Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 11:29:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231954 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Kościół" Palmariański
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: "Kościół" Palmariański  (Przeczytany 57896 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #60 dnia: Września 24, 2010, 18:27:41 pm »

Biedni, żałośni zagubieni ludzie   :-\
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #61 dnia: Września 24, 2010, 19:04:29 pm »

Biedni, żałośni zagubieni ludzie   :-\
Jakbym o modernistach czytał :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #62 dnia: Września 24, 2010, 20:24:27 pm »

Na trzecim zdjęciu wygląda tak jakby przez przypadek popuścił. (...)

Dlatego zdjęcie nie pokazuje całej sylwetki, a zwłaszcza podłogi.  ;D
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Kreowany_styl
bywalec
**
Wiadomości: 87

« Odpowiedz #63 dnia: Września 25, 2010, 10:24:02 am »

Czy Kościół Katolicki i Palmarianie mają jakiekolwiek relacje? Czy istnieją jakieś dokumenty/wypowiedzi hierarchów Kościoła dot. palmarian? Domyślam się, że palmarianie pewnie nas ekskomunikowali ;-)
Zapisane
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #64 dnia: Września 27, 2010, 21:41:21 pm »

Za Wiki:

Cytuj
Grzegorz XVII, w kazaniu z 20 listopada 2000 roku, stwierdził, że najbliższe Kościołowi Palmariańskiemu, spośród tradycjonalistów niemieckich, jest Bractwo Świętego Piusa X

Jakieś tam powiązania z Tradycjonalistami pewnie mają.
Zapisane
Gaudens Gaudebo
uczestnik
***
Wiadomości: 247


Domus Mea Domus Orationis

« Odpowiedz #65 dnia: Października 11, 2010, 18:20:24 pm »

Na trzecim zdjęciu wygląda tak jakby przez przypadek popuścił

A co niby upuścił?
Zapisane
Deigenitrix illibata, Dei dicata Maria,

Apud tuum filium es electa, Maria,

Lucreris, veniam et miserere

+ + +
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #66 dnia: Października 12, 2010, 23:51:57 pm »

Na trzecim zdjęciu wygląda tak jakby przez przypadek popuścił

A co niby upuścił?
Popuścił, a upuścił to 2 różne słowa :P
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Michał_95
bywalec
**
Wiadomości: 65


Omnia instaurare in Christo!

« Odpowiedz #67 dnia: Października 13, 2010, 20:26:03 pm »

Szkoda, że prawdziwy papież tak się nie ubiera.

Oj tak, święta prawda!

Ten człowiek wygląda bardziej "papiesko", niż Benedykt XVI, nie mówiąc już o Janie Pawle II.

Przede wszystkim ma tiarę - symbol papieskiej władzy nad Kościołem, jako namiestnika Chrystusa (której on oczywiście nie posiada), oraz tradycyjny pastorał - symbol tej samej, pasterskiej władzy.

To śmieszne, ale jestem pewien, że gdyby tak Św. Pius X, lub jakikolwiek inny, przedsoborowy papież zmartwychwstał, i zobaczyłby tego "papieża", oraz np. Jana Pawła II na spotkaniu w Asyżu, to na pewno od razu bez wahania by stwierdził, że to Piotr II jest prawdziwym papieżem...

Tak samo np. gdyby Św. Ignacy Loyola znalazł się we współczesnym Jezuickim kościele na Mszy Św., to by stamtąd czym prędzej uciekł, bo byłby przekonany, że ten kościół przejęli protestanci...

Takich przykładów można podawać bez liku. Każdy święty, czy katolik który żyłby przed soborem, a teraz zmartwychwstał i zobaczył Kościół "Novus Ordo" - uznałby że to nie jego Kościół, a swój Kościół rozpoznałby na pewno np. u sedewakantystów czy nawet (tym bardziej) konklawistów. To śmieszne, a zarazem smutne, ale taka jest niestety prawda. Ci ludzie podejrzewam nie zaakceptowali by nawet abp. Lefebvre, nie chcieli by mieć oni nic wspólnego z tym "Nowym kościołem", który by na pewno uznali za heretycki.

A tak w ogóle to ten "papież" w cale nie wygląda jakby popuścił, jest po prostu poważny, tak jak zresztą byli przedsoborowi papieże (nie żebym tego schizmatyka bronił, ale my już tak bardzo - mimo wszystko - przyzwyczailiśmy się do widoku uśmiechniętego JP II, że widok ponurego papieża w tiarze i z pastorałem jest dla nas czymś nietypowym...)
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2010, 20:28:49 pm wysłana przez Michał_95 » Zapisane
"Oby Bóg was pocieszył! To prawda, że oni mają kościoły, lecz Wy macie Wiarę Apostolską. Mogą zajmować wasze kościoły, lecz nie mają prawdziwej Wiary." Św. Atanazy Wielki
"Nie przeciwstawiać się błędowi-to znaczy zgadzać się na niego, a nie bronić prawdy-to ciemiężyć ją" św. Feliks III
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #68 dnia: Października 13, 2010, 21:02:39 pm »

To śmieszne, ale jestem pewien, że gdyby tak Św. Pius X, lub jakikolwiek inny, przedsoborowy papież zmartwychwstał, i zobaczyłby tego "papieża", oraz np. Jana Pawła II na spotkaniu w Asyżu, to na pewno od razu bez wahania by stwierdził, że to Piotr II jest prawdziwym papieżem...

