Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 23:40:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Z moich notatek.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Z moich notatek.  (Przeczytany 14347 razy)
Fidelis
Gość
« dnia: Maja 17, 2009, 11:21:44 am »

Jako żem osoba z epoki jeszcze przed-internetowej, mam zwyczaj zapisywanie sobie w kajecie (obecnie - zeszyt) wyczytanych w różnych źródłach interesujących mnie stwierdzeń, myśli, uwag itp. Dzisiaj sięgnąłem mimo woli po taki zeszyt i pomyślałem, że warto by Państwu te moje zapiski przedstawić. Są chaotyczne, różne, ale dotyczą naszej problematyki. Róbcie z tym Państwo co chcecie. Ja w miarę czasu będę się moimi notatkami dzielił. A może Państwo też taki notatki prowadzicie i wątek chwyci.

- naród zydowski - wrogiem teologicznym. Gdziekolwiek rozwija się chrystianizm, tam również podążają Żydzi. Nieuniknionym przeznaczeniem chrześcijaństwa i żydostwa jest spotykać się wszędzie bez pojednania i przenikania się nawzajem. (Dlaczego nie powstały diaspory żydowskie w Chinach, Japonii?)


- dechrystianizacja świata odbywa się równoczesnie z jego judaizacją. Świat ma dwie drogi; albo się schrystianizować, albo zjudaizować, czyli
a) przyjąc wielkość chrześcijaństwa wieków średnich (katedry, chorał gregorianskiitd) albo b) przyjąć wielką materialną potęgę Babilonu.

- ekumenizm w praktyce niszczy jedność Kościoła Katolickiego. Narusza trzy podstawowe zasady; jedność wiary, jedność liturgii (nowa msza została stworzona wg zapewnień Bugniniego w perspektywie ekumenicznej) oraz jedność władzy (prymat Piotra).

- kryzys Kościoła to kryzys biskupów.

- SWII wprowadził pustkę w sercach wielu, którzy będąc katolikami nie chcą wierzyć jak protestanci.

- biskupi są służbie Chrystusa a nie Piotra, choć są mu poddani. Konsekracje biskupów bez mandatu papieskiego muszą być traktowane jako nieodzowny element przetrwania integralności rzymskiego katolicyzmu.

CDN.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Maja 17, 2009, 11:52:45 am »

- nie jest prawda, że podstawowym problemem NOM jest wprowadzenie języków narodowych. Jest to kwestia drugorzędna wobec innych kwestii dogmatycznych.

- ekumenizm ma korzenie protestanckie - a jednak protestanci nie sa w stanie nawet u siebie osiągnąć jedności.

- FSSPX było erygowane kanonicznie przez biskupa Charriere 1 XI 1970 w związku z czym jest ono od początku dziełem KK.

- nie ma Kościołów równouprawnionych i bratnich. Chrystus założył tylko jeden Kościół i ufundował go skale Piotrowej.

- SWII - duszpasterski, nie dogmatyczny, przez co jego treści nie obowiązują automatycznie wszystkich wiernych.

- SWII nie potępił komunizmu mimo że abp Leferve i prymas Wyszyński o to zabiegali.

- abp Lefebrve byl ekskomunikowany ponieważ był w łączności ze wszystkimi papieżami, Soborami i świętymi... a skoro ekskomunikowana arcybiskupa to ekskomunikowano całą świętą Tradycję i to jest właśnie tragedia.

- jakim prawem modernizm uważa siebie za najwyższą prawdę i odmawia np religii katolickiej uważania siebie za stojącą ponad wszystkimi innymi. Logiczna sprzeczność.

- brak pokory przed mądrością minionych stuleci.

CDN.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #2 dnia: Maja 17, 2009, 12:12:45 pm »

Panie Fidelisie...piękne. Bóg zapłać.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Maja 17, 2009, 12:43:47 pm »

No i jak tu nie dawać plusa Panu Fidelisowi raz na 12 godzin ??
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #4 dnia: Maja 17, 2009, 13:14:26 pm »

- naród zydowski - wrogiem teologicznym. Gdziekolwiek rozwija się chrystianizm, tam również podążają Żydzi. Nieuniknionym przeznaczeniem chrześcijaństwa i żydostwa jest spotykać się wszędzie bez pojednania i przenikania się nawzajem. (Dlaczego nie powstały diaspory żydowskie w Chinach, Japonii?)
Tu akurat popełnił Pan błąd. Otóż narodowość nie jest wyznacznikiem wyznawanej religii. Są Żydzi - chrześcijanie. Poza tym są tak zwani żydzi mesjanistyczni, których status jest trochę inny - wszak wierzą w Trójcę świętą itd.

