Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:11:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Błędne drogi "tradycyjonalistów"
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Drukuj
Autor Wątek: Błędne drogi "tradycyjonalistów"  (Przeczytany 18588 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #60 dnia: Stycznia 25, 2013, 11:04:29 am »

@JP7
To "łamanie regulaminu" polegało na zwracaniu się do użytkowników per "Kolega, Koleżanka".
Mimo iż:
- na forum obowiązuje forma "ksiądz", "ojciec", "pan", "pani",
- użytkownicy  wielokroć zwracali panu uwagę że sobie tej formy nie życzą. W odpowiedzi dawał pan niestosowny komunistyczny cytat,
- administracja wielokroć zwracała panu uwagę na niestosowność takiego zachowania.


Prawdziwe łamanie regulaminu poprzez regularne lżenie papieży i świętych administracja toleruje i pochwala.
Pan to czytał po napisaniu? Jak "toleruje" to nie "pochwala". Słowo "toleruje" znaczy tyle co "znosi z przykrością".

Przykład "lżenia papieży" i "lżenia świętych" mógłby pan podać? (nota bene jest przycisk "zgłoś do moderatora" w takich przypadkach)

Co do reszty Kolegi wypowiedzi, to dziękuję za potwierdzenie: woleliście bronić oszczercy niż jego ofiary.
Mam wyrobiony osąd w tej sprawie. Dlatego nie podjąłem się osądzenia jej, a starałem się zapewnić obiektywnego arbitra.

O takim drobiazgu jak to, że jednym z podejmujących decyzję o zabanowaniu był ten, który stanowił stronę w sporze wspomnę tylko mimochodem.
Decyzja została podjęta jednomyślnie. Być może decydowanie to było niestosowne, ale i tak w pełni Pan zasłużył na bana.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #61 dnia: Stycznia 25, 2013, 11:08:37 am »

Co do ślubów posłuszeństwa -  opierają się one na założeniu, ze wola przełożonego nie będzie sprzeczna z wolą Pana Boga. o. Witold jak wynika z tekstu nie tylko pewność tę stracił, ale uzyskał pewność że będzie odwrotnie.

Problem poruszony przez Pana Franciszka sprowadza się tu jedynie do tego, czy (i dlaczego) o. Witold próbował rozstać się z zakonem w sposób "regulaminowy".
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #62 dnia: Stycznia 25, 2013, 15:46:13 pm »

Co do ślubów posłuszeństwa -  opierają się one na założeniu, ze wola przełożonego nie będzie sprzeczna z wolą Pana Boga. o. Witold jak wynika z tekstu nie tylko pewność tę stracił, ale uzyskał pewność że będzie odwrotnie.

Problem poruszony przez Pana Franciszka sprowadza się tu jedynie do tego, czy (i dlaczego) o. Witold próbował rozstać się z zakonem w sposób "regulaminowy".

otóż to. Ponieważ omawiamy artykuł sam w sobie, to można stwierdzić, że nie mamy żadnej informacji na ten temat. Gdyby wszak papież zgodził się, to zakonnik byłby wolny i artykułu tego by nie było, gdyby papież powiedział nie, to zakonnik zapewne nie odszedł by z zakonu i artykułu by nie było. Trzecia możliwość, że odpowiedź jeszcze nie nadeszła - wtedy tego artykułu by nie było.

a jednak jest - ergo - zakonnik nie postąpił właściwie.




Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #63 dnia: Stycznia 25, 2013, 16:22:52 pm »

[można stwierdzić, że nie mamy żadnej informacji na ten temat.

W tlumaczeniu : "Drodzy forumowicze, od samego poczatku ja, Franciszek, miele bezuzytecznie ozorem jak komentator Pudelka".

ergo - zakonnik nie postąpił właściwie.

Nie wynika to z panskiej argumentacji.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #64 dnia: Stycznia 26, 2013, 01:34:55 am »

Niestety jak czytam to forum to tradsi bardziej przypominaja mi sektę niż chrześcijan.

Zamknięci w sobie, pełni nienawiści, szukający wroga w kazdym czlowieku.

A o Chrystusie nic, zero, null.

Tak wyglada usychająca gałąź oderwana od pnia.

Szkoda ze tradsi nie znają Św. Ojców

"Poskrom dumne myśli zanim duma zamieni się w żądzę i poskromi ciebie. Obal myśli o mędrkowaniu zanim one obalą ciebie. Skrusz ciało zanim ono skruszy ciebie.

św. Efrem Syryjczyk
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2013, 01:37:16 am wysłana przez Bogosłow » Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #65 dnia: Stycznia 26, 2013, 08:24:20 am »

...
Z braku argumentów przechodzi Pan do inwektyw? Jakie to płaskie!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #66 dnia: Stycznia 26, 2013, 08:49:12 am »

Niestety jak czytam to forum to tradsi bardziej przypominaja mi sektę niż chrześcijan.
Miłość bliźniego nie polega na głaskaniu po główkach...

