Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:39:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: FSSPX we Wrocławiu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: FSSPX we Wrocławiu  (Przeczytany 57103 razy)
Thomas
Gość
« Odpowiedz #90 dnia: Maja 18, 2009, 12:45:44 pm »

Cytuj
"Słucham" tej debaty i jedno jest jasne: fsspx to diabeł. Lepiej M. Środę zaprosić na rekolekcje do Wrocławia niż kapłana z Bractwa.

Nie porównuję Ks - y do M Środy !  ??? Piszę tylko, że prędzej gościnnie zostanie do Wrocławia zaproszona Środa niż kapłan fsspx.

Poza tym, na to została zdjęta ex-ka z fsspx by można było łatwiej promować KRR i zapraszać FSSPX np. na rekolekcje. Ale wszyscy widzimy, że prędzej zaproszona zostanie do parafii katolickiej Środa niż x.fsspx.  - przecież każdy to widzi !!!
Zapisane
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #91 dnia: Maja 18, 2009, 12:52:22 pm »

Panie Krzysztofie - ale ja jestem zainteresowany kaplicą we Wrocławiu, przecież mieszkam tu, działam tu i dla mnie owa kaplica jest ważnym problemem.

Nauka jest sztuką powtarzania:

"W tym wątku pragnę zaprosić Wszystkich P.T. Państwa zainteresowanych możliwością reaktywacji kaplicy FSSPX we Wrocławiu."

Zapewniam, że tak jak Pan, jakieś kilkaset tysięcy wrocławian nie jest zainteresowanych "reaktywacją kaplicy FSSPX we Wrocławiu". I także ich nie zapraszał Sz. Pan Tato do dyskusji na ten temat. Jeśli dalej Panu to "nie wychodzi" z tego tekstu to niech Pan uwierzy.

To temat tylko dla osób popierających?
ciepło, ciepło...  ;)

Jeżeli PX chce założyć kaplicę to chyba naturalnym jest, że może też chce wiedzieć, czy jest to ogólnie pozytywnie oceniane poprzez środowisko tradycyjne we Wrocławiu czy też są głosy negatywne.

Tak, oczywiście, zdanie "środowiska tradycyjnego we Wrocławia", czyli Pańskie i Szanownego Pana AO na pewno jest brane pod uwagę...

Bez takiego wywiadu zakładanie kaplicy "w ciemno" wydaje mi się dziwne.
gorąco, gorąco!!!

Właśnie po to m.in. powstał ten wątek, żeby grupować osoby zainteresowane możliwością reaktywacji kaplicy FSSPX we Wrocławiu.
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #92 dnia: Maja 18, 2009, 12:53:16 pm »

Choroba wielu środowisk postindultowych - my tu sobie jedną Mszę Św. w 700-tysięcznym mieście załatwimy, a reszta wara, bo inaczej jesteście rozbijakami. I to jest stan, który tym środowiskom wystarczy. Skrajny ekskluzywizm części osób z tego srodowiska jest przerażający.
Bzdury. Jak do tej pory Wrocław tych miejsc z Mszami ma więcej i co ważne - utrzymuje się stara Msza juz 10 lat i problemów nie ma. A jak na razie to nie widać tendencji regresywnych, ale raczej rozwojowe. I to bez PX we Wrocławiu. Co do rozbijania - biorąc pod uwagę, że grupą bazową/organizacyjną nowej kaplicy będą osoby z Piasku, Sępolna - to jak to nazwać inaczej, niż rozbijaniem?