A tak w ogóle to ten "papież" w cale nie wygląda jakby popuścił, jest po prostu poważny, tak jak zresztą byli przedsoborowi papieże (nie żebym tego schizmatyka bronił, ale my już tak bardzo - mimo wszystko - przyzwyczailiśmy się do widoku uśmiechniętego JP II, że widok ponurego papieża w tiarze i z pastorałem jest dla nas czymś nietypowym...)
Po pierwsze to nie jest śmieszne, ale już heterodoksyjne.
Po drugie jak to jest poważna mina, to dość oryginalna. Ja bardziej do Piusa X jestem przyzwyczajony (co chyba widać po moim avatarze).
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #69 dnia: Października 13, 2010, 21:25:28 pm »

Coś mi się wydaje, że papież z pastorałem to się za często nie pokazywał :P
Zapisane
Michał_95
bywalec
**
Wiadomości: 65


Omnia instaurare in Christo!

« Odpowiedz #70 dnia: Października 13, 2010, 21:25:42 pm »

Mimo wszystko, nie uważam żeby wyglądał jakby popuścił, raczej jak coś to zobaczył lub usłyszał coś dziwnego...
Może słowo "śmieszne" jest tu trochę nie na miejscu, no ale taka jest przecież prawda.
Pan może tak, wielu ludzi też - ale niestety większości współczesnych katolików słowo papież kojarzy się z Janem Pawłem, Benedyktem XVI, czy co niektórym, starszym np. z Pawłem VI - niewielu pamięta Piusa XII, a i tak on się wiele nie pokazywał publicznie, telewizja go nie transmitowała (przynajmniej nie w Polsce, z przyczyn politycznych oczywiście), mało kto go oglądał, więc i tak większością ludzi papież kojarzy się z JP II. Nawet mi się tak papież kojarzy, ba takiego papieża zawsze wszędzie pokazują, a Piusa X czy innych „starych” papieży widziałem tylko na nielicznych fotografiach, i – choćbym nie wiem co zrobił – na  słowo papież – pierwsze skojarzenie które mi się nasuwa to uśmiechnięty JP II. Mimo iż zdaję sobie idealnie sprawę z tego, że to nie jest katolicki obraz papieża, to lata propagandy i wciskania wiernym (również mi) właśnie tego wizerunku, zrobiły swoje…
Zapisane
"Oby Bóg was pocieszył! To prawda, że oni mają kościoły, lecz Wy macie Wiarę Apostolską. Mogą zajmować wasze kościoły, lecz nie mają prawdziwej Wiary." Św. Atanazy Wielki
"Nie przeciwstawiać się błędowi-to znaczy zgadzać się na niego, a nie bronić prawdy-to ciemiężyć ją" św. Feliks III
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #71 dnia: Października 13, 2010, 22:34:04 pm »

Piusa X czy innych „starych” papieży widziałem tylko na nielicznych fotografiach
Co jest faktycznie karygodne! Papieży z pierwszej XXw. powinni filmować w kolorze i HD.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #72 dnia: Października 14, 2010, 00:23:15 am »

Mimo iż zdaję sobie idealnie sprawę z tego, że to nie jest katolicki obraz papieża, to lata propagandy i wciskania wiernym (również mi) właśnie tego wizerunku, zrobiły swoje…

Usmiech jest niekatolicki?
Zapisane
Gaudens Gaudebo
uczestnik
***
Wiadomości: 247


Domus Mea Domus Orationis

« Odpowiedz #73 dnia: Października 14, 2010, 01:29:49 am »

Na trzecim zdjęciu wygląda tak jakby przez przypadek popuścił

A co niby upuścił?
Popuścił, a upuścił to 2 różne słowa :P

To co w takim razie miał popuścić? Nie bardzo rozumiem co Pan chciał przekazać tym stwierdzeniem odnośnie Piotra II
Zapisane
Deigenitrix illibata, Dei dicata Maria,

Apud tuum filium es electa, Maria,

Lucreris, veniam et miserere

+ + +
Mara
bywalec
**
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #74 dnia: Października 14, 2010, 12:15:59 pm »

Mimo iż zdaję sobie idealnie sprawę z tego, że to nie jest katolicki obraz papieża, to lata propagandy i wciskania wiernym (również mi) właśnie tego wizerunku, zrobiły swoje…

Usmiech jest niekatolicki?

Ależ skąd! :D
I przypominam sobie wizerunki uśmiechniętych papieży przedsoborowych: bł. Piusa IX, Leona XIII czy św. Piusa X.
Wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę i popatrzeć. :)
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Kościół" Palmariański « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!