Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 00:52:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: FSSPX we Wrocławiu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11 Drukuj
Autor Wątek: FSSPX we Wrocławiu  (Przeczytany 57523 razy)
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #105 dnia: Lipca 03, 2009, 13:48:44 pm »

Otwarcie kaplicy bractwa będzie oznaczac codzienną celebrację we Wrocławiu. Bo z tego, co Pan pisze, to kapłani FSSPX zapewnią nam to, czego nie może zapewnic nawet na stale rezydujący we Wrocławiu ks. Grzegorz. A może chodzi o przyciągnięcie nowych osób zainteresowanych tradycją? Tyle że instytucja z taką renomą i łatką schizmatyków, jaką przyprawili jej dziennikarze i częśc duchowieństwa wiele nie zdziała na tym polu.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #106 dnia: Lipca 03, 2009, 13:59:41 pm »

Bez przesady z tą "łatką" to FSSPX istenieje od początku swej bytności w Polsce i jakoś dzięki Bogu się rozwija. Ponadto to ono przecież sprawia że sprawa Tradycja wogóle w kraju istenije i roziwja się także poza FSSPX. Rzecz w tym oczywiście by przyciągnąć nowe osoby do Tradycji i to się czyni czas cały. tu właśnie widzę rolę FSSPX i konieczność jego obecności. Oczywiście nic nie przeszkodzi wspierać i dalej wspierać będziemy całym sercem inicjatywę X.Grzegorza. Dla  mnie i moich bliskich nie ma w tym ani przeszkód ani problemów. Myślę że współpraca na każdym odcinku dla dobra Wiary i Kościoła Świętego jest pożyteczna i wskazana.Jak powiedziałem już X.Grzegorzowi swego czasu, dla mnie "różnice i animozje"pomiędzy kapłanami IBP i FSSPX są nieistotne i jako osobę świecką mało mnie interesują. Zbyt dobrze znam relacje "wewnątrzkapłańskie" z autopsji. Moim zdaniem powinni być razem i pozytywnie współpracować tam gdzie tylko się da i tylko można, to samo stanowisko przedstawiam księżom FSSPX oraz wszelkim P.T.Kaplanom wiernym Tradycji Katolickiej. To samo także twierdzę tutaj Państwu P.T. Forumowiczom.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #107 dnia: Lipca 03, 2009, 14:12:00 pm »

Nawet tam, gdzie animozje miedzy "lefebrystami" a "indultowacami" sa o wiele wieksze niz w Polsce jest calkiem sporo przykladow wspoldzialania. Moge pokusic sie o teze, ze wiekszosc inicjatyw motupropriowych po 2007 roku to dzielo wiernych FSSPX. Podobnie np. ruch antyaborcyjny bedacy niemal wylacznie domena katolikow nienovusordowych daje okazje do takich sytuacji, ze w marszy za zyciem albo w publicznych modlitwach staja ramie w ramie ksieza (nie mowiac o wiernych) FSSPX, FSP, IDP etc. Np. tu :
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #108 dnia: Lipca 03, 2009, 14:25:11 pm »

I to zdjęcie niech bedzie dla nas lekcją i przykładem!!! To jest właśnie właściwa Droga, zaś P.T.Kapłani może razem z nami i ze sobą nawzajem przed Naszym Królem uklękną i nas poprowadzą...
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2009, 14:36:33 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #109 dnia: Lipca 03, 2009, 14:29:21 pm »

Nawet tam, gdzie animozje miedzy "lefebrystami" a "indultowacami" sa o wiele wieksze niz w Polsce jest calkiem sporo przykladow wspoldzialania. Moge pokusic sie o teze, ze wiekszosc inicjatyw motupropriowych [EDIT : we Francji, oczywiscie] po 2007 roku to dzielo wiernych FSSPX. Podobnie np. ruch antyaborcyjny bedacy niemal wylacznie domena katolikow nienovusordowych daje okazje do takich sytuacji, ze w marszy za zyciem albo w publicznych modlitwach staja ramie w ramie ksieza (nie mowiac o wiernych) FSSPX, FSP, IDP etc. Np. tu :

Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #110 dnia: Lipca 03, 2009, 19:44:50 pm »

Panie Tato, Pan się jednak zgodzi z tym, że po sprawie J.E. biskupa  Williamsona o bractwie usłyszało bardzo wiele osób, które wcześniej nie miało zupełnie o nim pojęcia. I nie były to pochlebne informacje. Bynajmniej nie jestem z tego powodu zadowolony i życzę bractwu jak najlepiej, tyle że nie wiem czy we Wrocławiu taka inicjatywa, reaktywacji kaplicy FSSPX, miałaby sens. Może się mylę.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #111 dnia: Lipca 03, 2009, 19:57:33 pm »

Panie Tato, Pan się jednak zgodzi z tym, że po sprawie J.E. biskupa  Williamsona o bractwie usłyszało bardzo wiele osób, które wcześniej nie miało zupełnie o nim pojęcia. I nie były to pochlebne informacje. Bynajmniej nie jestem z tego powodu zadowolony i życzę bractwu jak najlepiej, tyle że nie wiem czy we Wrocławiu taka inicjatywa, reaktywacji kaplicy FSSPX, miałaby sens. Może się mylę.

I co z tego, ze lewackie pismidla i inne lewackie media pisza i mowia bzdety o Biskupie?
Po co sie tym przejmowac?
To ich problem i to oni musza z tym zyc.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #112 dnia: Lipca 03, 2009, 20:20:53 pm »

Cytuj
I co z tego, ze lewackie pismidla i inne lewackie media pisza i mowia bzdety o Biskupie?
Po co sie tym przejmowac?
To ich problem i to oni musza z tym zyc.

Myślę, że Redaktorzy takich mediów, poważnie się zastanawiają. Kiedy nagonka staje się reklamą? Zwłaszcza w Polsce, gdzie FSSPX jest nieznane.

To b. ciekawe. Ile osób dotarło do wiedzy w internecie dzięki G.Wyborczej? ;)
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #113 dnia: Lipca 03, 2009, 20:52:53 pm »

Nagonka ma szanse stac sie reklama w Niemczech. Wlasnie jakies niemieckie pedalskie stowarzyszenie wytoczylo Bractwu proces za artykul o Paradzie Analnej w jakims niskonakladowym biuletynie. W krajach germanskich, gdzie Bractwo jest bardziej stateczne, wywazone i mniej "mlodziezowe" niz np. nad Sekwana to moze byc niezly booster.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #114 dnia: Lipca 03, 2009, 21:59:39 pm »

Jeśli stosowac zasadę: ważne by mówili, nawet nieprawdę, byleby nie przekręcali nazwiska (tu nazwy) to owszem. Niestety z własnego doświadczenia wiem jak moi znajomi i najbliżsi reagowali na tematy związane z tradycją. Bardzo ciężko było ich nastawic choby na neutralne stanowisko. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre media posuwają się do szeroko zakrojonej manipulacji, by przekazywac informacje i nie każdy wie tyle o tradycji , historii Kościoła i liturgii, co nawet przeciętny, jeśli wolno mi użyc takiego określenia, użytkownik tego forum.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #115 dnia: Lipca 04, 2009, 10:58:10 am »

Jeśli stosowac zasadę: ważne by mówili, nawet nieprawdę, byleby nie przekręcali nazwiska (tu nazwy) to owszem. Niestety z własnego doświadczenia wiem jak moi znajomi i najbliżsi reagowali na tematy związane z tradycją. Bardzo ciężko było ich nastawic choby na neutralne stanowisko. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre media posuwają się do szeroko zakrojonej manipulacji, by przekazywac informacje i nie każdy wie tyle o tradycji , historii Kościoła i liturgii, co nawet przeciętny, jeśli wolno mi użyc takiego określenia, użytkownik tego forum.

