Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 03:31:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. R.Tomaszczuk:trzeba się modlić o nawrócenie lefebrystów, szczególnie tych z
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Drukuj
Autor Wątek: Ks. R.Tomaszczuk:trzeba się modlić o nawrócenie lefebrystów, szczególnie tych z  (Przeczytany 23723 razy)
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #30 dnia: Stycznia 20, 2013, 22:15:45 pm »

Nie jestem pewna do tego co pan napisał, bo nie ma na stronie diecezji o tu:

http://www.missa.pl/index.php/co-gdzie-kiedy.html

... a tu pisze co? gdzie? kiedy? - to raz, a dwa szósty rok leci po SP i pan uważa że jest to dobrze? i raz na miesiąc może panu wystarczy obiad, acha .. na mszę raz na miesiąc na godz. 19:00 może pan z dziećmi/dzieckiem jechać. To jest godzina gdzie się dzieci szykuje do pomału spania. Kończę tę dyskusję bo nie ma sensu i nie w temacie.

Nie uważam, że jest dobrze, ale lepiej niż w większości polskich diecezyj. Uważam też , że za wrogie tylko te uznać moiżna, w których regularnych celebracyj nie ma wcale.
Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #31 dnia: Stycznia 21, 2013, 02:55:14 am »

x R. T. - relacja z Mszy Trydenckiej w Wałbrzychu:
http://www.sanctus.pl/index.php?module=aktualnosci&id=342
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #32 dnia: Stycznia 21, 2013, 09:53:15 am »

Nie jestem pewna do tego co pan napisał, bo nie ma na stronie diecezji o tu:

http://www.missa.pl/index.php/co-gdzie-kiedy.html

... a tu pisze co? gdzie? kiedy? - to raz, a dwa szósty rok leci po SP i pan uważa że jest to dobrze? i raz na miesiąc może panu wystarczy obiad, acha .. na mszę raz na miesiąc na godz. 19:00 może pan z dziećmi/dzieckiem jechać. To jest godzina gdzie się dzieci szykuje do pomału spania. Kończę tę dyskusję bo nie ma sensu i nie w temacie.

Nie uważam, że jest dobrze, ale lepiej niż w większości polskich diecezyj. Uważam też , że za wrogie tylko te uznać moiżna, w których regularnych celebracyj nie ma wcale.
Zapomina Pan, że jedna Msza coniedzielna to więcej niż 4 Msze comiesięczne. Jeśli nie ma w diecezji Mszy coniedzielnej to bieda.

BTW, Najlepsza informacja o Mszach w ramach SP jest na NRL. http://www.nowyruchliturgiczny.pl/p/summorum-pontificum-w-polsce.html
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #33 dnia: Stycznia 21, 2013, 12:31:02 pm »

http://swidnica.gosc.pl/doc/1431586.Lefebrysci-mylicie-sie

Ręce opadają...
Zapisane
Trydent
bywalec
**
Wiadomości: 64


« Odpowiedz #34 dnia: Stycznia 21, 2013, 13:42:12 pm »

Wystarczy spojrzeć na życiorys:

 

Jarosław M. Lipniak, ur. 2 lutego 1973 roku w Oławie

    29 maja 1999 roku przyjął święcenia prezbiteratu w katedrze pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy przez posługę ks. bpa Tadeusza Rybaka

    1999-2003 wikariusz  w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Szczawnie Zdroju, 2003-2004 w parafii pw. św. Jerzego w Wałbrzychu, 2004-2006 w parafii katedralnej pw. Św. Stanisława i Wacława w Świdnicy

    Od 8 maja 2004 roku adiunkt w Instytucie Teologii Systematycznej przy II Katedrze Teologii Dogmatycznej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

    Wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym i Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy teologii dogmatycznej i teologii fundamentalnej.

    W Diecezji pełni funkcję referenta do spraw ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego.

    Redaktor Biblioteki Diecezji Świdnickiej i członek rady duszpasterskiej.

