Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:26:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. R.Tomaszczuk:trzeba się modlić o nawrócenie lefebrystów, szczególnie tych z
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Ks. R.Tomaszczuk:trzeba się modlić o nawrócenie lefebrystów, szczególnie tych z  (Przeczytany 23533 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 20, 2013, 18:31:44 pm »

akurat  "Świadkowie Jehowy" mają w d**** jakiś "ekumenizm"...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Marjusz
bywalec
**
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 20, 2013, 18:56:50 pm »

W ogóle co to za określenie, ci ludzie o mentalności sekciarskiej? Zawsze mnie rozbawiało definiowanie pojęcia "sekta", szczególnie jeśli zajrzeć na stronę
stowarzyszenia Effatha, która to podaje "Uniwersalną definicję sekty":

Cytuj
Sekta (CULT) - jest to grupa ludzi, która posiada strukturę typu piramidowego i autorytarne kierownictwo. Charakterystyczne dla niej jest nauczanie i przewodnictwo pochodzące od osoby lub osób znajdujących się na szczycie tej hierarchii. Grupa tego typu zazwyczaj uzurpuje sobie prawo do posiadania wiedzy na temat jedynej drogi do Boga, Nirwany, Raju, Ostatecznej Rzeczywistości, Pełnego potencjału, Drogi do szczęścia itd. Celem takiego oddziaływania jest uzyskanie pełnego panowania nad swoimi członkami i zatrzymanie ich na stałe wewnątrz grupy.

Przecież według tej definicji sam Kościół Katolicki podpada pod sektę, bo:

1. posiada strukturę typu piramidowego (władze kościelne z Papieżem na szczycie),
2. ma ustrój autorytarny,
3. przewodnictwo od osób na szczycie (Papież),
4. Kościół stwierdza, że posiada prawdę na temat jedynej Drogi Poznania Prawdy (złośliwy powie, że uzurpuje sobie),
5. (ostatni punkt wyjątkowo niespełniony, ale to ten, który potwierdza regułę).

Sektami są wszystkie wspólnoty i ruchy religijne, które odpadły od Ortodoksyjnej Wiary. Sama etymologia już wiele może nam powiedzieć (secāre 'odcinać').

X. Roman Tomaszczuk jest wyjątkowo szczęśliwym kapłanem, skoro w jego otoczeniu egzystuje tylko jedna sekta (proszę sprawdzić, jakie artykuły zostły otagowane etykietką "Sekciarstwo").
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 20, 2013, 19:24:47 pm »

Cóż...Biedulek ten Xiądz....ciekawe, czy sam kiedykolwiek rozmawiał z 'lefebrystą"....? ;)
W tym wypadku Szanowny Pan Tato nie ma racji, ponieważ x. Roman Tomaszczuk rozmawiał z schizmatykiem, sekciarzem, "lefebrystą". :D
Tadeusz-Katolik vel Atanazy, czy to wytwór księdza wyobraźni?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2013, 20:21:22 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 20, 2013, 19:39:58 pm »

Ks. Roman Tomaszczuk powiedział: trzeba się modlić o nawrócenie lefebrystów, szczególnie tych z naszej diecezji.

... a ja bym powiedziała módlmy się za modernistów diecezji świdnickiej. Bo kto tym zdezorientowanym "owieczkom" przybliży prawdę? Jak się nieustannie daje taka strawę jak podałam na 1 stronie:

Jestem rybakiem Pana - fragment z rekolekcji z o. Jamesem Manjackalem w Dzierżoniowie - diecezja świdnicka.

http://www.youtube.com/watch?v=EBOgKbkxxOw&feature=youtu.be

Wcześniej i później też ks. John Bashobora - to też diecezja świdnicka:

http://www.bratoszow.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=174&Itemid=192

Dziś z ogłoszeń w mojej parafii i gorące zaproszenie dla wszystkich:

"we wtorek – w Parafii św. Jana Nepomucena w Piskorzowie o godz. 14.00 i 16.00 odbędą się Msze św. o uzdrowienie, które poprowadzi Ks. Jarosław Cielecki – dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału."

... a na poniższej stronie można przeczytać: Dwa świadectwa o Medziugorje – ks. Jarosław Cielecki

http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/01/17/dwa-swiadectwa-o-medziugorje-ks-jaroslaw-cielecki-byly-sekretarz-bpa-pawla-hnilicy-i-dyrektor-watykanskiego-serwisu-informacyjnego-oraz-buty-ojca-swietego-bl-jana-pawla-ii/

Gdzie , kto kiedy przybliżył Tradycję? a kto pójdzie na jakąś mszę po łacinie, jak ma to co powyżej ciągle serwowane?
 
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 20, 2013, 19:50:37 pm »

Mimo wszystko to chyba gruba przesada i wyrządzanie krzywdy ordynariuszowi, aby akurat diecezje świdnicka uważać za wroga tradycji

Na podstawie czego pan mi  zarzuca tę grubą przesadę ? Proszę się odnieść do artykułu i rzeczy tam raczej przesadzonych, czy uważa pan, że tam nie ma rzeczy przesadzonych?


