatycy".

Tak niestety. We Wrocławiu prawdziwa lipa. Był owszem egzorcysta sercanin ale już go ponoć przenieśli, mieli także "w składzie" ponoć dobrego paulini, ale pzy ostatniej "wymianie" przeszedł do Krakowa, a cóż jjest też taki "archidiecezjalny" no ale...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #17 dnia: Maja 17, 2009, 17:29:28 pm »

naród zydowski - wrogiem teologicznym. Gdziekolwiek rozwija się chrystianizm, tam również podążają Żydzi. Nieuniknionym przeznaczeniem chrześcijaństwa i żydostwa jest spotykać się wszędzie bez pojednania i przenikania się nawzajem. (Dlaczego nie powstały diaspory żydowskie w Chinach, Japonii?)
Też się nie zgodzę. Diaspora żydowska i chrześcijaństwo rozprzestrzeniały się z tego samego miejsca w niemal w tym samym czasie - i jedni i drudzy są tam, gdzie mogli dotrzeć. Potem chrześcijaństwo dotarło dalej...

- kryzys Kościoła to kryzys biskupów.
Prof. Dietrich von Hildebrand...

- ekumenizm ma korzenie protestanckie - a jednak protestanci nie sa w stanie nawet u siebie osiągnąć jedności.
Są w stanie. O ile idzie o walkę z jak to nazywają "nierządnicą Babilon"...

- SWII - duszpasterski, nie dogmatyczny, przez co jego treści nie obowiązują automatycznie wszystkich wiernych.
To stwierdzenie jest mocno nieścisłe. Obowiązują, o ile nie stoją na przeszkodzie problemy ważniejsze - np. doktrynalne

- SWII nie potępił komunizmu mimo że abp Leferve i prymas Wyszyński o to zabiegali.
Jan XXIII mówił że Sobór nie zamierza nic potępiać, nic nie rozstrzygać, ani nic nowego ogłaszać. To też nie ogłoszono nowych dogmatów, ani nie potępiono nikogo. Tyle, że - dlaczego nazywać Vaticanum Secundum soborem, skoro każdy sobór albo rozstrzygał, albo potępiał, albo ogłaszał prawdę wiary dogmatem?  (to, że było to zebranie biskupów całego świata i pod przewodnictwem Papieża o niczym nie przesądza- te cechy posiada wszak Synod Biskupów, a jednak nikt nie nazywa go soborem...)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Maja 17, 2009, 19:01:35 pm »

cd.

- obecnie (lata 80-te) karze się tych, którzy mocno trzymają się przy Tradycji i wierze katolickiej a tych, którzy głoszą heretyckie doktryny i popełniają prawdziwe świętokradztwa zostawia sie w spokoju.

- wbrew nauczaniu Soboru Tryd. przesadnie zwiększono rolę wiernych w Mszy Św. Wywyższono i  zeświecczono posiłek wspólnoty ze stratą dla szacunku dla przeistoczenia.

- schizmatyckie prawosławie nazywa sie Kościołem siostrzanym a Bractwo św. Piusa X (swoje własne dzieci) - schizmą.

- abp Leferve jest słusznie porównywany do św. Atanazego. Jest on Atanazym naszych czasów.

- sa przypadki Żydów, którzy nawrócili się na katolicyzm, lecz powrócili do synagogi na skutek SWII.

- protestantyzm stanowi bezkształtną masę przekonań nie znających autorytetu - "cywilne stowarzyszenie".

- Chrystus nie jest przywódcą sekty lecz mądrością, słowem i rozumem Bożym, który przyjął człowieczeństwo.

- nowy ekumenizm ogranicza misje do: walki z analfabetyzmem
                                                      planowym nawadnianiem
                                                      ulepszeniem w rolnictwie
                                                      służbą zdrowia
                                                      przedsięwzięciami filantropijnymi
 czyli: rozwijanie cywilizacji zamiast propagowania religii - ekumenizm humanitarny, nie religijny.
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #19 dnia: Maja 17, 2009, 19:20:05 pm »

Czy to są notatki z Zawsze Wierni? wiele twierdzeń bardzo mi przypomina to co znajdowałem w tym piśmie... Jeśli tak, to wybrał Pan to samo, co i mi utkwiło w pamieci, widocznie są to mysli najbardziej cenne i charakterystyczne  :)
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Maja 17, 2009, 19:50:17 pm »

Czy to są notatki z Zawsze Wierni? wiele twierdzeń bardzo mi przypomina to co znajdowałem w tym piśmie... Jeśli tak, to wybrał Pan to samo, co i mi utkwiło w pamieci, widocznie są to mysli najbardziej cenne i charakterystyczne  :)

I z ZW, i z Hildebrana i J. Giertycha i z Iota Unam, i innych rzeczy głównie wydawanych przez Te Deum.
Homo legens sum.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #21 dnia: Maja 17, 2009, 21:19:38 pm »

- Do starej mszy przekonuje uczestnictwo w nowej (!!!)

