Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:49:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW - FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: WROCŁAW - FSSPX  (Przeczytany 46092 razy)
Trydent
bywalec
**
Wiadomości: 64


« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 16, 2013, 20:48:58 pm »

Jutro, tj. 17 czerwca (poniedziałek) Msza Św. w kaplicy pw. Św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Kruszwickiej, rano o godz. 8.00. Odprawiał będzie X. Konstantyn Najmowicz FSSPX
Zapisane
"Poza Kościołem Katolickim możecie mieć wszystko, prócz zbawienia" Stanisław Kard. Hozjusz
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 23, 2013, 17:01:26 pm »

Kilka słów o sąsiedztwie, z kim Kaplica dzieli wspólny korytarz. Schodząc kilka stopni w dół, po lewej stronie jest Dom Modlitwy – Wspólnota Hope ... a po prawej stronie Kaplica Bractwa św. Piusa X. W niedzielę ich nie widać, bo w niedzielę się nie modlą, ale w tygodniu tak, do piątku, czasami w sobotę.

Może kilka słów o nich, jak sami o sobie piszą. Jest to Wspólnota o charakterze ekumenicznym, nie jest związana z żadnym konkretnym kościołem, spotykają się osoby przynależące do różnych nurtów: zarówno katolickich, protestanckich jak również wolnych Kościołów.
Powstali w roku 2008 jako odpowiedź na Boże wołanie o odnowę życia modlitewnego w Kościele Powszechnym, którą wiele osób usłyszało podczas pobytu w Międzynarodowym Domu Modlitwy IHOP w Kansas City. Bóg poruszył ich serca i zachęcił ich, do "zbierania materiałów na miejsca modlitwy w Polsce" podobnie jak Dawid, który zebrał materiały na budowę świątyni w Jerozolimie. No i jak widać zbudowali swoje miejsce modlitwy w Polsce, m.in. we Wrocławiu. Podkreślają swoje związki z dziełem ks. Blachnickiego, Ruchu Charyzmatycznego w Kościele Katolickim.


Lokalizacja Kaplicy

Widok z ulicy.

Dokąd się udać z miejsca na zdjęciu?

Wejść w tę bramę i kawałeczek iść do przodu, skręcić w lewo i widać budynek i wejście do niego. U góry budynku jest wielki napis: "Copy Color Center".  Wejść do budynku i schodami skierować się na dół i po prawej stronie jest Kaplica Bractwa.
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #17 dnia: Lipca 23, 2013, 17:35:01 pm »

nie jest związana z żadnym konkretnym kościołem, spotykają się osoby przynależące do różnych nurtów: zarówno katolickich, protestanckich jak również wolnych Kościołów.
Brzmi jak YMCA. YMCA=masoneria. Brrrrr
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #18 dnia: Lipca 23, 2013, 18:23:11 pm »

Tak sami o sobie piszą, w googla wpisać Hope Wrocław 24 i wiele stron się wyświetli, a ja to bodajże z dwóch spisałam.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #19 dnia: Lipca 23, 2013, 18:36:10 pm »

O! To może trza ich zacząć nawracać :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Trydent
bywalec
**
Wiadomości: 64


« Odpowiedz #20 dnia: Września 08, 2013, 19:42:01 pm »

W poniedziałek (9 września) Msza Św. w kaplicy FSSPX o godz. 8.00. Odprawia Ks. Konstantyn Najmowicz
Zapisane
"Poza Kościołem Katolickim możecie mieć wszystko, prócz zbawienia" Stanisław Kard. Hozjusz
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #21 dnia: Września 26, 2013, 09:58:19 am »

Czyli o 17:30 Mszy już nie będzie?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #22 dnia: Września 26, 2013, 18:10:50 pm »

Czyli o 17:30 Mszy już nie będzie?

Siłą faktu...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Trydent
bywalec
**
Wiadomości: 64


« Odpowiedz #23 dnia: Września 26, 2013, 19:04:55 pm »

W niedzielę na pewno o 17.30 nie będzie, gdyż ponieważ wieczorem będzie już Xsiądz odprawiał w Poznaniu
Zapisane
"Poza Kościołem Katolickim możecie mieć wszystko, prócz zbawienia" Stanisław Kard. Hozjusz
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #24 dnia: Września 26, 2013, 19:19:53 pm »

W niedzielę na pewno o 17.30 nie będzie, gdyż ponieważ wieczorem będzie już Xsiądz odprawiał w Poznaniu

Raczej nie będzie w Poznaniu, bo my mamy Mszę rano :)
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
Trydent
bywalec
**
Wiadomości: 64


« Odpowiedz #25 dnia: Września 26, 2013, 20:16:29 pm »

W niedzielę na pewno o 17.30 nie będzie, gdyż ponieważ wieczorem będzie już Xsiądz odprawiał w Poznaniu

Raczej nie będzie w Poznaniu, bo my mamy Mszę rano :)

Nie sprawdziłem,  a napisałem. A zatem zapewne X. Konstantyn będzie już w Warszawie :)
Zapisane
"Poza Kościołem Katolickim możecie mieć wszystko, prócz zbawienia" Stanisław Kard. Hozjusz
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #26 dnia: Września 27, 2013, 00:45:43 am »

W niedzielę na pewno o 17.30 nie będzie, gdyż ponieważ wieczorem będzie już Xsiądz odprawiał w Poznaniu

Raczej nie będzie w Poznaniu, bo my mamy Mszę rano :)

Nie sprawdziłem,  a napisałem. A zatem zapewne X. Konstantyn będzie już w Warszawie :)

To akurat dość optymistyczne założenie...:D Powiedzmy "w drodze" do Warszawy...( być może przez Chorzów, Kraków, bądź Tuchów czy Lubatową ) ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #27 dnia: Października 11, 2013, 12:15:17 pm »

To już dziś, komu po drodze:

Kaplica p.w. Św. Jadwigi - Wrocław

REKOLEKCJE MARYJNE
11 - 13 X 2013


Rekolekcje głosi ks. Konstantyn Najmowicz

Temat: Niepokalana – wzorem życia duchowego

(...)

http://www.piusx.org.pl/komunikaty/poster.php?year=2013&id=156
Nagrają i opublikują?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #28 dnia: Października 16, 2013, 10:09:45 am »

Po tych rekolekcjach znów człowiek chce być świętym.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #29 dnia: Listopada 04, 2013, 11:42:18 am »

No nie żartujcie. Nie może być drugiego przeoratu w promieniu 200 km! ;-)
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW - FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!