Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 22, 2024, 19:13:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232287 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ruchy charyzmatyczne !
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj
Autor Wątek: Ruchy charyzmatyczne !  (Przeczytany 41064 razy)
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #75 dnia: Kwietnia 21, 2016, 19:51:42 pm »

18.04.2016, Lublin
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
XLVIII Tydzień Eklezjologiczny (Dzień 1)
https://www.youtube.com/watch?v=uGcTklF7AeE

Między teologią a pobożnością. „Prawda wiodąca do życia w pobożności” (Tt 1,1)
8.00 Msza św. (kościół akademicki). Celebrans: o. dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL, Prorektor ds. Nauki i Rozwoju.
9.00-9.15 Powitania
9.15-10.15 Sesja I (Urszula Tomasiak)
9.15 Odczarowanie świata czy epoka postsekularna? Pobożność ludowa w kontekście globalnej pentekostalizacji chrześcijaństwaks. dr hab. Andrzej Kobyliński (UKSW)
10.00   Dyskusja
10.15   Przerwa
(...)
http://www.kul.pl/files/961/48_te.jpg
http://www.kul.pl/xlviii-tydzien-eklezjologiczny,art_66530.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #76 dnia: Listopada 15, 2017, 18:17:31 pm »

Ks. dr hab. Andrzej Kobyliński - "Pentekostalizacja, złe duchy i egzorcyzmy. Nowe zjawiska religijne w Polsce i na świecie".

Wykład został zarejestrowany podczas Dnia Pastoralnego w katedrze drohiczyńskiej pod przewodnictwem ks. bpa Tadeusza Pikusa 23 września 2017 r.

Mówiąc o współczesnym rozumieniu Ducha Świętego i nowych pojęciach związanych z Jego działaniem, podkreślił dwa zjawiska: desakralizację oraz pentekostalizację. Wskazał na kilka rozwiązań, które mogą pomóc w zmierzeniu się z nowymi zjawiskami w Kościele: rozpoczęcie analizy teologicznej na temat nowych zjawisk religijnych w Polsce, niewprowadzanie osób poniżej 18 roku życia w stan zmiany świadomości, większa czujność w praktykowaniu spowiedzi, badanie pochodzenia współczesnych charyzmatyków, zwrócenie uwagi na tzw. egzorcyzm terapeutyczny.

http://drohiczynska.pl/aktualnosci/obecnosc-i-dzialanie-ducha-swietego-tematem-dnia-pastoralnego/

Wykład udostępniony w całości:


Ks. dr hab. Andrzej Kobyliński - Uzielonoświątkowienie Kościoła Katolickiego w Polsce 23-09-2017

Bardzo ważny wykład Ks. Andrzeja Kobylińskiego na temat wpływów i zagrożeń duchowością zielonoświątkową na obecny stan duchowości wśród katolików. W mojej ocenie ks.Kobyliński jest najrzetelniejszym specjalistą w tym temacie w Polsce. Podczas wystąpienia ks. Kobyliński dokonał krótkiej ale bardzo treściwej analizy popularności takich charyzmatyków jak o. Bashobora, ks. Manjackal,  o.Enrique i Antonello oraz ks.Olszewskiego, który egzorcyzmował dziewczynę od .... ducha wegetarianizmu. Polecam wszystkim którzy jeszcze nie potrafią przełamać się wewnętrznie i zrozumieć czym są dzisiejsze działania charyzmatyczne osób duchownych oraz świeckich.

(...)

https://www.youtube.com/watch?v=eOJIEFtqXUE
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #77 dnia: Listopada 17, 2017, 22:41:14 pm »

Bardzo ciekawy wykład! a jak słabe zainteresowanie tym, co się dzieje!  ta końcówka to faktycznie wgniata w fotel.

