Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:54:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: FSSPX we Wrocławiu
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: FSSPX we Wrocławiu  (Przeczytany 57155 razy)
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Maja 15, 2009, 14:19:27 pm »

ryt dominikański u św. Wojciecha ??
nieee  ;D
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #16 dnia: Maja 15, 2009, 14:58:53 pm »

Czy oprócz mętnie pojętej wyrazistości, która ma być głoszona w garażu pewnie. Kaplica FSSPX tylko pozwoli nam działać lepiej i bardziej skutecznie:) poza tym szykują sie 2 niespodzianki, które ogłosimy w czasie odpowiednim, które chyba zupełnie sprawią, że kaplica FSSPX po raz 3 zakończy- o ile rozpocznie, w co wątpię- swoją działalność- 4 X mamy na Piasku Arcybiskupa na mszy...

Szczerze powiem, że uważam za wielce pożądane pojawienie się FSSPX we Wrocławiu. Nie chodzi tu o żadne "rozbijanie grupy piaskowej" tylko o konkretną formację duchową, którą zaoferować może FSSPX zwłaszcza tym wiernym, którzy tej formacji bardzo potrzebują. Czy erygowanie nowych parafii ( noworytowych że tak się wyrażę ) uważa Pan za "rozibjanie" grupy poprzedich parafii? Skad to nonsensowne założenie, że tworzenie kaplicy FSSPX "rozbije grupę piaskową"? Są wierni zapewniam Pana, którzy na pewno zechcieliby skorzystać z formacji oferowanej przez FSSPX i jest to im nie tylko potrzebne ale także bardzo pożyteczne z uwagi na pogłębienie świadomości katolickiej bardzo wielu wrocławian. Czy Pan protestowałby , gdyby do Wrocławia np. zechcieli ściągnąć Pasjoniści i założyć swoją placówkę? Dla wiernych którzy traktują sprawy duchowości powaznie, a któym duchowość FSSPX jest droga tego typu placówka jest bardzo potrzebna. Nie zmienia tego fakt iż w październiku będzie u nas gościł Ksiądz Arcybiskup, choć to oczywiście pięknie, podobnie cieszymy się, ze pojawia się następne miejsca celebracji KRR we Wrocławiu i daj Boże, by były to faktycnzie wydarzenia o doniosłym znaczeniu dla całego Kośicoła w Polsce.
Proszę jednak pozwolić przynajmniej na to iżby Ci którzy są przywiązani do FSSPX mogli także cieszyć się duchowym wzrostem i nie traktować tego typu inicjatyw jako wrogie.
Ja nie mam wpływu na fakty , w myśl których np. spotkanie czy wykład Ks.Karola Stehlina z FSSPX w kościele na Pisaku jest niemożliwy czy np. w kościele św.Krzyża, tym jedymz najpiękniejszych kościołów Wrocławia, zaś możliwy jest organizowany w niedzielę Chrystusa Dobrego Pasterza np wykład "Księdza Arcybiskupa" Bogusza z "Koscioła Ewangelicko - Augsburskiego" zatytuowany "Dekada Lutra" a organizowany w ramach "Wieczorów Tumskich" pod patronatem m.in naszego Jego Ekscelencji Ksiedza Arcybiskupa Metropolity Wrocłąwskiego. W tym kontekście Pan wybaczy. ale dla takich osób jak ja wizyta w październiku Jego Ekscelencji u nas co prawda cieszy ale niewiele zmienia. Bardzo proszę by Pan to zrozumiał.
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2009, 15:01:01 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #17 dnia: Maja 15, 2009, 16:13:36 pm »

Jakoś żaden z Panów nie odpowiedział, przynajmniej nie wprost, na moje pytanie o "wyrazistość" piaskowych księży - zbyt mało ortodoksyjni, że trzeba chodzić do FSSPX? I jaka to jest ta duchowość FSSPX? Czy ludzie chodzący na Piasek ograniczają się tylko do Mszy? Dla nich to nie tylko Msza, ale ta właśnie Msza jest wyrażeniem tego co myślą. Jak dla mnie jest to znacznie lepsze niż chodzenie po garażach do suspendowanych księży bez uregulowanego statusu kanonicznego, gdy ma się możliwość codziennego udziału we Mszy. No, chyba że ktoś zarzuca ks. prałatowi czy ks. Grzegorzowi głoszenei nauk niezgodnych z nauką Kościoła.
Porównanie zaś do erygowania nowych parafii jest tyle nie trafne, co dziwna. Primo - nieuregulowany status FSSPX, a co za tym idzie brak zgody biskupa miejsca na takie rzeczy, secundo - nawet nowo erygowane parafie, wydzielone z większych parafii, z nowymi Mszami w są i tak jednak bardziej liczebne niż grupa piaskowa. "Jednością silni, rozumni szałem" jak to pisał wieszcz.
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #18 dnia: Maja 15, 2009, 16:23:28 pm »

