Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 20:56:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Portal kreuz.net zablokowany
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Portal kreuz.net zablokowany  (Przeczytany 2535 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« dnia: Grudnia 06, 2012, 14:15:37 pm »

Cytuj
Niemieckie służby na wojnie z portalem tradycjonalistów katolickich.

Niemieckie służby specjalne zablokowały tradycjonalistyczny portal Kreutz.net związany z Bractwem Kapłańskim Świętego Piusa X za niepochlebne wypowiedzi na temat zboczeńców, ekumenizmu, muzułmanów i Izraela. Jak czytamy na stronie gazeta.pl „Artykuły na Kreuz.net nieustannie śledzą agenci urzędu ds. ochrony konstytucji (niemiecki odpowiednik ABW) pracujący w wydziale zajmującym się zwalczaniem ekstremizmu. – Niektórych artykułów nie można tłumaczyć konstytucyjną wolnością wypowiedzi, bo przekraczają one granice przestępstwa. To gardząca ludźmi propaganda – wyjaśniał już wiosną br. Heinz Fromm, szef urzędu. Na razie niemiecki odpowiednik ABW nikomu jeszcze nie postawił zarzutów.”

Autorzy piszący na portalu ośmielili się ocenić moralność niedawno zmarłego komika i aktywisty gejowskiego, Dirka Bacha. W tej sprawie niemiecka prokuratura rozpoczęła osobne śledztwo.

Od portalu stanowczo odcinają się modernistyczni biskupi niemieccy, a ksiądz-dewiant prowadzi własne śledztwo przeciwko autorom publikacji na portalu.

GW, jak zwykle oburzona, krzyczy o szczuciu dewiantów, kłamcach oświęcimski i katolickim ekstremizmie. Zaś niemieckie służby specjalne najwyraźniej nie mają zamiaru odstawać od swoich kolegów zza wschodniej granicy.

http://narodowcy.net/niemiecki-odpowiednik-abw-blokuje-katolicki-portal/2012/12/04/

A tu artykuł z G*Wna:

Cytuj
Szczują na homoseksualistów, protestantów i Żydów, bronią kłamców oświęcimskich - anonimowi publicyści portalu Kreuz.net posunęli się tak daleko, że serwis pod lupę wzięły niemieckie służby specjalne. A za nazwiska autorów wyznaczono nagrodę
 "Teraz smaży się w wiecznym homo-piekle" - tak na początku października portal Kreuz.net przekazał czytelnikom wieść o śmierci znanego aktora Dirka Bacha. Jowialny Bach przez dobrych kilkanaście lat rozśmieszał Niemców w różnych programach rozrywkowych, był także działaczem gejowskim. Zmarł na zawał.

 "Można zakładać, że na tamten świat wyprawiła go rozpusta. Przewidywalna długość życia homo-zboczeńców jest o dwadzieścia lat krótsza niż seksualnie zdrowych członków społeczeństwa. Poza tym wszyscy homo biorą narkotyki" - komentował portal, który o aktorze pisał bez ogródek, że był "homoseksualnym gorszycielem". Jeden z 1,5 tys. internautów, którzy skomentowali artykuł, pisał: "Mam nadzieję, że pali się w piekielnym ogniu. Uosabiał siedem grzechów głównych".

Nad artykułem, który w sieci wisi do dziś, znajduje się nagłówek przedstawiający przybijanego do krzyża Chrystusa i logo portalu z dopiskiem "katolickie wiadomości".

 Istniejący od 2004 r. Kreuz.net wielokrotnie wywoływał kontrowersje, ale po wpisie na temat zmarłego aktora prokuratura w Berlinie na wniosek współpracowników Bacha wszczęła śledztwo z paragrafu o podżeganiu do waśni. Na razie śledczy nikomu nie postawili zarzutu ani nikogo nie przesłuchali.

 Kreuz.net działa bowiem na serwerze w USA, gdzie wolno nawoływać do rozprawy z gejami czy kwestionować Holocaust, a większość piszących z Niemiec publicystów portalu jest anonimowa. Wiadomo jedynie, że są oni związani z najbardziej konserwatywną częścią Kościoła, m.in. z odrzucającym liberalne postanowienia II Soboru Watykańskiego Bractwem św. Piusa X., czyli lefebrystami.

 Są też doskonale poinformowani. Kilka dni przed oficjalnym komunikatem podali na portalu, że nowym biskupem pomocniczym austriackiego Linzu zostanie ultrakonserwatywny ksiądz, który przestrzegał przed Harrym Potterem, a klęski żywiołowe uznawał za karę boską za grzechy.

 Kreuz.net na celownik bierze nie tylko homoseksualistów. O Żydach pisze, że z "Holocaustu uczynili dogmat". "Zakaz kwestionowania Holocaustu narusza prawa człowieka. W końcu w sprawie komór gazowych i liczby ich ofiar w obiegu są przeciwstawne opinie. Z jednej strony mówi się o robieniu mydła z Żydów. Z drugiej jednak - niemieckie instytucje szkolne twierdzą, że mydła z ludzi nie wytwarzano" - czytamy na portalu. Autorzy bronili też biskupa lefebrysty Richarda Williamsona, który twierdził, że Holocaust to wymysł.

