Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 25, 2024, 15:58:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232301 wiadomości w 6636 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Kościół" Palmariański
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 Drukuj
Autor Wątek: "Kościół" Palmariański  (Przeczytany 60148 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 818


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #150 dnia: Stycznia 08, 2020, 21:16:23 pm »

Swoją drogą mają nawet polskojęzyczną stronę. Poprzedni ichni papież został przez nich wyklęty i nie znajduje się w spisie.

https://www.kosciolpalmarianski.org/jego-swiatobliwosc-papiez-piotr-iii/


Z tego co pamiętam to mieli w Polsce około 30 wyznawców. Gdy jeden z nich zmarł, to kilku kardynałów przyleciało na pogrzeb. Może się rozwijają :D
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #151 dnia: Stycznia 08, 2020, 23:19:52 pm »

(...)
To prawda "Kościół" Palmariański nosi wszystkie cechy sekty, kiedyś czytałem podobne strony ex-członków tej sekty, którzy twierdzili, że sam jej założyciel Clemente Domínguez y Gómez (Grzegorz XVII) był człowiekiem niespełna rozumu a jego domniemane objawienia były niczym innym jak objawami jego choroby psychicznej.Nosi cechy sekty, a jak powstał? Poniżej dwa skany z książki Marcina Karasa.Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6652


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #152 dnia: Stycznia 08, 2020, 23:50:14 pm »

Prawie nic nie jest prawdziwe nt Arcybiskupa Piotra Marcina. To wstyd że zacny przecież uczony ograniczył się do tak pospolitych lefebrystycznych bajek na ten temat. Na początku lat 70-tych objawienia w Palmar były przez tradycjonalistów traktowane na równi z Garabandal, San Damiano czy Akita i nie kto inny jak Abp Lefebvre wskazał zwolennikom objawień Abp Thuca, by rozeznał tę sprawę.

Kwestia rzekomego "liberalizmu" arcybiskupa Thuca podczas V2 też nie jest wystarczająco udowodniona.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1506

« Odpowiedz #153 dnia: Stycznia 09, 2020, 13:58:21 pm »

Palmarianie kanonizowali papieży, Piusa XII, Jana XXIII, Pawła VI (uznali że jest męczennikiem, otrutym przez masonów) i swoich ostatnich papieży.  Krytykują KRK za Buginiego, a sami skrócili Mszę do samych Słów Konsekracji.
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #154 dnia: Marca 05, 2021, 17:36:35 pm »

Prawie nic nie jest prawdziwe nt Arcybiskupa Piotra Marcina. To wstyd że zacny przecież uczony ograniczył się do tak pospolitych lefebrystycznych bajek na ten temat. Na początku lat 70-tych objawienia w Palmar były przez tradycjonalistów traktowane na równi z Garabandal, San Damiano czy Akita i nie kto inny jak Abp Lefebvre wskazał zwolennikom objawień Abp Thuca, by rozeznał tę sprawę.

Kwestia rzekomego "liberalizmu" arcybiskupa Thuca podczas V2 też nie jest wystarczająco udowodniona.


Jak to są bajki zacnego uczonego to można czytać i konfrontować z innymi.

Hiszpański konkurent polskiego papieża

Przywódca hiszpańskiej sekty z El Palmar de Troya twierdzi, że to on - a nie Jan Paweł II - jest prawdziwym papieżem. Clemente Domínguez y Gómez, założyciel i lider wspólnoty Orden de los Carmelitas de la Santa Faz, nazywa siebie Grzegorzem XVII i utrzymuje, iż sam Bóg namaścił go do pełnienia tej godności po śmierci papieża Pawła VI w 1978 r. Jego zdaniem Watykanem rządzi Szatan, a on sam zostanie ukrzyżowany przez diabła na początku apokaliptycznego końca wieku.