Troszkę też Pan przesadził. Przecież wie Pan dobrze, że religia to nie jest podstawowy powód do emigracji. Częściej ludzie emigrują tam, gdzie mogą zarobić. Proszę zwrócić uwagę, że największa diaspora znajduje się w USA. Faktem jest, że większość państw, których obywatele żyją na dość wysokim poziomie to kraje, które dawniej były chrześcijańskie. Oczywiście migracje ludności także miały miejsce z powodów historycznych, a ludzie wybierają takie miejsce zamieszkania, gdzie dobrze się czują (jeśli maja jakiś wybór). Argument, który Pan przedstawił jest wg mnie drugorzędny, choć pewnie różnorakim tradycjonalistom się podoba, wszak interesujemy się żydami jak mało kto ;)

Gdyby podążać Pańskim tokiem myślenia to powinniśmy mieć teraz wzrost liczby żydów w Chinach - w końcu w Chinach jest dużo chrześcijan.

Poza tym nie rozumiem, dlaczego naprawdę nie rozumiem gdzie Pan tu wszędzie widzi żydów. Ja o wiele częściej mam kontakt z ateistami, na zachodzie mamy ofensywę islamu, a Pan wszędzie żydów widzi...

Cytat: Fidelis
- ekumenizm w praktyce niszczy jedność Kościoła Katolickiego. Narusza trzy podstawowe zasady; jedność wiary, jedność liturgii (nowa msza została stworzona wg zapewnień Bugniniego w perspektywie ekumenicznej) oraz jedność władzy (prymat Piotra).
Co Pan rozumie pod pojęciem "jedność liturgii"? Rozumiem, że dla Pana jedyną liturgią dopuszczalną w Kościele jest KRR, inne są niepotrzebne, bo nie wyrażają katolickiej wiary. A co z rytami wschodnimi? Co Pan o nich myśli?

Cytat: Fidelis
- biskupi są służbie Chrystusa a nie Piotra, choć są mu poddani. Konsekracje biskupów bez mandatu papieskiego muszą być traktowane jako nieodzowny element przetrwania integralności rzymskiego katolicyzmu.
Czyli wg Pana ważniejsze od decyzji papieża są decyzje jakiegoś tam arcybiskupa. Najpierw pisze Pan o jedności władzy, a potem pisze Pan o konsekracjach bez zgody papieża. Czy uważa Pan, że fundamentem Kościoła katolickiego są konsekracje bez zgody papieża? Czy twierdzi Pan, że bez tego Kościół obejść się nie może? To po co wg Pana w ogóle jest papież? Może wg Pana ma to być figurant na tronie, który będzie się pokazywać w koronkach, faldzie, tiarze, na sedia gestatoria, a jego "władza" będzie się kończyła na jego apartamentach. Takiego chce Pan papieża?
Cytat: Fidelis
- abp Lefebrve byl ekskomunikowany ponieważ był w łączności ze wszystkimi papieżami, Soborami i świętymi... a skoro ekskomunikowana arcybiskupa to ekskomunikowano całą świętą Tradycję i to jest właśnie tragedia.
Pan wie dobrze, że arcybiskup został ekskomunikowany za coś zupełnie innego. Jest przestępstwo - musi być kara. Czy tak wysoka? Nie wiem, zdaję się na Stolicę Apostolską - Ona wie lepiej ode mnie i od Pana. Może Pan uważa, że razem z nim ekskomunikowano Chrystusa?
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Maja 17, 2009, 13:56:34 pm »

@ Kalistrat.

Zbytnia nadgorliwość drogi Panie Kalistrat a zarazem wielkie NIEPOROZUMIENIE.

To nie są moje myśli. To są moje notatki, które przepisuję. Powtarzam; przepisuję swoje notatki. Nie zajmuję tu stanowiska, a zatem nie wchodzę w dyskusję. (Oczywiście drodzy forumowicze mogą sobie dyskutować.)
Spryciarz jestem, prawda?  ;)

Ciąg dalszy:


- ks. prymas Glemp w jednym z wywiadów nie widzi zagrożenia z Zachodu. Nie widzi? A.....

  puste kościoły, "małzeństwa" homoseksualne, hedonizm, relatywizm, indyferentyzm, materializm, scjentologia, brak wizji w nadprzyrodzony cel życia????

- Wolność religijna! W czasie wolności religijnej byłoby nie do pomyślenia aby nie zezwalano na odprawianie tradycyjnej liturgii. Dziwna to wolność.

- jest koniecznością walczyć przeciw tym, którzy chcą narzucić nam sprotestantyzowaną liturgię i odmówić katolikom prawa do MT. która na przestrzeni wieków uświęciła tyle dusz i jest wspólnym dobrem Kościoła. Żadna kościelna biurokracja nie może jej zlikidować.

- zbrodniczy komunistyczny system nie zdołał zniszczyć wiary i narodu. To czego przez 50 lat nie zdołał dokonać komunizm, obecny ekumenizm załatwi w ciągu kilku lat.

- (pielgrzymki do Częstochowy) - pobożna, ale ogłupiona przez ekumenizm i neomodernizm młodzież.