Co do tematu wątku - Pan Tato nawet jakoś już nie pisze, że to temat tylko dla popierających i żeby nie było tu dyskusji, więc Pan zaczyna od początku? Zatem proszę napisać w temacie wątku: Proszę o wpisy tylko tych osób, które by chciały włączyć się w organizację lub chciały by uczęszczać do takowej kaplicy.
Ja wiem że dyskusja niewygodna, ale to wtedy lepiej w ogóle nie pisać, niż pisać tak jak Pan pisze. Osoby chętne pozgłaszać się i tak pozgłaszają, chyba że jest obawa, że taka dyskusja może wpłynąć na nie i dojdą do wniosku, że to jednak nie jest dobry pomysł.
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2009, 13:00:50 pm wysłana przez Caesar » Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #93 dnia: Maja 18, 2009, 12:57:25 pm »

Choroba wielu środowisk postindultowych - my tu sobie jedną Mszę Św. w 700-tysięcznym mieście załatwimy, a reszta wara, bo inaczej jesteście rozbijakami. I to jest stan, który tym środowiskom wystarczy. Skrajny ekskluzywizm części osób z tego srodowiska jest przerażający.
Bzdury. Jak do tej pory Wrocław tych miejsc z Mszami ma więcej i co ważne - utrzymuje się stara Msza juz 10 lat i problemów nie ma. A jak na razie to nie widać tendencji regresywnych, ale raczej rozwojowe. I to bez PX we Wrocławiu. Co do rozbijania - biorąc pod uwagę, że grupą bazową/organizacyjną nowej kaplicy będą osoby z Piasku, Sępolna - to jak to nazwać inaczej, niż rozbijaniem?

Udowodnił Szanowny Pan właśnie tezę, z którą się nie zgadza - im mniej Mszy Św. KRR tym lepiej - skrajny ekskluzywizm.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #94 dnia: Maja 18, 2009, 13:00:02 pm »

Cytuj
"Słucham" tej debaty i jedno jest jasne: fsspx to diabeł. Lepiej M. Środę zaprosić na rekolekcje do Wrocławia niż kapłana z Bractwa.

Nie porównuję Ks - y do M Środy !  ??? Piszę tylko, że prędzej gościnnie zostanie do Wrocławia zaproszona Środa niż kapłan fsspx.

Czy my ja będziemy zapraszać lub ksiądz prałat lub abp? jeśli tak to proszę się frustrować, jeśli nie, nie wróżyć z fusów, bo0 takie zaproszenie wystosowane z Piasku nigdy na pewno nie będzie, równie dobrze można by twierdzić, ze istnieje zagrożenie przejścia prałata na luteranizm stąd potrzeba wyrazistości...
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #95 dnia: Maja 18, 2009, 13:01:50 pm »

Choroba wielu środowisk postindultowych - my tu sobie jedną Mszę Św. w 700-tysięcznym mieście załatwimy, a reszta wara, bo inaczej jesteście rozbijakami. I to jest stan, który tym środowiskom wystarczy. Skrajny ekskluzywizm części osób z tego srodowiska jest przerażający.
Bzdury. Jak do tej pory Wrocław tych miejsc z Mszami ma więcej i co ważne - utrzymuje się stara Msza juz 10 lat i problemów nie ma. A jak na razie to nie widać tendencji regresywnych, ale raczej rozwojowe. I to bez PX we Wrocławiu. Co do rozbijania - biorąc pod uwagę, że grupą bazową/organizacyjną nowej kaplicy będą osoby z Piasku, Sępolna - to jak to nazwać inaczej, niż rozbijaniem?

Udowodnił Szanowny Pan właśnie tezę, z którą się nie zgadza - im mniej Mszy Św. KRR tym lepiej - skrajny ekskluzywizm.
Tak tak w interpretacji niektórych udowadniamy wszystko co oni chetnie by w naszych ustach widzieli... pewnie jak powstałaby parafia personalna to tez byłby ekskluzywizm w wydaniu postindultowych wrocławiaków na czele z niewyraźnym prałatem...
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #96 dnia: Maja 18, 2009, 13:04:31 pm »

Cytuj
Czy my ja będziemy zapraszać lub ksiądz prałat lub abp? jeśli tak to proszę się frustrować, jeśli nie, nie wróżyć z fusów, bo0 takie zaproszenie wystosowane z Piasku nigdy na pewno nie będzie, równie dobrze można by twierdzić, ze istnieje zagrożenie przejścia prałata na luteranizm stąd potrzeba wyrazistości...

