Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 17:18:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: FSSPX we Wrocławiu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: FSSPX we Wrocławiu  (Przeczytany 57515 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #75 dnia: Maja 18, 2009, 10:37:09 am »

Nie tylko ja się będę cieszył z uregulowania kwestii FSSPX - zapewniam. Cieszyć się będą nawet ci, o których sądzić Pan może inaczej. Bo nasze negatywne stanowisko do kaplicy we Wrocławiu nie jest wynikiem ślepej wrogości do Bractwa. Ale jak sam Pan napisał: gdyby status Bractwa nie został uregulowany, to w takim przypadku teraźniejsza współpraca z FSSPX nie pomogła by nam, ale tylko zaszkodziła - tego pod żadnym pozorem ryzykować nie możemy. Nikt tu nie prowadzi antypiusowskiej krucjaty - choć sposób wypowiedzi jest różny, to nam ("piaskowcom" że tak powiem) chodzi tylko o dobro tradycyjnej sprawy we Wrocławiu. To co do tej pory zostało osiągnięte przez nas (a przecież chyba nikt nie powie, że to mało) to nie dzięki FSSPX czy ich obecności we Wrocławiu, ale dzięki powolnym staraniom i zyskiwaniu życzliwości oraz pokazywaniu, że jesteśmy grupą w pełni i całkowicie podporządkowaną papieżowi i biskupowi miejsca (bez względu, kto akurat w danym momencie piastuje te posługi).

Drogi Panie Kolego. Bardzo mnie cieszy Pana potencjalna radość w przypadku uregulowania statusu FSSPX. Świadczy o tym, że przynajmniej Pan (a wiem dobrze, że nie tylko Pan) nie jat ak zacietrzewiony jak niektórzy wzmiankowani wyżej "trabanci". To miłe. Proszę więc o modlitwę za nas i za rozmowy pomiędzy Stolicą Apostolską a FSSPX. Bractwo dawno mogłobby mieć uregulowany status, gdyby nie fakt, że walczy mężnie o czystość doktrynalną Kościoła i pokjazuje w sposób oczywisty dla każdego, ze nie jest kunktatorsko zainteresowane materialnymi rozwiązaniami lecz stawia ponad wszystko dobro naszej Katolickiej Wiary. Rozmowy więc nie są proste, zaś ich wynik nie jest wcale pewny. Nie wiemy bowiem jakie będą dalsze kroki Ojca Świętego ani jak długo Pan Bóg pozwoli mu pełnić ten Najwyższy w Kościele Świętym Urząd. Z tego co gołym okiem widać sytuacja jest bardzo trudna w kościołach lokalnych. Ostatnio na przykłąd zaostał w Poznanui przeiesiony O.Maurycy odprawiający stale KRR, na co długo nacikał podobno sam miejscowy arcybiskup. Wiem , że sytuacja Pastwa jest trudna, myślę jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie byście czasem Państwo odwiedzili wykład czy Mszę Św. sprawowaną przez kapłana FSSPX. Jeśłi wszystko potoczy się tak jak my tego oczekujemy serdecznie Pana już teraz zapraszamy. Nie oczekując wcale, że zmieni Pan "grupę piaskową" na FSSPX. Moze jednak chociaż przełamie Pan tą "barierę lęku" czy też "obawy" przed jedyną po SVII "ekskomunikowaną" w przeszłości grupą. Grupą, która nigdy nie przestała się uważać za wierną Papieżowi i nigdy nie przestała się za niego gorliwie modlić i która zachowała głęboką wiarę we wszystkie nieomylne Prawdy Kosćioła.
 
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #76 dnia: Maja 18, 2009, 10:48:44 am »

Wystarczy przeczytać wątek i powinno być jasne.
A w skrócie.
Pan Tato jest na tyle skromny, że nie chce z nurtującymi go problemami pójść do xiędza prałata (który jest na miejscu we Wrocławiu). Jednak ta jego skromność pozwala mu w tej sprawie skontaktować się z xiędzem lefebrystą (który jest w Warszawie).

