Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 14:49:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ubój rytualny...
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: ubój rytualny...  (Przeczytany 19919 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #45 dnia: Lipca 17, 2013, 12:49:49 pm »

Szkoda, że zostawili "furtkę" na działalność religijną.
Gdyby całkowicie zabronili to otwarłoby się kawał fajnego rynku dla nielegalnych ubojni rytualnych.
Rolnicy co mądrzejsi zarobili by dobrze na tym....
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #46 dnia: Lipca 17, 2013, 19:32:39 pm »

Szkoda, że zostawili "furtkę" na działalność religijną.
Gdyby całkowicie zabronili to otwarłoby się kawał fajnego rynku dla nielegalnych ubojni rytualnych.
Rolnicy co mądrzejsi zarobili by dobrze na tym....
wlasnie. Po jakie licho panstwo zajmuje sie takimi sprawami, jak uboj rytualny?
Po co ustawy, uchwaly, dysusje w parlamencie?
Jedynym powodem moze byc zabronienie dreczenia zwierzat podczas uboju i wtedy nie ma dyskusji, tylko sie zabrania, wszystkim, i zyje sie dalej.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #47 dnia: Lipca 26, 2013, 12:50:08 pm »

"Zakaz uboju rytualnego to przejaw lekceważenia wobec religii w ogóle". - Marek Jurek

Zwyczajna nowoczesna bezduszność
(...)
http://gosc.pl/doc/1638209.Zwyczajna-nowoczesna-bezdusznosc

 ::)

"Ubój rytualny jest aktem kultu fałszywych religii (islam, judaizm) i z tej przyczyny powinien być zakazany. Każdy akt kultu fałszywych religii jest obiektywnie obrazą Pana Boga, jest w praktyce wyrazem zanegowania Objawienia. Nadto zakaz uboju zmniejsza ryzyko napływu w najbliższej przyszłości imigrantów muzułmańskich do naszego Kraju." - cyt.Ł.Kluska
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2013, 20:08:30 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #48 dnia: Lipca 26, 2013, 15:21:29 pm »

Znany adwokat, były wicepremier Roman Giertych został pełnomocnikiem Europejskiego Związku Żydów (European Jewish Association). Ma sformułować wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich o skierowanie skargi do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu uboju rytualnego zwierząt.

- Chodzi o wolność religijną – mówi „Rz" Giertych. - Jako katolik nie mogę nie poprzeć starań wspólnoty religijnej, która od wielu wieków kultywuje w Polsce bez żadnych przeszkód swoje tradycje, a która została postawiona w trudnej sytuacji w wyniku zakazu uboju rytualnego.

Giertych i Europejski Związek Żydów: Zakaz uboju do Trybunału

https://www.rp.pl/artykul/1033368-Giertych-i-Europejski-Zwiazek-Zydow--Zakaz-uboju-do-Trybunalu.html
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2020, 15:43:10 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #49 dnia: Lipca 26, 2013, 19:02:16 pm »


- Chodzi o wolność religijną – mówi „Rz" Giertych. - Jako katolik nie mogę nie poprzeć starań wspólnoty religijnej, która od wielu wieków kultywuje w Polsce bez żadnych przeszkód swoje tradycje, a która została postawiona w trudnej sytuacji w wyniku zakazu uboju rytualnego.

Biedny Giertych. Brakuje mu kasy i wymysla glupoty, zeby zarobic.
Co katolika obchodza inne wspolnoty religijne?
Gdyby byl krolem, to co innego.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #50 dnia: Lipca 26, 2013, 19:36:46 pm »


- Chodzi o wolność religijną – mówi „Rz" Giertych. - Jako katolik nie mogę nie poprzeć starań wspólnoty religijnej, która od wielu wieków kultywuje w Polsce bez żadnych przeszkód swoje tradycje, a która została postawiona w trudnej sytuacji w wyniku zakazu uboju rytualnego.

Biedny Giertych. Brakuje mu kasy i wymysla glupoty, zeby zarobic.
Co katolika obchodza inne wspolnoty religijne?
Gdyby byl krolem, to co innego.
W nylonowy ornat się ubrał i ekumenicznym ogonem na Mszę dzwoni ...

Zaś ten tekst:
Znany adwokat, były wicepremier Roman Giertych został pełnomocnikiem Europejskiego Związku Żydów (European Jewish Association). Ma sformułować wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich o skierowanie skargi do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu uboju rytualnego zwierząt.
... powinien zasilić dział humoru.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2013, 19:40:48 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #51 dnia: Lipca 26, 2013, 20:07:14 pm »

A to co powyżej podałam:

Marek Jurek o uboju rytualnym: Zakaz uboju rytualnego to oczywiste barbarzyństwo.

... to co?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #52 dnia: Lipca 26, 2013, 20:12:05 pm »

No cóż. Pan M. Jurek też gada głupoty wg mnie. Wszak ubój rytualny jest dopuszczony. Zakazany jest przemysłowy ubój rytualny. Stracą na tym cwaniacy.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #53 dnia: Lipca 26, 2013, 21:26:10 pm »

Ciekawe czy jak mój tata zabija kurczaka na niedzielę ścinając łeb siekierą - czy to jest ubój rytualny? Czy według przepisów przed ścięciem łeba kurczaka trzeba go ogłuszyć?
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #54 dnia: Lipca 26, 2013, 21:31:41 pm »

Ciekawe czy jak mój tata zabija kurczaka na niedzielę ścinając łeb siekierą - czy to jest ubój rytualny? Czy według przepisów przed ścięciem łeba kurczaka trzeba go ogłuszyć?
Czy wie pan, jak sie zabija kaczke, zeby miec krew na czernine?
Mojemu ojcu kilka razy uciekla kura z obcieta glowa i biegala po mieszkaniu krwia opryskujac sciany.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #55 dnia: Lipca 26, 2013, 21:48:33 pm »

Musiał uciąć jedynie pół głowy, zwykle dowolny ptak w konwulsjach po ucięciu łeba rusza skrzydłami i w konwulsjach się porusza.
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #56 dnia: Lipca 26, 2013, 21:54:13 pm »

Dajcie już Państwo spokój z tym ubojem. Czy to jedyny problem Polski?
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #57 dnia: Lipca 27, 2013, 02:40:49 am »

Ciekawe czy jak mój tata zabija kurczaka na niedzielę ścinając łeb siekierą - czy to jest ubój rytualny? Czy według przepisów przed ścięciem łeba kurczaka trzeba go ogłuszyć?
Czy wie pan, jak sie zabija kaczke, zeby miec krew na czernine?
Mojemu ojcu kilka razy uciekla kura z obcieta glowa i biegala po mieszkaniu krwia opryskujac sciany.

Przepraszam ze sie zapytam, ale po co dekapitowac ptaka akurat w mieszkaniu? :) toz to raczej sie takie rzeczy robi nazewnatrz, albo w zabudowaniach gospodarczych.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #58 dnia: Lipca 27, 2013, 10:33:53 am »

Musiał uciąć jedynie pół głowy...
E, ja toże widział biegającą* kurę bez głowy!
*To oczywiście "chwiejny" przebieg dystansu metra-dwóch.

Cytat: michal260189
Ciekawe czy jak mój tata zabija kurczaka na niedzielę ścinając łeb siekierą - czy to jest ubój rytualny?
Nie.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #59 dnia: Lipca 27, 2013, 13:22:33 pm »

Czy wie pan, jak sie zabija kaczke, zeby miec krew na czernine?
Wiem. Na moje szczęście wyznaję zasadę "co ma pierze, tego Jan nie bierze".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ubój rytualny... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!