Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:33:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jan Paweł II świętym
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Jan Paweł II świętym  (Przeczytany 75901 razy)
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #60 dnia: Lipca 05, 2013, 10:38:28 am »

nie wyobrażam sobie kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II :o
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #61 dnia: Lipca 05, 2013, 10:50:36 am »

nie wyobrażam sobie kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II :o

A beatyfikację sobie Pan wyobrażał? Tylko proszę nie pisać, że to co innego, bo to tylko taka tradycjonalistyczna gadka ku pokrzepieniu serc.
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #62 dnia: Lipca 05, 2013, 13:35:16 pm »

http://gosc.pl/doc/1620222.Wspolna-kanonizacja-Jana-Pawla-II-i-Jana-XXIII

Jeszcze tylko brak smutnej daty.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #63 dnia: Lipca 05, 2013, 13:56:19 pm »

nie wyobrażam sobie kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II :o

A beatyfikację sobie Pan wyobrażał? Tylko proszę nie pisać, że to co innego, bo to tylko taka tradycjonalistyczna gadka ku pokrzepieniu serc.

Oczywiście, że nie będę się wymądrzał o wyższości Świąt Wielkiejnocy nad Świętami Bożego Narodzenia. Oczywiście też, że nie wyobrażałem sobie beatyfikacji, dlaczego?
1. znając rolę Jana XXIII w "otwarciu" Kościoła na Congarów, Rahnerów et consortes i do tego biorąc pod uwagę "Pacem in terris" oraz gorącą linię w czasie Soboru z pewnymi lożami, czułem i czuję sprzeciw.
2. kult JP2, cały Jego pontyfikat, niezaprzeczalną pobożność w połączeniu z krachem dyscypliny i doktryny, czuję to samo!

Biorąc pod uwagę, że od kanonizacji Obu Papieży ich kult zostanie rozpowszechniony na cały świat katolicki, a zwłaszcza zostaną kanonizowane ich poglądy i działania... ehh.
Zapisane
v-welt
bywalec
**
Wiadomości: 54

« Odpowiedz #64 dnia: Lipca 05, 2013, 14:00:16 pm »

teraz w Polsce w Kościołach nie będzie już raczej zbytnio mowy o innych Świętych; teraz bł. Jan Paweł II jest na pierwszym miejscu, przywoływany za każdym razem na kazaniach i innych, to co dopiero będzie się działo po kanonizacji? mogę sobie to tylko wyobrazić - a obawy mam wielkie.
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #65 dnia: Lipca 05, 2013, 14:06:11 pm »

teraz w Polsce w Kościołach nie będzie już raczej zbytnio mowy o innych Świętych; teraz bł. Jan Paweł II jest na pierwszym miejscu, przywoływany za każdym razem na kazaniach i innych, to co dopiero będzie się działo po kanonizacji? mogę sobie to tylko wyobrazić - a obawy mam wielkie.

zacznie się już teraz, To jest Święty nad świętymi......
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #66 dnia: Lipca 05, 2013, 14:06:11 pm »

Nareszcie oczekiwanie nie poszło na marne.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #67 dnia: Lipca 05, 2013, 14:07:38 pm »

Oczekiwanie nie było potrzebne, przecież większość i tak mówiła Św. JPII.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #68 dnia: Lipca 05, 2013, 14:36:12 pm »

Nareszcie oczekiwanie nie poszło na marne.
???

Jan Paweł II jest świętym - choćby dlatego, że tuż przed śmiercią przyjął sakramenty (a zapewne i odpusty).
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #69 dnia: Lipca 05, 2013, 15:05:23 pm »

Ja pamiętam modlitwę babć na adoracji u mnie w kościele. Nie tylko padały tam nazwiska masonów takich jak Kościuszkom (prosiły o jego wstawiennictwo), ale też i JP II, którego tak tytułowały, że to głowa mała.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #70 dnia: Lipca 05, 2013, 18:21:16 pm »

Mądrzy Tradsi po szkodzie,

Miast drzeć koty na fk z posoborowiem, trzeba było wyprosić u jednego z biskupów ekstrakty stomatologiczne Wielkiego Polaka. (Biskup ma całą szufladę takich ekstraktów, chusteczek itp). Teraz przebitka będzie 1000-krotna. To znacznie lepsza lokata niż grunty (w jakie inwestował biskup z 2-go końca Polski).