Zanim Grzegorz XVII został papieżem, przybył do El Palmar de Troya z powodu rzekomych objawień Matki Bożej. W 1968 roku w wiosce na południu Andaluzji czterem dziewczynkom zaczęła się ukazywać zjawa, podająca się za Matkę Bożą. Zakazywała wiernym uczestnictwa w nowej posoborowej Mszy, przyjmowania Komunii św. na rękę i w postawie stojącej. Objawieniom w El Palamr de Troya towarzyszyły stygmaty u wizjonerów oraz uzdrowienia, co ściągało do hispańskiej wioski tysiące pielgrzymów z różnych stron świata.

Niemal od początku rzekome objawienia potępiał miejscowy biskup, mówiąc, iż mamy tu do czynienia z przypadkiem "zbiorowej histerii". "Ludzie w wiosce nie wierzą w takie rzeczy, chociaż jest 70 świadków, poważnych ludzi, którzy widzieli objawienia" - powiedział 51-letni wyznawca sekty, pragnący zachować anonimowość.

W 1969 r. rzekome objawienia zaczął również miewać Gómez, któremu „Matka Boża” zapowiedziała, iż po śmierci Pawła VI będzie papieżem, zaś w Rzymie zasiądzie antypapież. W jednej z wizji w 1971 r. Grzegorz usłyszał, iż "Watykanem rządzi Szatan", zaś rok później, że "Masoni i komuniści przeniknęli do Watykanu".

W 1976 r. wskutek wypadku samochodowego Gómez stracił wzrok, ale Maryja Dziewica obiecała mu, że pewnego dnia go odzyska. W 1976 r. Clemente Domínguez y Gómez wraz z 5 towarzyszami został wyświęcony na kapłana, a następnie na biskupa przez wietnamskiego abp. Piotra Marcina Ngo-Dhin Thuca. Po konsekracjach biskupich Gómez udzielał święceń kapłańskich i biskupich setkom osób.
(...)
http://www.kosciol.pl/content/article/20040728003320296.htm

Jakie to objawienia prawdziwe były? Wiadomo nie od 1968 roku, że Matka Boża nigdy nie zachęcałaby do nieposłuszeństwa względem hierarchy i Kościoła nawet jeśli postępowałby on niesłusznie.


Film - El Palmar de Troya, la iglesia oscura (można włączyć polskie napisy)

https://www.youtube.com/watch?v=dEeCd5wDGf0
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #155 dnia: Marca 05, 2021, 17:47:25 pm »

Palmarianie kanonizowali papieży, Piusa XII, Jana XXIII, Pawła VI (uznali że jest męczennikiem, otrutym przez masonów) i swoich ostatnich papieży.  Krytykują KRK za Buginiego, a sami skrócili Mszę do samych Słów Konsekracji.
Na zdjęciu obecny ich papież Piotr III. Można o nich więcej przeczytać w zakładce  "Kim jesteśmy"

(...)
5. Dnia 6 sierpnia 1978, po śmierci Papieża Świętego Pawła VI, Nasz Pan Jezus Chrystus, w towarzystwie Apostołów Świętego Piotra i Świętego Pawła, wybrał i koronował nowym Papieżem, Świętego Grzegorza XVII. Od tego momentu, Kościół Rzymski przestał być prawdziwym Kościołem.

6. Z powodu apostazji Kościoła Rzymskiego, Chrystus przeniósł Stolicę swego Kościoła z Rzymu do El Palmar de Troya dnia 9 sierpnia 1978. Z tym przeniesieniem Stolicy do El Palmar de Troya, prawdziwy Kościół Chrystusa otrzymał tytuł Palmariański.
(...)
https://www.kosciolpalmarianski.org/who-are-we/

I jak widać Panu Jezusowi też się przestawiło, zmienił sobie Kościół  ::)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #156 dnia: Marca 05, 2021, 19:00:13 pm »

Od tego momentu, Kościół Rzymski przestał być prawdziwym Kościołem.

