Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:00:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jan Paweł II świętym
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Jan Paweł II świętym  (Przeczytany 75978 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #255 dnia: Kwietnia 27, 2014, 21:44:39 pm »

orządny katolik powinien się może trochę nad tém zastanowić, bo to rzeczywiście ciekawe.

Panie ahmed, jak pan e pochyłe robisz?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #256 dnia: Kwietnia 27, 2014, 21:58:10 pm »

porządny katolik powinien się może trochę nad tém zastanowić, bo to rzeczywiście ciekawe.

Panie ahmed, jak pan e pochyłe robisz?

1) Używam linuxa.
2) Wciskam "alt" + ";", puszczam i wciskam pożądaną literę. W ten sposób da się uzyskać:
ẃéŕýúíóṕáśǵḱĺźćǘńḿ
...i to wszystko na polskiéj klawjaturze. Niestety, na ukraińskiéj nie działa (ukraińska na linuxie ma pod altem znaki potrzebne do białoruskiego i współczesnego rosyjskiego; niestety, idealnéj, "wszechcyrylickiéj" klawjatury nie ma)
Dodam jeszcze, że np. "alt" + "[" daje dyjerezę (umlaut), np.: poëta, Bücher.
Nie rozumiém, dlaczego tak nie może być pod każdym systemem.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #257 dnia: Kwietnia 27, 2014, 22:01:49 pm »

Na spektakularne "wyładowania" przyjdzie jeszcze czas.

Pewnie, przecież mnóstwo atrakcji jest jeszcze przed nami - najbliższa to beatyfikacja Pawła VI w jesieni.

Ale swoją drogą, jak tam Państwu poszło na froncie rodzinno-towarzyskim w ostatnich dniach, chyba ciężko było być tradsem? Nie wyklęli Was z rodziny?

Ja mojej Mamie nie psułem dobrego humoru, ją mocno ekscytuje osoba prof. Półtawskiej i chyba słusznie. Do tego jak większość uważa JP2 za superbohatera :)

Pani Wanda jest słynną przeciwniczką tak zwanych ołtarzy ludowych.
"Jakże cierpię teraz, gdy we wspaniałych kościołach szukam, gdzie właściwie jest tabernakulum - wyrzucone z centralnego miejsca nie wiadomo gdzie. Nie, nie zgodziłam się nigdy z decyzją Kościoła, żeby ksiądz w czasie Mszy św. stawał twarzą do ludu - ani z tym, żeby tabernakulum wobec tego umieścić gdzieś z boku.

W moim pojęciu ksiądz w czasie Podniesienia ma być w kontakcie z Nim, z Bogiem, i świat ma mu zniknąć z oczu, a zostać ma tylko Ten, który w jego ręce schodzi z nieba. A ludzie mają oglądać nie księdza, ale biały Opłatek, wzniesiony wysoko w kapłańskich dłoniach.

Pierwszy raz przeżyłam taką Mszę św. twarzą do ludu akurat w Paryżu i właściwie nie mogłam się skupić, bo cały czas przychodziła mi na myśl diagnoza, że ksiądz, który się do nas odwrócił, ma wrzód żołądka, bo miał typowe dla tego schorzenia zmiany na twarzy. Nie chciałam oglądać księdza, ostatecznie schowałam się za filar, choć normalnie chcę być jak najbliżej ołtarza. Beskidzkie rekolekcje, s. 531-532"

"Nie, nie zgodziłam się nigdy z decyzją Kościoła" jak widać można do tego przyjaźnić się z Janem Pawłem II  ;D
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #258 dnia: Kwietnia 27, 2014, 22:24:51 pm »

Hi hi, biskupi, jak śpiewali Credo po łacińsku, niektórzy musieli patrzeć na słowa.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #259 dnia: Kwietnia 27, 2014, 22:28:38 pm »

Hi hi, biskupi, jak śpiewali Credo po łacińsku, niektórzy musieli patrzeć na słowa.
Niektórzy mimo tekstu drukowanego - nie potrafili...
(przynajmniej gloria)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #260 dnia: Kwietnia 27, 2014, 22:52:41 pm »

Palikot pisze, że Jan Paweł II nie umywa się do Akwinaty czy Leona XIII
http://januszpalikot.natemat.pl/100069,swietosc-przez-aklamacje

Ukryta opcja tradsowska :P
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #261 dnia: Kwietnia 27, 2014, 23:00:58 pm »

Ukryta opcja tradsowska :P
Ja bym się nie cieszył. Znak, że prowadzący p. posła J. P. zainteresowali się tradsami na poważnie...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #262 dnia: Kwietnia 27, 2014, 23:28:05 pm »