Heheh:) Panie Radku, Pan to jednak jeszcze Dzieciak straśliwy...:D Z całą sympatią. :D Cóż tam zas u Pana ? :) Bliżej Panu ze Szczecina do Xiędza Trytka czy jednak uznał Pan, że "wszystkie encykliki po SVII są niemylnym nauczaniem Kościoła" ?  Pytam szczerze całkiem, bo wiem, że Pan to trochę tak "emocjonalnie" traktuje wszystko. FSSPX się Pan rozczarował, cóż czy "rozczarował się Pan już może "szczecińską grupą SP"? Czy też "rozczarował" się Pan już sedewakantyzmem?:)
Do prawdy radzę jednak starać się kierować rozeznaniem doktrynalnym. Może Pan przecież zawsze wrócić do FSSPX. Bractwo cierpliwie czeka, Bractwo wie dobrze jak bardzo nasza  natura ludzka jest  ułomna...( wszystkich nas - żeby Pan nie obrazal się że piję do Pana ):)
Emocje są owszem przypadłością adolescencji, ale jak uczą przykłady a znam ich wiele "rozczerować" się można seminarium, można "rozczarować" się jednym zakonem, potem drugim i tak "rozczarowac się" paroma klasztorami... potem się ożenić i też "rozczarować" więc znowi spróbowac nielegalnie z kolejną "żoną" i po kolejnym "rozczarowaniu" się zxnowu próbowac... i tak łańcuszek "rozczarowań" prowadzi człeka po równi pochyłej...
Dlatego jedynym findamentem na którym warto się oprzeć jest Chrytstus. Wszyscy my ludzie jesteśmy niestety bardzo biedni i niedoskonali niestety...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #77 dnia: Maja 18, 2009, 10:50:56 am »

Pan Tato szuka osób zainteresowanych podjęciem próby sprowadzenia Bractwa do miasta. Nie rozumiem  skąd taki atak na niego i dlaczego ma się on z tego pomysłu tłumaczyć i dlaczego wielu osobom zależy na storpedowaniu tej forumowej inicjatywy  

Wie Pan mi się tu troszkę przypomina "legenda o Robin Hoodzie" i Ryszardzie Lwie Serce. Jan Bez Ziemi tez  "cieszył się"  z jego powortu...:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #78 dnia: Maja 18, 2009, 10:53:39 am »

"Słucham" tej debaty i jedno jest jasne: fsspx to diabeł. Lepiej M. Środę zaprosić na rekolekcje do Wrocławia niż kapłana z Bractwa.
Panie Tato. Daleka droga przed nami wszystkimi. Ale "ściągnięcie" fsspx do stolicy Dolnego Sląska zaowocuje dobrosąsiedzkimi stosunkami. Tak jest na Zachodzie. Trwa walka na śmierć i życie aby nie było IBP albo Fsspx. Jak już są ... no to trudno trzeba tolerować i jakoś żyć.
Na dodatek trzeba się spieszyć, czas  ucieka Benedyktowi lata lecą ...
Powodzenia :)

Święte słowa:) Oby tak było jak Pan pisze :) Obawiam się jednak, ze nawet jak status byłby uregulowany, to byłyby osoby niesczęśliwe okrutnie....oj straśnie wręcz.:)
Pozdrawiam in Christo
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #79 dnia: Maja 18, 2009, 11:03:46 am »

Proszę nie dokonywać tego typu interpretacji bo są po prostu głupie- nikt czegoś takiego nie powiedział, a rekolekcje owszem i były...prowadzone przez o. Nikodema, zatem proszę wstrzymać się na drugi raz z tego typu wnioskami jak powyższy bo one zwyczajnie nas obrażają- poza tym też nie sadzę, żeby np. inni tradycyjni kapłani spoza FSSPX prowadzili re rekolekcje u nich.

