Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:32:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Kościół" Palmariański
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: "Kościół" Palmariański  (Przeczytany 57338 razy)
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #30 dnia: Maja 15, 2009, 00:07:53 am »

Tych posoborowych antypapieży to też było/jest kilkunastu i grupy ich popierające to też nie są tłumy, jeżeli za tym nie stoi wielka kasa - jest kasa, to i "wierni" się znajda. Wątpię, żeby jakikolwiek normalny człowiek, którego nie pociąga do tego jego własna mania "pomponienia", zdecydował się na pomysł ustanowienia się "papieżem" - choćby tylko po to, by zwracano się do niego "wasza świątobliwość" lub mógł sobęi wydać encyklikę i łudzić się, że to coś zmieni. Pompones semper et ubique.
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #31 dnia: Maja 15, 2009, 00:21:00 am »

To przed soborem wariatów nie było? :P Ludzie też wymyślali bajki o papieżycy Joannie, sella stercoraria, o tym, że konklawe wybrało kard. Siri na papieża itd. Byli ludzie podający się za biskupów jak opat cystersów z Łękna Gotfryd w latach 1204-1209. Poza tym w obecnych czasach materiały są o wiele tańsze niż dawniej, przedsiębiorca może wybudować sobie katedrę, zamówić piękne szaty przez internet itd. Do tego jeszcze dochodzi rozwój internetu. Tacy "papieże" wypromowali się właśnie dzięki Sieci, Teraz każdy może poczytać sobie w wikipedii, że jest taki a taki wariat, kiedyś informacje przepływały o wiele wolniej i nie wszystkim chciało się informować ludzi na drugim końcu kontynentu o sąsiadach-wariatach.

Ja wiem, że Państwo lubią za wszystko obwiniać reformy posoborowe, ale bez przesady!

A co do Klemensa XV to został wyświęcony (legalnie) na księdza w 1935, w 1936 ogłosił, że Chrystus sam udzielił mu sakry biskupiej, pod wpływem objawień z La Salette utworzył Zakon Najświętszej Maryi Panny, którego nazwę zmienił później na "Apostołowie Nieskończonej Miłości". Ogłosił się papieżem, a nastepnie został pozbawiony stanu duchownego i ekskomunikowany przez Piusa XII. Tu jest link http://www.magnificat.ca/ do strony jego "zakonu" UWAGA STRONA SCHIZMATYCKA (to aby uczynić zadość regulaminowi)
Zapisane
magyar
Gość
« Odpowiedz #32 dnia: Maja 15, 2009, 09:21:02 am »

odwiedziłem  stronę : http://www.magnificat.ca/ i zobaczyłem przepiękny ołtarz czy ktoś może  ma więcej takich zdjęć i czy ktoś więcej wie o tej kaplicy (kościele )

Zapisane
magyar
Gość
« Odpowiedz #33 dnia: Maja 15, 2009, 09:29:47 am »

znalazłem kolejną wspólnotę tradycjonalistyczną :

Prawdziwy Kościół Katolicki - niewielka tradycjonalistyczna wspólnota konklawistyczna pod przywództwem antypapieża Piusa XIII.

24 października 1998 roku grupa sedewakantystów, określająca siebie mianem Prawdziwego Kościoła Katolickiego, powołała w specjalnym konklawe (m.in. z udziałem telefonicznym wybranych osób) Luciana Pulvermachera na papieża; przyjął on imię Piusa XIII.

Siedzibą antypapieża Piusa XIII jest Springdale w stanie Waszyngton. Napisał on dwie encykliki:

    * 1998 Ecclesia Catholica
    * 1999 Tranquillitas Ordinis

Antypapież Pius XIII mianował kilku kardynałów, z czego ujawniono trzy nazwiska: Gordon Bateman, Robert Lyons i Charles Coleman (zmarł w 1999). Gordon Bateman udzielił Lucianowi Pulvermacherowi sakry biskupiej w lipcu 1999 roku w Kalispell w stanie Montana.

