Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:53:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jan Paweł II świętym
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26 Drukuj
Autor Wątek: Jan Paweł II świętym  (Przeczytany 75931 razy)
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #330 dnia: Września 22, 2014, 16:37:11 pm »

Chodzi o fragment z Kroniki Thietmara (VII, 64):

"Lucicy tymczasem wrócili zagniewani i skarżyli się na to, iż obrażono ich boginię. Albowiem jeden z ludzi margrabiego Hermana przebił kamieniem jej wizerunek na sztandarze. Kiedy jej kapłani donieśli o tym ze skargą cesarzowi, otrzymali jako odszkodowanie dwanaście talentów".
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #331 dnia: Września 22, 2014, 20:43:58 pm »

K-woli częstszego zaglądania na forum, czy ktoś zechce zmierzyć się z tematem kanonizacji JPII i Henryka II w obliczu zaistniałych faktów?
Jeśli przykład Henryka II broni w jakiś sposób postawę Jana Pawła II to po co na siłę coś negować.
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #332 dnia: Września 22, 2014, 21:06:01 pm »

Nie widzę analogii między postawami Henryka II i Jana Pawła II z następujących powodów:

Henryk II nie ucałował wizerunku pogańskiej bogini, ani przed jego przebiciem, ani po - ale zapłacił za przedmiot zniszczony przez jego żołnierzy.
Nie widziałbym nic problematycznego w tym, gdyby Jan Paweł II zapłacił za Koran zniszczony przez jakiegoś kardynała (gdyby takie wydarzenie miało miejsce).


« Ostatnia zmiana: Września 22, 2014, 21:10:41 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #333 dnia: Września 22, 2014, 21:34:32 pm »

Nie widzę analogii między postawami Henryka II i Jana Pawła II

Ja też nie. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że ten wizerunek był sztandarem wojennym.

Nie wiem też, o co chodzi w stwierdzeniu: "Inna rzecz, że ci przeciwnicy bardzo też mocno krytykują Novus Ordo" – czy to takie dziwne? Jeśli ktoś jest przeciwnikiem kanonizacji Jana Pawła II, to według Pana Oktawiana Augusta w sposób naturalny powinien popierać NOM? No chyba że to zdanie miało być swego rodzaju łącznikiem między przedstawieniem dwóch poglądów, których cechą wspólną jest tylko to, że dotyczą tradycjonalistów.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #334 dnia: Września 22, 2014, 21:44:43 pm »

Czy zna ktoś jakieś przypadki podważania kanonizacji w historii Kościoła(przed SVII)?
I czy zna ktoś teologów(przed SVII) którzy uznawali że kanonizacja może być omylna?
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #335 dnia: Października 07, 2014, 01:03:38 am »

I czy zna ktoś teologów(przed SVII) którzy uznawali że kanonizacja może być omylna?

Zle postawione pytanie. Trzeba zapytac od kiedy ten problem zajmuje teologow i kiedy zaczynaja o tym szerzej pisac. Mozna wtedy dostrzec, ze temat ten nasila sie - i to slabo powiedziane - w XIX wieku, w momencie debat o nieomylnosci papieskiej przed i po V1. Przed XIX w. niewielu bylo teologow uznajacych odrzucenie nieomylnosci kanonizacji za herezje. Sw. Tomasz mowi "poboznie wierzyc", co jest u niego dosc lekka nota. Ten temat to ultramontanska obsesja, a nie dogmat, ani nawet opinio communis w Kosciele. Kard. Journet (ktorego nie lubie, ale ktory ma tu swoich fanow uwazajacych go za supertradycjonaliste) zaliczal asystencje Ducha Sw. przy kanonizacji do "nieomylnosci prudencjalnej", a nie "nieomylnosci absolutnej". W momencie kanonizacji Wiadomo Kogo w internetowym polskim tradiswiatku pojawily sie glosy przeciw tej tezie przynajmniej dwu ksiezy, ktorych mozna smialo uznac za ekspertow w dziedzinie teologii. Obaj z nurtu Ecclesia Dei, dodam. Co jest tym ciekawsze, ze za nieomylnoscia kanonizacji najbardzie gardluja dzis indultowcy wlasnie oraz sedecy, dla ktorych jest to wygodna palka na innych katolikow.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #336 dnia: Października 16, 2017, 08:46:29 am »