Tak! Tak! Tak!
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #22 dnia: Maja 17, 2009, 21:21:52 pm »

Forum służy do dyskusji.
Przepisuje Pan swoje notatki i nie chce Pan dyskutować.
Może lepiej w takim razie (nie chcę Pana urazić, ale) założyć BLOGA i tam pisać...

Jako że nie odpowiada mi sposób oceniania " + - " więc za powyższe tylko "słowny" minus!
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #23 dnia: Maja 17, 2009, 21:46:21 pm »



- sa przypadki Żydów, którzy nawrócili się na katolicyzm, lecz powrócili do synagogi na skutek SWII. 
 
 
 To płytka musiała być wiara tych nowych katolików, bez przesady nie wińmy Vaticanum II za odejście Żydów z Kościoła, tylko głupiec odchodzi z Kościoła tylko dlatego że ten się zmienia, albo głupiec albo człowiek nie kochający prawdziwie Jezusa Chrystusa i właśnie Kościoła, trzeba być Kościołowi posłusznym zawsze i trzeba pamiętać, że Ojciec Święty zawsze wie co dla Kościoła jest najlepsze, a nie tyklo wtedy gdy nam sie to podoba.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
giacinto
uczestnik
***
Wiadomości: 115


« Odpowiedz #24 dnia: Maja 17, 2009, 21:56:44 pm »

Cytuj
Ojciec Święty zawsze wie co dla Kościoła jest najlepsze, a nie tyklo wtedy gdy nam sie to podoba.

Ojciec Święty wie co dla kościoła najlepsze, gdy naucza w sposób nieomylny w sprawach wiary i moralności. To tyle jeśli chodzi o słowo "zawsze". Mam nadzieję, że np. modlitwa Ojca Świętego z poganami w Asyżu nie mieści się w ramach tego słowa?
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Maja 17, 2009, 21:57:56 pm »

cd.
- "Więź" określa pewnych przedstawicieli sekt protestanckich mianem "biskupów" choć oczywiście biskupami oni żadnymi nie są, a nawet nie mają ważnych święceń kapłańskich. Tacy z nich biskupi jak z koziej (cztery litery) trąbeczka - (moje).

- program ekumenistów; papież ma być traktowany jako honorowy zwierzchnik, który pilnuje ogólnikowo pojętej jedności czyli wzajemnej tolerancji wyznań. Coś a la sekretarz generalny ONZ.

- jak można prosić o przebaczenie za grzechy ludzi, którzy już pomarli i bić się w ich piersi mówiąc tua culpa. Kto przeprosi za zniszczenie liturgii???

- rzekome okrucieństwo Inkwizycji. Jednak święci zyjący w tamtych czasach nigdy jej nie krytykowali. Kościół kanonizował czterech wielkich inkwizytorów.

- Chrystus był cierpliwy i miłosierny ale zatwardziałych propagatorów fałszu piętnowal publicznie.

- Pycha dzisiejszych hierarchów każe im myśleć, że godni są tego by móc przepraszac za Kościół przeszłości.

- kulminacyjny punkt w historii Kościoła to SWII. Od Soboru zaczyna się nowa era. "Bezwartościowa przeszłóść" odchodzi w niepamięć.

- dzisiejsza działalność ekumeniczna podważa szacunek każdego katolika  do Kościoła, do jego wiary, jego hierarchii, jego kapłaństwa, kultu, mariologii, świętych jak również do jego moralnych wymagań.  Największe niebezpieczeństwo grozi kapłanom i Mszy świętej.  

- ekumenizm złamał kręgosłup katolickiemu kapłanowi, zniszczył pojecie prawdy, rzeczywistości ofiary Mszy św., spowiedzi itd.

CDN.
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #26 dnia: Maja 17, 2009, 21:59:37 pm »

Cytuj
Ojciec Święty zawsze wie co dla Kościoła jest najlepsze, a nie tyklo wtedy gdy nam sie to podoba.

Ojciec Święty wie co dla kościoła najlepsze, gdy naucza w sposób nieomylny w sprawach wiary i moralności. To tyle jeśli chodzi o słowo "zawsze". Mam nadzieję, że np. modlitwa Ojca Świętego z poganami w Asyżu nie mieści się w ramach tego słowa?
  
 
 Ja mam do Ojca Św. pełne zaufanie, widocznie uznał, że Asyż jest potrzebny, chociaż w moim przekonaniu to była jedna wielka pomyłka...
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2009, 22:01:39 pm wysłana przez MARTINUS » Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #27 dnia: Maja 18, 2009, 00:00:47 am »

a miałby Pan równie pełne zaufanie do Aleksandra VI ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #28 dnia: Maja 18, 2009, 00:28:16 am »

- Pycha dzisiejszych hierarchów każe im myśleć, że godni są tego by móc przepraszac za Kościół przeszłości.

Znakomite !
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #29 dnia: Maja 18, 2009, 13:46:08 pm »

Też się z Panem zgadzam, chciałem sam to wypunktować ale Pan mnie ubiegł. Ma Pan plusa!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Z moich notatek. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!