Zamknięci w sobie, pełni nienawiści, szukający wroga w kazdym czlowieku.
Nienawiść polega na bezinteresownym szkodzeniu drugiemu. Gdzie Pan coś takiego widzi?

A o Chrystusie nic, zero, null.
Bo to było by dość dziwne - w każdym zdaniu Chrystus.
Zresztą zastosuje ten chwyt niżej...

Szkoda ze tradsi nie znają Św. Ojców

"Poskrom dumne myśli zanim duma zamieni się w żądzę i poskromi ciebie. Obal myśli o mędrkowaniu zanim one obalą ciebie. Skrusz ciało zanim ono skruszy ciebie.
Ani słowa o Chrystusie? Tak wygląda usychajaca gałąź oderwana od pnia?)
A poważniej - też żałuję, że Ojców greckich znam tak słabo.Ale potrafie też znaleźć:
"Szymonie, uczniu mój, uczyniłem cię skałą, abyś mógł udźwignąć ciężar mojego budynku. Jesteś nadzorcą tych, którzy buduja Kościół mój na ziemi. Ty jesteś przywódcą moich uczniów."
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #67 dnia: Stycznia 26, 2013, 08:57:37 am »

A mnie się wydaje, że oponenci o.Witolda powinni zamiast stukać w klawiaturki udać się na ul. Garncarską 32 w Warszawie  i osobiście powiedzieć ojcu co myślą o jego postępowaniu. Ojciec Witold nie ukrywa się, jutro będzie spowiadał od ok. 8 rano do 11.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #68 dnia: Stycznia 26, 2013, 11:30:20 am »

Niestety jak czytam to forum to tradsi bardziej przypominaja mi sektę niż chrześcijan.

Zamknięci w sobie, pełni nienawiści, szukający wroga w kazdym czlowieku.

A o Chrystusie nic, zero, null.

Tak wyglada usychająca gałąź oderwana od pnia.

Szkoda ze tradsi nie znają Św. Ojców

"Poskrom dumne myśli zanim duma zamieni się w żądzę i poskromi ciebie. Obal myśli o mędrkowaniu zanim one obalą ciebie. Skrusz ciało zanim ono skruszy ciebie.

św. Efrem Syryjczyk
Ten Efrem, to musi byc jakis super posoborowiec.
Proponuje panu zastosowac to na wlasny uzytek.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #69 dnia: Stycznia 27, 2013, 13:25:49 pm »

Argument nie zauważony: "Nie mogę moją obecnością afirmować hucpy: teologicznej, akukumenicznej i liturgicznej. Tylko i aż!
"Panie Andrzeju, pan pójdzie do kościoła w imieniu urzędu (na coś-tam), pan jest wierzący". "Nie, nie pójdę. Absolutnie nie popieram nowej liturgii, nie mogę na to iść."
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #70 dnia: Stycznia 27, 2013, 15:54:32 pm »

Niestety jak czytam to forum to tradsi bardziej przypominaja mi sektę niż chrześcijan.

Zamknięci w sobie, pełni nienawiści, szukający wroga w kazdym czlowieku.

A o Chrystusie nic, zero, null.

Tak wyglada usychająca gałąź oderwana od pnia.

Szkoda ze tradsi nie znają Św. Ojców

"Poskrom dumne myśli zanim duma zamieni się w żądzę i poskromi ciebie. Obal myśli o mędrkowaniu zanim one obalą ciebie. Skrusz ciało zanim ono skruszy ciebie.

św. Efrem Syryjczyk
Ten Efrem, to musi byc jakis super posoborowiec.
Proponuje panu zastosowac to na wlasny uzytek.
Dlaczego Pan uważa, że "posoborowiec", bo moim zdaniem bardzo mądrze powiedział.
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #71 dnia: Stycznia 27, 2013, 16:09:56 pm »

Niestety jak czytam to forum to tradsi bardziej przypominaja mi sektę niż chrześcijan.

Zamknięci w sobie, pełni nienawiści, szukający wroga w kazdym czlowieku.

A o Chrystusie nic, zero, null.

Tak wyglada usychająca gałąź oderwana od pnia.

Szkoda ze tradsi nie znają Św. Ojców

"Poskrom dumne myśli zanim duma zamieni się w żądzę i poskromi ciebie. Obal myśli o mędrkowaniu zanim one obalą ciebie. Skrusz ciało zanim ono skruszy ciebie.

św. Efrem Syryjczyk
Ten Efrem, to musi byc jakis super posoborowiec.
Proponuje panu zastosowac to na wlasny uzytek.
Dlaczego Pan uważa, że "posoborowiec", bo moim zdaniem bardzo mądrze powiedział.