Tyle, że ten artykuł nie ma nic wspólnego z diecezja świdnicką jako taką. Nie jest stanowiskiem diecezji, ani jej biskupa, a tylko prywatnym zdaniem pojedynczego księdza. Uważam, że nie można za wrogą wobec tradycji uznawać diecezji, która jako jedna z pierwszych w Polsce, kilka lat temu, dość szeroko zaimplementowała SP.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 20, 2013, 20:09:02 pm »

A z jaką diecezją ma wspólnego? Proszę mi pokazać to szeroko zaimplementowane SP w diecezji świdnickiej, może pan lepiej wie jak ja.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 20, 2013, 20:22:14 pm »

Tyle, że ten artykuł nie ma nic wspólnego z diecezja świdnicką jako taką. Nie jest stanowiskiem diecezji, ani jej biskupa, a tylko prywatnym zdaniem pojedynczego księdza.
Naczelnego świdnickiego "Gościa"...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Marjusz
bywalec
**
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 20, 2013, 20:28:18 pm »

Tyle, że ten artykuł nie ma nic wspólnego z diecezja świdnicką jako taką. Nie jest stanowiskiem diecezji, ani jej biskupa, a tylko prywatnym zdaniem pojedynczego księdza.
Naczelnego świdnickiego "Gościa"...
Niekoniecznie ze świdnicką, rzeczywiście, bo x. Naczelny mógł na przykład opuścić swą świdnicką Idyllę i zawitać do Archidiecezji Wrocławskiej, skażonej przebrzydłą zarazą "lefebvryzmu" i napotkać na słabo jeszcze rozpoznany nowy gatunek schizmatyko-heretyka "lasandrystę", co może tłumaczyć dysonans poznawczy i gwałtowną reakcję.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2013, 20:30:25 pm wysłana przez Marjusz » Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 20, 2013, 20:28:39 pm »

Artykuł sponsorowany.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 20, 2013, 20:38:40 pm »

Gdybać można wiele, ale pewne jest, że jest napisane w Gościu Niedzielnym Świdnickim.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 20, 2013, 21:25:43 pm »

A z jaką diecezją ma wspólnego? Proszę mi pokazać to szeroko zaimplementowane SP w diecezji świdnickiej, może pan lepiej wie jak ja.

Cztery miejsca stałej celebracji to dość dużo na tak mała diecezję. Do tego epizodyczny udział biskupa w celebracjach, co w końcu rzadko sie w Polsce zdarza.
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #26 dnia: Stycznia 20, 2013, 21:28:10 pm »

W rozmowie z lefebrystami, uderza fakt, że w swej argumentacji przeciwko współczesnemu Kościołowi sięgają po fakty, których nie powstydziliby się Świadkowie Jehowy. Co gorsza dialog z lefebrystami w swej strukturze jest identyczny jak ten z sekciarzami: brak ciągłości argumentów i logiki wywodu, bo za każdym razem gdy obnaża się miałkość i tendencyjność ich racji, ci sięgają po kolejny temat.

Pół roku temu lefebryści byli podobni tylko (?!) do Lutra:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,3004.msg153402.html#msg153402
Teraz podobni są do świadków Jehowy. Ciekawe, co będzie za pół roku...
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #27 dnia: Stycznia 20, 2013, 21:50:07 pm »

A z jaką diecezją ma wspólnego? Proszę mi pokazać to szeroko zaimplementowane SP w diecezji świdnickiej, może pan lepiej wie jak ja.

Cztery miejsca stałej celebracji to dość dużo na tak mała diecezję. Do tego epizodyczny udział biskupa w celebracjach, co w końcu rzadko sie w Polsce zdarza.

Ja znam dwa miejsca:

http://www.missa.pl/index.php/co-gdzie-kiedy.html

Raz w miesiacu w Wałbrzychu, dzis odwołana.
http://www.missa.pl/index.php/7-glowna/154-walbrzych-20-01-2013.html

Bardzo pana proszę o podanie mi tych czterech miejsc stałych celebracji, gdzie, kiedy i godzina i za co już bardzo dziękuję.

I jeszcze do tej pana wypowiedzi:

Cytuj
Do tego epizodyczny udział biskupa w celebracjach, co w końcu rzadko sie w Polsce zdarza.

Proszę też napisać o tych epizodycznych udziałach biskupa.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2013, 22:01:52 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #28 dnia: Stycznia 20, 2013, 21:58:48 pm »

A z jaką diecezją ma wspólnego? Proszę mi pokazać to szeroko zaimplementowane SP w diecezji świdnickiej, może pan lepiej wie jak ja.

Cztery miejsca stałej celebracji to dość dużo na tak mała diecezję. Do tego epizodyczny udział biskupa w celebracjach, co w końcu rzadko sie w Polsce zdarza.

Bardzo pana proszę o podanie mi tych czterech miejsc stałych celebracji, gdzie, kiedy i godzina i za co już bardzo dziękuję.

Cztery Miejsca podaje serwis msza.net:
1.Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Kłodzko II niedziela miesiąca o 14:30
2.Katedra św. Stanisława i św. Wacława Świdnica czwartek o 19:00
ostatnia niedziela miesiąca o 19:00
3.Kościół pw. św. Józefa Robotnika Wałbrzych III niedziela miesiąca o 18:30
4. Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Wałbrzych II niedziela miesiąca o 16:00
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #29 dnia: Stycznia 20, 2013, 22:08:41 pm »

Nie jestem pewna do tego co pan napisał, bo nie ma na stronie diecezji o tu:

http://www.missa.pl/index.php/co-gdzie-kiedy.html

... a tu pisze co? gdzie? kiedy? - to raz, a dwa szósty rok leci po SP i pan uważa że jest to dobrze? i raz na miesiąc może panu wystarczy obiad, acha .. na mszę raz na miesiąc na godz. 19:00 może pan z dziećmi/dzieckiem jechać. To jest godzina gdzie się dzieci szykuje do pomału spania. Kończę tę dyskusję bo nie ma sensu i nie w temacie.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. R.Tomaszczuk:trzeba się modlić o nawrócenie lefebrystów, szczególnie tych z « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!