Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:32:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jan Paweł II świętym
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 Drukuj
Autor Wątek: Jan Paweł II świętym  (Przeczytany 75851 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #345 dnia: Lutego 09, 2019, 23:55:39 pm »

Jest taka anegdota: miał wszystkie dokumenty dotyczące zgromadzenia, w którym dochodziło do nadużyć seksualnych i ekonomicznych. Udał się do nich, ale natrafił na przeszkody i nie mógł do nich dotrzeć.....Ja tego bełkotu nie rozumiem, nie wiem,  smth lost in translation czy cóś, dla mnie double dutch. Jest ten tekst w lengłydżu gdzieś?.......to zastanawiam się co powiedzą Polscy biskupi.....Dla polskich biskupów JPII jest ich Westerplatte, tutaj non possumus występuje, nic oprócz JPII nie posiadają w zanadrzu, pamiętamy co abp Gądecki mowił przy okazji synodu o rodzinie, że niezgodny z nauką JPII, o zgodzie z Panem Jezusem nie wspomniał słowem
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2019, 00:05:24 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #346 dnia: Lutego 10, 2019, 11:04:17 am »

Jest taka anegdota: miał wszystkie dokumenty dotyczące zgromadzenia, w którym dochodziło do nadużyć seksualnych i ekonomicznych. Udał się do nich, ale natrafił na przeszkody i nie mógł do nich dotrzeć.....Ja tego bełkotu nie rozumiem, nie wiem,  smth lost in translation czy cóś, dla mnie double dutch. Jest ten tekst w lengłydżu gdzieś?.......to zastanawiam się co powiedzą Polscy biskupi.....Dla polskich biskupów JPII jest ich Westerplatte, tutaj non possumus występuje, nic oprócz JPII nie posiadają w zanadrzu, pamiętamy co abp Gądecki mowił przy okazji synodu o rodzinie, że niezgodny z nauką JPII, o zgodzie z Panem Jezusem nie wspomniał słowem

Ja jednak myślę, że u "naszych" znów wygra "druga strona" pod wezwaniem św. Spokoja.
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #347 dnia: Lutego 10, 2019, 12:57:38 pm »

Od śmierci Jana Pawła II mija już 14 lat: są już nawet polscy arcybiskupi, którzy swojej kariery nie zawdzięczają nawet w minimalnym stopniu Janowi Pawłowi II. Media ich kochają, a do stracenia mają dużo...
Dlatego zwycięży: Nic się nie stało, panowie, nic się nie stało.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2019, 20:04:45 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #348 dnia: Lutego 10, 2019, 19:17:32 pm »

https://oko.press/papiez-franciszek-jan-pawel-ii-nakazal-ratzingerowi-zataic-sprawe-pedofila-degollado/

Myślę, że nie od rzeczy będzie wspomnieć, że to oko.press to nowé wcielenié środowiska Gazety Wyborczéj:
"Redakcją kierujemy w dwójkę: Piotr Pacewicz – wieloletni zastępca naczelnego „Gazety Wyborczej”; Bianka Mikołajewska – znana z tekstów śledczych w „Wyborczej” i „Polityce”, laureatka wielu nagród, m.in. za cykl o SKOK-ach."
(za: https://oko.press/po-co-oko/ )
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #349 dnia: Lutego 11, 2019, 12:23:16 pm »

Myślę, że nie od rzeczy będzie wspomnieć, że to oko.press to nowé wcielenié środowiska Gazety Wyborczéj:
"Redakcją kierujemy w dwójkę: Piotr Pacewicz – wieloletni zastępca naczelnego „Gazety Wyborczej”; Bianka Mikołajewska – znana z tekstów śledczych w „Wyborczej” i „Polityce”, laureatka wielu nagród, m.in. za cykl o SKOK-ach."

(za: https://oko.press/po-co-oko/ )
Cenna uwaga! Zanim coś się zacytuje, warto sprawdzić, co źródło pisze o sobie. To kaprawe 'oko' to rzeczywiście kolejna jaczejka trockistów od michnika.