Teraz to Panie AO mnie Pan zdenerwował i jako pierwszy oberwał Pan ode mnie "zgniłym jajem forumowego ostracyzmu" które to zresztą sam Pan tu pewnie z resztą jako "generał pięciogwiazdkowy" tego Forum powporwadzał. Do tej pory tym "jajem" w nikogo jescze nie rzuciłem, ale teraz zacznę - trudno "zepsuliście mnie" w tym względzie Panowie  strasznie tym bardziej , że jak mniemam cel Panów był apriori taki by robic sobie tutaj "publicity" wpływając na forumową młodzież. Napiszę od razu że to temu pan oberwal , bo przyczepił się Pan do człowieka za całkiem dowcipny komentarz a nie inteweniował Pan wówczas kiedy ktoś tutaj używał tekstów dużo bardziej obraźliwych typu "oszołom" ( to akurat takie typowe dla oficerów prowadzących i ich klienteli ), "schizmatyk' czy "świętokradca" i nie interweniował Pan tendencyjnie i z premedytacją, dlatego bo "walono po nerach" we mnie i w FSSPX. Musiał więc interweniowac O.Nikodem. Panie AO wstyd. Troszkę autorefleksji...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #80 dnia: Maja 18, 2009, 11:20:03 am »

"Mija się" Szanowny Pan z prawdą, napisał to jasno ksiądz EE.

Co do idiotycznego argumentu "we Wrocławiu już Msza Św. KRR jest":

Czekam aż środowisko wrocławskich postindultowców potępi środowiska postindultowe w Toruniu, Warszawie, Trójmieście, Rzeszowie, Krakowie, Łodzi i innych miastach, za to, że starali się o Mszę Św. KRR gdy były już takowe w kaplicach FSSPX.

Tak Ksiądz EE to rzeczywiście się co nie co "popisał" szkoda słów, ale przeprosił chyba z tego co pamiętam w tym wątku o odwołaniu Mszy Kaiszu.;)
Panie Krzystofie, właśnie ta "alergia" i "opór" przeciw  FSSPX tym bardziej potwierdza słuiszość i konieczność itwierania kaplic wszędzie - ie tylko we Wrocławiu.
"Znak któremu sprzeciwiać się będą'...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #81 dnia: Maja 18, 2009, 11:48:42 am »

Tak Ksiądz EE to rzeczywiście się co nie co "popisał" szkoda słów, ale przeprosił chyba z tego co pamiętam w tym wątku o odwołaniu Mszy Kaiszu.;)

Nie, ksiądz EE nie zmienił zdania.
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #82 dnia: Maja 18, 2009, 11:51:25 am »

Co do pisania w tym wątku lub zakładania osobnego - Panie Krzysztofie Cz, - trochę powagi. Po pierwsze - osoby chętne mogą przecież tutaj pisać, że popierają tę kaplicę. Po drugie - mogą pisać na privie, jak to Pan tato sugerował wcześniej. Po trzecie - może jeszcze Pan jest za wątkiem: "nie wiem co mam myśleć o kaplicy PX we Wrocławiu"? Forum to nie śmietnik, żeby gadać o jednej rzeczy w kilku wątkach. Czy prowadzona dyskusja osłabia jakoś zapał organizacyjny i uniemożliwia kontaktowanie się między sympatykami PX? Jeszcze raz - powagi trochę.

Panie Tato - o powrót do pełnej jedności modlę się często. Póki jednak nie ma całkowitej jedności - na Msze PX się nie wybieram z powodów o których już pisałem, za zaproszenie jednak dziękuję. I obaw czy lęków nie mam wobec PX, co najwyżej obawa tego, że wpadną w taką pychę, że nie pojednają się z Kościołem.
Ceterum censeo...
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #83 dnia: Maja 18, 2009, 12:00:31 pm »

"Słucham" tej debaty i jedno jest jasne: fsspx to diabeł. Lepiej M. Środę zaprosić na rekolekcje do Wrocławia niż kapłana z Bractwa.
Proszę nie dokonywać tego typu interpretacji bo są po prostu głupie- nikt czegoś takiego nie powiedział, ...

"Mija się" Szanowny Pan z prawdą, napisał to jasno ksiądz EE.

Co do idiotycznego argumentu "we Wrocławiu już Msza Św. KRR jest":

Czekam aż środowisko wrocławskich postindultowców potępi środowiska postindultowe w Toruniu, Warszawie, Trójmieście, Rzeszowie, Krakowie, Łodzi i innych miastach, za to, że starali się o Mszę Św. KRR gdy były już takowe w kaplicach FSSPX.