Widzi Pan. Jak o nas mówią nawet źle to dobrze, że mówią wogóle. To jest doprawdy nośne. Tu oczywistą kwestią jest, że luidziska mają pomerdane przez lewackie merdia w głowach tak że szok, ależ właśnie po to my jesteśmy, by im to w tych główkach rozjaśniać :) Wśród moich znajomych jest sytuacja podobna, ale im częściej o tym rozmawiają im bardziej pokazuje im się różnicę i to dosłownie w kazdej życiowej kwestii pomiędzy "kantowską schizofrenią" a filozofią perennis oraz ukazywanie prawdy o której nigdy nie mieli okazji ( to właśnie jest główny grzech posoborowia ) nawet iusłyszeć, przynosi coraz większe efekty. Proszę mi wierzyć że tylko tą drogą można cokolwiek osiągnąć. Dlatego według mojego dotychczaswowego rozeznania i kontaktów, pojawienie się FSSPX przyniesie zbawienne efekty w tym względzie. Oczywiście jeszcze nie zdążyłem pouruchamiać z braku czasu wszystkich kontaktów w tym temacie, ale juz teraz widzę ogromne szanse. To zresztą praca u podstaw także dla IBP i całego środowiska Tradycji. Tylko my poprzez nasz osobisty wpływ możemy ludziom ( w gruncie rzeczy porządnym i otwartym na poznanie Prawdy tylko mocno skołowanym ) uzmysłowić i pokazać drogę do Niej.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2009, 11:00:01 am wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #116 dnia: Września 12, 2009, 12:47:12 pm »

"Omnia instaurare in Christo"
Szanowni Państwo.
W środę 16.09.2009 p godz 17,30 odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie reaktywacji Kaplicy FSSPX we Wrocławiu.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. W sprawie miejsca spotkania bardzo proszę o kontakt na priva.
Z Panem Bogiem!
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2009, 13:07:50 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Thomas
Gość
« Odpowiedz #117 dnia: Września 12, 2009, 13:28:03 pm »

Zgadzam się z Panem Tato.
Jeżeli jest w diecezji tak "very cacy" z KRR, to skąd ta nerwowa reakcja?

A jednak wiemy.
Indultowe msze kanalizują Tradsów i są alibi w razie skargi do Watykanu: "nie ma KRR? jak to nie ma proszę bardzo: każda pierwsza niedziela miesiąca podzielna bez reszty przez 3 (chyba, że wypada święto lub okres wakacyjny i ferie zimowe) jest zawsze i to regularnie ! Wystarczy dojechać do Wrocławia (z przesiadką w Koluszkach), łapiemy PKS i jedziemy aż na sam dw.W-cław Główny. A z dworca to już Pikuś."

Strach przed FSSPX polega na tym, że msze indultowe - "legalne" zdejmują odium z KRR. Tak "legalnie" zapoznani z liturgią wierni zaczynają szukać dostępniejszych miejsc celebracji. I tak "beneficjentem mszy indultowej zostaje Bractwo". Celebracje mające w założeniu kanalizowanie Tradycji - staja się jej rozsadnikiem. I jak tu w przyszłości zakazać całkowicie KRR skoro się "rozpleni"?

Co do mediów, także katolickich. Niewiele mówią o Sprawie tzn., że tak jest im na rękę. Każda dyskusja wymyka się w końcu z ustalonego scenariusza. I wtedy jest problem. Dlatego mamy w mediach katolickich takie "milczenie owiec".
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #118 dnia: Września 12, 2009, 23:36:10 pm »

Panowie- jakie kanalizowanie?
Proszę mi nie tłumaczyć pojęcia, ale uzasadnić, na jakich podstawach sądzicie, ze ktoś (kto?) miałby chcieć skanalizować dostęp do starego rytu.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #119 dnia: Września 13, 2009, 00:01:44 am »

Kto ? Kuria, biskupi, hierarchia.
Na jakiej podstawie ? Na podwstawie obeserwacji zycia koscielnego po soborze ze szegolnym uwzlednieniem indultow z lat 1984 i 1988 oraz motu proprio z 2007 r.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: FSSPX we Wrocławiu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!