Dziś rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Przedstawienie swoje zaczął od słów: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
SW. Janie Pawle módl się za nami.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #337 dnia: Października 16, 2017, 11:24:28 am »

Dziś rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Przedstawienie swoje zaczął od słów: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.


RIP +++
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #338 dnia: Lutego 08, 2019, 12:14:19 pm »

https://oko.press/papiez-franciszek-jan-pawel-ii-nakazal-ratzingerowi-zataic-sprawe-pedofila-degollado/

...że niby Degollado był przeciwnikiem teologii wyzwolenia, więc trzeba było sprawę schować do szafy, a teraz sprawę się z szafy wyciągnie, a tego jednego teologa wyzwolenia (zwalczanego przez Dogollado?) beatyfikuje.

Swoją drogą, zastanawiam się kto komu podpadł, że zdecydowano się na wrzucenie bomby do tego szamba akurat teraz. O ile oczywiście afera się rozkręci.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #339 dnia: Lutego 08, 2019, 14:39:48 pm »

https://oko.press/papiez-franciszek-jan-pawel-ii-nakazal-ratzingerowi-zataic-sprawe-pedofila-degollado/

...że niby Degollado był przeciwnikiem teologii wyzwolenia, więc trzeba było sprawę schować do szafy, a teraz sprawę się z szafy wyciągnie, a tego jednego teologa wyzwolenia (zwalczanego przez Dogollado?) beatyfikuje.

Swoją drogą, zastanawiam się kto komu podpadł, że zdecydowano się na wrzucenie bomby do tego szamba akurat teraz. O ile oczywiście afera się rozkręci.


Moze i Degollado byl przeciwnikiem teologii wyzwolenia, ale zdecydowanie nie byl przeciwnikiem wyzwolenia...seksualnego. Chory czlowiek i jesli prawda jest, ze Santosubit wiedzial o calej sprawie i nic nie zrobil... Moze sie okazac, ze dekrety o swietosci nie sa nieomylne.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #340 dnia: Lutego 08, 2019, 17:43:32 pm »

Najwiekszy autorytet katolickiego swiata, przyszly swiety, wielki kaplan i 'bylby kardynal gdyby go nie zgwalcil mentalnie abp Hoser' WYJASNIA slowa Franciszka o Santosubicie.


https://wiadomosci.wp.pl/ks-lemanski-mowi-o-karygodnym-ruchu-jana-pawla-ii-ale-nie-widzi-tuszowania-naduzyc-seksualnych-6347258396075649a
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
ocalony
bywalec
**
Wiadomości: 58

« Odpowiedz #341 dnia: Lutego 08, 2019, 19:36:08 pm »


Z kilkoma rzeczami z Janem Pawłem być może bym się nie zgodził, kilku nie rozumiem, ale w te rewelacje nie wierzę. Churchmilitant już dawno wiedział, że tak się stanie i oto stało się.

Swoją drogą, zastanawiam się kto komu podpadł, że zdecydowano się na wrzucenie bomby do tego szamba akurat teraz. O ile oczywiście afera się rozkręci.
Być może jest to działanie, aby odwrócić uwagę od tego:

https://www.lifesitenews.com/blogs/vatican-to-be-exposed-as-one-of-largest-homosexual-networks-in-world-in-new
Zapisane
mój mały mój Izaaku pochyl głowę / to tylko chwila bólu a potem będziesz /czym tylko chcesz... (Herbert, fotografia)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #342 dnia: Lutego 09, 2019, 15:01:03 pm »


Z kilkoma rzeczami z Janem Pawłem być może bym się nie zgodził, kilku nie rozumiem, ale w te rewelacje nie wierzę. Churchmilitant już dawno wiedział, że tak się stanie i oto stało się.

