Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:02:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jan Paweł II świętym
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Jan Paweł II świętym  (Przeczytany 75905 razy)
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #240 dnia: Kwietnia 26, 2014, 22:33:31 pm »

A widział kto którego roku więcéj pełnych cyklów xiężyca niż dwanaście?
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #241 dnia: Kwietnia 26, 2014, 23:09:49 pm »

Policzyłem Tatku, ale dla Ciebie zrobię to tu na forum :D
a więc:
od 28.1o.1958 do 27.1o.2oo8 jest 5o lat -> 5o x 12 = 6oo
od 28.1o.2oo8 do 27.1o.2o13 jest 5 lat -> 5 x 12 = 6o
od 28.1o.2o13 do 27.o4.2o14 jest o,5 roku, czyli 6 miesięcy.
zatem nie stosując w żadnym wypadku arytmetyki kreatywnej mamy jak w mordę strzelił 666 miesięcy.

No dobrze, ale co Ty chcesz tym wykazać...że co..? Że Bł. Jan XXIII jest "demonem" ???! :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #242 dnia: Kwietnia 26, 2014, 23:38:07 pm »

Nie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #243 dnia: Kwietnia 26, 2014, 23:43:00 pm »

Nie.

Ulżyło mi ... więc co zatem chciałeś przez to pokazać ?:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #244 dnia: Kwietnia 26, 2014, 23:59:36 pm »

Starszy człowiek przyszedł do malarza artysty i opowiedział mu sen jaki miał. Śnił mu się papież Jan Paweł II w trumnie, Matka Boska, Anioł i Ewangelia jak na trumnie mogliśmy widzieć. Malarz, że jest osobą tradycyjną odmówił namalowania tego obrazu, gdyż z wieloma zachowaniami Głowy Kościoła się nie zgadzał, jak; dlaczego Jan Paweł II składał hołd Lutrowi, dlaczego jednał się z hasłami Rewolucji Francuskiej, dlaczego całował Koran i to publicznie, dlaczego, dlaczego ... malarz mnożył pytania. Starszy Pan nachodził malarza i ciągle się przypominał, żeby namalował mu taki obraz. W końcu malarz uległ tym namowom i namalował sen starszego Pana, tak jak on to widzi.



(proszę kliknąć na obraz to się powiększy)

Od pewnego już czasu obraz wisi na ścianie w domu starszego Pana.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #245 dnia: Kwietnia 27, 2014, 00:03:31 am »

Ciekawy obraz....nie powiem.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #246 dnia: Kwietnia 27, 2014, 00:11:15 am »

List do Przyjaciół i Dobroczyńców nr 82

Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy!

Jeśli 27 kwietnia papieże Jan XXIII i Jan Paweł II zostaną kanonizowani, to akt ten będzie dla katolickich sumień w dwójnasób problematyczny.


(...)

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,6553.msg184709.html#msg184709
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #247 dnia: Kwietnia 27, 2014, 12:12:52 pm »

I stało się...mamy świętych Papieży. Piorun nie trzepnął, trzęsienia ziemi nie było, nie było nawet burzy, a jeden nasz Kolega (przez wrodzoną dyskrecję nie powiem który),owszem miał gotową bombę, ale nie miał na bilet..."sic transit gloria mundi..." :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #248 dnia: Kwietnia 27, 2014, 12:30:13 pm »

Kilka dni temu napisałam:

Nie liczmy na trzęsienie ziemi w najbliższą niedzielę. Wszystko się musi dopełnić.

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7397.msg184461.html#msg184461
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #249 dnia: Kwietnia 27, 2014, 19:07:45 pm »

http://video.repubblica.it/dossier/il-giorno-dei-due-papi/canonizzazione-caos-e-malori-alle-transenne-e-i-pellegrini-gridano-vergogna/163914/162405?ref=HREA-1

Kulisy teatru zdarzeń  ;D
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #250 dnia: Kwietnia 27, 2014, 19:54:24 pm »

Kilka dni temu napisałam:

Nie liczmy na trzęsienie ziemi w najbliższą niedzielę. Wszystko się musi dopełnić.

