Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:43:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wdziałem dziś coś przeuroczego
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Wdziałem dziś coś przeuroczego  (Przeczytany 1858 razy)
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« dnia: Maja 28, 2009, 23:40:58 pm »

Dziś w Lublinie przy ulicy Nadbystrzyckiej wdziałem taki oto obrazek: ksiądz w sutannie z pasem pocinający na rowerze :)
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1 dnia: Maja 28, 2009, 23:44:45 pm »

A ja dziś na lotnisku Okęcie widziałem zakonnika w habicie (chyba salwatorianin).  :)
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2 dnia: Maja 29, 2009, 12:14:09 pm »

Trzeba trochę poczekać na załadowanie, http://42.pl/u/1FpU - któż zgadnie, co to za kościół ? ;)
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #3 dnia: Maja 30, 2009, 01:00:57 am »

Saint-Nicolas du Chardonet :) Zagadka trudną nie była, obok jest napisane :)
Czyli to kościół w którym pracują księża FSSPX.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #4 dnia: Maja 30, 2009, 21:08:45 pm »

Cytuj
A ja dziś na lotnisku Okęcie widziałem zakonnika w habicie (chyba salwatorianin).  Uśmiech
To chyba akurat nie jest najrzadszy widok. Kiedyś byłem to widziałem chyba redemptorystę.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #5 dnia: Maja 30, 2009, 21:24:02 pm »

Może i tak, nieczęsto bywam na lotniskach. Ale nie zmienia to faktu, że zakonnik w habicie to fajny widok.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 30, 2009, 21:29:28 pm »

Dwa lata temu zgubiłem się na lotnisku w Rzymie (zamiast pójść do wyjścia z lotniska przeszedłem z powrotem przez bramki tak jakbym się przesiadał) i pomogli mi m.in.franciszkanie Niepokalanej. Nie wiedziałem wtedy co to za zakon. Później widziałem jeszcze ich w Rzymie. Będąc u później Chrystusowców zapytałem się księdza czy wie co to za zgromadzenie - ci w szarych habitach z medalikami. Skojarzył, że tacy są i zapytał się brata czy wie co to za zgromadzenie a brat odpowiedział: "To jakieś nowe, pełno tego ostatnio wszędzie". :)
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #7 dnia: Maja 30, 2009, 21:53:08 pm »

W Rzymie zakonników spotyka się często. Normalnie, na ulicach. Nawet z zakonów mniszych - np. Cystersów. Ale widok jednego szczególnie utkwił mi w pamięci, bo nie mam pojęcia z jakiego był zakonu. Na jednej z wąskich uliczek na Zatybrzu zatrzymał się samochód i wysiadł z niego ksiądz w sutannie z pasem. Po chwili wysiadł kierowca. Ubrany był w habit podobny do cysterskiego. Biała tunika i szkaplerz z kapturem monastycznym, ale nie czarny tylko brązowy z wyhaftowanym z przodu jakimś wzorem (nie miałem możliwości przyjżeć się). Zamiast pasa (jak u Cystersów) na szkaplerzu metalowy łańcuch (!). Może ktoś z Państwa wie, co to za zakon ?
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2009, 22:09:19 pm wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
solid
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Maja 31, 2009, 22:27:51 pm »

Dziś w Lublinie przy ulicy Nadbystrzyckiej wdziałem taki oto obrazek: ksiądz w sutannie z pasem pocinający na rowerze :)
Mnie taki widok kojarzy się najbardziej z filmami o Don Camillo ze znakomitą rolą Fernandela. Ten też nieźle radził sobie w sutannie na rowerze. To takie pierwsze skojarzenie, kiedyś to było na pewno zjawisko częste.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wdziałem dziś coś przeuroczego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!