To z pewnością był sarkazm dotyczący jakoby tępienie błędów było pychą, nienawidzimy błędu ale kochamy błądzących Św. Efrem surowo piętnował wszelkie herezje i zaciekle z nimi walczył w imie Chrystusa Pana oraz bezwględnie bronił prawdy która jest tylko jedna.
http://abp-fulton-j-sheen.blogspot.com/2012/05/miosc-nie-jest-tolerancja.html
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2013, 16:23:07 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #72 dnia: Stycznia 27, 2013, 17:11:35 pm »

Niestety jak czytam to forum to tradsi bardziej przypominaja mi sektę niż chrześcijan.

Zamknięci w sobie, pełni nienawiści, szukający wroga w kazdym czlowieku.

A o Chrystusie nic, zero, null.

Tak wyglada usychająca gałąź oderwana od pnia.

Szkoda ze tradsi nie znają Św. Ojców

"Poskrom dumne myśli zanim duma zamieni się w żądzę i poskromi ciebie. Obal myśli o mędrkowaniu zanim one obalą ciebie. Skrusz ciało zanim ono skruszy ciebie.

św. Efrem Syryjczyk
Ten Efrem, to musi byc jakis super posoborowiec.
Proponuje panu zastosowac to na wlasny uzytek.
Dlaczego Pan uważa, że "posoborowiec", bo moim zdaniem bardzo mądrze powiedział.
Panie Marku, wpada tu jakis czlowiek i usiluje porozstawiac nas po katach.
Wyzywa od tradsow, wmawia nam nienawisc i inne glupoty, a na koniec daje cytat, ktory jemu by sie przydal.
A ja nie jestem tradsem, jestem katolikiem.
Gdybym byl moderatorem, to bylby pierwszy i ostatni komentarz tego czlowieka, chyba ze przeprosilby innych uczestnikow forum za swoje glupie zachowanie.
Zapisane
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #73 dnia: Listopada 07, 2013, 21:08:55 pm »

Ponieważ szanowna administracja uważa mnie za nowicjusza, to spróbuję wpisać tutaj parę uwag o treści artykułu w ZW zalinkowanej tutaj: http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7082.msg161107.html#msg161107.

Rozmowa - mam wrażenie - pokazuje typową argumentację osób ze środowiska Bractwa św. Piusa X (FSSPX). Mamy gadkę o posłuszeństwie Panu Bogu aż do bólu powtarzaną. Jak czytam tą rozmowę to mam wrażenie że uwiodła go sekta. Niestety! Dużo mówił o posłuszeństwie Bogu ale nie napisał ANI SŁOWA (ja nie znalazłem) dlaczego ON nie mógł być posłuszny Panu Bogu w zakonie. Ani słowa.

Ba! Gdyby przeor zamknąłby go w ciemnicy za to, że:

1. odprawia mszę w rycie trydenckim
2. propaguje myślenie oparte na Arystotelesie/św.Tomaszu
3. głosi konieczność zerwania z grzechami bo piekło czeka na paskudów
4. nie udziela sakramentów heretykom, schizmatykom i publicznym gorszycielom
5. itd, itp

to byłby wtedy nie tylko posłuszny Bogu i Kościołowi (nie złamałby ślubów), ale i chwałę maluteńkiego męczeństwa by otrzymał (małego no bo TV do ciemnicy by dostał).

A tak, to czysty z niego protestant, niestety. Dziwię się, że Bractwo przyjęło go ze złamanymi ślubami. I jeszcze się tym chwalą. Braciszkowie piusowcy! Nie tędy droga!

Duża bardziej przekonuje mnie postawa ks.Natanka. Ten przynajmniej nie udaje, że rozumie św.Tomasza.
Zaintrygował mnie ten temat o nieposłuszeństwie ślubom franciszkanina o. Pobiedzińskiego. Przypomnę, co Paweł VI nauczał o posłuszeństwie?

''Podmiotem posłuszeństwa jest sam Bóg.

Wiara w Niego jest fundamentem posłuszeństwa.

Posłuszeństwo w wymiarze ludzkim ma swoje granice.
Papież Paweł VI mówił wyraźnie o tych granicach.

Pierwszą jest posłuszeństwo Bogu, a główną bazą tego posłuszeństwa tu na ziemi jest Ewangelia.

Drugą granicą jest nauczanie Kościoła (papież, dokumenty soborowe, nauczanie świętych).

Trzecią granicą jest pozytywne prawo ustanawiane przez Kościół zwane Prawem kanonicznym.

Czwartą granicą posłuszeństwa w Kościele jest przełożony (biskup, przełożony zakonny, proboszcz, kapłan).

W czwartym przypadku można odmówić posłuszeństwa przełożonemu jeśli narusza on jedną z tych trzech powyższych granic lub wchodzi we współpracę z wrogami Kościoła.''
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2013, 21:10:46 pm wysłana przez giuseppefull » Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #74 dnia: Listopada 07, 2013, 21:27:26 pm »

Posłuszeństwo w wymiarze ludzkim ma swoje granice.
Papież Paweł VI mówił wyraźnie o tych granicach.

W jakim dokumencie?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Błędne drogi "tradycyjonalistów" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!