Kontrowersje wzbudza konsekracja biskupia Piusa XIII, gdyż odbyła się ona bez zachowania katolickiej tradycji sukcesji apostolskiej. Lucian Pulvermacher sam wyświęcił swojego konsekratora Gordona Batemana.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #34 dnia: Maja 15, 2009, 09:34:25 am »

Wie ktoś z Państwa natomiast jak się "miewa" sprawa "papieża" Piotra II ( następcy Grzegorza XVII ) z Palmar de Toya ? On tez ma jakichcik swoich "dwóch" czy "trzech" seminarzystów czy to ma trochę większy zasięg? Bo tam podobnież odjazdy również niezłe są ...:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #35 dnia: Maja 15, 2009, 09:40:15 am »

Magyar Pulvenhaimer juz nie zyje i chyba nie wybrano nastepcy. Zdaje sie, ze doszlo do rozlamu czy cos takiego
Zapisane
magyar
Gość
« Odpowiedz #36 dnia: Maja 15, 2009, 09:52:49 am »

Magyar Pulvenhaimer juz nie zyje i chyba nie wybrano nastepcy. Zdaje sie, ze doszlo do rozlamu czy cos takiego

Jeśli pan coś wie to proszę napisać
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #37 dnia: Maja 15, 2009, 09:58:02 am »

Nie sledze juz tego, ale kiedys o tym czytywalem. Pulvenhaimer zmarl w 2006. Poza tym to byla garstka ludzi, nie warte gadania. Taki "Kosciol" to ja sobie moge z kolegami w garazu zalozyc jak mi odbije. Palmarianie chyba najwiecej wiernych zebrali, ponoc jakies dwa tysiace, teraz im chyba odbilo i tworza nowe dogmaty, robia rozlamy itd.
Ktos slusznie zauwazyl to taka zabawa dla duzych dzieci.
Pozdrawiam
Zapisane
magyar
Gość
« Odpowiedz #38 dnia: Maja 15, 2009, 10:05:04 am »

znalazłem ciekawą postać papież PIOTR II ,, polaka papieża '' ;D ;D ;D

Antypapież Piotr II (Chester Olszewski) - (ur. 8 września 1943 w Buffalo, w stanie Nowy Jork), Amerykanin pochodzenia polskiego, były biskup Kościoła Episkopalnego. Przeszedł na sedewakantyzm. Ogłosił się najpierw katolickim arcybiskupem Bradfordu w stanie Pensylwania, następnie w 1980 r. papieżem Piotrem II.
Zapisane
Tomasz
Gość
« Odpowiedz #39 dnia: Maja 15, 2009, 10:08:12 am »

Literatura wprowadzająca w zagadnienie

K. Keating, Habemus Papamwww.catholic.com/thisrock/1995/9507fea1.asp
B. Harrison O.S., White Smoke, Valid Pope. A Heretic Pope Would Govern Illicitly - but Validly, www.catholic.com/thisrock/2001/0103fea1.asp
B. Ciszewski, Antypapieże modlą się o nawrócenie katolików, http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3394544.html
C.E.S.N.U.R., The Pope's Question in Fringe Catholicism: A Note on "Sedevacantism", "Sedeprivationism" and "Antipopes", www.cesnur.org/2004/mi_pope.htm

Palmar de Troya

R. Nogacki, A critical study of the Palmar de Troya case, www. wandea.org.pl/carmelite-order.html
Zgapedia, Kościół Palmariański, www.zgapa.pl/zgapedia/Kościół_Palmariański.html
M.G. Vazquez, El Palmar de Troya. Cuatro decadas de integrismo mariano 1, w: Misterios y Fenomenos Insolitos, nr 84, marzec 2008, s. 4-12
M.G. Vazquez, El Palmar de Troya. Cuatro decadas de integrismo mariano 2, w: Misterios y Fenomenos Insolitos, nr 85, kwiecień 2008, s. 5-11
Zgapedia, Grzegorz XVII, www.zgapa.pl/zgapedia/Clemente_Dominguez_y_Gómez.html
Juanita, Hiszpański konkurent polskiego papieża, www.kosciol.pl/content/article/20040728003320296.htm
michalwroc, Zmarł "papież" Grzegorz XVII, www.kosciol.pl/content/article/20050323212113420.htm
C.E.S.N.U.R., Another Pope Dies: Clemente Dominguez of Palmar de Troya, 1946-2005, www.cesnur.org/2005/gregory.htm