Cytuj
Czy Pan protestowałby , gdyby do Wrocławia np. zechcieli ściągnąć Pasjoniści i założyć swoją placówkę?
Dziękuję, że Pan pomyślał. :) Jakby tak powiedzieć prowincjałowi to by chyba zaraz powiedział "Tak, tak. Niech nam dadzą!"
Ale KRR jak na razie u nas nie było. :(

Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #19 dnia: Maja 15, 2009, 22:42:48 pm »

Dziękuję, że Pan pomyślał. :) Jakby tak powiedzieć prowincjałowi to by chyba zaraz powiedział "Tak, tak. Niech nam dadzą!"
Ale KRR jak na razie u nas nie było. :(

Jakże miałem nie pomyśleć, skoro Pasjoniści to dla mnie po prostu wymażona duchowość ( byłaby gdyby to było w czasach św.Pawła od Krzyża a nie w podsoborowych ) to przecież jest o ironio niespotykane by w takim zakonie nie było KRR ??? Toż to jest przecież Pasja !!! Pozdrawiam serdecznie in Christo!
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #20 dnia: Maja 15, 2009, 23:04:48 pm »

Jakoś żaden z Panów nie odpowiedział, przynajmniej nie wprost, na moje pytanie o "wyrazistość" piaskowych księży - zbyt mało ortodoksyjni, że trzeba chodzić do FSSPX? I jaka to jest ta duchowość FSSPX? Czy ludzie chodzący na Piasek ograniczają się tylko do Mszy? Dla nich to nie tylko Msza, ale ta właśnie Msza jest wyrażeniem tego co myślą. Jak dla mnie jest to znacznie lepsze niż chodzenie po garażach do suspendowanych księży bez uregulowanego statusu kanonicznego, gdy ma się możliwość codziennego udziału we Mszy. No, chyba że ktoś zarzuca ks. prałatowi czy ks. Grzegorzowi głoszenei nauk niezgodnych z nauką Kościoła.
Porównanie zaś do erygowania nowych parafii jest tyle nie trafne, co dziwna. Primo - nieuregulowany status FSSPX, a co za tym idzie brak zgody biskupa miejsca na takie rzeczy, secundo - nawet nowo erygowane parafie, wydzielone z większych parafii, z nowymi Mszami w są i tak jednak bardziej liczebne niż grupa piaskowa. "Jednością silni, rozumni szałem" jak to pisał wieszcz.

Znowu podejmuje Pan temacik ulubiony o "suspendowanych księżach"? Tak bardzo Panu doskwiera FSSPX? Msze Święte "w garażu" rażą Szanownego Pana i rozumiem jest to wyznacznik sine qua non celebracji ? Jak nie w pieknym kościółku tylko "w garażu" to niech nawet będzie NOM albo luterski heretycki "arcybiskup" byle w gotyckim i pięknym kościele? Pisze Pan że dla tych co chodzą  na Piasek ograniczają xię tylko do Mszy ? No właśnie nie ! Ja też ( a nie tylko Pan)  "chodzę na Piasek" i dlatego właśnie pragnę powrotu FSSPX do Wrocławia. Jak Pan nie rozumie czemu, to proszę troszkę pomyśleć...nie zaszkodzi. Zanim Pan dojdzie do wyciągania wniosków typu  ," No, chyba że ktoś zarzuca ks. prałatowi czy ks. Grzegorzowi głoszenei nauk niezgodnych z nauką Kościoła." to niech Pan najpierw pomysli choić trochę, pomimo że to może trochę "boleć" i zastanowi się nad tym czy np. ściągnięcie Pasjonistów do Wrocławia może być podyktowane względami słusznemi jedynie wtedy kiedy "dominikanie i franciszkanie będa głosili nauki niezgodne z nauką Kościoła" ...
Pan po prostu wybaczy, ale brednie zwykłe pisze aż głowa boli ...
Skoro koniecznie Pan chce przypodobać się Księdzu Prałatowi, to bardzo proszę pomyśleć jak to zrobić inteligentniej, (np, mozna się wybrać po Mszy Trydenckiej na wykład Ks.Profesora Rogowskiego ( przyjaciela Księdza Prałata ) wielkeiego "kosmologa" - daleko Pan miec nie będzie ot - kawalutek z tej bocznej zimowej kapliczki, gdzie środowisko KRR się już nie mieści od dawna - wystarczy przejść do głównej nawy kościoła. Pan posłucha i zapunktuje sobie. Może panu pomoże to zrozumieć w czym i gdzie tkwią istotne różnice, choć sądząc z Pana postu nie spodziewam się by taka refleksja rychło do Pana trafiła.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #21 dnia: Maja 15, 2009, 23:37:28 pm »

