Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 18:46:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Niewierzący chrzczą dzieci
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Drukuj
Autor Wątek: Niewierzący chrzczą dzieci  (Przeczytany 22544 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 09, 2009, 13:37:03 pm »

No więc ja tu widzę tylko jedno rozwiązanie, może dla co po niektórych drastyczne, ale tylko NATYCHMIASTOWY POWRÓT DO TRADYCJI może jeszcze nas uratować.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 09, 2009, 13:41:21 pm »

Zgoda.
Wczoraj naszła mnie taka myśl, że im mniej wymaga dana religia tym trudniej te wymagania spełnić.
Zapisane
lynx
adept
*
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 09, 2009, 13:58:29 pm »

Wg mnie ważniejsze jest aby wymagania były jasne i proste oraz żeby miały swoje konsekwencje.
Dzisiaj mamy totalne rozmycie wszystkich reguł np. poza Kościołem nie ma zbawienia, ale jednak niektórzy mogą ... bo Bóg jest miłosierny... itd itp.

Z tego też powodu dużo ludzi przechodzi na islam, tam jest wszystko oczywiste.
Zapisane
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 09, 2009, 14:45:37 pm »

HALO!!!!!!

Ok- wszystko co powyżej jest ze wszechmiar słuszne...

...jednakże przypominam że Kościół jest powołany by zbawiać GRZESZNIKÓW...takich też jak one jednostki wymienione na plakacie.

Zachęcał bym raczej do pokuty i rozeznania...
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 09, 2009, 14:47:09 pm »

:)
:)
:)
RACJA!
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 09, 2009, 14:52:40 pm »

Ale w takim razie ten plakat można traktować jako nawoływanie tych właśnie grzeszników:
,,nie bądź letni, bo to o takich Pan Bóg powiedział, że mają wy...  A Ty jesteś powołany do pogłębienia wiary, tak by celem było 90 % gorących".
Kontrowersyjna forma plakatu jest skierowana właśnie do tych, którzy takiej formy potrzebują, by ją zauważyć, tak mi się przynajmniej wydaje.
Zapisane
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 09, 2009, 15:03:29 pm »

To czemu jest tam wyróżniona strona o apostazji?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 09, 2009, 15:17:36 pm »


Mam  kolege, ktory rzuca wlasnie takie frazesy odnosnie swojej wiary jak na tym plakacie. Wlasnie sie zastanawiam czy wyslalbym u ten plakat e-mailem. Nie wyslalbym. Za duza odpowiedzialnosc. Moze to jego niedookreslnie kiedys pozwoli mu sie nawrocic. Namawiajac go na poganstwo nic nie zyskuje.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 09, 2009, 15:40:35 pm »


Pierwsze.
Bardzo nie podoba mi sie taki plakat na Forum Krzyż. Forum, jak to forum, publiczne ale z zasadami 2.0
(mam nadzieję, patrz: http://krzyz.katolicy.net/index.php?topic=16.msg203#msg203)

Drugie, w temacie.
Moi sąsiedzi właśnie ochrzcili dziecki. On -ateista, ona - tylko niewierząca.
Znajomi biorą katolicki ślub. On - ateista, ona - wierząca dwa razy w roku (na żłobek i na zajączka).
NORMALKA! Nie przypominam sobie innej Polski.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 09, 2009, 16:05:38 pm »

Jaka szkoda starego forum. Było tam coś o ateistycznym opłatku, o dzielenia się podczas wigilii jajeczkiem (z braku opłatka). O naszych "katolikach" od żłóbka i gróbka.  Przydałoby się odniesienie w tym temacie, a już zacytować nie można. Jakie to swojskie i polskie; "Jo tam panie w Boga wierze ale w ksinży nie. Te czorne to ino forse z ludzi wyciongajum. Jo i bez koscioła moge sie pomodlić."
Co do plakatu.... kwestia wulgaryzmu. Może mają Państwo pomysł na jakis elegancki eufemizm. Zamiast "wypier..." - odejdź, usuń się, nie przeszkadzaj,... wykopuluj? wystosunkuj się?, wukojtuj?  :D   
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 09, 2009, 16:15:10 pm »

W kabarecie o tłumaczeniach popularne angielskie słowo było tłumaczone jako terefere :) Więc można tak.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 09, 2009, 16:19:56 pm »

A może wrócimy do wątku??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 09, 2009, 19:12:56 pm »

Może ten obrazek?


Jestem przeciwny stosowaniu takiej estetyki. To czysta postmoderna. Czasami trzeba coś dobitnie powiedzieć. Postawić sprawę mocno. Kościół ma jednak inne metody - tradycyjne. A ten obrazek ma charakter chuligański.
Zapisane
s.Małgorzata
uczestnik
***
Wiadomości: 127


pax et bonum

« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 09, 2009, 19:33:41 pm »

Jestem prawie pewna, że instytucja KK nie ma z tym plakatem nic wspólnego. I nie tylko o słownictwo mi chodzi!

Przykre to, ale z moich obserwacji wynika, że taka bylejakość "pasuje" dziś do KK w Polsce.
Chrzty, śluby, pogrzeby - ależ proszę, kiedy, jutro?
Strój, kolory, kwiaty, dywany, filmy, reporterzy = KASA.

Szkoda, że nie stawia się praktycznie żadnych wymagań. A gdyby tak porządna Spowiedź Święta?
Pamiętam, jak to dawniej bywało.
Sakrament nie oznaczał "imprezy" i prezentów.

Zapisane
giacinto
uczestnik
***
Wiadomości: 115


« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 09, 2009, 20:12:52 pm »

Ten obrazek trafia w sedno. Chrystus nie pieścił słowem ale mówił prawdę i czasami w sposób bardzo dosadny... biczem też potrafił chłostać...
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Niewierzący chrzczą dzieci « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!