Rozumiem, że gdy pojawi się taka inicjatywa(zaproszenie x fsspx przez P.Tato) zostanie ona tak serdecznie przyjęta jak każda inna lub ekumeniczna w duchu itp...
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #97 dnia: Maja 18, 2009, 13:16:06 pm »

Cytuj
Rzym.-Kat. Parafia p.w.
Najświętszej Marii Panny na Piasku

Wrocław
ul. Katedralna 12
50-328 Wrocław
tel: 071/322-42-32

Godziny Mszy Św.
niedziele:
7.30, 9.00, 10.30, 12.30, 18.00 (w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego wg Mszału Jana XXIII)
dni powszednie:
7.00, 18.30

Proboszcz:       Ks. mgr Stanisław PAWLACZEK Kap. hon. Ojca św. - ust. 1984 
Proszę pytać, ja proboszczem nie jestem, i nie o tym tu dyskusja.

Sprawa moi Panowie wygląda bardzo prosto -w jej  przypadku  nikt nie mówi o tych rudymentach i nadziejach związanych z kaplica FSSPx, może abstrahując od naszych poglądów spojrzymy na sprawę od strony praktycznej-  nie wiem czy są Panowie organizatorami praktykami czy teoretykami gawędziarzami i do tego skromnymi- ale ad rem- szans na przeorat tu  we Wrocławiu nie ma, jak wskazała praktyka 2 poprzednich razów- środowisko jak widać niezbyt stabilne było, dojazdy księdza w celu odprawienia tylko tu mszy- niezbyt realne- musiałaby powstać kaplica gdzie w okolicy- zatem zostaje jeszcze Berlin jako ewentualne miejsce dojazdów księży z FSSPx lub Drezno. to tak po krotce ta sfera czysto praktyczna, nie wiem jak Pan Tato sobie to wyobraża- w sumie po rozmowach w ciągu ostatnich dni z naszymi księzmii ich wnioski były takie same.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #98 dnia: Maja 18, 2009, 13:23:12 pm »

Czy jest Pan pewien tych zarzutów o ostracyzmie? jesli nie to prosze samemu nie rzycać kamienim czy jajem- bo to oskarżenie bez podstaw... Proba porównania księży z Paisku do M. srody to jest zwyczajne chamstwo bo z kontakty mozna tki wnioske wysnuć- albo Środa albo FSSPx... I prosze się ad rem odnosić do tego co pisze a nie pisac o zgniłych jaja ostracyzmu.

