Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 04:35:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Reputacja
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 Drukuj
Autor Wątek: Reputacja  (Przeczytany 18287 razy)
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 572


dawniej Bambin

« Odpowiedz #135 dnia: Maja 27, 2009, 14:44:56 pm »

Parę słów wyjaśnienia.

Reputację włączyłem ja osobiście ad experimentum. Cel: dostarczenie użykownikom informacji zwrotnej o postrzeganiu przez innych. Oczywiście w dużym przybliżeniu.

Wydaje mi się, że uzyskaliśmy pewien efekt w postaci mniejszej ilości osobistych "wycieczek" i dyskusja jest ostatnio nieco spokojniejsza.

I proszę o więcej autodystansu i patrzenie na wyniki z przymrużeniem oka. Nie będziemy ani wypłacać premii posiadaczom największej ilości plusów ani banować z automatu minusowiczów.

Traktuje pan jako zło konieczne.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #136 dnia: Maja 27, 2009, 14:56:30 pm »

Wydaje mi się, że uzyskaliśmy pewien efekt w postaci mniejszej ilości osobistych "wycieczek" i dyskusja jest ostatnio nieco spokojniejsza.

Panie Tomku
Wszystko pięknie, o ile się jasno postawi interpretację plusów i minusów.
A tak, to dokładnie nic nie wiadomo. Ja na przykład stawiam plusy za wartościowe wypowiedzi, wyrażone, nazwijmy to, na poziomie (chodzi o kulturę wypowiedzi). Minusy stawiam, gdy rzeczywiście mam ochotę powiedzieć "precz" za chamstwo, przegięcie, osobiste wycieczki itp. I takich minusów postawiłem może dwa/trzy do tej pory...
Bo tak rozumiem słowo "reputacja".
Natomiast już z tego wątku widać, że są też tacy, którzy stawiają plusy dla tych co "po mojej stronie", a minusy dla tych co "po drugiej stronie". Nie oceniają "zachowanie" takiego kogoś na forum, ale jego poglądy.
Efektem jest kompletny galimatias interpretacyjny.

Proponuję, by tę zabawę nieco ukierunkować, wyraźnie określając interpretację plusów i minusów.
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #137 dnia: Maja 27, 2009, 15:00:38 pm »


Proponuję, by tę zabawę nieco ukierunkować, wyraźnie określając interpretację plusów i minusów.

Wierzy pan, że interpretacja coś zmieni?
Chyba, że interpretatorem będzie nieomylne Magisterium...  ;)
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #138 dnia: Maja 27, 2009, 15:03:16 pm »

Mnie ta opcja pokazała, że są między nami podziały ostrzejsze, niż sądziłam.
Trudno uwierzyć, że wszystkie te "precze" przy nickach tradsów pochodzą od neonów czy forumowiczów spoza tradilandu. Wygląda na to, że sami między sobą najchętniej czyścilibyśmy szeregi.
Jak myślicie, czy te podziały są naturalne, czy inspirowane przez dobrze zakamuflowanych ludzi z zewnątrz?

Moim zdaniem podziały są jak najbardziej naturalne.
Powiem więcej: dotyka Pani ciekawej - moim skromnym zdaniem - kwestii zasadniczych różnic pomiędzy charakterystykami szeroko rozumianych opcji konserwatywno-tradycjonalistycznych a liberalno-postępowych.
To jest oczywiście bardzo wielkie uproszczenie, ale myślę, że tak jednym zdaniem można spróbować w następujący sposób szukać "wspólnego mianownika" oddzielającego jedne od drugich: dla pierwszych zawsze ważniejsze są szczegółowe zasady i nie ma od nich ustępstw nawet w imię "wyższych celów", dla drugich - przeciwnie - kwestie pragmatyczne liczą się najbardziej.
To dlatego jest tak wiele niemożliwych do przezwyciężenia podziałów pomiędzy rozmaitymi opcjami tradycjonalistów, prawicowych partii, środowisk, etc., podczas gdy z kolei liberałowie, lewicowcy, moderna (itp.) osiągają zazwyczaj kompromisy we wspólnych celach przechodząc do porządku nad kwestiami pomniejszej dla nich wagi w imię wspólnych interesów.
Uważam to za naturalne, właśnie dlatego, że dla tradycjonalistów szczegóły (poszczególne zasady - np. ochrona życia) są "nie do negocjacji", podczas gdy dla opcji modernistycznych jak najbardziej są względne.
Dlatego właśnie moja odpowiedź na postawione przez Panią pytanie jest twierdząca - sedewakantyści, lefebryści, indultowcy - wszyscy oni będą trwać przy swoich racjach i nie mogąc z nich "odpuścić" pozostaną każdy na swoim stanowisku.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #139 dnia: Maja 27, 2009, 15:08:13 pm »