P.S. Przeczytałem to jeszcze raz i do końca. Rzeczywiście kolekcja nazwisk - dzieci utrwalaczy PRL.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2019, 12:28:29 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #350 dnia: Lutego 11, 2019, 13:55:43 pm »

https://oko.press/papiez-franciszek-jan-pawel-ii-nakazal-ratzingerowi-zataic-sprawe-pedofila-degollado/

Myślę, że nie od rzeczy będzie wspomnieć, że to oko.press to nowé wcielenié środowiska Gazety Wyborczéj:
"Redakcją kierujemy w dwójkę: Piotr Pacewicz – wieloletni zastępca naczelnego „Gazety Wyborczej”; Bianka Mikołajewska – znana z tekstów śledczych w „Wyborczej” i „Polityce”, laureatka wielu nagród, m.in. za cykl o SKOK-ach."
(za: https://oko.press/po-co-oko/ )
Trafiłem na angielskie tłumaczenie tej konferencji samolotowej. Orginał po włosku zapewne. Czy pan posiada znajomosc włoskiego, bo po angielsku jest taki sam bełkot jak po polsku? O jaką anegdote chodzi, co w tym zabawnego wszystkim jest?
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #351 dnia: Lutego 11, 2019, 20:09:40 pm »

https://oko.press/papiez-franciszek-jan-pawel-ii-nakazal-ratzingerowi-zataic-sprawe-pedofila-degollado/

Myślę, że nie od rzeczy będzie wspomnieć, że to oko.press to nowé wcielenié środowiska Gazety Wyborczéj:
"Redakcją kierujemy w dwójkę: Piotr Pacewicz – wieloletni zastępca naczelnego „Gazety Wyborczej”; Bianka Mikołajewska – znana z tekstów śledczych w „Wyborczej” i „Polityce”, laureatka wielu nagród, m.in. za cykl o SKOK-ach."
(za: https://oko.press/po-co-oko/ )
Trafiłem na angielskie tłumaczenie tej konferencji samolotowej. Orginał po włosku zapewne. Czy pan posiada znajomosc włoskiego, bo po angielsku jest taki sam bełkot jak po polsku? O jaką anegdote chodzi, co w tym zabawnego wszystkim jest?

Nie znam włoskiégo, najwyżéj czasem wychwycę znané z łaciny słowo. Oryginał to chyba to: https://www.youtube.com/watch?v=gCLb-ubhJ-E&feature=youtu.be&t=2111


Edycja — z Sieci:
“Lo voglio dire – ha insistito Bergoglio  – Papa Benedetto ha avuto il coraggio di fare tante cose in questo campo.
[punkt, do którego dałem odnośnik:] C’è un aneddoto: aveva tutte le carte, tutti i documenti su un’organizzazione religiosa che aveva corruzione al suo interno, economica, sessuale. Ma c’erano dei filtri per cui non poteva arrivare al dunque. Il Papa di allora, con voglia di vedere, ha fatto una riunione. Joseph Ratzinger ci è andato lì con tutte le sue carte. E quando è tornato ha detto al suo segretario: ‘metti la cartella in archivio, ha vinto l’altro partito'”.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2019, 20:15:59 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #352 dnia: Lutego 11, 2019, 20:33:11 pm »

https://oko.press/papiez-franciszek-jan-pawel-ii-nakazal-ratzingerowi-zataic-sprawe-pedofila-degollado/

Myślę, że nie od rzeczy będzie wspomnieć, że to oko.press to nowé wcielenié środowiska Gazety Wyborczéj:
"Redakcją kierujemy w dwójkę: Piotr Pacewicz – wieloletni zastępca naczelnego „Gazety Wyborczej”; Bianka Mikołajewska – znana z tekstów śledczych w „Wyborczej” i „Polityce”, laureatka wielu nagród, m.in. za cykl o SKOK-ach."
(za: https://oko.press/po-co-oko/ )
Trafiłem na angielskie tłumaczenie tej konferencji samolotowej. Orginał po włosku zapewne. Czy pan posiada znajomosc włoskiego, bo po angielsku jest taki sam bełkot jak po polsku? O jaką anegdote chodzi, co w tym zabawnego wszystkim jest?