Panie AO niech Pan się uspokoi troszkę i nie denerwuje. Proszę spokojnie sobie przeczytać wypowiedź na temat P.Środy, uśmiechnąć się ładnie pod noskiem i zrozumieć kontekst tej wypowiedzi. Proszę nie zarzucać Koledze 'chamstwa" i nie przypisywać intencji wogóle niewyrażonych. Nikt tu ie porównał Księży SP do Pani Środy. Co zaś do "ostracyzmu" to przecież to nie ja wymyśłiłem "obrzucanie się nawzajem zgniłymi jajami" w postaci opcji "precz" tylko chyba Panowie prawda? Czy ja tutaj mam wpływ na tego typu pomysły? Pan natomiast jako "genrał pieciogwiazdkowy" jak "bardzo dobry koniak" ma zapewne zarówno wiedzę iak i udział w ustaleniu tegoż "precederu" o wątpliwej przyznam konduicie moralnej. Jedyny logiczny cel tegoż rozwiązania jawi mi się taki iż Panowie próbowaliście techniki manipulacji znanej w współczesnym "republikańskim" świecie wpływania na opinię osób jeszcze nie określonych w swym wyborze oraz niezorientowanych w "podstępnym" celu całej tej "zabawy". Tuszę tedy, że czynienie sobie "publicity" było jedynym motywem podjęcia takich bardzo delikatnie rzecz określając "kontrowersyjnych" metod. Co zaś do moich kierowanych do Pana odpowiedzi, to zapewniam, ze bardzo wnikliwie czytam i zapoznaję się Pana opinią i zawsze odnosze się do tego co Pan napisał. Proszkę troszkę "wypuścić pary", przestać się denerwować i dokonac drobnej autorefleksji nad swą "bezstronnością" jako moderatora tegoż zacnego przecież i katolickiego forum, a nie gnębić jednego czy drugiego człowieka za ironiczny ton wypowiedzi mieszjac wogóle w dodatku jej kontekst. Co do "rozbijania grupy piaskowej" to również odsyłam Pana do poprzednich postów i pytam po raz olejny jak Pan sobie wyobraża uczestniczenie przez ludzi takich jak my w "grupie piaskowej", którzy przywiązani sympatią do FSSPX i jemu oddani uważani jesteśmy przez Panów za "oszołomów", "schizmatyków" i "świętokradców"? Troszkę logiki wystarczy, mam nadzieję, by Pan zrozumiał , że w takiej sytuacji tworzenie przez nas z Panami "wspólnoty" ( nie lubię tego słowa, bo w czasach modernizmu nabrało ono paskudnych konotacji ) nie bardzo jest możliwe i to bynajmniej nie z naszej strony, bo przecież wyciągałem tu rękę i pisałem o wspólnych możliwych inicjatywach. Wolę o tym porozmawiać z kapłanami bo wierzę, że Ci nawet jeśli się ie zdobędą na przyjęcie tego gestu, przynajmniej wykażą zrozumienie i Bożą Mądrość w rozmowie a nie zechcą szantażować swą śmiercią ( "po moim trupie") nasze katolickie sumienia.:) To tyle na razie pora boiwiem popracować także...
Niech Pan się nie marwi Panie AO pomodlię się za Pana także i myślę , że z wzajemnoścą. Może nastanie kiedyś moment, że coś wspólnie będziemy wstanie zrobić dobrego dla Świętego Kościoła - daj Boże.

« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2009, 13:28:53 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #99 dnia: Maja 18, 2009, 13:32:00 pm »

Ja Pana zaprosiłem  do tego by działać- nie nazwałem tez - śledząc ten watek nikogo schizmatykiem czy świętokradcą- zatem to samemu proszę się uspokoić i nie, jak Pan to mówi, "i nie przypisywać intencji wogóle nie wyrażonych."...Ja wspolna inicjatywę z Panem wyobrażam sobie tylko i wyłącznie w kontekście Piasku, tak jak pisałem- brakuje katechez- prosic o nie, brakuje formacji prosić o nią, brakuej spowiedzi prosić pytac i tyle- zakładanie rąk i zasłanianie sie skromnościa to naprawde w kontekscie naszej dyskusji tutaj kiepski argument. Czy próbował Pan pytac? Czy próbował Pan działać? chyba nie...

Ps i proszę naprawdę skończyć z tym ostracyzmem- "reputacja" to pomysł kol. TT więc proszę nie "oskarżać" mnie o to jeśli nie zna Pan sprawy, nie byłem ani pomysłodawca ani autorem tego, jak to Pan nazwał" procederu.
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2009, 13:40:51 pm wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #100 dnia: Maja 18, 2009, 14:05:40 pm »

Ja sobie wyobrażam tak:

Siedzą przy jednym stole z ogromną mapą Wrocławia i okolic sztabowcy: X-za z "Piasku" i fsspx.

Ci z piasku mówią: " centrum miasta plus dzielnice x i y dobrze skomunikowane mamy obstawione. Flankę zachodnią, przedmieścia, akademiki i dojeżdżających PKP z zachodu obstawiają Fsspx. Zatem musimy zorganizować dla was lokal na kaplicę. Pan A O już od 2-miesięcy rozpoznaje sprawę w terenie...."