    Członek Europejskiego Stowarzyszenia Teologów Katolickich, Towarzystwa Dogmatyków Polskich, Polskiego Towarzystwa Mariologicznego.

    We wrześniu 2007 roku delegat Konferencji Episkopatu Polski na III Zgromadzeniu Ekumenicznym w Sibiu (Rumunia).

    Od lipca 2008 roku proboszcz parafii w Witoszowie Dolnym

    Od sierpnia 2008 roku wiceprezes Zarządu Instytutu Jana Pawła II w Wałbrzychu

    Od 2009 r. – Wiceprezes Dolnośląskiego Instytutu Dialogu i Tolerancji

    Od 2010 r. - redaktor serii Biblioteka Dolnośląskiego Instytutu Dialogi i Tolerancji

    W 2012 r. odznaczony za zasługi dla Ziemi Świętej papieskim Złotym Medalem Pielgrzyma

    W 2012 r. odznaczony Medalem Ministra Edukacji Narodowej
Zapisane
"Poza Kościołem Katolickim możecie mieć wszystko, prócz zbawienia" Stanisław Kard. Hozjusz
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #35 dnia: Stycznia 21, 2013, 15:19:00 pm »

Ten xiądz z jakimiś innymi lefewrystami gadoł niż ja dotychczas spotkałem.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #36 dnia: Stycznia 21, 2013, 15:33:17 pm »

Ten xiądz z jakimiś innymi lefewrystami gadoł niż ja dotychczas spotkałem.

Nie jestem pewien, czy tamten Ksiądz w ogóle rozmawiał z jakimś "lefebrystą". Wygląda to trochę na ustawianie sobie przeciwnika, na "walkę z chochołem". Zbyt dużo tu sloganów, zbyt mało rzeczowych argumentów. Ton wypowiedzi jest taki: nie zwracajcie na nich uwagi, a jeśli się z nimi spotkacie, to traktujcie jak świadków Jehowy.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #37 dnia: Stycznia 21, 2013, 19:11:35 pm »

Ostatnimi laty w tej degrengoladzie jaka panuje ... lepiej się kłaniać Pastorom protestanckim różnej maści, ich Starszych nazywać Biskupami, nawet uczestniczyć w ich "pseudo sakrach", w swoich wykładach opiewać heroiczność cnót i mądrość heretyka Marcina Lutra, a z politowniem i uśmieszkiem traktować prawdziwych kapłanów, biskupów FSSPX.  :(
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #38 dnia: Stycznia 22, 2013, 13:01:55 pm »

Tak naprawdę to jest OK.
Już nie słyszymy, że KRR jest fe, że to staroć, że nie wolno.
Teraz jest OK, bo ma swoją niesamowitą estetykę i jest taka ładna i tym podobne.
Ale to dobre znaki, to są "ich" próby dostosowania do sytuacji w której "znienawidzona" tradycja odżywa. To jest takie powiedzenie przegraliśmy bitwę (KRR) ale jest jeszcze wiele bitew (akukumenizm, wolność religijna,...) więc trzeba trochę skorygować strategię. Socjalizm tak, wypatrzenia nie :)
To dobre znaki.

No i tylko ci brzydcy piusowcy, nienasyceni tacy, "starą" Msze dostali a im się jeszcze "stara" teologia marzy.

Mądrość etapu Proszę państwa.
Przygotujmy się, na pewno nie jeden znany wróg tradycji będzie się bił w pierś publicznie, że jednak ta KRR jest OK bo jest "ładna", "tajemnicza", "uduchowiona",..... ale nigdy nie dlatego, że niesie potężną dawkę niezmiennej teologii katolickiej.
I dlatego obawiam się tylko jednego, próby zmiany KRR tak, aby zostawić "urodę", "duchowość", "tajemniczość", ... ale rozbroić ją teologicznie.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #39 dnia: Stycznia 22, 2013, 13:38:03 pm »

No właśnie, które punkty z depozytu wiary katolickiej odrzucają (po)soborowcy?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Antiqus_ordo
bywalec
**
Wiadomości: 93

