Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 00:13:06 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Niewierzący chrzczą dzieci
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: Niewierzący chrzczą dzieci  (Przeczytany 22556 razy)
Thomas
Gość
« Odpowiedz #60 dnia: Lutego 10, 2009, 22:43:16 pm »

Cytuj
Ale to nasze piekiełko! Od dziada pradziada i piekiełka ojców i przodków naszych.
Cytuj
I tu są ludzie życzliwi i bezinteresowni i dobrzy...

Czy rzeczywiście tak świat wygląda? A może to stereotypy?
Spotkałem Białorusina pracującego w Polsce. Jego rodzice przed wojną mieszkali na Kresach i dużo mu o Polsce i Polakach opowiadali.
I tak on mi mówi: "wy Polacy jesteście zupełnie inni. Zajeżdża kobieta mercem na budowę i spiera się o 50 groszy. Wy jesteście gorsi od Żydów!"
Zmieniamy się, wszystko jest procesem...
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #61 dnia: Lutego 10, 2009, 22:44:01 pm »

O, Pani Szmulko, dostała Pani drugą gwiazdkę! Została Pani podporucznikiem, gratuluję...  ;)

Mi w życiu nie przyszłaby chyba do głowy emigracja. Ale gdybym został zmuszony i miał swobodę wyboru, to wybrałbym jakiś kraj Ameryki Południowej. Tam gdzieniegdzie zdaje się jest jeszcze w miarę normalnie.

Taka refleksja z podróży do Chile: środek tygodnia, dzień powszedni (żadne święto lokalne, pytałem!), godzina gdzieś tak między 11 a 13. Weszliśmy zwiedzić kościół w Santiago. A tam Msza święta. I... kościół pełen ludzi! Następnego dnia, inny kościół, godzina podobna - różaniec. Ludzi mnóstwo! Nie wiem, czy tam niewierzący chrzczą dzieci. Ale mogę podejrzewać, że też.
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #62 dnia: Lutego 10, 2009, 23:04:38 pm »

Ech, Pani Szmulko... Zawsze w tych momentach (jako Polakowi-Litwinowi niemal) przychodzą na myśl te słowa (zresztą cały utwór i Epilog w szczególności):
Cytuj
I tylko krajów tych obywatele
Jedni zostali wierni przyjaciele
Jedni dotychczas sprzymierzeńcy pewni!
Bo któż tam mieszkał - matka, bracia, krewni,
Sąsiedzi dobrzy, kogo z nich ubyło,
Jakże tam o nim często się mówiło,
Ile pamiątek, jaka żałość długa,
Tam gdzie do pana przywiązańszy sługa
Niż w innych krajach małżonka do męża,
Gdzie żołnierz dłużej żałuje oręża
Niż tu syn ojca; po psie płaczą szczerze
I dłużej niż tu lud po bohaterze.
Jak się wyprowadzać, to tylko na Litwę :)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #63 dnia: Lutego 10, 2009, 23:20:05 pm »

Tak toczno, towariszcz mładszij lietienant!

Dobrze, że nie zasugerowałem stopnia generała dywizji...  :D
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #64 dnia: Lutego 10, 2009, 23:25:07 pm »

Komputer, albo forum, co gorsze!
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #65 dnia: Lutego 10, 2009, 23:28:40 pm »

Komputer, albo forum, co gorsze!
TELEWIZOR :P
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #66 dnia: Lutego 10, 2009, 23:37:43 pm »

ad. p Szmulka - to jesteśmy niemal w jednej rodzinie z o. Nikodemem :D (tylko że on bardziej z Litwy, bo u mnie to jeno tato na Litwie urodzony, a ja sam już we Wrocławiu)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #67 dnia: Lutego 10, 2009, 23:46:26 pm »