Na miły Bóg, ja sobie inaczej nie wyobrażam!

(inna sprawa, że 2-lata nie byłem we Wrocławiu a nigdy u fsspx)
Zapisane
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #101 dnia: Maja 18, 2009, 14:26:56 pm »

Raczej od urodzenia nie jest Pan lefebrystą.

Prawie od urodzenia jestem katolikiem, a jeśli wg Sz. Pana jestem lefebrystą, to Pan jest buczynistą - oto poziom Pańskiej argumentacji.

To po co w takim miejscu placówka FSSPX?
???

Wyżej mówi Pan, że to zabawa. to dlaczego podnosi Pan argument o reputacji odnośnie Pana AO. Przecież to nie jest poważne.
Na forum każdy może sobie dowoli wyrażać swoje opinie. Więc Pan AO z tego korzysta. Przecież nie zamknął tego wątku, mimo, że posiada taka władze.

Porównał Pan wyniki poszczególnych moderatorów?
Zastanowił się Pan z czego wynikają różnice?
A może uważa Pan, że takie a nie inne wyniki to przypadek?
Np. to, że Pana interlokutor Szanowny Pan Fidelis (niech Pan wybaczy Panie Fidelis) ma wynik dużo lepszy niż Pan.
Może uważa Pan, że to spisek, że w rzeczywistości to Pan ma rację w rozmowach z Panem Fidelisem, oraz zachowuje się Pan o wiele lepiej od Niego na FK?

Tak, nie podobają mi się takie plebiscyty, ale nie da się ukryć, że poziom intelektualny i moralny większości głosujących w tej zabawie jest dużo wyższy niż np. w wyborach parlamentarnych czy wyborach na Miss Polski...
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #102 dnia: Maja 19, 2009, 12:07:14 pm »

Ja Pana zaprosiłem  do tego by działać- nie nazwałem tez - śledząc ten watek nikogo schizmatykiem czy świętokradcą- zatem to samemu proszę się uspokoić i nie, jak Pan to mówi, "i nie przypisywać intencji wogóle nie wyrażonych."...Ja wspolna inicjatywę z Panem wyobrażam sobie tylko i wyłącznie w kontekście Piasku, tak jak pisałem- brakuje katechez- prosic o nie, brakuje formacji prosić o nią, brakuej spowiedzi prosić pytac i tyle- zakładanie rąk i zasłanianie sie skromnościa to naprawde w kontekscie naszej dyskusji tutaj kiepski argument. Czy próbował Pan pytac? Czy próbował Pan działać? chyba nie...