Swoją drogą, zastanawiam się kto komu podpadł, że zdecydowano się na wrzucenie bomby do tego szamba akurat teraz. O ile oczywiście afera się rozkręci.
Być może jest to działanie, aby odwrócić uwagę od tego:

https://www.lifesitenews.com/blogs/vatican-to-be-exposed-as-one-of-largest-homosexual-networks-in-world-in-new
Kto wie, być moze rozpoczął się okres dysonansów poznawczych z jakimi będzie musiało się zmierzyć pokolenie, czy pokolenia JPII. Wersja, że dobry car, a czynownicy be coraz słabsza. To zapewne okazja do kolejnej schizmy w neokosciele, nie przypuszczam aby fanatyzm janopawłowy tak łatwo odpuscił temat.
Zapisane
ocalony
bywalec
**
Wiadomości: 58

« Odpowiedz #343 dnia: Lutego 09, 2019, 21:21:12 pm »


Z kilkoma rzeczami z Janem Pawłem być może bym się nie zgodził, kilku nie rozumiem, ale w te rewelacje nie wierzę. Churchmilitant już dawno wiedział, że tak się stanie i oto stało się.

Swoją drogą, zastanawiam się kto komu podpadł, że zdecydowano się na wrzucenie bomby do tego szamba akurat teraz. O ile oczywiście afera się rozkręci.
Być może jest to działanie, aby odwrócić uwagę od tego:

https://www.lifesitenews.com/blogs/vatican-to-be-exposed-as-one-of-largest-homosexual-networks-in-world-in-new
Kto wie, być moze rozpoczął się okres dysonansów poznawczych z jakimi będzie musiało się zmierzyć pokolenie, czy pokolenia JPII. Wersja, że dobry car, a czynownicy be coraz słabsza. To zapewne okazja do kolejnej schizmy w neokosciele, nie przypuszczam aby fanatyzm janopawłowy tak łatwo odpuscił temat.

Fanatyzm fanatyzmem, ale jeśli sprawa stanie się głośniejsza, to zastanawiam się co powiedzą Polscy biskupi. Będą między młotem i kowadłem (Franciszkiem a Janem Pawłem). Całe szczęście nie jestem biskupem. Gdyby od początku dystansowali się od Franciszka jak abp. Chaput czy kard. Burke, to byłoby im łatwiej (zakładam, że nie wierzą w winę JP2).
Zapisane
mój mały mój Izaaku pochyl głowę / to tylko chwila bólu a potem będziesz /czym tylko chcesz... (Herbert, fotografia)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #344 dnia: Lutego 09, 2019, 21:53:27 pm »

Czy tylko ja nierozumiem tekstu pisanego:
Cytuj
Jest taka anegdota: miał wszystkie dokumenty dotyczące zgromadzenia, w którym dochodziło do nadużyć seksualnych i ekonomicznych. Udał się do nich, ale natrafił na przeszkody i nie mógł do nich dotrzeć
Nie mógł dotrzeć do...nich - czyli do kogo? Do przeszkód?

Cytuj
Papież Jan Paweł II, który pragnął poznać prawdę, poprosił go o spotkanie. Joseph Ratzinger przedstawił na nim dokumentację, wszystkie zebrane papiery. Gdy wrócił, powiedział do swojego sekretarza: "daj to do archiwum, wygrała druga strona” - relacjonował Franciszek
A to może wyglądać jako konfrontacje 2 stron, w której "wygrała  druga strona".  Co świadczyło by o ś.p. papieżu całkiem dobrze...

Poczekajmy, może się wypowie Papież Benedykt, albo choć jego sekretarz (bp. Ganswein?)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jan Paweł II świętym « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!