Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:56:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Kościół" Palmariański
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: "Kościół" Palmariański  (Przeczytany 57330 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #15 dnia: Maja 14, 2009, 23:10:55 pm »

Nie wypada po raz kolejny (bo już było) zadać "magicznego - nieśmiertelnego" pytania : SKĄD ONI MAJĄ NA TO WSZYSTKO FORSĘ ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #16 dnia: Maja 14, 2009, 23:14:57 pm »

Nie wypada po raz kolejny (bo już było) zadać "magicznego - nieśmiertelnego" pytania : SKĄD ONI MAJĄ NA TO WSZYSTKO FORSĘ ?
Pan wie, ja wiem i inni też. Ewentualnie spekulujemy któż to może być.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Maja 14, 2009, 23:16:10 pm »

A ja mam jeszcze jedną refleksję. Dlaczego takich odlotów nie było przed SWII? Ciekawe, prawda? Oczywiście n ie mam na myśli historycznych antypapieży, ale takich zwykłych Michałów z czasów niedawnych.
Zapisane
best
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Maja 14, 2009, 23:18:29 pm »

Konfraternia "papieża" Michał II liczy DWÓCH seminarzystów, około 10 wiernych. Kaplica jest zrobiona w domu matki "papieża" a Kansas. Mieszkają tam we czwórke "papież", matka i dwóch seminarzystów
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #19 dnia: Maja 14, 2009, 23:26:46 pm »

Klemens XV - Michel-Auguste-Marie Collin ogłosił się papieżem w 1950r.

Przed soborem nie było takich akcji, bo papież nosił tiarę, faldę, był noszony w sedia gestatoria, a dostojnicy byli ubrani w różne inne ciekawe szaty. Skończyło się to, to trzeba zapełnić "dziurę". Poza tym takie małe organizacje nie miałyby siły przebicia, wypromowały się wtedy, gdy od Kościoła odeszli sedevacantyści, a abp. Lefebvre zaczął być nieposłuszny Rzymowi. Po prostu mieli świetną okazję, wzięli doktrynę sedevakantystyczną, ale doszli do wniosku, że chcą mieć papieża, przerobili ją, znaleźli nieposłusznego biskupa-oszołoma, który ich wyświęcił itd. Nie od razu Palmarianie głosili te ichniejsze "dogmaty" to rodziło się z czasem.
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #20 dnia: Maja 14, 2009, 23:28:19 pm »

A ja mam jeszcze jedną refleksję. Dlaczego takich odlotów nie było przed SWII? Ciekawe, prawda? Oczywiście n ie mam na myśli historycznych antypapieży, ale takich zwykłych Michałów z czasów niedawnych.

Odpowiedź wydaje mi się dość oczywista: przed soborem nie było "katalizatora" w rodzaju rozmaitych "mszy klaunów" i im podobnych zjawisk, czy patrząc głębiej i poważniej - zmiany rytu, sakramentów, które to zmiany spowodowały wystąpienie tego typu radykalnych reakcji na nie.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Maja 14, 2009, 23:30:17 pm »

Konfraternia "papieża" Michał II liczy DWÓCH seminarzystów, około 10 wiernych. Kaplica jest zrobiona w domu matki "papieża" a Kansas. Mieszkają tam we czwórke "papież", matka i dwóch seminarzystów

Tak. Zgadza się. To ten reportaż widziałem. Nawet optycznie fizjonomię "papieża" sobie przypominam.
To wyjaśnia sprawę. W Stanach wszystko jest możliwe.
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #22 dnia: Maja 14, 2009, 23:33:31 pm »

Pan Kalistrat przedstawił słuszną tezę na ten temat - to po prostu brak tzw. pomponów rzucił się niektórym ludziom na mózg.
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Maja 14, 2009, 23:34:19 pm »

A ja mam jeszcze jedną refleksję. Dlaczego takich odlotów nie było przed SWII? Ciekawe, prawda? Oczywiście n ie mam na myśli historycznych antypapieży, ale takich zwykłych Michałów z czasów niedawnych.

Odpowiedź wydaje mi się dość oczywista: przed soborem nie było "katalizatora" w rodzaju rozmaitych "mszy klaunów" i im podobnych zjawisk, czy patrząc głębiej i poważniej - zmiany rytu, sakramentów, które to zmiany spowodowały wystąpienie tego typu radykalnych reakcji na nie.

Otóż to! Czekałem na taką odpowiedź. A swoim pytaniem po prostu prowokowałem. Hier ist der Hund begraben.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #24 dnia: Maja 14, 2009, 23:36:50 pm »

P. Kalistrat napisał, że Klemens XV "ogłosił się" papieżem w 1950 roku. Dlaczego ? Przecież to PRZED Soborem Watykańskim II.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Maja 14, 2009, 23:51:21 pm »

Pan Kalistrat przedstawił słuszną tezę na ten temat - to po prostu brak tzw. pomponów rzucił się niektórym ludziom na mózg.

Nie, nie, drogi Panie Caesar. Tu nie o brak pomponów chodzi. To chodzi o posoborowe rozprężenie i ogólny luz-blues. Przypadek takiego "papieża" byłby nie do pomyślenia za piusów. Nikt by go nie poparł chyba że kilku współcierpiących kolegów z zakładu psychiatrycznego.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #26 dnia: Maja 14, 2009, 23:56:16 pm »

P. Kalistrat napisał, że Klemens XV "ogłosił się" papieżem w 1950 roku. Dlaczego ? Przecież to PRZED Soborem Watykańskim II.

Nic mi o tym Klemensie nie wiadomo. Kto, gdzie, jak?
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #27 dnia: Maja 15, 2009, 00:04:08 am »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Antypapie%C5%BC_Klemens_XV
http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,904866,00.html
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #28 dnia: Maja 15, 2009, 00:06:55 am »

A czy ktoś coś wie na temat antypapieża Polaka - Grzegorza XVI - któy "panuje" od 2006?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #29 dnia: Maja 15, 2009, 00:07:39 am »

Ci od tego Klemensa XV to dopiero odjechali... Zwłaszcza jego następca, oczywiście jeśli wierzyć wikipedii.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Kościół" Palmariański « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!