Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:47:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jan Paweł II świętym
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Jan Paweł II świętym  (Przeczytany 75958 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #285 dnia: Kwietnia 30, 2014, 16:18:05 pm »

Marzy mi się wspólna Jego beatyfikacja i rychła kanonizacja z Arcybiskupem Marcelim Franciszkiem Lefebvre.

Żeby to się stało, trzeba by najpierw zdobyć Rzym. Przypuszczam, że to by nie było takie trudne. Ostatni raz kiedy Rzym naprawdę się bronił to było 500 lat temu, a i wówczas Karol V w 20 tysięcy chłopa wziął miasto w jeden dzień.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #286 dnia: Kwietnia 30, 2014, 16:44:00 pm »

Sporo ciekawych uwag:

http://www.cp24.com/world/five-things-to-know-about-sainthood-1.1792677#ixzz2zvAFpf4Q
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #287 dnia: Kwietnia 30, 2014, 17:22:02 pm »

Tam jest napisane, że uważają ich za "bohaterów dla narodu żydowskiego" nie zaś "narodu żydowskiego". To zasadnicza różnica jest jednak...

A tu jest jeszcze inaczej:
http://www.haaretz.com/jewish-world/jewish-world-news/.premium-1.587608

Przecież wiadomo o co chodzi, a p. Tato czepia się detali. Mógł sobie dodać "dla". Na fb na profilu msza.net jeszcze inaczej napisał i nie było larum.

Ten tytuł tez dobry :)

"Podwójna kanonizacja jest historycznym zwycięstwem narodu żydowskiego"
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #288 dnia: Kwietnia 30, 2014, 18:57:18 pm »

Tak samo podejrzewam, że Pius IX pozostanie wiecznym błogosławionym. Co do tego ostatniego to wciąż zachodzę w głowę, jak to się stało, że TAKI papież został beatyfikowany przez TAKIEGO papieża. Polityka czy natchnienie przez Ducha Świętego? Mało która beatyfikacja wywołała taką furię lewicy (w tym i katolewicy). Zdumiewające, bądź co bądź. Ale kto wie...
Pisali ostatnio o tym na RC. JanXXIII i Pius IX zostali beatyfikowani na tej samej uroczystości przede wszystkim za sobory powszechne, które zwołali. SVII miał dokończyć to, co zainicjował SVI. Dlatego ostatnia kanonizacja stawia pod znakiem zapytania nie ewentualne wyniesienie na ołtarze Piusa XII, ale to dlaczego tydzień temu nie kanonizowano Piusa IX.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #289 dnia: Kwietnia 30, 2014, 20:34:59 pm »

OK. Czytam biografie Piusa IX, np. piora bpa Pelczara, i rozumiem decyzje o beatyfikacji, wiem czemu trafil na otlarze. Potem czytam biografie Jana XXIII i przychodzi mi na mysl wypowiedz francuskiego dyplomaty, ze jesli kanonizuja Roncalliego, to wszyscy mozemy spac spokojnie.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #290 dnia: Kwietnia 30, 2014, 21:11:29 pm »

Przestałem mieć wątpliwości co do świętości Jana XXIII po lekturze jego "dziennika duszy".
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #291 dnia: Kwietnia 30, 2014, 21:37:27 pm »

Jan Paweł II — santo subito? - ks. Jean-Michel Gleize FSSPX

I. Zasady beatyfikacji i kanonizacji

II. Świętość zwyczajna i świętość heroiczna

III. Trzy orzeczenia dekretu kanonizacyjnego

IV. Współczesne kanonizacje – wątpliwości i niejasności

V. Poważne wątpliwości są uzasadnione

VI. Wnioski praktyczne

Czy osoba Jana Pawła II zasługuje na beatyfikację? Papież Jan Paweł II nie był przykładem cnót heroicznych. Stwierdzić należy, że dawał raczej zły przykład, stając się powodem zgorszenia, szkodząc poważnie dobru dusz, zwłaszcza poprzez swe wątpliwe nauczanie o ekumenizmie. Ponadto potępił on publicznie dzieło katolickiej Tradycji, „ekskomunikując” abpa Lefebvre’a.

Czy Jan Paweł II żył świętobliwie? Obiektywnie, biorąc pod uwagę jego akty, życie Jana Pawła II nie zasługuje na takie określenie. Subiektywnie, biorąc pod uwagę jego intencje, wydanie osądu jest niemożliwe, należy to bowiem jedynie do Boga. Gdyby jednak nawet kierował się on jak najlepszymi intencjami, osąd dotyczący świętości oparty być musi na zewnętrznych aktach, a nie na intencjach.

Czy Jan Paweł II osiągnął zbawienie? Możliwe jest, że Jan Paweł II nie był w pełni świadomy szkodliwych konsekwencji swego nauczania i działalności duszpasterskiej, i że ta ignorancja stanowi dla niego jakieś usprawiedliwienie, a dusza jego ostatecznie osiągnie chwałę nieba (o ile już nie osiągnęła). Jest to jednakże tajemnica Boga.

Czy beatyfikacja Jana Pawła II ma dla nas charakter wiążący? Nie. I to z trzech powodów. Po pierwsze, ponieważ jest jedynie zezwoleniem na kult, nie posiada więc znamion nieomylności. Po drugie, ponieważ reformy posoborowe (motu proprio Divinus perfectionis magister) inspirowane były przez koncepcję kolegializmu, nie gwarantując pewności beatyfikacji i nieomylności kanonizacji. Po trzecie, ponieważ sam osąd wypaczony został przez modernistyczną koncepcję świętości i cnoty heroicznej.