Ukryta opcja tradsowska :P
Ja bym się nie cieszył. Znak, że prowadzący p. posła J. P. zainteresowali się tradsami na poważnie...
Ale nie sądzę, zeby ktoś z tradsów zainteresował sie prowadzącymi Janusza świńskiegoryja.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #263 dnia: Kwietnia 27, 2014, 23:32:32 pm »

dobrze ze palikot o prześladowaniu Arcybiskupa nie wspomniał
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #264 dnia: Kwietnia 28, 2014, 13:24:40 pm »

Dzisiaj na głównej na onecie:
"Ojciec ostatniego kanonizowanego papieża (oczywiście do 27 kwietnia br.) miał pochodzić z Polski i nazywać się Krawiec. Tę sensacyjną wiadomość media podawały już wielokrotnie, ale jak dotąd nie ma na to żadnego wiarygodnego dowodu. Św. Pius X, bo o nim mowa, przewodził Kościołowi 11 lat, od 1903 do 1914 roku. Były to rządy człowieka przywiązanego do tradycji, walczącego z wszelkimi odstępstwami do katolickiej wiary. Rządy tak silne, że za patrona obrali go sobie katolicy z bractwa odrzucającego Sobór Watykański II, potocznie zwani lefebrystami.

Co dokładnie zrobił Pius X? Walczył z modernizmem. Czym jest modernizm? Słownik kościelny podaje, że jest to błędny kierunek teologiczny rozpowszechniony w XIX i XX wieku. Błędny, bo po pierwsze, sprowadza wiarę do uczucia, zakładając, że całe poznanie człowieka mieści się w jego wnętrzu; po drugie, uznaje sakramenty jedynie za symbole uczuć religijnych; i, po trzecie, (najgorsze), prowadzi do odrzucenia wiary w bóstwo Jezusa.

Tyle herezji w pigułce. Pius X nie mógł tego ścierpieć, potępił modernizm, wydał encyklikę piętnującą modernistów, "nieprzyjaciół krzyża podstępnie paraliżujących ożywcze działanie Kościoła". Nakazał też wszystkim kapłanom składać tzw. przysięgę antymodernistyczną. Przysięga była obowiązkowa do 1967 roku, kiedy zrezygnował z niej Paweł VI, a zatem zdążyli ją złożyć Karol Wojtyła i Joseph Ratzinger. Ale Jorge Bergoglio już nie."

:P
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #265 dnia: Kwietnia 28, 2014, 14:36:55 pm »

Nie jest tak źle, widziałem film dokumentalny w którym modernizmem potępionym przez Piusa nazwano produkowanie samochodów.

Ciekawy artykuł o zmianach w rycie kanonizacji:
http://rorate-caeli.blogspot.com/2014/04/a-reminder-about-todays-canonization.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #266 dnia: Kwietnia 29, 2014, 11:59:36 am »

Rzym po kanonizacji:



Więcej tu:

http://www.leggo.it/NEWS/ROMA/roma-immondizia-pellegrini-via-conciliazione-foto/notizie/657040.shtml
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #267 dnia: Kwietnia 29, 2014, 12:54:54 pm »

W tłumie oczekujących "pielgrzymów" panowały nastroje skupienia, pobożności i miłości bliźniego.

http://video.repubblica.it/dossier/il-giorno-dei-due-papi/canonizzazione-caos-e-malori-alle-transenne-e-i-pellegrini-gridano-vergogna/163914/162405?ref=HREA-1
Inne filmiki:
http://video.repubblica.it/dossier/il-giorno-dei-due-papi/canonizzazione-in-piazza-le-bandiere-di-tutto-il-mondo/163921/162412

http://video.repubblica.it/dossier/il-giorno-dei-due-papi/canonizzazione-in-piazza-tutte-le-lingue-del-mondo/163918/162409

Etc...itd...
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #268 dnia: Kwietnia 29, 2014, 12:59:00 pm »

My się cieszymy, mamy dwóch nowych świętych i bracia Żydzi też się radują, że mają dwóch bohaterów ludu żydowskiego.



http://www.wiesenthal.com/site/apps/nlnet/content.aspx?c=lsKWLbPJLnF&b=8776547&ct=13860567&notoc=1

No i jak fajnie. To tak po Bożemu, love & pax.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #269 dnia: Kwietnia 29, 2014, 13:50:20 pm »

Tam jest napisane, że uważają ich za "bohaterów dla narodu żydowskiego" nie zaś "narodu żydowskiego". To zasadnicza różnica jest jednak...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jan Paweł II świętym « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!