Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:02:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: FSSPX we Wrocławiu
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: FSSPX we Wrocławiu  (Przeczytany 57104 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« dnia: Maja 15, 2009, 10:17:06 am »

W tym wątku pragnę zaprosić Wszystkich P.T. Państwa zainteresowanych możliwością reaktywacji kaplicy FSSPX we Wrocławiu.
Ponieważ myślę, że byłoby wielce pożądane byśmy się mogli ze sobą spotkać wirtualnie, ewentualnie także w rzeczywistości oraz nieco bardziej może zorganizować, dlatego bardzo proszę Osoby, które pragnęłyby powrotu FSSPX na Dolny Śląsk o kontakt, także o kontakt prywatny.
Pozdrawiam in Christo
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #1 dnia: Maja 15, 2009, 10:23:09 am »

Nie chcę być złym prorokiem, ale chyba posypią się na Pana gromy.
I może nawet jakieś "raus" Pan za to dostanie :P
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #2 dnia: Maja 15, 2009, 10:24:45 am »

Trudno. Wszak grzecznie pytam tylko i zapraszam. Jak ktoś tego "nie zniesie" to cóż ja za to mogę.:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Maja 15, 2009, 10:38:17 am »

a czy to nie jest samolubstwo ? Macie najszerszą gamę w Polsce - od postindultu, poprzez IBP aż po sedewakantystów. Czy to nie jest odbieranie xięży od miast, w których nie ma żadnej naszej Mszy ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #4 dnia: Maja 15, 2009, 10:45:44 am »

a czy to nie jest samolubstwo ? Macie najszerszą gamę w Polsce - od postindultu, poprzez IBP aż po sedewakantystów. Czy to nie jest odbieranie xięży od miast, w których nie ma żadnej naszej Mszy ?

Myślę Drogi Panie Kolego , ze nie. Tym bardzeij, że uważam że in więcej tego typu miejsc tym lepiej i z większym pożytkiem dla Kościoła całego. Zresztą tu osobiście jestem bardzo skłonny ku zintegrowaniu współpracy wszystkich środowisk miłych Tradycji - tu nie chodzi o "rywalizację". Uważam że bardzo we Wrocławiu FSSPX brakuje i zapeniwam , nie jestem w tym odosobniony mimo cxałego szacunku jakim darzę działania wrocławeskiego środowiska związanego z X. Grzegorzem Śniadochem z IBP oraz Sodalicji św.Benedykta. Są luidzie, którzy bardzo cenią wyrazistość FSSPX i bardzo im jej brakuje tutak. Ja właśnie taki jestem. Oczywiście placówka na Dolnym Śląsku wcale nie musi się ograniczać do Wrocławia tylko. Prawda?
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #5 dnia: Maja 15, 2009, 10:50:28 am »

Macie najszerszą gamę w Polsce - od postindultu, poprzez IBP aż po sedewakantystów.

???Hehe z całym szacunkiem ale o ile wiem co do "sedewakantystów" to Pan Adrian Nikiel jest osobą świecką więc chyba Mszy ( co nie daj Boże by inaczej było jako w niektórych rodzących się obecnie sektach ) nie odprawia póki co?;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #6 dnia: Maja 15, 2009, 10:51:16 am »

no ale przecież przyjezdza z jakąś regularnością X. Rafał do Wrocławia
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #7 dnia: Maja 15, 2009, 11:07:54 am »

no ale przecież przyjezdza z jakąś regularnością X. Rafał do Wrocławia

Szczerze powiem nic o tym nie wiem. Dawno od mniej więcej 2001 roku nie miałem kontaktu z Panem Nikielem więc nie jestem wtych "sedewakantystycznych problemach" oblatany. Nic mi nie wiadomo by Ks.Rafał miał tu jakąć prywatną nawet kaplicę, ale to byc może. Trzeba by zapytać kolegów monarchistów z wrocławskiego OMP ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Maja 15, 2009, 12:50:45 pm »

Czy oprócz mętnie pojętej wyrazistości, która ma być głoszona w garażu pewnie. Kaplica FSSPX tylko pozwoli nam działać lepiej i bardziej skutecznie:) poza tym szykują sie 2 niespodzianki, które ogłosimy w czasie odpowiednim, które chyba zupełnie sprawią, że kaplica FSSPX po raz 3 zakończy- o ile rozpocznie, w co wątpię- swoją działalność- 4 X mamy na Piasku Arcybiskupa na mszy...
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #9 dnia: Maja 15, 2009, 12:59:24 pm »

4 X mamy na Piasku Arcybiskupa na mszy...

To pierwsza, a druga? Arcybiskup będzie celebrował?
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Maja 15, 2009, 13:00:42 pm »

Pierwsza związana z Piaskiem i jeszcze innym miejscem- tyle tu moge powiedziec.
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #11 dnia: Maja 15, 2009, 13:49:44 pm »

Podpowiem tylko, że ta druga niespodzianka może być bardziej niespodziewana niż ta pierwsza i jak Bóg da, to sprawi, że o starej Mszy we Wrocławiu będzie znacznie głośniej, szczególnie w pewnych środowiskach.
Co do kaplicy FSSPX - zapytam tylko po co? Jaki to ma sens? Jaki cel? Próba rozbicia grupy piaskowej? To jakieś pokazanie, że grupa piaskowa z x. prałatem, x. Grzegorze czy o. Nikodemem czy innymi księżmi odprawiającymi tam czasem Msze jest za mało "ortodoksyjna"? Za mało "wyrazista"? Po co rozbijać, skoro można łączyć, bo akurat na brak przychylności narzekać nie możemy.
 
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Maja 15, 2009, 13:53:56 pm »

Zresztą tu osobiście jestem bardzo skłonny ku zintegrowaniu współpracy wszystkich środowisk miłych Tradycji - tu nie chodzi o "rywalizację".
Rozbijanie..nieeee no jak.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #13 dnia: Maja 15, 2009, 14:04:23 pm »

ryt dominikański u św. Wojciecha ??
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #14 dnia: Maja 15, 2009, 14:11:43 pm »

Podpowiem tylko, że ta druga niespodzianka może być bardziej niespodziewana niż ta pierwsza i jak Bóg da, to sprawi, że o starej Mszy we Wrocławiu będzie znacznie głośniej, szczególnie w pewnych środowiskach.
Co do kaplicy FSSPX - zapytam tylko po co? Jaki to ma sens? Jaki cel? Próba rozbicia grupy piaskowej? To jakieś pokazanie, że grupa piaskowa z x. prałatem, x. Grzegorze czy o. Nikodemem czy innymi księżmi odprawiającymi tam czasem Msze jest za mało "ortodoksyjna"? Za mało "wyrazista"? Po co rozbijać, skoro można łączyć, bo akurat na brak przychylności narzekać nie możemy.
 

Od 1988 roku modne jest przedstawianie dazenia srodowisk tradycyjnych do posiadania dostepu do liturgii trydenckiej jako "charyzmy", "duchowosci" czy "przywiazania", co jest strawniejsze niz przedstawianie jako walke doktrynalna o wymiarze teologicznym. Moze wiec uznac, ze we Wroclawiu istnieja tez wierni, ktorych "charyzmatem" jest "przywiazanie" do "duchowosci" FSSPX ? Czemu maja sie zadawalac namiastkami jesli moga miec (przy zalozeniu, ze moga) wlasna kaplice ? :)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: [1] 2 3 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: FSSPX we Wrocławiu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!