Za to przybyło El Palmar de Troya. Woda na młyn tutejszego pana Rysiaczka, któremu namnożyło się ostatnio w materii stolic apostolskich ...

Rzym, Jerozolima, Aleksandria, Antiochia później Konstantynopol.
W Cesarstwie Zachodnim był Rzym, we Wschodnim pozostałe stolice apostolskie.


Swoją drogą u pana Rysiaczka już od dawna potęgują się tendencje schizmofiliczne.

Wszystkim chrześcijanom obchodzącym Święta Narodzenia Pańskiego wg tzw starego stylu, kalendarza, życzymy dużo wiary, nadziei i miłości!  :)
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2021, 19:16:33 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Vetus
adept
*
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #157 dnia: Lipca 16, 2022, 10:11:43 am »

A mieli też w Polsce kościół?  ::)
Zapisane
Vetus
adept
*
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #158 dnia: Lipca 16, 2022, 10:13:55 am »

Krytykują KRK za Buginiego, a sami skrócili Mszę do samych Słów Konsekracji.

Na jakiej podstawie to zrobili?  ???
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5804


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #159 dnia: Lipca 16, 2022, 11:25:06 am »

Na podstawie własnego widzimisię  ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 614


dawniej Bambin

« Odpowiedz #160 dnia: Lipca 16, 2022, 20:32:29 pm »

Przeczytałem historię o pierwszym papieżu Grzegorz XVII z kościoła Palmariańskiego i stwierdził, że po jej śmierci Siostra Łucja z Fatimy została potępiona. Cytuję:

Cytuj
On miał dosyć odwagi i śmiałości mówić o wielkich wydarzeniach. Dzięki jego wierności Posłaniom otrzymanym od Boga, ludzkość poznała zawartość Tajnego Posłania z Fatimy tak manipulowanego i zdradzonego przez samą widzącą potępioną Siostrę Łucję z Fatimy w zmowie z antypapieżem, potępionym Janem Pawłem II i innymi wysokimi hierarchami apostatycznymi kościoła rzymskiego. Siostra Łucja z Fatimy sprzeniewierzyła się prawdzie Tajnego Posłania z Fatimy na zadowolenie hierarchów watykańskich. Tajne posłanie z Fatimy zasadniczo jest następujące: komunizm i masoneria osiągną szczyt i inne pozycje Watykanu; co nastąpiło z ustanowieniem w Rzymie antypapiestwa po śmierci Papieża Świętego Pawła VI. Po śmierci Siostry Łucji z Fatimy, Nasz Pan Jezus Chrystus ukazał się Papieżowi Świętemu Grzegorzowi XVII, dnia 22 lutego 2005 i dał mu następujące posłanie: „Apostatka Siostra Łucja z Fatimy jest w ogniu wiecznym piekła”.

Read More>>

źródło:
https://www.kosciolpalmarianski.org/recent-popes/#

O co właściwie chodziło ? O treść trzeciej tajemnicy fatimskiej które zostały sfałszowane?   
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2022, 20:34:48 pm wysłana przez Baltazar » Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #161 dnia: Lipca 16, 2022, 22:26:58 pm »

Dlaczego ,,Papież'' po konsekracji całuje hostię i kielich?


https://www.youtube.com/watch?v=X87U_3zwAnc
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5804


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #162 dnia: Lipca 19, 2022, 08:51:56 am »

Dlaczego ,,Papież'' po konsekracji całuje hostię i kielich?


https://www.youtube.com/watch?v=X87U_3zwAnc
No, tempo mają zawrotne...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3723

« Odpowiedz #163 dnia: Lipca 19, 2022, 12:06:13 pm »

A mają ważne święcenia?
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 818


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #164 dnia: Lipca 19, 2022, 12:41:07 pm »

A mają ważne święcenia?


To zalezy :D Moim zdaniem nie, chociaz teoretyczna sukcesje maja od abpa Thuca.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Kościół" Palmariański « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!