- był czas kiedy katolicy podczas liturgii byli u siebie. Dziś każdy kościół jest inny. Nie wiecie co się dzieje. Czasem nie wiecie nawet czy dokonano konsekracji. (= Zachód)

CDN.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #6 dnia: Maja 17, 2009, 13:59:14 pm »

A wydawało mi się, że dla wszystkich w miarę myślących ludzi jest przynajmniej od czasów Summorum Pontificum jasne, że gdyby Paweł VI z Janem Pawłem II wykazali minimum dobrej woli względem tradycjonalistów, to nie musieliby ich potem karać.

To antykościół usiłować zakazać Mszy Świętej i prześladował tych kapłanów i biskupów, którzy chcieli jej pozostać wierni. Proszę se nie wycierać gęby słowem "papież" !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ja_bydgoszcz
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Maja 17, 2009, 14:11:18 pm »

Forum służy do dyskusji.
Przepisuje Pan swoje notatki i nie chce Pan dyskutować.
Może lepiej w takim razie (nie chcę Pana urazić, ale) założyć BLOGA i tam pisać...
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Maja 17, 2009, 14:16:53 pm »

CD.

- Papież - jego władza jest najwyższa nad wszystkimi ale jest też ograniczona przez doktryny jego poprzedników.

- Do starej mszy przekonuje uczestnictwo w nowej (!!!)

- wielu kapłanów straciło wiarę w realną obecność Pana J.Ch.

- dzisiaj już nikt nie mówi o nawróceniu. "Bądź dobrym protestantem i pozostań u nich".

- Odnowa w Duchu Św. - (...) przewrót porządku rzeczy - np. biskupi otrzymują chrzest w Duchu św. od świeckich. (paranoja)

- Zdaniem Jana Pawła II każdy człowiek stał się dzieckiem bożym. Sw. Paweł mówi i naucza czegoś dokładnie przeciwnego (Rz 8,14) że nie we wszystkich mieszka Duch Św. (Rz 8,9)

- dezorientacja katolików. Zamieszanie i frustracja naznaczyły oblicze Kościoła. W co mamy wierzyć? Co ma obowiązywać? Ut Unum Sint czy Mortalium Animos?

CDN.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #9 dnia: Maja 17, 2009, 14:25:03 pm »

- Odnowa w Duchu Św. - (...) przewrót porządku rzeczy - np. biskupi otrzymują chrzest w Duchu św. od świeckich. (paranoja)

Swego czasu wprawiłem w zakłopotanie pewnwgo Diecezjalnego Egzorcystę wyrażając Mu swoją wątpliwość, czy tacy "świeccy nakładacze rąk" nie wszczepiają po prostu jakiś demonów. Nie był w stanie udzielić odpowiedzi.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Maja 17, 2009, 14:28:01 pm »

Forum służy do dyskusji.
Przepisuje Pan swoje notatki i nie chce Pan dyskutować.
Może lepiej w takim razie (nie chcę Pana urazić, ale) założyć BLOGA i tam pisać...

Nie tylko do samej dyskusji służy forum.
Widocznie lektura moich notatek boli.
A gdybym tak np prezentował zdjęcia szat liturgicznych, które widziałem gdzieś w muzeum, to też nie mogę tego robić na forum?
Tu prezentuję swoje notatki.

(kończę bo śpieszę na wiadomą Mszę św. na 15-tą)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #11 dnia: Maja 17, 2009, 14:28:41 pm »

sławetny o. Bashabora jest tego samego zdania - że część odnowionych jest po prostu opętanymi. I będąc w Polsce starał się ich z tego wyrwać

Gdym o tem usłyszał, w istotny sposob zmienilem o nim zdanie na plus
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ja_bydgoszcz
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Maja 17, 2009, 14:30:21 pm »

NIe nie, spokojnie.
Lektura nie boli.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #13 dnia: Maja 17, 2009, 14:51:56 pm »

sławetny o. Bashabora jest tego samego zdania - że część odnowionych jest po prostu opętanymi. I będąc w Polsce starał się ich z tego wyrwać

Gdym o tem usłyszał, w istotny sposob zmienilem o nim zdanie na plus

Nic o nim nie słyszałem :( ale widać, że w tym przypadku wie, gdzie głowa, gdzie ogon ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #14 dnia: Maja 17, 2009, 14:54:44 pm »

sławetny o. Bashabora jest tego samego zdania - że część odnowionych jest po prostu opętanymi. I będąc w Polsce starał się ich z tego wyrwać

Gdym o tem usłyszał, w istotny sposob zmienilem o nim zdanie na plus

Prawda to. "Ducha" to oni sobie przekazują, nie wiadomo tylko jakowego, natomiast z Duchem Świętym nei ma to nic wspólnego.
W tym kontekście razi entuzjazm np O.Amortha wszak przecież egzorcysty ( ale oczywiście noworytowego ) do ruchów charyzmatycznych.
Z jednej strony O,Amorth biadolił że mu zabrano Rytuał Rzymski, z drugiej zaś pisał pozytywnie o "charyzmatykach" ot galimatias taki.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Z moich notatek. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!