Nie znam włoskiégo, najwyżéj czasem wychwycę znané z łaciny słowo. Oryginał to chyba to: https://www.youtube.com/watch?v=gCLb-ubhJ-E&feature=youtu.be&t=2111


Edycja — z Sieci:
“Lo voglio dire – ha insistito Bergoglio  – Papa Benedetto ha avuto il coraggio di fare tante cose in questo campo.
[punkt, do którego dałem odnośnik:] C’è un aneddoto: aveva tutte le carte, tutti i documenti su un’organizzazione religiosa che aveva corruzione al suo interno, economica, sessuale. Ma c’erano dei filtri per cui non poteva arrivare al dunque. Il Papa di allora, con voglia di vedere, ha fatto una riunione. Joseph Ratzinger ci è andato lì con tutte le sue carte. E quando è tornato ha detto al suo segretario: ‘metti la cartella in archivio, ha vinto l’altro partito'”.
To pechowo, Mimo tego dziękuje za reakcje. Korzystając z okazji, być może któryś z uzyszkodników radzi sobie z włoskim, taka prośbe mam. Są tutaj księza, ktoś wspominał, ze jeden ma kwalifikacje na papieza, to powinien szprechac po włosku.
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #353 dnia: Lutego 11, 2019, 21:11:17 pm »

Nie znam włoskiégo, najwyżéj czasem wychwycę znané z łaciny słowo. Oryginał to chyba to: https://www.youtube.com/watch?v=gCLb-ubhJ-E&feature=youtu.be&t=2111

Tu inna transkrypcja, téż skądś z Sieci:
Su Papa Benedetto vorrei sottolineare che è un uomo che ha avuto il coraggio di fare tante cose su questo.
[punkt, do którégo dałem odnośnik:] C’è un aneddoto: lui aveva tutte le carte, tutti i documenti, su una organizzazione religiosa che aveva corruzione al suo interno, sessuale ed economica. Lui [da Cardinale] andava e c’erano dei filtri, e non poteva arrivare. Alla fine il Papa [S. Giovanni Paolo II], con l’intento di capire la verità, ha fatto una riunione, e Joseph Ratzinger è andato lì con la cartella e tutte le sue carte. E quando è tornato ha detto al suo segretario: “Mettila nell’archivio, ha vinto l’altra parte”.

Ogólnie, zawsze w zapisie poprawia się wszystkié niezręczności języka mówionégo. Człowiek mówi:
"Było zepsucie... sexualné... ekonomiczné tam, sexualné..." a w medjach się pisze co najmniéj "Było zepsucié sexualné i ekonomiczné" albo "Było zepsucié ekonomiczné, sexualné". To jest normalna praktyka, ale papież Franciszek, mam wrażenié, wypowiada się ponadprzeciętnie mętnie i do tego z wyraźną niewłoską wymową ([h] zamiast [g] się zdarza np.), stąd już w tych transkryptach dużo jest zmienioné. Na to się jeszcze mogą nakładać niezręczności tłumaczenia.

Tym niemniéj, jasné jest, że przekaz jest taki: były jakiéś "filtry" (dokładnie to słowo jest użyté), przez któré ciężko się było przebić z informacją; ale sam papież Jan Paweł II zwołał spotkanie (riunione) na dany themat i kardynał Ratzinger przyszedł na nie ze wszelkimi potrzebnymi papiérami. Mimo to, nic się nie udało.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #354 dnia: Lutego 11, 2019, 21:16:51 pm »

Jak tam było naprawdę tak było.

Ale Bergoglio napewno sie stosuje sie do zasady "niech wasza mowa bedzie tak tak, nie nie".
To perfidna sliska gadka.
Nie mowie, ze JPII kryl skandale.
Ja tylko mowię, ze byl taki jeden , chyba papiez, w latach 80-tych, ktory krył.

Mdło się robi.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #355 dnia: Lutego 11, 2019, 21:21:59 pm »

Czyli po włosku też bełkot, znaczy nie dojdziesz, Co w tym zabawnego to tylko Franciszek wie, no ale jakby nie patrzec, to on Wesołowskiego nie konsekrowal, to moze dlatego polewke ma
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #356 dnia: Lutego 11, 2019, 21:29:18 pm »

Ale Bergoglio napewno sie stosuje sie do zasady "niech wasza mowa bedzie tak tak, nie nie".
To perfidna sliska gadka.
Nie mowie, ze JPII kryl skandale.
Ja tylko mowię, ze byl taki jeden , chyba papiez, w latach 80-tych, ktory krył.

