Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 23:16:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy ktoś ich zastąpi?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Drukuj
Autor Wątek: Czy ktoś ich zastąpi?  (Przeczytany 18302 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #75 dnia: Sierpnia 05, 2013, 12:05:06 pm »

Tu gitary już nie pomogą, był po prostu okres że pielgrzymki były atrakcyjne dla młodych, ale to już historia. Młodzież polska ulega szybkiej laicyzacji.
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #76 dnia: Sierpnia 05, 2013, 12:05:14 pm »

Byłem kilkukrotnie do czasu aż z Grupą Biało_Czarną zostałem wyrzucony.
???
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #77 dnia: Sierpnia 05, 2013, 12:09:44 pm »

Ale w sumie ilość pielgrzymów wychodzących 5 i 6 sierpnia z Warszawy systematycznie spada. Wiadomo, że to już nie jest ,,atrakcja" dla młodych ludzi. Lepiej jechać tam, gdzie x. Boniecki wykrzykuje ,,róbta co chceta"
Część pojechała na ŚDM.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #78 dnia: Sierpnia 05, 2013, 12:25:52 pm »

Tacy co pojechali do Rio to raczej na pielgrzymkę warszawską nie chodzą. Muszą mieć bogatych rodziców lub sponsorów. To już są podróże z ,,górnej półki".
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #79 dnia: Sierpnia 05, 2013, 14:07:54 pm »

Tym niemniej - jak ktoś był w Rio, to do Mamy nie pójdzie raczej.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #80 dnia: Sierpnia 05, 2013, 14:41:06 pm »

Ale w sumie ilość pielgrzymów wychodzących 5 i 6 sierpnia z Warszawy systematycznie spada. Wiadomo, że to już nie jest ,,atrakcja" dla młodych ludzi. Lepiej jechać tam, gdzie x. Boniecki wykrzykuje ,,róbta co chceta"
Część pojechała na ŚDM.

wyjazd kosztował ok 10 000 zł, więc ta "część" jest nieistotna statystycznie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Paweł
bywalec
**
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #81 dnia: Sierpnia 05, 2013, 15:24:29 pm »

Jeśli chodzi o pielgrzymki to ja z zasady nie chodzę. Ktoś mi bardzo starą książeczkę, chyba ponad stuletnią pokazywał i stało jak byk coś takiego :Kto często podróżuje rzadko swą duszę zbawia... I patrząc na to co się dzieje na pielgrzymkach, widząc, kto na te pielgrzymki chodzi (toż to nawet nie moderniści, tylko postmoderniści) rezygnuję z tej aktywności. Może kiedyś pójdę na jakąś bardziej konserwatywną pielgrzymkę. W tamtym roku po przejściu przez moją okolice pielgrzymki było po lasach moc prezerwatyw, puszek po piwie czy kiepów.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #82 dnia: Sierpnia 06, 2013, 09:01:30 am »

Św. Jan od Krzyża doradzał pielgrzymowanie samotnie.

Moja śp. babka za panieńskich czasów wybrała się w zorganizowanej pielgrzymce na Jasną Górę. Wróciła wstrząśnięta skalą pijaństwa wśród uczestników (było to krótko przed wybuchem II wojny światowej) i stąd w mej rodzinie niechęć do pielgrzymek masowych.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #83 dnia: Sierpnia 06, 2013, 09:29:20 am »

... wyjazd kosztował ok 10 000 zł ...
I w ramach tego mieli tylko Novusa? Za te same pieniądze lepiej pójść do Chartres (kilka razy).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #84 dnia: Sierpnia 06, 2013, 10:12:28 am »

Eee - no nie - Tridentina też była - Campos o to zadbało.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #85 dnia: Sierpnia 06, 2013, 20:13:51 pm »

http://info.wiara.pl/doc/1655463.Idzcie-i-gloscie
3,5 tysiąca pielgrzymów z Warszawy wyszło dziś z Warszawy w najbardziej znanej pielgrzymce na Jasną Górę. Z łezką w oku wspominam te tłumy z czasów kardynała Wyszyńskiego i lat stanu wojennego. Robi się mizeria powoli. Ale cóż robić.
Pocieszaniem jest natomiast że trochę tradsów poszło dziś rano (tak jak co roku) w tradycyjnej grupie pod przewodnictwem x. Grzegorza.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #86 dnia: Sierpnia 07, 2013, 00:38:32 am »

Św. Jan od Krzyża doradzał pielgrzymowanie samotnie.
Moja śp. babka za panieńskich czasów wybrała się w zorganizowanej pielgrzymce na Jasną Górę. Wróciła wstrząśnięta skalą pijaństwa wśród uczestników (było to krótko przed wybuchem II wojny światowej) i stąd w mej rodzinie niechęć do pielgrzymek masowych.
Czyli nic nowego sie tak naprawde nie dzieje ;)
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #87 dnia: Sierpnia 07, 2013, 06:50:19 am »

Znajomy zapisywał się do jednej z grup pielgrzymki krakowskiej. Wieczorem dnia poprzedzającego wyjście zapisanych było ok. 300 osób, podczas gdy o tej samej porze rok temu 700. Wielu pewnie dołączy jak zwykle  w ostatniej chwili, ale różnica daje do myślenia.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #88 dnia: Sierpnia 07, 2013, 08:06:32 am »

No cóż nie ma co lukrować rzeczywistości, tak samo jest z ilością wiernych na Boże Ciało. Systematycznie spada. Bo lepiej jechać na długi weekend na działkę, pogrilować.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #89 dnia: Sierpnia 07, 2013, 09:14:55 am »

No cóż nie ma co lukrować rzeczywistości, tak samo jest z ilością wiernych na Boże Ciało. Systematycznie spada. Bo lepiej jechać na długi weekend na działkę, pogrilować.
Nie jestem do końca przekonany, że to chodzi tylko o owce. Co mi mój Arcypasterz może powiedzieć? Tu Kardynał i tam Kardynał ale po Wielkim Prymasie a nawet jego Następcy ten wypada wyjątkowo blado.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy ktoś ich zastąpi? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!