Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 02:16:32 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: IBP - o co tu chodzi?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: IBP - o co tu chodzi?  (Przeczytany 9070 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #30 dnia: Kwietnia 22, 2013, 16:52:38 pm »

Na stronie jest tylko publiczna reakcja rektora seminarium na list jaki dostali z PCED.

W skrócie rektor...
- cieszy się, że w końcu po 9 miesiącach coś się wydarzyło w tej sprawie i w koncu beda nowe wybory,
- martwi sie, że po 9 miesiacach patu bedzie teraz kolejne 6 miesiecy stanu przejsciowego (na tyle czasu jest nominowany zarzadca), co nie wplynie dobrze na kondycje IBP,
- oczernia poprzedniego superiora (x. L), że to wszystko przez niego i twierdzi, iz ostatecznie ta nominacja wyjaśnia, że poprzedni superior nie jest już superiorem IBP.
Zapisane
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #31 dnia: Kwietnia 22, 2013, 17:28:33 pm »

Cytuj
Na stronie jest tylko publiczna reakcja rektora seminarium na list jaki dostali z PCED.

Nie widzę nigdzie wypowiedzi rektora seminarium.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #32 dnia: Kwietnia 22, 2013, 19:13:56 pm »

Ks. Carusi nie jest rektorem tylko profesorem w Courtalain. Dla zwolennikow ks. Laguerie to szwarccharakter calej tej kolomyi, spiskowiec, schizmatyck, sedewakantysta i paranoik.

Ks. Laguerie twierdzil, ze jest nadal superiorem IDP, jego przeciwnicy twierdzili, ze tylko komisarycznym zarzadca mianowanym przez PCED w celu przeprowadzenia wyborow (do czego mu nie bylo spieszno). Teraz Rzym wyjasnil sytuacje mianujac kogos z zewnatrz.

Nie chce bawic sie w proroka, ale skoro ks. Laguerie przez niemal rok nie zwolal nowej kapituly, to po prostu dlatego, ze nie zdolal sobie zapewnic wiekszosci. Teraz bedzie najprawdopodobniej powtorka z kapituly. Zwlaszcza, ze nowy szef KDW i nowy papiez sprawiaja, ze stawia sie na bezkompromisowosc, a nie na lizusostwo.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #33 dnia: Kwietnia 22, 2013, 19:35:17 pm »

w skrócie rektor... oczernia poprzedniego superiora (x. L)

Manipulacja prawie jak z GWna :((
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #34 dnia: Kwietnia 22, 2013, 21:26:36 pm »

Cytuj
Dla zwolennikow ks. Laguerie to szwarccharakter calej tej kolomyi, spiskowiec, schizmatyck, sedewakantysta i paranoik.
kompletna bzdura!!!
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #35 dnia: Kwietnia 22, 2013, 22:10:36 pm »

w skrócie rektor... oczernia poprzedniego superiora (x. L)

Manipulacja prawie jak z GWna :((
Tak, pomylilem sie. To nie rektor tylko jeden z preofesorow seminarium.  Te publiczne wycieczki personalne w strone swojego bylego przelozonego są wg mnie żałosne i dziecinne. Nie wiem jak nazwać publiczne pisanie o tym, ze ks. L jest głównym problemem instytutu... Widzieliscie cos takiego w jakims innym zakonie/zgromadzeniu?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2013, 22:52:39 pm wysłana przez Jarod » Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #36 dnia: Kwietnia 22, 2013, 22:40:36 pm »

Cytuj
Dla zwolennikow ks. Laguerie to szwarccharakter calej tej kolomyi, spiskowiec, schizmatyck, sedewakantysta i paranoik.
kompletna bzdura!!!

Tez sadze, ze to bzdura. Jakis swir nie robilby takiej dobrej strony jak Disputationes.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #37 dnia: Kwietnia 23, 2013, 08:00:33 am »

w skrócie rektor... oczernia poprzedniego superiora (x. L)

Manipulacja prawie jak z GWna :((
Tak, pomylilem sie. To nie rektor tylko jeden z preofesorow seminarium.  Te publiczne wycieczki personalne w strone swojego bylego przelozonego są wg mnie żałosne i dziecinne. Nie wiem jak nazwać publiczne pisanie o tym, ze ks. L jest głównym problemem instytutu... Widzieliscie cos takiego w jakims innym zakonie/zgromadzeniu?

Póki co, nie pamiętam przypadku, by ktoś w podobny sposob próbował przyspawać się do fotela przełożonego generalnego jak x Laguerie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #38 dnia: Kwietnia 23, 2013, 08:19:31 am »

Nie zdziwię się, jak z powodu sytuacji w IDP niektórzy kapłani tej wspólnoty przejdą do FSSPX
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #39 dnia: Kwietnia 23, 2013, 08:21:19 am »

Moze z mlodszego pokolenia, ale z pewnoscia nie protagonsci.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #40 dnia: Kwietnia 23, 2013, 08:29:33 am »

Oczywiście FSSPX samo nie chciało by przyjąć w swoje szeregi twórców IDP, Natomiast z młodymi kapłanami IDP może być inaczej, Już jeden z nich jest w Przeoracie w Radości.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #41 dnia: Kwietnia 23, 2013, 08:39:31 am »

Czy by nie chialo? Nie wiem. Sa tacy, ktorych z checia by przyjelo, i to z otwartymi rekami. Bractwowe "glosy" w internecie mowia o tym otwartym tekstem. Zreszta przynajmniej jeden precedens byl. Ksiadz ten dzis normalnie prowadzi apostolat. Bractwo to nie Gestapo, mimo ze taka gebe przyprawiaja im progresisci i indultowcy.

Sa natomiast tez i tacy, wobec ktorych glupio by bylo nie zachowac elementarnej ostroznosci. Jak to mowil kiedys Korwin-Mikke : "odejscie Kolegi X z naszych szeregow, to tak, jakby przybylo nam tysiac nowych czlonkow".
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #42 dnia: Kwietnia 23, 2013, 10:18:17 am »

Póki co, nie pamiętam przypadku, by ktoś w podobny sposob próbował przyspawać się do fotela przełożonego generalnego jak x Laguerie.
Jeśli na wyborach było tak jak pisza na Disputationes to zachowanie x. L. jest skandaliczne. Tym nie mniej tym bardziej ekipa seminarium powinna spokojnie czekać na rozstrzygnięcie PCED. Pisanie publiczne o trudnych sprawach instytutu nic dobrego im nie daje, a raczej tracą w oczach dyplomatów watykańskich.
Zdaje się, że w tym roku liczba seminarzystów IBP na pierwszym roku jest rekordowo niska...
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #43 dnia: Kwietnia 23, 2013, 10:36:49 am »

Ja myślę, ze i Stolica Apostolska dała sobie spokój z IDP. Miała to być konkurencja dla FSSPX, ale niewiele z tego wyszło.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #44 dnia: Kwietnia 23, 2013, 11:10:00 am »


Kiedyś wpisywałem w rubrykę zawód: "Lech Kaczyński", dziś wpisywałbym "xiądz Laguerie".
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: IBP - o co tu chodzi? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!