Na marginesie:
Zachowanie na forum Szanownego moderatora Pana AO dowodzi jasno, że nie dorósł do tej funkcji.
Wątek został utworzony w określonym celu, jeśli ktoś tego nie potrafi uszanować tylko wylewa swoje frustracje jest to żenujące.
Przecież Szanowni Panowie Caesar i AO mogli sobie założyć wątek "Dlaczego nie powinna powstać kaplica FSSPX we Wrocławiu"
Ale Oni wolą niszczyć, dlatego postanowili rozwalić w drobny mak wątek założony w określony celu prze Sz. Pana Tatę.
Jeszcze jedno, właściciel forum mógłby wziąć pod uwagę wskaźnik reputacji (jeśli już takowy się pojawił) przy wyznaczaniu (i odwoływaniu) moderatorów.
Myślę, że wpłynęło by to na jakość dyskusji na forum.
Cieszę, że że opinia taka pada od kogoś- kogo aktywny udział w forum ograniczył się jak dotychczas do 34 wiadomości... Ja do tej funkcji się nie pchałem- byłem także moderatorem na innych forach- gdzie jasne i klarowne stanowisko doprowadziło do zdobyć takich oddanych spawie jak kol. wiridiana. Podobne frustracje- także żenujące- zakładając taki watek i zarzucając brak wyrazistości uczynił najpierw Pan Tato- bycz czym innym jak nie niezadowoleniem z braku wyraźniej ortodoksji na Piasku kieruje się w procesje instalacji FSSPx we Wrocławiu... Ktos jakby nie patrzac także próbuje rozbijać takim wątkiem nasza prace rozrostu środowiska i realizacji pozniej celów które  są tu postulowane- czy gdzieś w Polsce jest szansa na to by powstała parafia personalan? czy ktorys opiekun postindultowy chciałby tego... nie wiem...wiem za to jak wygląda to we Wrocławiu...Czy ktos kto rozrzuca może budować?... Nie mam tez nikogo zamiaru potepiac- dziwi mnie tylko, że w miejscach gdzie sa kaplica i regularnie msze odprawiane takze przez lokalne srodowiska nie ma podobnych problemów z brakiem wyrazistości itd...

I bardzo prosze dyskutantów - by zachowali się jak tradycjonaliści i "zeszli" z księdza Jarka.

Teraz to Panie AO mnie Pan zdenerwował i jako pierwszy oberwał Pan ode mnie "zgniłym jajem forumowego ostracyzmu" które to zresztą sam Pan tu pewnie z resztą jako "generał pięciogwiazdkowy" tego Forum powporwadzał. Do tej pory tym "jajem" w nikogo jescze nie rzuciłem, ale teraz zacznę - trudno "zepsuliście mnie" w tym względzie Panowie  strasznie tym bardziej , że jak mniemam cel Panów był apriori taki by robic sobie tutaj "publicity" wpływając na forumową młodzież. Napiszę od razu że to temu pan oberwal , bo przyczepił się Pan do człowieka za całkiem dowcipny komentarz a nie inteweniował Pan wówczas kiedy ktoś tutaj używał tekstów dużo bardziej obraźliwych typu "oszołom" ( to akurat takie typowe dla oficerów prowadzących i ich klienteli ), "schizmatyk' czy "świętokradca" i nie interweniował Pan tendencyjnie i z premedytacją, dlatego bo "walono po nerach" we mnie i w FSSPX. Musiał więc interweniowac O.Nikodem. Panie AO wstyd. Troszkę autorefleksji...
Czy jest Pan pewien tych zarzutów o ostracyzmie? jesli nie to prosze samemu nie rzycać kamienim czy jajem- bo to oskarżenie bez podstaw... Proba porównania księży z Paisku do M. srody to jest zwyczajne chamstwo bo z kontakty mozna tki wnioske wysnuć- albo Środa albo FSSPx... I prosze się ad rem odnosić do tego co pisze a nie pisac o zgniłych jaja ostracyzmu.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #84 dnia: Maja 18, 2009, 12:03:21 pm »

Panie Tato - o powrót do pełnej jedności modlę się często. Póki jednak nie ma całkowitej jedności - na Msze PX się nie wybieram z powodów o których już pisałem, za zaproszenie jednak dziękuję. I obaw czy lęków nie mam wobec PX, co najwyżej obawa tego, że wpadną w taką pychę, że nie pojednają się z Kościołem.
Ceterum censeo...