« Odpowiedz #40 dnia: Stycznia 23, 2013, 09:28:28 am »

Nigdy z pewością nie rozmawiał z członkiem FSSPX, a a artykuł to typowa gadzinówka. Niestety najgorzej jak za definiowanie świata biorą się ćwierć inteligenci w koloratkach, "formowani" w seminariach gdzie bardziej ceni się grę w piłkę niż naukę śpiewu... Ja już dawno się przestałem takimi przejmować, a Państwo schlebiacie głupocie wsadzając ją na piedestał... po co?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #41 dnia: Stycznia 23, 2013, 11:54:48 am »

@ Gnome
Cytuj
I dlatego obawiam się tylko jednego, próby zmiany KRR tak, aby zostawić "urodę", "duchowość", "tajemniczość", ... ale rozbroić ją teologicznie.

Owszem, mówią już, ze Tridentina jest ładna i kilku zapaleńców znających dobrze łacinę może zainteresować.

Ale ja obserwuje raczej coś innego, a mianowicie nieustającą "nomizację" KRR - odzieranie starej Mszy ze wszystkiego co się da, by wiernym pokazać, że "nie takie to ładne jak mówią, ani nie takie to łatwe by czynnie uczestniczyć".

i tak:
- unikanie aspersji (jak diabeł święconej wody) - niwelowanie różnic z nomem i brak pięknego śpiewu (dwa w jednym)
- lansowanie Mszy "recytowanej" - (aktywne klepanie przez wiernych jak na nomie)
- na Mszy śpiewanej recytowanie Credo - tak by unikać pięknego śpiewu i zmusić ludzi do recytowanki,
- ukryty mikrofon w kwiatkach na ołtarzu - bo kanon musi przecież być słyszany przez głośniki by wierni mogli czynnie uczestniczyć,
- kserowanie i rozdawanie wiernym instrukcji obsługi: kiedy klękać kiedy wstać - wmawianie post-nomowym wiernym, że na starej Mszy musicie gimnastykować się na gwizdek.
- słowem hybrydki indultowe mające na celu odstraszenie od Mszy. Pamiętamy wypowiedź Czcigodnego Kardynała dla Gazety Wyborczej mówiąca o Tridentinie trwającej ponad 2 godziny.

Na te sprawy zwrócił mi uwagę doświadczony organista. Słusznie mówiąc, ze stara msza generowała czynne uczestnictwo duchowe a nie materialno - gimnastyczne. I ze "ta wasza stara Msza jest znomizowana" przez eksperymenty i tresowanie wiernych.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2013, 11:57:27 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
shelion
bywalec
**
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #42 dnia: Stycznia 23, 2013, 14:37:31 pm »

Nigdy z pewością nie rozmawiał z członkiem FSSPX, a a artykuł to typowa gadzinówka. Niestety najgorzej jak za definiowanie świata biorą się ćwierć inteligenci w koloratkach, "formowani" w seminariach gdzie bardziej ceni się grę w piłkę niż naukę śpiewu... Ja już dawno się przestałem takimi przejmować, a Państwo schlebiacie głupocie wsadzając ją na piedestał... po co?

Zapachniało pewnym seminarium w metropolii w Polsce, która ma przywilej racjonału... Tyle, że to sama prawda. Niestety.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #43 dnia: Stycznia 23, 2013, 16:02:12 pm »

Zupełna zgoda z p. Rysiem. I po co to wszystko?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #44 dnia: Stycznia 23, 2013, 16:20:51 pm »




Na te sprawy zwrócił mi uwagę doświadczony organista. Słusznie mówiąc, ze stara msza generowała czynne uczestnictwo duchowe a nie materialno - gimnastyczne. I ze "ta wasza stara Msza jest znomizowana" przez eksperymenty i tresowanie wiernych.
Ś.R.!, czyli Święta Racja1
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. R.Tomaszczuk:trzeba się modlić o nawrócenie lefebrystów, szczególnie tych z « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!