Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 05:44:48 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Zawsze Wierni ma się zmienić na gorsze...
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Zawsze Wierni ma się zmienić na gorsze...  (Przeczytany 18043 razy)
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« dnia: Listopada 18, 2012, 19:03:36 pm »

Redakcja ZW zapowiada zmiany. Od A.D. 2013 pismo ma zmienić periodyczność (z miesięcznika, ma się stać dwumiesięcznikiem). Zmieni się także format (z A4 na B5) i ilość stron (na około 150).
O ile pozbawienie czytelników stałej comiesięcznej strawy, można by jeszcze jakoś przeżyć, to zupełnie niezrozumiałym posunięciem jest kwestia zmiany formatu i objętości.
ZW było już wydawane w innych formatach. Wypracowany dotychczasowy A4 doskonale koresponduje z prezentacją treści, o tej skali powagi jak sprawy Tradycji. ZW jako pismo przejrzyste, operujące miłą w odbiorze czcionką i czytelnym układem, zmienić się ma w małe pisemko formatu B5.
Obecnie strony tytułowe opatrzone są ikonografią z motywami sztuki sakralnej i pięknie konweniują z zawartością pisma. Jeśli powrót do formatu B5 oznaczać ma (jak to było niegdyś) również powrót do okładek z banalnym przekazem kolażu fotograficznego, zapowiadającego treść artykułu przewodniego, to działania takie odbieram jako krok wstecz, rodem z pisemek młodzieżowych przybudówek partii politycznych, fan-zinów itp.
Z psychologicznego punktu widzenia nie zachęca do czytania także sięganie po 150 stronnicowy quasi książkowy twór. Zmniejszenie formatu, które wiązać się będzie ze zmianą układu i wielkości czcionki nie sprzyja także recepcji treści…
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 18, 2012, 19:20:06 pm »

Spisek modernistycznych fellaistow/spisek agentow williamsonizmu (*)

* niepotrzebne skreslic
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 18, 2012, 20:13:59 pm »

Wygląda więc, na to, ze to zmiany na lepsze, ewolucja w kierunku poważnego, ambitnego periodyku, takiego jak Christanitas, czy PFRL. Chyba wrócę do kupowania. Jedynie comiesięczności szkoda.
Zapisane
Wąski
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 18, 2012, 20:37:18 pm »

To na fali zmian niech wprowadzą przypisy u dołu strony a nie na końcu artykułu.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 18, 2012, 20:54:05 pm »

To na fali zmian niech wprowadzą przypisy u dołu strony a nie na końcu artykułu.
Dlaczego?
Zapisane
Wąski
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 18, 2012, 21:15:59 pm »

Bo jeśli ktoś zerka na przypisy, a ja tak robię, to wertowanie co jakiś czas stronić utrudnia czytanie.
Zapisane
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 18, 2012, 22:14:14 pm »

Wygląda więc, na to, ze to zmiany na lepsze, ewolucja w kierunku poważnego, ambitnego periodyku, takiego jak Christanitas, czy PFRL. Chyba wrócę do kupowania. Jedynie comiesięczności szkoda.
PFRL jest pismem paranaukowym, jak słyszałem nawet punktowanym. ZW ma inny profil i takiego właśnie nie nadto "rozintelektualizowanego" czasopisma Tradycji trzeba.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 18, 2012, 23:14:52 pm »

Mnie szkoda, że nie będzie wychodzić co miesiąc.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 19, 2012, 00:26:30 am »

Wolałam mały format(chyba taki był w latach 90-tych, kolorowy, na dobrym papierze). Szczególnie długie teksty łatwiej przyswajałam podzielone na mniejsze partie.
I żeby było mniej przedwojennych przedruków, a więcej doniesień o żywej Tradycji i współczesnych tekstów, bo teraz można odnieść wrażenie, że Tradycja to coś zakurzonego, z lamusa. A może tak mi się wydaje (po porównaniu ZW z kilkoma numerami pisemek Bractwa wydawanych przez dystrykty niemiecki i azjatycki)?
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 19, 2012, 06:43:09 am »

Mnie szkoda, że nie będzie wychodzić co miesiąc.
Podobnież co miesiąc ma wychodzić inne pismo. Triumf Niepokalanej, dotychczasowy biuletyn Rycerstwa Niepokalanej (który w sumie już jest miesięcznikiem), który ma zastąpić co miesięczne wydawanie ZW.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 19, 2012, 07:34:17 am »

A czy nie mamy tu też sytuacji kryzysu prasy papierowej? Internet wypiera prasę po prostu. Kryzys przeżywają wszystkie tytuły i kościelne i prawicowe i lewicowe. Wydawcy w różny sposób próbuja się ratować. Może trzeba by wydawca ,,Zawsze Wierni" stworzył wydanie internetowe pisma?
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #11 dnia: Listopada 19, 2012, 08:58:33 am »

Internetowo - ok, ale część grupy docelowej nie jest aż tak przywiązana do tego wynalazku, jak szanowni współforumowicze. Mz papierowa obecność w EMPiK-u, gdzie pismo ma szansę przejrzeć przypadkowy czytelnik ma swoje plusy.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #12 dnia: Listopada 19, 2012, 20:10:30 pm »

Kiedyś ZW było dwumiesięcznikiem na poziomie. Niemal nie kupowałem go jako miesięcznika. Przaśne okladki, słabsi autorzy, brak ciekawych tematów numery. Mam nadzieję, że wrócą tłustsze lata mojego niegdyś ulubionego lubczasopisma :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #13 dnia: Listopada 20, 2012, 12:04:10 pm »

I mnie też bardzo szkoda, że nie będzie wychodzić co miesiąc.

Cytat: Kamil
Podobnież co miesiąc ma wychodzić inne pismo. Triumf Niepokalanej, dotychczasowy biuletyn Rycerstwa Niepokalanej (który w sumie już jest miesięcznikiem), który ma zastąpić co miesięczne wydawanie ZW.
Od października się ukazuje, ale nie jest dołączane do ZW  i wychodzi na to, że  teraz trzeba sobie zaprenumerować to pisemko?
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2012, 17:53:58 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #14 dnia: Listopada 20, 2012, 20:22:41 pm »

Bokotemat skasowano. 

--  Moderacja
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Zawsze Wierni ma się zmienić na gorsze... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!