Apologie "tradycyjnych" papieży

Michał II - T.S. Benns & D. Bawden, Will The Catholic Church Survive The Twentieth Century?, Christ the King Library, Belvue b.r.w.
Mistyczny papież Klemens XV i Grzegorz XVII, Catherine St-Pierre Thou art Peter, Editions Magnificat, St. Jovite 1994 (ponad 900 stron)

C.D.N.
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2009, 10:53:55 am wysłana przez Tomasz » Zapisane
in principio
Gość
« Odpowiedz #40 dnia: Maja 15, 2009, 10:18:58 am »

A czy ktoś coś wie na temat antypapieża Polaka - Grzegorza XVI - któy "panuje" od 2006?

Z tego co mi wiadomo brak jest informacji źródłowych na temat w/w heretyka. Z wikipedii też go usunięto:).
Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #41 dnia: Maja 15, 2009, 10:32:18 am »

Magyar Pulvenhaimer juz nie zyje i chyba nie wybrano nastepcy. Zdaje sie, ze doszlo do rozlamu czy cos takiego

Po śmierci Klemensa V, też nie wybrano papieży. Podaję tylko przykład, że historia lubi się powtarzać.

Po śmierci Klemensa V konklawe ciągnęło się przez ponad dwa lata i trzy miesiące. Ostatecznie wybrano Jana XXII, lecz ten długi vacat przyczynił się do nadwerężenia szacunku dla papiestwa.

Następni czterej papieże zamieszkiwali w Awinionie, który ze swoim skrajnym francuskim nacjonalizmem sprowadził autorytet papiestwa do niezwykle niskiego poziomu7. Święta Brygida Szwedzka spędziła w Rzymie 30 lat swego życia. Wielokrotnie pisała do papieży awiniońskich wyrażając obawę, że jeśli natychmiast nie powrócą do Rzymu, stracą swój doczesny i duchowy autorytet8. W końcu święta Katarzyna Sieneńska w roku 1377 przekonała papieża Grzegorza XI do powrotu9. Zakończyło to 41-letni okres nieobecności papieży w Rzymie. Jednakże obniżanie autorytetu papiestwa miało trwać dalej, gdyż Grzegorz XI nadal wyznawał skrajny francuski nacjonalizm, faworyzując Francuzów kosztem Włochów, co spowodowało wiele protestów.


http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/149
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #42 dnia: Maja 15, 2009, 10:45:21 am »

Magyar Pulvenhaimer juz nie zyje i chyba nie wybrano nastepcy. Zdaje sie, ze doszlo do rozlamu czy cos takiego

Po śmierci Klemensa V, też nie wybrano papieży. Podaję tylko przykład, że historia lubi się powtarzać.


"Tez" to znaczy, ze Pulvenheimer byl papiezem? A i owszem ma pan racje historia lubi sie powtarzac, antypapiezy w historii bylo wielu. Dawniej sie tworzylo antypapiezy ze wzgledow politycznych, a dzis ze wzgledow psychicznych
Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #43 dnia: Maja 15, 2009, 10:52:06 am »

Mam pytanie do Fidelis.

Fidelis twierdzi, że jego córka mieszka w Hiszpanii - Sevilla i wyszła za Hiszpana. Z Palmar de Troya do Sevilli jest blisko 46 km. Czy pańska córka kiedyś odwiedziła kościół Palmariański ?
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #44 dnia: Maja 15, 2009, 12:19:11 pm »

Nie wypada po raz kolejny (bo już było) zadać "magicznego - nieśmiertelnego" pytania : SKĄD ONI MAJĄ NA TO WSZYSTKO FORSĘ ?
Pan wie, ja wiem i inni też. Ewentualnie spekulujemy któż to może być.
Ja nie wiem  :)
To brzmi trochę jak "określone kręgi" za komuny. Proszę wyjaśnić...
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Kościół" Palmariański « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!