Znowu podejmuje Pan temacik ulubiony o "suspendowanych księżach"?
A mają uregulowany status kanoniczny? Co Pan porównuje do pasjonistów? Jak Bractwo będzie miało uregulowany status, to ja nie będę miał nic przeciwko do ich działalności. Różnice między pasjonistami, dominikanami a franciszkanami to są, a jakie to różnice w nauczaniu i duchowości są między IBP a FSSPX, że ich obecność jest tak potrzebna?
Ks. prałatowi przypodobywać to się nie muszę, a jeżeli chcę, to znam inne sposoby, które przynoszą pożytek ks. prałatowi i naszej grupie piaskowej. A przykład ks. Rogowskiego co ma do rzeczy w kwestii kaplicy FSSPX? Czy jej działalność zmieni cokolwiek?

Jak nie w pieknym kościółku tylko "w garażu" to niech nawet będzie NOM albo luterski heretycki "arcybiskup" byle w gotyckim i pięknym kościele?
A tu do kogo Pan pije? Arcybiskup w cudzysłowiu? Któremuś z polskich arcybiskupów odmawia Pan prawowitości pełnionej funcji? Luterski heretycki - to do abp. Gołębiewskiego? Bo my tu rozmawiamy o Wrocławiu i sensie (albo raczej bezsensie) tworzenia tu ponownie kaplicy FSSPX: w mieście gdzie niedługo będą zapewne trzy miejsca odprawiania KRR, gdzie mamy księdza z IBP, gdzie mamy o. Nikodema itp. Od diecezjalnych, przez zakonników, po bractwo tradycyjne - za mało? Niech zatem Pan pomyśli, szczególnie zanim cokolwiek w tym temacie napisze.
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #22 dnia: Maja 15, 2009, 23:46:24 pm »

A tu do kogo Pan pije? Arcybiskup w cudzysłowiu?

"Arcybiskup" Bogusz, Pan Tato raczył opisać kilka postów wyżej.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #23 dnia: Maja 15, 2009, 23:53:44 pm »

A przykład ks. Rogowskiego co ma do rzeczy w kwestii kaplicy FSSPX? Czy jej działalność zmieni cokolwiek?

Jak powstanie to Pan może przyjść i posłuchać i zobaczyć co zmieni. Póki co łaskawy Panie wątek ten jest założony dla osób zainteresowanych powstaniem kaplicy FSSPX a nie odwrotnie. Więc niech Pan łaskawie się określi czy jest pan za czy nie i ... ( i już );)

A tu do kogo Pan pije? Arcybiskup w cudzysłowiu? Któremuś z polskich arcybiskupów odmawia Pan prawowitości pełnionej funcji? Luterski heretycki - to do abp. Gołębiewskiego?

Pan dobrze przeczyta wątek w którym Pan głos zabrał, przeczyrta poprzednie posty, Pan się dowie o którego "arcybiskupa" chodziło. Ok ? A bzdur niech już Pan nie pisze lepiej dobrze?

[/quote]
Bo my tu rozmawiamy o Wrocławiu i sensie (albo raczej bezsensie) tworzenia tu ponownie kaplicy FSSPX:

Nie Drogi Panie, pomylił Pan wątki. Tu nie "mówimy o Wrocławiu" , w tym celu prosze się udac na www.wroclaw.pl tu mówimy o FSSPX we Wrocławiu i ewentualnych chętnych jej reaktywacji ( niechętni nie byli w tym wątku ani zapraszani ani w nim nie muszą koniecznie brać udziału co niestety inaczej przekąlda się w praktyce jak widzę ). Wątejk ten także nie dotyczy "sensownosici bądź nie" tworzynia tu ponownie kaplicy FSSPX - Pan się zapozna ze wstępem, a póżniej Pan zadecyduje czy Pan nie "pomylił pokoi".