To, co mówi papież Franciszek, jest w miarę zrozumiałé dla tych, którzy mają wyobrażenié o tym, jak działają struktury hijerarchiczné: zwołujesz spotkanié, pytasz się: "co sądzić o X?" Mówi ci jeden: "mam świadectwo od jednéj kobiéty, że to oszust". Mówi ci pięciu: "ludzie wszystko gadają, tobie cztéry żony przypisują". Mówi kolejny "a ta kobiéta to złodziejka, ja ją wiém". Wielkimi strukturami, myślę, nie da się lepiéj kiérować — zawsze trzeba komuś zaufać.

Czyli po włosku też bełkot, znaczy nie dojdziesz, Co w tym zabawnego to tylko Franciszek wie, no ale jakby nie patrzec, to on Wesołowskiego nie konsekrowal, to moze dlatego polewke ma

W gruncie rzeczy dojdziesz, a anekdota niekoniecznie musi być zabawna.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #357 dnia: Lutego 11, 2019, 21:34:01 pm »

Z tych filtrów to do niedawna jeden był nawet metropolitą w Polsce...
WyYpowiedź (jak zawsze mętną) Franciszka można interpretować: "w Otoczeniu Jana Pawła II druga strona zawsze była silnie reprezentowana". Niekoniecznie, że Jana Paweł II krył osobiście. I doskonale współgra to ze sprawą (abp) Paetza...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #358 dnia: Lutego 11, 2019, 21:40:08 pm »

To, co mówi papież Franciszek, jest w miarę zrozumiałé dla tych, którzy mają wyobrażenié o tym, jak działają struktury hijerarchiczné: .... Nie wiem jak działają struktury hierarchiczne ale wystarczyło w latach 80-tych czy 90-tch włączyc wiadomosci w jakiejs zachodniej telewizji albo wziąc gazete do łapy aby wzbudzic w sobie przynajmniej wątpliwosci. Te filtry to mi sie od razu z buforami skojarzyły ze znanego filmu   https://www.youtube.com/watch?v=aK9OgXRDXxs         
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2019, 21:46:35 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #359 dnia: Maja 28, 2019, 17:39:15 pm »

Powyżej jest pisane o "anegdocie" , a poniżej:

Franciszek wyjaśnia „anegdotę” i oczyszcza Jana Pawła II

Nikt nie może wątpić o świętości i dobrej woli Jana Pawła II. Jego świętość była wielka, naprawdę wielka – powiedział Franciszek w wywiadzie dla meksykańskiej telewizji. Papież wyjaśnił m.in. sens „anegdoty”, którą opowiedział w lutym podczas konferencji prasowej w samolocie, w locie powrotnym z Emiratów Arabskich do Rzymu.

Franciszek wykazał w niej odwagę kard. Ratzingera w walce z nadużyciami, ale pośrednio obciążył też Jana Pawła II. Opowiedział bowiem, że ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary miał dokumentację w konkretnej sprawie. Jan Paweł II chciał poznać prawdę i zwołał spotkanie. Po spotkaniu kard. Ratzinger musiał odłożyć dokumenty do archiwum i przyznał, że wygrała strona przeciwna.

Teraz po trzech miesiącach Franciszek przyznaje, że w sprawie tej chodziło o Marciala Maciela Degollado, założyciela Legionistów Chrystusa. Papież z całą stanowczością zaprzeczył jednak, jakoby Jan Paweł II utrudniał wyjaśnienie tego przypadku. „Jan Paweł II nie był obecny na tym spotkaniu – powiedział Franciszek. – Było to spotkanie zwierzchników Kurii, różnych dykasterii, by rozpatrzyć przypadek Maciela”. Franciszek zaznaczył też, że Jan Paweł II niekiedy był oszukiwany, na przykład w sprawie kard. Groëra, arcybiskupa Wiednia.

Franciszek zaznaczył w walce z nadużyciami odważny był zarówno kard. Ratzinger, jak i Jan Paweł II. „Trzeba też zrozumieć niektóre postawy Jana Pawła II – kontynuował Papież – ponieważ pochodził on z zamkniętego świata, zza żelaznej kurtyny, komunizm był wtedy jeszcze silny. To była mentalność obronna” – dodał Ojciec Święty.

https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2019-05/franciszek-jan-pawel-ii-naduzycia-swietosc.html
Zapisane
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jan Paweł II świętym « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!