"Kim są ci nowi prorocy przysłani do nas przez Pana Boga? To są bardzo popularni z Przymierza Miłosierdzia, o. Antonello Cadeddu, o. Henrique Porcu, znani Państwu. Czy ktoś sprawdzał skąd oni są? Ktoś pomoże? No bo mówi się w Polsce, ze z Brazylii z Sao Paulo i wycina się ich życiorys na poziomie roku 2000. Oddziałują na kilkaset ludzi w Polsce. To jest proszę Państwa owszem, Wspólnota Miłosierdzia w roku 2000, ale wcześniej to jest Wspólnota Misyjna z Gil.... pod Wenecją, gdzie akurat bywam od 25 lat w diecezji Concordia-Pordenone między Triestem a Wenecją, i znam tę Wspólnotę, w której byli ci dwaj księża włoscy, wcale nie Brazylijczycy, i znam - przepraszam za słowo - te wszystkie dziwne rzeczy praktykowane przez tę Wspólnotę w latach 80 - XX wieku i 90 i to się stało problemem dla księży biskupów w Triescie, Wenecji Pordenone i w seminariach tamtejszych, to były wojny z powodu tych różnych praktyk, spoczynków w Duchu, egzorcyzmów ... To co ci księża teraz w Polsce robią z naszymi dziećmi, z naszą młodzieżą, nikt nie pyta skąd to jest w ogóle wzięte, to są rzeczy które we Włoszech były przedmiotem kontrowersji, ale 30 lat temu! W Polsce nie znajdą Państwo jednego artykułu, który by pokazywał cele tych metod i drogę życiowa tych dwóch księży, którzy są w Polsce przedstawiani jako wysłannicy Pana Boga, aby nawrócić nasz naród."

... od tego miejsca powyzsze słyszymy:

https://youtu.be/eOJIEFtqXUE?t=2899


Ewangelizują ostro! nie tylko młodzież i dzieci:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7434.msg187919.html#msg187919

« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2017, 22:44:56 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #78 dnia: Listopada 28, 2017, 14:57:08 pm »

Na stronie Archidiecezji Przemyskiej czytamy:

Pentekostalizacja chrześcijaństwaZbliżający się nowy rok duszpasterski będzie poświęcony Osobie i darom Ducha Świętego. Hasło “Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” ma motywować wiernych, kapłanów, osoby konsekrowane, formatorów, liderów ruchów i wspólnot do bardziej świadomego odkrywania obecności Ducha Świętego w naszym życiu. Okazuje się bowiem, że pomimo tego, iż w Nim “poruszamy się, żyjemy i jesteśmy” (Dz 17,28), nie zawsze właściwie rozumiemy Jego obecność i działanie.

W ostatnim czasie pojawiają się coraz częściej przypadki nadużyć doktrynalnych i liturgicznych w czasie różnego rodzaju celebracji i nabożeństw oraz w niektórych grupach modlitewnych i charyzmatycznych. W związku z tym, Kuria Metropolitalna przypomina o obowiązujących przepisach, w szczególności zawartych w dokumencie Kongregacji Nauki Wiary z 14 września 2000 r. pt. Instrukcja na temat modlitw w celu osiągnięcia uzdrowienia pochodzącego od Boga (publikujemy poniżej; za stroną Stolicy Apostolskiej).

(...)

https://przemyska.pl/2017/11/16/pentekostalizacja-chrzescijanstwa/


Może w końcu wielebni zaangażowani w te ruchy zaczną respektować i przestrzegać przepisy, dokumenty Kościoła.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2020, 19:39:33 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #79 dnia: Stycznia 13, 2018, 18:33:13 pm »

O nowych ewangelizatorach wiele jest też w wątku tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,412.msg212128.html#msg212128

W nowym numerze "Idziemy" ciekawa rozmowa z ks. prof. Markiem Tatarem - ale on-line fragmencik:


Rozmywanie katolicyzmu

– Pentekostalizacja jest próbą poradzenia sobie z problemami natury duchowej, a także somatycznej, bez konieczności zmiany życia – mówi ks. prof. Marek Tatar


Coraz głośniej słychać o pentekostalizacji w Kościele katolickim. Czym jest to zjawisko?