Bractwo jest w Kosciele zapewniam Pana. Zarówno ED jak i KNW traktują FSSPX jako "wewnętrzną sprawę Kościoła" proszę więc o tym pamiętać także. Tak czy owak na wylład może Pan przecież czasem przyjść prawda?;) Poza tym grzech pychy popełnić może każdy człowiek nie tylko  FSSPX i może to także zaważyć na całym przebiegu negocjacji o tym także proszę pamiętać.
Sytuacja móże być bardz podobna do tej w 1988 roku.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #85 dnia: Maja 18, 2009, 12:04:57 pm »

Jeżeli FSSPX działa na zasadzie jurysdykcji zastępczej (tak twierdzą). To gdy w danym miejscu pojawi się regularnie odprawiana Msza wszechczasów. Wtedy ich (FSSPX) misja dobiega końca.
Trzeba być konsekwentnym w poglądach i działaniu.

 :D, Tak oczywiście, w końcu wszyscy wiedzą, że FSSPX powstało po to żeby biskupi, wszędzie tam gdzie pojawi się bractwo, sprawili by pojawiła się "regularnie odprawiana Msza wszechczasów". A jak tak już się stanie to FSSPX powinno przechodzić do innego miasta.  :D
Ma Szanowny Pan ułańska fantazję...

A co do konsekwencji to z pewnością jej braku nie można Panu zarzucić  ;D


Ten nam nie odpowiada to dajemy mu "precz". Tak, żeby nam nie przeszkadzał, bo jeszcze się okaże, że ma rację.
Radek Buczyński

I oczywiście to nie Pan dał mi dzisiaj minusa?
Bo ja Panu nie dałem (zresztą nikomu nie dałem i nie interesuje mnie ta zabawa, ale znając Pana śmiem sądzić, że nie omieszkał Pan już wlepić kilku), dlatego nie do mnie te uwagi.
A co do tego co pisałem na temat reputacji Szanownego Pana AO:
Proszę przeglądnąć reputację wszystkich moderatorów, jeśli nie widzi Pan różnicy wynikającej m.in. ze stylu prowadzenia rozmów, to niewiele Pan widzi.
Zapisane
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #86 dnia: Maja 18, 2009, 12:10:19 pm »

Co do pisania w tym wątku lub zakładania osobnego - Panie Krzysztofie Cz, - trochę powagi. Po pierwsze - osoby chętne mogą przecież tutaj pisać, że popierają tę kaplicę. Po drugie - mogą pisać na privie, jak to Pan tato sugerował wcześniej. Po trzecie - może jeszcze Pan jest za wątkiem: "nie wiem co mam myśleć o kaplicy PX we Wrocławiu"? Forum to nie śmietnik, żeby gadać o jednej rzeczy w kilku wątkach. Czy prowadzona dyskusja osłabia jakoś zapał organizacyjny i uniemożliwia kontaktowanie się między sympatykami PX? Jeszcze raz - powagi trochę.

Oto co napisał Szanowny Pan Tato rozpoczynając wątek:

"W tym wątku pragnę zaprosić Wszystkich P.T. Państwa zainteresowanych możliwością reaktywacji kaplicy FSSPX we Wrocławiu."

Pan nie jest tym zainteresowany.

Powagi mi nie brak, Panu życzę umiejętności czytania ze zrozumieniem...
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #87 dnia: Maja 18, 2009, 12:11:49 pm »

Nie, ksiądz EE nie zmienił zdania.

Widocznie siię źle zorientowałem. Księdz EE popisał się wyjątkowo "radośnie". Zupełnie jak ktoś w takim  kazaniu o owieczkach i niskich płotkach i  o tym, że nie ma co budować większych bo wilki wpadną a my łowiecki bedziemy mogli wówczas z tej owczarni przez te płotki "hyc" ....dlatego te płotki muszą być niskie...i wogóle :)
Do tej pory wielu znas łamie sobie głowę nad sensem...ale cóż...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #88 dnia: Maja 18, 2009, 12:33:53 pm »

Panie Krzysztofie - ale ja jestem zainteresowany kaplicą we Wrocławiu, przecież mieszkam tu, działam tu i dla mnie owa kaplica jest ważnym problemem. To temat tylko dla osób popierających? Jeżeli PX chce założyć kaplicę to chyba naturalnym jest, że może też chce wiedzieć, czy jest to ogólnie pozytywnie oceniane poprzez środowisko tradycyjne we Wrocławiu czy też są głosy negatywne. Bez takiego wywiadu zakładanie kaplicy "w ciemno" wydaje mi się dziwne.