[/quote]
w mieście gdzie niedługo będą zapewne trzy miejsca odprawiania KRR, gdzie mamy księdza z IBP, gdzie mamy o. Nikodema itp. Od diecezjalnych, przez zakonników, po bractwo tradycyjne - za mało? Niech zatem Pan pomyśli, szczególnie zanim cokolwiek w tym temacie napisze.

Hola hola .. radze niech Pan się tak nie śpieszy z tą wyliczanką, bo nie wie Pan czy się Pan nie pomyli w tych liczbach i miejscach, Myślę , że może się Pan mocno rozczarować niebawem, ale nie życzę tego Panu mimo wszystko... proszę sobie dobrze zweryfikować informacje a dopiero potem pisać "Od diecezjalnych, przez zakonników, po bractwo tradycyjne - za mało?" bo robi się Pan po prostu prosze wybaczyć śmieszny w tym momencie...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #24 dnia: Maja 15, 2009, 23:59:34 pm »

A tu do kogo Pan pije? Arcybiskup w cudzysłowiu? Któremuś z polskich arcybiskupów odmawia Pan prawowitości pełnionej funcji? Luterski heretycki - to do abp. Gołębiewskiego?

Słabo u Pana z kojarzeniem faktów o tej porze...
Proszę jeszcze raz przeczytać:
1) Luterski heretycki
2) "arcybiskup"
3) Bogusz
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jedam
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Maja 16, 2009, 00:16:35 am »

Postaram się obok ale jednak w temacie.

Wrocław jest najbardziej nasyconym tradycyjnymi inicjatywami miastem. Księży, Mszy czy duszpasterstwa tu nie brak. Sukcesów i błogosławieństwa Bożego też nie poskąpiono.

Jednak raz kolejny wraca nieśmiertelny temat fsspx. I myślę że najlepiej będzie wsłuchac się w słowa superiora IDP:

"Odnośnie zaś regulacji tego wszystkiego, ma to znaczenie relatywne i drugorzędne. Każda rzecz ma swój czas. Zawsze myślałem, że jurysdykcja zastępcza kończy się tam, gdzie zaczyna jurysdykcja zwyczajna. I na odwrót! Piszę to nie dlatego, że dzisiaj mam jurysdykcję zwyczajną, którą będę rzucał jak kamieniem w tych, którzy obecnie kontynuują używanie drugiej. Któż może z całą pewnością powiedzieć, że nigdy nie będzie jej potrzebował?"

 Wielu indultowców rzuca takimi kamieniami w PX. Czy to na miejscu? Nie wydaje mi się. Kto wie od kogo będziemy w przyszłości przyjmować sakramenty? Do tego w środowskiach indultowych często słyszy się że coś takiego jak jurysdykcja zastępcza nie istnieje (także od kapłanów) a tutaj widzimy że superior potwierdza prawomocność działania PX.

Rozumiem że Wrocławianie nie potrzebują PX w swoim mieście. Tylko czy Wasza krytyka PX nie wynika z obawy przed utratą wiernych? Czy w misji Kościoła chodzi o konkurencję? Chyba chodzi o zbawienie a nie o to kto kogo gdzie przeciągnie.

Z drugiej strony wszyscy murem stoją za IDP, a czym że jest IDP jak nie pogodzoną z Rzymem częścią PX? Przecież założyciele Instytutu to byli suspendowani kapłani. Czy należy do śmieci wyrzucić ich walkę o prawdę, ich życie kapłańskie w minionych latach? Szacunek wobec PX to także szacunek wobec księży z IDP.

A teraz kolejna jeszcze rzecz. We Wrocławiu wszystko pięknie się rozwija ale na północy było nie tak miło. Biskup skutecznie ucinał wszelkie inicjatywy. Nawet po MP SP w Trójmieście atmosfera nie jest jakoś wyjątkowo sprzyjająca. Przed MP SP FSSPX było jedyną opcją dla tradycyjnych katolików w Trójmieście i nawet nie macie pojęcia drodzy Wrocławianie jak się z tego że tu przyjeżdża kapłan do garażu cieszyliśmy.