Aby nie można było powiedzieć, że i po szkodzie Trads głupi, trzeba zainwestować w kajaki - też pójdą w górę.
(tylko jakie? poliestrowe czy Tradi-drewniane?)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #71 dnia: Lipca 05, 2013, 18:55:51 pm »

Użytkownik rysio przesadził sromotnie z sarkazmem i złośliwością.
Półroczny plonk za ostatni wpis. (Do 8 grudnia :) )
:/

Archiwizacja:

Mądrzy Tradsi po szkodzie,

Miast drzeć koty na fk z posoborowiem, trzeba było wyprosić u jednego z biskupów ekstrakty stomatologiczne Wielkiego Polaka. (Biskup ma całą szufladę takich ekstraktów, chusteczek itp). Teraz przebitka będzie 1000-krotna. To znacznie lepsza lokata niż grunty (w jakie inwestował biskup z 2-go końca Polski).

Aby nie można było powiedzieć, że i po szkodzie Trads głupi, trzeba zainwestować w kajaki - też pójdą w górę.
(tylko jakie? poliestrowe czy Tradi-drewniane?)
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2013, 18:59:24 pm wysłana przez romeck » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #72 dnia: Lipca 05, 2013, 21:19:04 pm »

Cytuj
Użytkownik rysio przesadził sromotnie z sarkazmem i złośliwością.
Półroczny plonk za ostatni wpis. (Do 8 grudnia  )
:/

Najpierw wygooglałem co to jest "plonk" - uspokojony dodam - nie tłumaczę się:

Gdy kard. Dziwisz biegał z zębem czy kroplą krwi J-P II do dziennikarzy TVN aby przekazali kroplę Kubicy leżącemu w szpitalu, kiedy wzywał Wielkiego Polaka gdy na Euro polski bramkarz bronił karnego, wszyscy z KNO włącznie, robili sobie podśmiewajki.

Gdy nieubłaganie nadchodzi Ten Dzień, strach jak widzę paraliżuje. Strach, że od ambony indultowy duszpasterz wyciągając palec wskazujacy powie: "Nu zajec, tiepier pagadzi!" ?

ps
Msza trydencka ad orientem na kajaku - tak widzę hermeneutykę.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2013, 21:24:42 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #73 dnia: Lipca 06, 2013, 03:40:19 am »

od kanonizacji Obu Papieży ich kult zostanie rozpowszechniony na cały świat katolicki, a zwłaszcza zostaną kanonizowane ich poglądy i działania... ehh.

No właśnie. Przez te kanonizacje sobór i rewolucja posoborowa zostaną "utrwalone". Nadzieja niektórych na jakąś "restaurację katolicyzmu" oddala się coraz bardziej. Poglądy i działania tych dwóch papieży będą teraz poglądami i działaniami świętych - a więc z praktycznego punktu widzenia znajdą się poza zasięgiem krytyki.

Myślę, że powoli trzeba się przyzwyczajać do myśli, że zmiany, jakie zaszły w Kościele w ostatnim półwieczu są trwałe i nieodwracalne.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #74 dnia: Lipca 06, 2013, 11:20:51 am »



Myślę, że powoli trzeba się przyzwyczajać do myśli, że zmiany, jakie zaszły w Kościele w ostatnim półwieczu są trwałe i nieodwracalne.

Właśnie przyjęcie takiego toku rozumowania to jest właściwa katastrofa !
Cała nowoczesność jest odwracalna, ponieważ pochodzi od ducha czasu, a nie od  Ducha Świętego !

Nie mam wpływu na to, co dzieje się w neokościele, mam wpływ tylko na siebie i nie pozwolę  by neokościół miał destrukcyjny wpływ na wiarę mojego chrztu !  Dlatego trzeba nieusatannej pracy nad sobą, nad oczyszczeniem i umocnieniem swojej wiary...., umartwienia ducha własnego i oddania się w duchowi Maryi.


To nasze  wierzenie w trwałość i nieodwracalność zmian narzuconych przez ducha czasu, nadaje mu moc, której sam w sobie nie posiada.

Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jan Paweł II świętym « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!