Panie Tato - dla mnie suspensa to suspensa - to nie nagroda, ale kara. Co do wykładów - raczej nie chodzę na stricte tradycyjne wykłady - nie odczuwam jakoś takiej potrzeby. Jeżeli już idę na jakieś wykłady i sympozja, to takie ogólne, na których można zaznaczyć osobom nieznającym starej Mszy obecność takowej we Wrocławiu, a wychwycenie przeze mnie takiego miniwykładziku w jednym kościele we Wrocławiu już przyniosło owoc, podejrzewam że większy niż moja obecność na wykładzie w FSSPX. Różnica poglądów co do posłuszeństwa papieżowi i sensu zakładania kaplic w miejscach gdzie stara Msza juz jest raczej by nic nie przyniosło.
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #89 dnia: Maja 18, 2009, 12:36:36 pm »

Cieszę, że że opinia taka pada od kogoś- kogo aktywny udział w forum ograniczył się jak dotychczas do 34 wiadomości...

Tym wpisem udowadnia Szanowny Pan, że kompletnie nie nadaję się na moderatora. Jeśli prawo do komentarza o Pańskim zachowaniu ma być zależne od ilości moich wpisów???. Pańskie frustracje doprowadziły do tego, że plecie Pan kompletne bzdury! Dla człowieka inteligentnego, tym mądrzej na określony temat wypowie się ktoś, kto na dany temat więcej wie (np. czytając to forum). Według Pana najmądrzej na dany temat wypowie się ten kto najwięcej się wypowiada.
Dla Pana ważna jest ilość nie jakość.

Ja do tej funkcji się nie pchałem...

Być może, ale to mnie nie interesuje, ja piszę, że Pan się do tego nie nadaje. I nie mnie, ani Panu to oceniać.

Podobne frustracje- także żenujące- zakładając taki watek i zarzucając brak wyrazistości uczynił najpierw Pan Tato...

Pan najlepiej zna intencje założenia wątku przez Sz. Pana Tato - frustracje

Ktos jakby nie patrzac także próbuje rozbijać takim wątkiem nasza prace rozrostu środowiska i realizacji pozniej celów które  są tu postulowane- czy gdzieś w Polsce jest szansa na to by powstała parafia personalan? czy ktorys opiekun postindultowy chciałby tego... nie wiem...wiem za to jak wygląda to we Wrocławiu...Czy ktos kto rozrzuca może budować?...

Choroba wielu środowisk postindultowych - my tu sobie jedną Mszę Św. w 700-tysięcznym mieście załatwimy, a reszta wara, bo inaczej jesteście rozbijakami. I to jest stan, który tym środowiskom wystarczy. Skrajny ekskluzywizm części osób z tego srodowiska jest przerażający.

I bardzo prosze dyskutantów - by zachowali się jak tradycjonaliści i "zeszli" z księdza Jarka.

Domyślam się, że chodzi o księdza EE? Ja tylko sprostowałem Pańską nieprawdziwą wypowiedź. Jeśli napisałem nieprawdę to proszę to udowadniać, a nie najpierw Pan pisze, że napisałem nieprawdę, a potem oczekuje Pan żebym milczał.

Proba porównania księży z Paisku do M. srody to jest zwyczajne chamstwo bo z kontakty mozna tki wnioske wysnuć- albo Środa albo FSSPx.

Czy Pan tak złośliwie, czy Pan naprawdę nie rozumie tekstu napisanego przez Pana Tato.

Przepraszam, nie przez Pana Tato tylko Sz. Pana Thomasa.
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2009, 12:54:57 pm wysłana przez Krzysztof Cz. » Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: FSSPX we Wrocławiu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!