Cieszę się że nie uważa mnie Pan za "schizmatyka" i "świętokradcę", ale dla obiektywnej oceny trzeba przyznać, ze Pan akurat na to nie zareagował a reagował Pan na dowcipy Kolegi.:)
Pan znowu swoje :) Przecież działam, po co ten wątek. Panie AO Pan naprawdę nie chce zrozumieć pewnych oczywistości. Z uporem godnym lepszej sprawy zarzuca mi Pan "rozbijanie grupy piaskowej"" inne takie tam, jakbym kogokolwiek Panu z tej "grupy piaskowej" wyrywał. Proszę Pana, jestem bardzo przychylny wszelkim inicjatywom IBP ina Piasku i nie zamierzam im szkodzić a wręcz przeciwnie. "Grupa na Piasku" wraz z wszystkimi tymi, którzy przychodzą po raz pierwszy czy też okazjonalnie to ok.200 osób ( w porywach ) na kilkuset tysięczne miasto.
Może Pana satysfakcjonuje sytuacja "małego kregu zbawionych" i nie dostrzeg Pan tego, że to nasze miasto to teren misyjny de facto. Prawdziwa katilicka "terra incognita" gdzie większość ludzi żyje bez zielonego pojęcia o prawdach wiary. Nawet ludzie interligentni nie mają o tych decydujących dla ich własnego zbawienia kwestiach zielonego pojęcia. Nawet Ci którzy deklarują się jako "wierzący" albo są "niepraktykujący" albo praktykują sporadyczie, nie przystępują do sakramentów, rozwodzą się,  żyją w "zwązkach niesakramentalnych", lub na takie "koci - łapci" , nie wspominając o tym , że biegają po wróżkach, wierzą w horoskopy, fascynują się buddyzmem, religiami pogańskimi, lub też zwyczjnie "robią kasę" albo zapijają w pubach własne życiowe porażki.
Wielu z nich szuka lub przynajmniej pragnie Boga, pragnie poznania Prawdy, potrzebuje duchowej pomocy i jej nie znajduje lub tuła się po jekiścik "charyzmatycznych czy neokatechumenalnych sektach" wewnętrznych i zewnrznych względem Kościoła. Pole więc misyjnej pracy jest ogromne i  zarówno dla IBP jak i FSSPX jest nie tylko miejsce ale takoż i tyle pracy , że nawet jakby tu przeorat powstał, a IBP otworzyo parafię personalną to i tak nie starczyłoby życia by pole tejże pracy wyczerpać. Wie Pan jak to cieszy kiedy pójdzie się z kolegą czy koleżanką z pracy albo otoczenia do spowiedzi ( bo sami się nie mogą zdobyc na odwagę więc może warto czasem potowarzyszyć ) kiedy ta osoba nie była spowiadana przez kilkanaście lat i jak zię potem zobaczy tą radość po przyjęciu przez taką osobę Eucharystii, lub kiedy pogodzi się zwaśnione małżeństwo, albo znajomy który nie miał bladego pojecia o pięknie Tradycyjnej Liturgii po raz pierwszy ją pozna i się w niej zakocha wręcz? Wie Pan ilu ludzi zwykłych biednych i prostych pragnie poznania prawdy i nie znajdując jej w ekumenicznym blablaniu wpada w sidła heretyków takich jak Świadkowie Jehowy, bo przyjda i pokażą kolrowe pisemka a na nich fotki z Asyżu Jana Pawła II i powiedza, ( słusznie przecież ) że prawda jest jedna ( oraz następnie zamataczą sobie )  a tu Babilon Wielki gromadzi się z poganami  i światem ( fotka z tiarą w ONZ np ) i zwyczajnie prostą i spójną logiką poprowadzą tych ludzi na mętne wody herezji? Ci ludzie tam pójdą, bo jak się poradzą np.proboszcza to bardzo często nie usłyszą nieczego innego iż ekumeniczne blelblelble. PAn się nad tym zastanowi i pomyśli zanim będzie na przyszłość pisał o "rozbijaniu" i inne takie tam androny - niech się Pan popyta swoich Kolegów z Piasku kogo z nich namawiałem do "odejścia" do FSSPX. Panie AO Pan nie wie o czym Pan pisze.

Ps i proszę naprawdę skończyć z tym ostracyzmem- "reputacja" to pomysł kol. TT więc proszę nie "oskarżać" mnie o to jeśli nie zna Pan sprawy, nie byłem ani pomysłodawca ani autorem tego, jak to Pan nazwał" procederu.

Dobrze już dobrze:) ie będę Pana dłużej tą ironią męczył - usprawiedliwił się Pan w tym względzie:) Co prawda "wsypał" Pan przy okazji Kolegę TT ale ok. ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2009, 16:44:12 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #103 dnia: Lipca 03, 2009, 11:57:06 am »

Bo my tu rozmawiamy o Wrocławiu i sensie (albo raczej bezsensie) tworzenia tu ponownie kaplicy FSSPX: w mieście gdzie niedługo będą zapewne trzy miejsca odprawiania KRR, gdzie mamy księdza z IBP, gdzie mamy o. Nikodema itp. Od diecezjalnych, przez zakonników, po bractwo tradycyjne - za mało? Niech zatem Pan pomyśli, szczególnie zanim cokolwiek w tym temacie napisze.