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/2003
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #292 dnia: Maja 01, 2014, 00:25:12 am »

Przestałem mieć wątpliwości co do świętości Jana XXIII po lekturze jego "dziennika duszy".


Zaczałem mieć wątpliwości co do świętości Jana XXIII po lekturze swiadectw ludzi, ktorzy go znali.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #293 dnia: Maja 01, 2014, 09:50:36 am »

Cóż diabeł jak wiadomo tkwi w szczegółach...Swoją drogą, z trwogą czekam, aż ktoś nie wytrzyma i "pojedzie Pająkiem"...., że oni, "że oni przecież byli Żydami" i z tego tytułu "zapewne są w piekle"...i zacznie naszą "tradi -apokalipsę" taką prawdziwą "rozpierduchę na sto dwa"... Smutne to, lecz niestety nie od dziś wiadomo, że w "naszych środowiskach",  choroby psychiczne rozmnażają się i  mutują w zastraszającym tempie, niczym wirusy na przednówku.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #294 dnia: Maja 01, 2014, 10:23:28 am »

Cóż diabeł jak wiadomo tkwi w szczegółach...Swoją drogą, z trwogą czekam, aż ktoś nie wytrzyma i "pojedzie Pająkiem"...., że oni, "że oni przecież byli Żydami" i z tego tytułu "zapewne są w piekle"...i zacznie naszą "tradi -apokalipsę" taką prawdziwą "rozpierduchę na sto dwa"... Smutne to, lecz niestety nie od dziś wiadomo, że w "naszych środowiskach",  choroby psychiczne rozmnażają się i  mutują w zastraszającym tempie, niczym wirusy na przednówku.
Ooo! To widzę, że i Pan uważa Pająka za mieszankę histeryka z prowokatorem?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #295 dnia: Maja 01, 2014, 10:30:04 am »

Ooo! To widzę, że i Pan uważa Pająka za mieszankę histeryka z prowokatorem?

Dla mnie to niestety przypadek dla klinicznej psychiatrii. Prowokator być może, bowiem w końcu przez tyle lat człek ten swobodnie działa bez większej dla siebie szkody mimo coraz gorszych odpałów. W dodatku bezprecedensowy plagiator, np. w swoim "dziele" wiekopomnym "Lękajcie się", które jest przykładem wyjątkowego "szurostwa",  zamieszcza przedruk całych artykułów tekstów X. Rafała Trytka i X. Johna Jenkinsa. Bardzo osobiście wątpię, by którykolwiek z Xięży udzielił mu zgody na tego typu publikację, natomiast oba stanowią odrębne rozdziały jego "pracy".
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2014, 10:32:23 am wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #296 dnia: Maja 01, 2014, 11:13:42 am »

"Późniejszy papież Jan XXIII pisał 24 lutego 1929 roku [w związku z umowami laterańskimi zawartymi ze Stolicą Apostolską przez rząd Mussoliniego - JB] z Sofii do swoich sióstr: "Chwalmy Pana! Wszystko, co wolnomularstwo, a to znaczy: diabeł, podejmowało przez 60 lat przeciw Kościołowi i papieżowi, obróciło się wniwecz" (cyt. za: C. Schmitt, Teologia polityczna 2, Warszawa 2014, s. 91).
cytat za prof. Jackiem Bartyzelem na FB.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
kamilek
Gość
« Odpowiedz #297 dnia: Maja 01, 2014, 12:29:07 pm »

.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #298 dnia: Maja 01, 2014, 14:34:41 pm »

"(...) Rabin Abraham Cooper odnotowuje natomiast fakt, że Jan Paweł II zdecydował o wznowieniu pełnych relacji dyplomatycznych Watykanu z państwem Izrael. Przypomina, że papież wetknął w szczelinę Ściany Płaczu karteczkę z prośbą o przebaczenie grzechów członków Kościoła wobec Żydów. Dlatego Jan Paweł II „ma szczególne miejsce w sercu narodu żydowskiego”.

http://gosc.pl/doc/1978762.Zydzi-o-kanonizacji-papiezy
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #299 dnia: Maja 01, 2014, 18:43:12 pm »

Przestałem mieć wątpliwości co do świętości Jana XXIII po lekturze jego "dziennika duszy".


Zaczałem mieć wątpliwości co do świętości Jana XXIII po lekturze swiadectw ludzi, ktorzy go znali.

"(...)Papież Jan XXIII miał nadzieję na pogłębienie działalności misyjnej. To, że jego nadzieje spełzły na niczym, świadczą uwagi wypowiedziane w sekrecie do swego bliskiego przyjaciela, kardynała Silvio Oddi, na krótko przed swoją śmiercią. Miałam ten zaszczyt, że odbyłam dwugodzinną rozmowę z kardynałem Oddi w marcu 1985 roku. Jego Eminencja powiedział mi: "Wiedząc, że śmierć już jest blisko, Jan XXIII zawołał mnie i powiedział: 'Silvio, Silvio. Mój pontyfikat był niepowodzeniem. Nic z tego, co chciałem osiągnąć, nie zostało zrobione, a to, czego nie chciałem, aby zaistniało - zrealizowało się."(...)


Sobór Watykański II: Dlaczego Papież Jan XXIII zapłakałby dziś?
(...)
http://rzymski-katolik.blogspot.com/2013/11/sobor-watykanski-ii-dlaczego-papiez-jan.html
Zapisane
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jan Paweł II świętym « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!