Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 15:44:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231958 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Msze, celebransi i ministranci w Archidiecezji Przemyskiej
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Msze, celebransi i ministranci w Archidiecezji Przemyskiej  (Przeczytany 1437 razy)
padre
uczestnik
***
Wiadomości: 106

« dnia: Grudnia 26, 2012, 22:24:06 pm »

Czy ktoś wie cokolwiek?
Zapisane
W czwartym wieku Kościół obudził się ariański, w dwudziestym pierwszym budzi się protestancki...
Drobny
bywalec
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 29, 2012, 23:06:24 pm »

Jeden kleryk, mój kolega został aktualnie już prawie na 1,5roku zesłany na jakieś zadupie na dziekankę za samo zainteresowanie Mszą. Przed samym diakonatem. No i nie wiadomo, czy na tym się skończy, bo póki co nie powiedzieli czy będzie mógł wrócić do seminarium. Inny ksiądz (jego znajomy) odprawia czasem, ale to też tak hmmm po cichu bo nieprzyjemności były. No i ostatnio co było szokiem odprawiono raz w seminarium.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2013, 17:56:37 pm wysłana przez Drobny » Zapisane
padre
uczestnik
***
Wiadomości: 106

« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 29, 2012, 23:09:16 pm »

a kto był celebransem tej mszy w seminarium? bo jakoś nic nie słyszałem, a z moimi znajomościami wiedziałbym o tym od razu... a co do kolegi to jeśli jest to ta osoba o której myślę, to nie za zainteresowanie mszą trydencką wylądował na urlopie...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2012, 23:13:48 pm wysłana przez padre » Zapisane
W czwartym wieku Kościół obudził się ariański, w dwudziestym pierwszym budzi się protestancki...
padre
uczestnik
***
Wiadomości: 106

« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 31, 2012, 21:30:51 pm »

na postawione wyżej pytanie ciągle nie ma odpowiedzi, więc albo wpis kolegi
Jeden kleryk, mój kolega został aktualnie już prawie na 1,5roku zesłany na jakieś zadupie na dziekankę za samo zainteresowanie Mszą. Przed samym diakonatem. No i nie wiadomo, czy na tym się skończy, bo póki co nie powiedzieli czy będzie mógł wrócić do seminarium. Inny ksiądz (jego znajomy) odprawia czasem, ale to też tak hmmm po cichu bo nieprzyjemności były. No i ostatnio co było szokiem odprawiono raz w seminarium.
jest pomyłką albo wymysłem...

Pytałem odpowiednie osoby, które stwierdziły telefonicznie, że Msza trydencka w seminarium w Przemyślu nie była jeszcze odprawiana publicznie...
Zapisane
W czwartym wieku Kościół obudził się ariański, w dwudziestym pierwszym budzi się protestancki...
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 31, 2012, 22:00:42 pm »

na postawione wyżej pytanie ciągle nie ma odpowiedzi, więc albo wpis kolegi
Msza trydencka w seminarium w Przemyślu nie była jeszcze odprawiana publicznie...
Ale, ze nie była odprawiona publicznie - nie oznacza, że jakiś ksiadz w kazamatach samary prywatnej Tridentiny nie odprawia :-) - na którą maja wejscie tylko głęboko zakonspirowani klerycy :-)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2013, 00:21:07 am wysłana przez porys » Zapisane
zdewirtualizować awatary
padre
uczestnik
***
Wiadomości: 106

« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 31, 2012, 22:12:16 pm »

myślę, że wątpię - gdyby jakakolwiek taka inicjatywa pojawiła się w seminarium prawdopodobnie wiedziałbym o tym jako jeden z pierwszych...  po za tym przedmówca napisał, że było to szokiem - tylko dla kogo, chciałbym wiedzieć po prostu, choćby w prywatnej wiadomości, bo wszyscy klerycy, których pytałem, a którzy są pro trident odpowiedzieli, że to nie prawda...
Zapisane
W czwartym wieku Kościół obudził się ariański, w dwudziestym pierwszym budzi się protestancki...
Drobny
bywalec
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 01, 2013, 11:02:30 am »

Faktycznie, przepraszam za zamieszanie, Msza nie była odprawiona, pomyliłem informacje.
Zapisane
padre
uczestnik
***
Wiadomości: 106

« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 01, 2013, 12:56:36 pm »

i sprawa jasna - a już myślałem, że mnie coś ominęło...
Zapisane
W czwartym wieku Kościół obudził się ariański, w dwudziestym pierwszym budzi się protestancki...
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Msze, celebransi i ministranci w Archidiecezji Przemyskiej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!