 Kreuz.net przedstawia Izrael jako zbrodnicze i rasistowskie państwo. Muzułmanie to diabły. Przestrzega, że wyznający islam emigranci z Bliskiego Wschodu i Afryki zaleją i zniszczą Niemcy. O protestantach serwis pisze, że "nie są chrześcijanami", a ekumenizm promowany m.in. przez Jana Pawła II nazywa "wielkim kłamstwem".

 Solidnie dostaje się też katolickim duchownym, których autorzy Kreuz.net uznają za liberalnych. Wśród nich jest np. arcybiskup Wiednia kardynał Christoph Schönborn, który toleruje w swojej diecezji księży otwarcie przyznających, że udzielają komunii rozwodnikom i domagają się wyświęcania kobiet. "To tolerowanie herezji. Kościół jest zepsuty do szpiku kości, trzeba go uleczyć" - twierdzą autorzy portalu.

 - Ta strona nie ma nic wspólnego z Kościołem katolickim - zapewnia Matthias Kopp, rzecznik niemieckiej konferencji biskupów. Ale to nie do końca prawda. Gdy na portalu ukazał się wpis znieważający Bacha, pewne berlińskie wydawnictwo wyznaczyło 15 tys. euro nagrody za informacje, które pomogą zidentyfikować ludzi stojących za Kreuz.net. Swoje śledztwo prowadzi też David Berger, katolicki teolog, którego publicyści serwisu wzięli na celownik, gdy kilka lat temu przyznał się, że jest gejem.

 Do tej pory udało się zidentyfikować pięć osób - cztery to pracujący w diecezjach Niemiec i Austrii księża. Ich dane przekazano prokuraturze.

 Artykuły na Kreuz.net nieustannie śledzą agenci urzędu ds. ochrony konstytucji (niemiecki odpowiednik ABW) pracujący w wydziale zajmującym się zwalczaniem ekstremizmu. - Niektórych artykułów nie można tłumaczyć konstytucyjną wolnością wypowiedzi, bo przekraczają one granice przestępstwa. To gardząca ludźmi propaganda - wyjaśniał już wiosną br. Heinz Fromm, szef urzędu. Na razie niemiecki odpowiednik ABW nikomu jeszcze nie postawił zarzutów.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2012, 14:23:03 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 06, 2012, 14:32:58 pm »

Czekamy na ruch BND
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 06, 2012, 16:54:59 pm »

Jedno sprostowanie: portal nie jest zablokowany, tylko został usunięty przez samych twórców w celu ochrony autorów przed atakami i próbami identyfikacji ich tożsamości.
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 06, 2012, 18:13:10 pm »

Czekamy na ruch BND

Lepiej sobie od razu zrobić rachunek sumienia: ile razy pisałem źle o tych co lubią inaczej? Czy ośmielałem się krytykować starszych i mądrzejszych? Czy wyrażałem się niepochlebnie o proroku lub jego wyznawcach?

Będzie jak znalazł jak ABW zapuka do drzwi o szóstej rano. Najlepiej się od razu do wszystkiego przyznać, kara będzie mniejsza.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 06, 2012, 20:29:12 pm »

Coś mało wpisów dzisiaj, panie dzieju, na forum. Jakieś niedyspozycje powszechne?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 06, 2012, 20:56:03 pm »

Śnieg pada, łącza pozamarzały ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 06, 2012, 20:57:34 pm »

Coś mało wpisów dzisiaj, panie dzieju, na forum. Jakieś niedyspozycje powszechne?

A co się dziwić, komu tam teraz w głowie pisanie, wszyscy obmyslają alibi: "to nie ja siałem mowę nienawiści na FK, to był mój kot, który lubi chodzić po klawiaturze"  ;D
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 06, 2012, 21:10:56 pm »

Jedno sprostowanie: portal nie jest zablokowany, tylko został usunięty przez samych twórców w celu ochrony autorów przed atakami i próbami identyfikacji ich tożsamości.
U mnie w pracy sieć korporacyjna sama blokuje kreuz.net .
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 06, 2012, 21:47:39 pm »

U mnie w pracy sieć korporacyjna sama blokuje kreuz.net .
A u mnie rebelyę :-)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 06, 2012, 21:48:01 pm »

U mnie w pracy sieć korporacyjna sama blokuje kreuz.net .
Korporacja jest własnością starszych i mądrzejszych?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 06, 2012, 21:58:13 pm »

U mnie w pracy sieć korporacyjna sama blokuje kreuz.net .
A u mnie rebelyę :-)

A u mnie pudelka :p
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 06, 2012, 22:04:23 pm »

Blokadę korporacyjną da się obejść bez problemu :P
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 06, 2012, 22:13:36 pm »

Blokadę korporacyjną da się obejść bez problemu :P
Wie pan, pytanie brzmi , kto sufluje administratorom systemów listy proskrypcyjne stron. Bo że oni tak sami od siebie, to chyba między bajki włożyć.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 06, 2012, 22:14:40 pm »

To się robi po słowach kluczowych i jednak zazwyczaj na ślepo.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 06, 2012, 22:18:36 pm »

To się robi po słowach kluczowych i jednak zazwyczaj na ślepo.
To być może. Np. słowo klucz gazeta zawsze uwali Gazetę Polską a pozostawi Gazetę Wyborczą. Tak to jest zazwyczaj. Na ślepo.


Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Portal kreuz.net zablokowany « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!