Mnie tam w ogóle słowo "precz" nie pasuje. To nie jest niezgoda z poglądami, tylko rodzaj osobistego bana. Na ff wiadomo przynajmniej kto nas plonkuje, a stąd wiadomo, czy podchodzić do tego z dystansem, czy się przejmować. Wiadomo, że jak plonkuje ktoś, kto walczy w tej samej sprawie co ja, to warto się przejąć i zastanowić gdzie popełnia się błąd i co można wyjaśnić. No ale może to takie nasze forumowe "czyszczenie kielicha" ;)
To może osobny topic pt. "Wycieczki osobiste" gdzie każdy będzie mógł publicznie wylać swe żale do kogokolwiek? ;)
A słowo "precz" to przecież takie piękne pod względem oszczędności liter i bogactwa treści.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #140 dnia: Maja 27, 2009, 15:16:44 pm »

A słowo "precz" to przecież takie piękne pod względem oszczędności liter i bogactwa treści.
Jest krótsze: "Won!" Wyraża niemal to samo...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Tomek Torquemada
Gość
« Odpowiedz #141 dnia: Maja 27, 2009, 15:23:00 pm »

Mogę zmienić "brawo" i "precz" na "cacy" i "be"
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #142 dnia: Maja 27, 2009, 15:35:15 pm »

Mogę zmienić "brawo" i "precz" na "cacy" i "be"

albo na "aja" i "łeee"....;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #143 dnia: Maja 27, 2009, 15:44:30 pm »

Mogę zmienić "brawo" i "precz" na "cacy" i "be"
I tak z  tych opcji nie korzystam, więc jest mi wszystko jedno... 
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
giacinto
uczestnik
***
Wiadomości: 115


« Odpowiedz #144 dnia: Maja 27, 2009, 19:20:25 pm »

Mogę zmienić "brawo" i "precz" na "cacy" i "be"
I tak z  tych opcji nie korzystam, więc jest mi wszystko jedno... 



Panie jp7, czy napewno? ;D ;D ;D
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #145 dnia: Maja 27, 2009, 20:53:15 pm »

No, wreszcie zarobiłem pierwszego minusa! Już się zaczynałem obawiać, że coś ze mną jest nie tak, skoro jeszcze nie mam... ;)

PS. Doskonale wiem od kogo!  :P
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #146 dnia: Maja 28, 2009, 15:10:49 pm »

niebawem dzień dziecka - może wtedy zakończymy zabawę ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #147 dnia: Maja 28, 2009, 16:27:11 pm »

I poda sie wyniki i wyrzuci z forum 3 osoby o największej ilości minusów i trzy o największej ilości plusów ;)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #148 dnia: Maja 28, 2009, 18:36:11 pm »

Ja proponuję jeszcze 3 o zbliżonej ilości plusów i minusów jako takie nijakie ;)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #149 dnia: Maja 28, 2009, 22:05:29 pm »

Ja proponuję jeszcze 3 o zbliżonej ilości plusów i minusów jako takie nijakie ;)

Protestuję!!! :)
Nijakie to te, co mają oba zera :)
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Reputacja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!