Nie jest to nowy termin w teologii i w Kościele. Dotyczy przejmowania pewnych elementów z ruchów, grup czy wspólnot niekatolickich; przykładem może być nabożeństwo flagowania – uwielbienia, charakterystyczne dla wspólnot zielonoświątkowych w protestantyzmie ewangelikalnym. Wierni modlą się podczas tego nabożeństwa w nieznanym języku, prorokują, uzdrawiają chorych, wypędzają demony – co nie jest obojętne dla stanu wiary. Niebezpieczne są też przenikające do Kościoła katolickiego pewne trendy formacyjne oparte na indyferentyzmie wyznaniowym. Niszczą one elementy katolicyzmu na rzecz pewnej „spójności”, co czasem nawet błędnie tłumaczy się ekumenizmem. Ten liberalny nurt w kościele katolickim przyjmuje elementy głównie z ruchów zielonoświątkowych, podbudowując je pseudoteologią pod hasłem: „Nie możemy Ducha Świętego ograniczać”. To prawda, że „Duch tchnie, kędy chce”, ale Duch daje się jasno rozpoznać – i rozpoznajemy też znaki czasu i charyzmaty. Przecież św. Paweł poucza nas, żebyśmy rozeznawali duchy, do czego otrzymaliśmy w Kościele odpowiednie narzędzia. Nie możemy opierać się w tym względzie na odczuciach.

 
Jakie odniesienie ma pentekostalizacja do protestantyzmu?

Naznaczona jest duchem protestantyzmu subiektywistyczno-indywidualistycznego, który zakłada, że każdy ma prawo według Ducha – jak mówią protestanci – interpretować słowo Boże, przyjmując to, co każdemu odpowiada. Ruchy, grupy, wspólnoty i Kościoły protestanckie nie stawiają wymagań moralnych. Luter doszedł do przekonania: „Grzesz mocno, a wierz jeszcze mocniej, bo usprawiedliwiająca jest tylko wiara”. Życie moralne nie ma znaczenia, następuje rozszczepienie w wyznawaniu religijności i dostosowaniu do niej swojego życia. Ma tu miejsce ogromny konflikt antropocentryczny: skoncentrowanie człowieka na sobie; stąd również pojawiają się elementy niechrześcijańskie: próby wprowadzania medytacji zen, medytacji jogi do duchowości chrześcijańskiej.

http://www.idziemy.pl/kosciol/rozmywanie-katolicyzmu
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #80 dnia: Maja 15, 2018, 23:34:20 pm »

Kościół musi reagować na zagrożenia wiary
(...)
https://ekai.pl/kosciol-musi-reagowac-na-zagrozenia-wiary/

O tej rozmowie było trochę dyskusji tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9.msg214937.html#msg214937


Dziś ukazała się kolejna rozmowa z ks. Strzelczykiem, udostępniana na wielu stronach, tylko tytuły inne, jak np.:


Ks. Strzelczyk: Zalała nas cała gama słownictwa i praktyk protestanckich. O schizmę nietrudno
(...)
http://misyjne.pl/ks-grzegorz-strzelczyk-zalala-nas-cala-gama-praktyk-ze-wspolnot-protestanckich-rozmowa/Ks. Grzegorz Strzelczyk o charyzmatykach, uzdrowieniach i modlitwie językami [WYWIAD]
(...)
https://m.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,4882,ks-grzegorz-strzelczyk-o-charyzmatykach-uzdrowieniach-i-modlitwie-jezykami-wywiad.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #81 dnia: Grudnia 08, 2020, 19:43:03 pm »

Film  jest krytyką działalności ewangelizacyjnej Witka Wilka.

https://www.youtube.com/watch?v=VvJ--xyfWvI

Obejrzałam, posłuchałam i faktycznie włos na głowie się jeży od takiej ewangelizacji. Duchowni przysnęli, albo adorowali św. Spokój.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ruchy charyzmatyczne ! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!