Drogi Panie Kolego Caesar'ze. Pragnę zapytać Pana oraz Wszystkich Pozostałych P.T. Dyskutantów z rozsierdzonymi "Trabantami poprawności" włącznie i to piszę doprawdy bez złośliwości jakiejkolwiek, powodowany jedynie zasmuceniem pewnym, jak teraz Panowie zapatrujecie się na kwestię zasadności powrotu FSSPX do Wrocławia? Gdzież te "zgromadzenia, instytuty, bractwa a zakony" oraz trzy miejsca celebracji KRR" we Wrocławiu? CZy doprawdy uważacie Panowie że wszystko jest ok i nie ma "potrzeby" pojawiania się kapłanów FSSPX w naszym pięknym mieście? Bo niestety powiem tak, że Wrocław nasz w wakacje został po prostu "łysy" pod względem KRR jak Grzegorz Lato nie przymierzając. Sytuacja jest taka, że nie tylko nie ma "trzech miejsc celebracji KRR" ani rzeczonych "zakonów, instytutuów" itp, ale nawet nie ma obecnie niestety jedengo tradycyjnego kapłana. Oczywiście nie mam tu o to pretensji , pragnę tylko przypomnieć, że pisałem Panu, że się Pan bardzo rozczaruje niebawem. Obecnie rzecz nie wygląda niestety "imonująco", X.Grzegorz jest na wakacjach i do końca września codzienny KRR mamy " z głowy" , O.Nikodem na Litwie a pewnikiem niebawem w Chile, miejsc nie tylko nie ma ( poza Paiaskiem gdzie pozostał Xiądz Prałat oraz "okazjonalni przyjezdni" księża, którzy mogą pomóc, zaś z tego "nowego wspaniałego i przycmiewającego inne" miejsca celebracji KRR czy tez rytu dominikańskiego pozostały wióry chmurek naszych pobożnych życzeń czy marzeń. W tym ogólnym przepięknym i osobliwym kontekście fakt "wizyty"  w październiku X.Arcybiskupa Metropolity na Paasku doprawdy mało raduje. Dlatego zdecydowanie ponawiam apel do tych Wszystkich, którzy są zainteresowani organizacją kaplicy FSSPX we Wrocławiu o moblizację w tym zakresie. Panów zaś P.T. Oponentów rzeczonego pomysłu proszę pokornie o refleksję poważną nad sprawami bardzo istotnymi dla Kościoła w naszym mieście. Zwłaszcza o umiar w sądach i opiniach oraz zakopanie wojennego topora, dla dobra Tradycji oraz zachowania Depozytu Wiary Świętej Matki Naszej Kościoła Rzymskiego.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #104 dnia: Lipca 03, 2009, 13:32:34 pm »

Panie Tato - Pan mnie niczym nie zaskoczył, bo o tym wszystkim to wiedziałem znacznie wcześniej niż Pan. Co do kolejnego miejsca celebracji to nic się nie zmieniło - zawsze pisaliśmy, że najprawdopodobniej ono powstanie, nie że powstanie na pewno. Jednak nic się nie zmieniło - poza tym, że rozpocząć planujemy po wakacjach z kilku powodów, m.in. tego że wiele osoby w to zaangażowane są w rozjazdach - jak to wakacje.
Sprowadzać Panu piusowców nie zabraniam przecież - ale skoro po wakacjach wróci wszystko do porządku, to zamkną się z kaplicą i wyjadą, skoro teraz Pan argumentuje potrzebą ich obecności brakiem codziennej Mszy :) ? Organizować możecie, kto tam chce - swoje zdanie na ten temat wypowiedziałem nie raz i podtrzymuję, a zmienić je mogę dopiero po uregulowaniu statusu bractwa. Póki co do suspendowanych księży chodzić nie mam potrzeby, zatem w tym tyle w tym temacie z mojej strony. Pozdrawiam :)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: FSSPX we Wrocławiu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!