Skoro już siedzimy w tym bokotemacie (to sie chyba przyjmie), pozwolę sobie spytać; skąd sie biorą te nasze narodowe przywary - zazdrość, pazerność, chamstwo, zawiść, cwaństwo? Z bidy, z historycznego zabidowania. "Un mo a jo ni mum". Rok 1979 - jestem po raz pierwszy zagranicą i to aż w USA, w kraju pewexów (teraz to archaizm) i obserwuję naszych rodaków na stypendiach naukowych więc ludzi "kulturalnych".  Rozbiegane oczki, zmarszczone czółko i ... gdzie by tu coś zjeść a nie zapłacić? Dulary, dulary... Przecież nasze pensje wynosiły wówczas 20$ miesiecznie a tam paczka papierosów, wtedy 2$, więc zapas 10 kartonów "Klubowych" z Polski, najtańsze zupki w torebkach, i odłożyć, zaoszczedzić i przywieść do kraju - 500$ = majątek! Dzisiaj zarabiam to tu na miejscu w dwa tygodnie.
Oczywiście, uogólniam, ale cosik w tym jest.
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #68 dnia: Lutego 10, 2009, 23:59:08 pm »

p. Szmulko - aż chce się zawołać jak w Krzyżakach: LITWAAAAAAAAAAA! :D
http://www.youtube.com/watch?v=hdxCzKVDY_0&feature=related
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Thomas
Gość
« Odpowiedz #69 dnia: Lutego 11, 2009, 00:04:59 am »

@ Pan Fidelis,
z uporem godnym maniaka twierdzę, że wszystkiemu winien system pańszczyźniany( a nie czynszowy). Podejrzliwość, obijanie się - wyrabianie, odrabianie dniówek, pijaństwo, obgadywanie a jednocześnie strach przed obgadywanym, mówienie za plecami "szyfrem-kodem;-)" tak by ekonom nie zrozumiał - jeszcze obecnie takim kodem posługują się kabareciarze aby złapać kontakt z publiką. Co czwarty Polak NIE MIAŁ pra, pra dziadka chlopa pańszczyźnianego.

taka jest moja teoria spiskowa;-)

przypomniałem sobie! Jan Pietrzak mówił, że w PRL mówiło się językiem niewolników. "Tak zapewne mówili niewolnicy budujący piramidy"

Panie Fidelisie, czy zauważył Pan, w tamtych odległych latach, że ludzie na Zachodzie inaczej poruszali się, sprężyściej i pewniej?

Zapisane
Dobrosław
Gość
« Odpowiedz #70 dnia: Lutego 11, 2009, 00:48:11 am »

Kurcze, tylko poprawić troszkę słownictwo (ocenzurować) i umieszczać na wszelakich serwerach!!!  ;)  Jest piękny, ten plakat oczywiście!
Zapisane
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #71 dnia: Lutego 11, 2009, 02:16:24 am »

Nie przesadzajmy z ową bidą,wszak dziś ludzie są znacznie bogatsi niż jeszcze sto lat temu,a i Polska to nie trzeci świat. Polak mając standard życia jak na zachodzie i tak by narzekał-taka jego (nasza) natura. Podstawy są czort wie jakie,może i genetyczne,tu biologów ewolucyjnych trzeba pytać. Może malkontenctwo sprzyjało przetrwaniu w prasłowiańskiej puszczy.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #72 dnia: Lutego 11, 2009, 11:09:57 am »

Cytuj
Może malkontenctwo sprzyjało przetrwaniu w prasłowiańskiej puszczy.
:-))
Zapisane
Dobrosław
Gość
« Odpowiedz #73 dnia: Lutego 11, 2009, 18:51:54 pm »

A ja jak tak przyglądam się wkoło temu co się dzieje, to  mam ochotę wracać do kniei wystawić grodziszcze, wykopać rowy i odciąć się od tej zgnilizny i relatywizmu moralnego.  >:( 
Zapisane
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #74 dnia: Lutego 11, 2009, 19:03:09 pm »

Hehe! zbyt łatwo by było
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Niewierzący chrzczą dzieci « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!