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7397.msg184461.html#msg184461


Na spektakularne "wyładowania" przyjdzie jeszcze czas. Ja też nie spodziewałem się niczego nadzwyczajnego.

Wyznacznikiem dramatem, w mojej ocenie, są pienia reżimowych mediów i ta paplanina, która wylewa się z mainstreamowej telewizji i internetu.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #251 dnia: Kwietnia 27, 2014, 20:33:00 pm »

Na spektakularne "wyładowania" przyjdzie jeszcze czas.

Pewnie, przecież mnóstwo atrakcji jest jeszcze przed nami - najbliższa to beatyfikacja Pawła VI w jesieni.

Ale swoją drogą, jak tam Państwu poszło na froncie rodzinno-towarzyskim w ostatnich dniach, chyba ciężko było być tradsem? Nie wyklęli Was z rodziny?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #252 dnia: Kwietnia 27, 2014, 21:14:59 pm »

Na spektakularne "wyładowania" przyjdzie jeszcze czas.

Pewnie, przecież mnóstwo atrakcji jest jeszcze przed nami - najbliższa to beatyfikacja Pawła VI w jesieni.

Ale swoją drogą, jak tam Państwu poszło na froncie rodzinno-towarzyskim w ostatnich dniach, chyba ciężko było być tradsem? Nie wyklęli Was z rodziny?

Ja mojej Mamie nie psułem dobrego humoru, ją mocno ekscytuje osoba prof. Półtawskiej i chyba słusznie. Do tego jak większość uważa JP2 za superbohatera :)
Zapisane
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #253 dnia: Kwietnia 27, 2014, 21:35:18 pm »

Cytuj
pienia reżimowych mediów i ta paplanina, która wylewa się z mainstreamowej telewizji i internetu

No patrz Pan,
a tak narzekają ludzie i politycy, i księża, i biskupi, że tak mało religii w tych mediach, że tylko w tych niszowych, kościelnych. A tu mieliśmy trąbienie ze wszystkich kanałów, filmy o papieżach na każdym programie.  ;D
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #254 dnia: Kwietnia 27, 2014, 21:36:37 pm »

Na spektakularne "wyładowania" przyjdzie jeszcze czas.

Pewnie, przecież mnóstwo atrakcji jest jeszcze przed nami - najbliższa to beatyfikacja Pawła VI w jesieni.

Ale swoją drogą, jak tam Państwu poszło na froncie rodzinno-towarzyskim w ostatnich dniach, chyba ciężko było być tradsem? Nie wyklęli Was z rodziny?

Ja mojej Mamie nie psułem dobrego humoru, ją mocno ekscytuje osoba prof. Półtawskiej i chyba słusznie. Do tego jak większość uważa JP2 za superbohatera :)

Pani Wanda jest słynną przeciwniczką tak zwanych ołtarzy ludowych.
"Jakże cierpię teraz, gdy we wspaniałych kościołach szukam, gdzie właściwie jest tabernakulum - wyrzucone z centralnego miejsca nie wiadomo gdzie. Nie, nie zgodziłam się nigdy z decyzją Kościoła, żeby ksiądz w czasie Mszy św. stawał twarzą do ludu - ani z tym, żeby tabernakulum wobec tego umieścić gdzieś z boku.

W moim pojęciu ksiądz w czasie Podniesienia ma być w kontakcie z Nim, z Bogiem, i świat ma mu zniknąć z oczu, a zostać ma tylko Ten, który w jego ręce schodzi z nieba. A ludzie mają oglądać nie księdza, ale biały Opłatek, wzniesiony wysoko w kapłańskich dłoniach.

Pierwszy raz przeżyłam taką Mszę św. twarzą do ludu akurat w Paryżu i właściwie nie mogłam się skupić, bo cały czas przychodziła mi na myśl diagnoza, że ksiądz, który się do nas odwrócił, ma wrzód żołądka, bo miał typowe dla tego schorzenia zmiany na twarzy. Nie chciałam oglądać księdza, ostatecznie schowałam się za filar, choć normalnie chcę być jak najbliżej ołtarza. Beskidzkie rekolekcje, s. 531-532" 
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jan Paweł II świętym « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!