Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:19:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia przemyska  |  Wątek: ROPCZYCE
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: ROPCZYCE  (Przeczytany 2791 razy)
tak
adept
*
Wiadomości: 40

« dnia: Stycznia 26, 2013, 11:35:45 am »

Czy jest regularna msza trydencka w Ropczycach w soboty (jak podaje strona Nowego Ruchu Liturgicznego)? Bo byłem dzisiaj w Ropczycach, a mszy nie było. Czy ktoś wie coś na ten temat?
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 26, 2013, 19:18:30 pm »

Podobno ten ksiądz jest stary i schorowany - i czasem tak ma że Mszy nie odprawi. Postaram się to potwierdzić, czy Msza odbywa się regularnie.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 03, 2013, 14:02:53 pm »

tu ciekawa rzecz wygląda

KOŚCIÓŁ W GÓRZE ROPCZYCKIEJ

18.00 – Msza  Święta w rycie trydenckim. Muzyka z rękopisów bernardyńskich z Leżajska XVI-XVII w. w wykonaniu Bartosza Izbickiego (organy) i Bractwa Śpiewaczego z Brochowa (śpiew).  Bartosz Izbicki to muzykolog i organista pracujący na co dzień w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Brochowie. Zajmuje się badaniem różnych tradycji wykonywania chorału gregoriańskiego. Uczył się m. in. u Marcela Peresa. Wraz z chórem męskim wykona podczas mszy śpiewy zapisane w rękopisach pochodzących z klasztoru oo. Bernardynów w Leżajsku. Wydarzenie to wpisywać się będzie w naturalny bieg życia tradycyjnej społeczności jakim jest uczestnictwo w liturgii, nawiązując jednocześnie do muzykologicznego zagadnienia genetycznych związków ludowej  pieśni z chorałem gregoriańskim. (wklejka ze strony www.muzykadawna.jaroslaw.pl)

Post przeniesiono do właściwego działu.   --  Moderacja
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2013, 14:09:52 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 03, 2013, 14:31:08 pm »

Jeśli już przenosić z działu Brochów (śpiewa bractwo z Brochowa więc wkleiłem tam) gdzie indziej to chyba gdzieś do działu Rzeszów raczej niż Jarosław. Góra Ropczycka to diecezja rzeszowska. Jarosław - jedynie ze strony takiej wklejkę zrobiłem...

edit. Ropczyce najlepiej
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2013, 14:33:28 pm wysłana przez Pedro Veron » Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 03, 2013, 14:37:58 pm »

OK. A nie wie Pan, kto odprawia i czy celebracja może tam wejść w zwyczaj?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 04, 2013, 10:14:38 am »

Odprawiał będzie ksiądz z DTŁ z Rzeszowa. Czy może wejść w zwyczaj? Nie mam pojęcia. Ta msza przy okazji imprezy Galicja Gnojnica (która jako całość zapowiada się całkiem nieźle).
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia przemyska  |  Wątek: ROPCZYCE « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!