Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:57:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Nienawidzę religii, ale kocham Jezusa"
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: "Nienawidzę religii, ale kocham Jezusa"  (Przeczytany 1307 razy)
shelion
bywalec
**
Wiadomości: 71

« dnia: Stycznia 22, 2013, 14:09:19 pm »

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bA-9sMqgUnQ

Natknąłem się w na taki filmik, zresztą udostępniony przez znajomego (kleryk na IV roku).

Może na początek kilka komentarzy z YT:

Cytuj
SWIETNE I PRAWDZIWE, ZGADZAM SIE W 100%, TAKZE NIENAWIDZE RELIGII BO JEST WYTWOREM CIELESNOSCI I LUDZKIEJ PYCHY. POZNANIE BOGA TO ROZUM A POCZATKIEM MADROSCI JEST BOJAZN PANA.

Cytuj
rewelacyjny filmik. Krótko, konkretnie i na temat, o co w tym wszystkim chodzi. I Love Jesus!
Narodziłam się na nowo i swoje życie powierzyłam Jezusowi, odtąd żadna religia nie zakłóca mej wiary.

Cytuj
juz wczesniej bylem zdania, ze wierze w Boga a nie w instytucje

I mój "ulubiony":

Cytuj
Religia mówi RÓB, Jezus mówi ZROBIONE
podobają mi się te słowa
Jezus umierając na krzyżu powiedział "wypełniło się", a więc nasze grzechy zostały odpuszczone, wystarczy w Niego uwierzyć i jesteśmy zbawieni

***

Częściowo mógłbym się nawet zgodzić z gościem na filmiku, ale uderzające są jego słowa, że skoro uwierzył, to już jest zbawiony.
Albo, że duchowni budują wielkie kościoły, ale nie ma dla biednych. Mimo to jednak, gostek twierdzi, że kocha "Kościół, Jezusa (ani razu nie pada "Pan") i Pismo Święte). No i te komentarze pod filmikiem.
A Państwo co sądzicie? Oglądaliście? Oglądniecie?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2013, 14:11:18 pm wysłana przez shelion » Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 22, 2013, 14:42:16 pm »

Nienawidzę odddychania, ale kocham tlen.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Aleksander
uczestnik
***
Wiadomości: 112


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 22, 2013, 20:41:50 pm »

Skutki zawinionej religijnej ignorancji. O mistycznym ciele Chrystusa ni widu, ni słychu...tworzy się więc własne teorie   ::)
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 22, 2013, 21:21:21 pm »

Takie myślenie jest bardzo powszechne. Opiera się zresztą na kompletnej nieznajomości nawet samej Biblii. Zabawnie się robi kiedy takim "bezwyznaniowym wyznawcom Jezusa" wykaże się jasno nawet poprzez solę skrypturę, że chrześcijaństwo od początku miało hierarchiczną strukturę.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
shelion
bywalec
**
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 22, 2013, 21:26:55 pm »

Cóż, komentarzy nie ma wiele pod filmikiem, ale widać, że filmik zasiewa zatrute ziarno. Ludzie jakby nie myślą, co własnie usłyszeli. Nie analizują, nie poddają krytyce.
Smutne to jest, bo w ten sposób szerzy się pogląd "wierzący nie praktykujący" (w tym przypadku: "nie mam nic wspólnego z obrządkiem, religią, ale wierzę. Mocno. Jezus dał mi..." :D
Zapisane
Arizona
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 23, 2013, 11:50:37 am »

"Habere non potest Deum patrem qui ecclesiam non habet matrem". Aktualne tak w III wieku jak i w XXI.
Tylko szkoda, że tego uczą dopiero jak ktoś pójdzie na teologię...
Zapisane
"Speramus meliora - resurget cineribus" (motto miasta Detroit).
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 29, 2013, 21:54:21 pm »

"Nienawidzę Jeusa, ale kocham Boga"-tak z pewnoscia myśleli oprawcy Chrystusa Pana, nie wiedząc że faktycznie walcą  bokiem tak samo nie może istneć ciało bez głowy Chrystus i Kościół są nierozłączne.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2013, 00:15:03 am wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Nienawidzę religii, ale kocham Jezusa" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!