Bo Msza wszechczasów bez pięknego kościoła i oprawy jest piękniejsza niż najokazalszy Novus. Nie zapominajmy o tym!
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #26 dnia: Maja 16, 2009, 00:47:35 am »

Czemu tu piszę to chyba wiadomo - rozwinęło się to z poprzednich wypowiedzi. Zatem tylko odpowiem krótko, skoro ten temat ma być przeznaczony tylko na wypowiedzi chętnych: tak lub nie i innej dyskusji ma tu nie być (uchowaj Panie Boże dyskusji, czy ma sens taka kaplica akurat w tym mieście):
- co do abp - wiem o jakim abp Pan Tato pisał, tylko że skoro kaplica ma powstać we Wrocławiu, to jaki sens ma gadanie o biskupie niewrocławskim?
- przepraszam też za skrót myślowy "my tu mówimy o Wrocławiu" - zupełnie nie dało się go zrozumieć iż krył w sobie sens rozmowy o FSSPX we Wrocławiu. Widocznie skrót zbyt skrótowy...
- z wyliczanki póki co wszystko się zgadza, nie widzę żadnej śmieszności
- czy zdanie superiora zostało poparte też przez Watykan? Czy superior mówił o sytuacji w Polsce czy we Francji czy ogólnie?
- nie chodzi o konkurencję - poprzednie aktywacje kaplicy FSSPX "przetrwaliśmy"
- co do IBP - ładnie Pan jedam to ujął - oni są całkowicie pogodzeni z Rzymem, mają na pewno jurysdykcję, a to zmienia już postać rzeczy
- a wszystko się sprowadza nie do niechęci do FSSPX, ale do rozważenia tego, czy ksieży z bractwa nie lepiej już aktywować tam, gdzie nie ma żadnej Mszy.
Ponieważ Pan Tato chciał, aby to był watek bezdyskusyjny, zatem można mi odpowiedzieć prywatnie (ale Panowie pozwolą, że odpowiadać juz nie będę, bo to przerodzi sie w kolejny wątek o FSSPX :) )
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #27 dnia: Maja 16, 2009, 09:32:20 am »

@Tato
Czyżby Pan z tradycjonalisty zamieniał się w traditora? Traditor et renegatus!
Jeśli kaplica zostanie otwarta, to kto będzie przychodził? Sam Tato, może z grupką oszołomów, dla których fsspx jest och i ach...

Akurat ja obawiam się, że fsspx będzie się starało odciągnąć wiernych od Mszy SP, jednak wątpię, aby to się udało.
"Tak bardzo Panu doskwiera FSSPX? Msze Święte "w garażu" rażą Szanownego Pana i rozumiem jest to wyznacznik sine qua non celebracji ?"
Konsekracja takich garaży to jest po prostu farsa! Kto to widział, żeby konsekrować kościoły/ołtarze bez zgody ordynariusza! To jest po prostu jawna kpina! Poza tym suspendowany kapłan nie powinien odprawiać Mszy, która jest po prostu świętokradzka. Ja osobiście wolę iść czasem na pobożny NOM niż oglądać świętokradztwo kapłana FSSPX w koronkach etc.

Pan mówi, że w tym wątku nie dyskutujemy nad sensownością kapliny fsspx we Wrocławiu. Jednakże:
a) w tym wątku wypowiadał się Pan Moderator i on jakoś nie zwracał uwagi, że coś w dyskusji jest nie tak
b) ja i pewnie także inni wypowiadający się w tym wątku staramy się po prostu w ramach correctio fraterna odwieźć Pana od czynienia głupot. Skoro Pan błądzi no naszym katolickim obowiązkiem jest pokazywanie Panu właściwszej drogi, jednak wybór należy do Pana. Może Pan się starać o otwarcie kaplicy FSSPX czego skutek będzie marny, bo FSSPX tylko się przez to ośmieszy i znowu będzie musiało emigrować z Wrocławia.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #28 dnia: Maja 16, 2009, 09:37:15 am »

FSSPX powinno otwierać kaplice tam gdzie nie ma dostępu do Mszy tradycyjnej. We Wrocławiu jest przynajmniej 2 tradycyjnych księży i macie tam nawet codzienną Mszę.
Oblaci na misjach robią tak że po jakimś czasie pracę przekazują miejscowemu klerowi. Tak też powinno czynić FSSPX. Iść tam gdzie są problemy.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #29 dnia: Maja 16, 2009, 09:41:57 am »

Sam Tato, może z grupką oszołomów, dla których fsspx jest och i ach...

Nie nazywajmy tak ludzi którzy bądź co bądź też wolą Mszę w formie nadzwyczajnej oszołomami...

To że Piusowcy są ja otworzyć właśnie we Wrocławiu gdzie z Mszą problemów nie ma jest właśnie bardzo dziwne i świadczy tylko o jednym... Na pewno celem nie jest zapewnienie wiernym dostępu do takowej formy liturgii.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: FSSPX we Wrocławiu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!