Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 19:22:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Staroluteranie
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj
Autor Wątek: Staroluteranie  (Przeczytany 22212 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #45 dnia: Marca 24, 2014, 23:25:15 pm »

Płk Fober OK. Z całego serca chciałbym, aby skończył jako xiądz katolicki.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #46 dnia: Marca 24, 2014, 23:31:15 pm »

Płk Fober OK. Z całego serca chciałbym, aby skończył jako xiądz katolicki.
Daj Boże :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #47 dnia: Marca 24, 2014, 23:34:25 pm »

Ja bym wolał gdyby jako ksiądz katolicki dopiero zaczął ;)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #48 dnia: Marca 25, 2014, 09:00:01 am »

Pan pastor Andrzej Fober, ba nawet manipularz ubrał  :o. Wiadomo, że brakuje najważniejszego, czego wspomniany pan pastor może nie mieć świadomości.
Myślę, że Pan Pastor jest tego świadom. Poza tem podejrzewam, że pan Pastor jest bardziej katolicki od niejednego xiedza diecezjalnego.
A ja będę polemizował z p. Szkieletem.
Pan pastor może nie mieć świadomości, że najważniejszego brakuje - wszak nie wszyscy staroluteranie używają mikrofonów liturgicznych ...
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #49 dnia: Marca 25, 2014, 15:39:41 pm »

ks. płk Andrzej Fober, proboszcz

http://www.luteranie.wroc.pl/?p=83
Zapisane
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 327


« Odpowiedz #50 dnia: Marca 26, 2014, 23:45:18 pm »

O co chodzi z tymi szerokimi rękawami?


To jest komża kroju  angielskiego.
Tak zwana cotta


Nie.

Cotta
http://www.canterburychurchshop.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/d/s/dsc00832_1.jpg

Surplice
http://www.wattsandco.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/O/l/Old_English_Surp_4912e7f68d3df.jpg

Tego drugiego wyrażenia używa się częściej, także w odniesieniu do cotty.
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2014, 23:47:55 pm wysłana przez Innomine » Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #51 dnia: Kwietnia 15, 2016, 06:30:26 am »

Tymczasem we Wrocławiu...

"Szanowni Państwo, z ogromną radością informujemy, że nasza parafia otrzymała od ks. bpa Waldemara Pytla indult na celebrowanie raz w miesiącu mszy w rycie staroluterańskim. Zapraszamy więc wszystkich – tych znających język niemiecki, jak i tych nieznających – w każdą czwartą niedzielę miesiąca, począwszy od 22 maja, czyli od Uroczystości Trójcy Świętej."

(Z profilu FB parafii luterańskiej św. Krzysztofa: https://www.facebook.com/zeggerteum/)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #52 dnia: Kwietnia 15, 2016, 08:02:51 am »

Tymczasem we Wrocławiu...

"Szanowni Państwo, z ogromną radością informujemy, że nasza parafia otrzymała od ks. bpa Waldemara Pytla indult na celebrowanie raz w miesiącu mszy w rycie staroluterańskim. Zapraszamy więc wszystkich – tych znających język niemiecki, jak i tych nieznających – w każdą czwartą niedzielę miesiąca, począwszy od 22 maja, czyli od Uroczystości Trójcy Świętej."

(Z profilu FB parafii luterańskiej św. Krzysztofa: https://www.facebook.com/zeggerteum/)
Pelagianie...
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #53 dnia: Kwietnia 15, 2016, 10:05:01 am »

W czasach obecnych niektóre źródła podają, iż rzymskokatolicki biskup Jan Tyrawa uczestniczył w ,,konsekracji" luterańskiego ,,biskupa " Ryszarda Bogusza.

:O:O:O
Eee... czy ktoś może mnie oświecić? Co to znaczy "współkonsekrował"? Że tam tylko był, czy że przekazał mu sukcesję apostolską, narażając się na kary kanoniczne???

Czy ktoś, kto nigdy nie otrzymał ważnych święceń kapłańskich, może być w sposób ważny konsekrowany na biskupa? 
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #54 dnia: Kwietnia 15, 2016, 12:38:02 pm »

W czasach obecnych niektóre źródła podają, iż rzymskokatolicki biskup Jan Tyrawa uczestniczył w ,,konsekracji" luterańskiego ,,biskupa " Ryszarda Bogusza.

:O:O:O
Eee... czy ktoś może mnie oświecić? Co to znaczy "współkonsekrował"? Że tam tylko był, czy że przekazał mu sukcesję apostolską, narażając się na kary kanoniczne???

Czy ktoś, kto nigdy nie otrzymał ważnych święceń kapłańskich, może być w sposób ważny konsekrowany na biskupa?


Konsekrował, ale się nie zaciągał ... eee tzn. nie miał podobno intencji konsekracji (tak się potem tłumaczył) :D
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Trydent
bywalec
**
Wiadomości: 64


« Odpowiedz #55 dnia: Kwietnia 15, 2016, 13:26:21 pm »

http://ekumenizm.wiara.pl/files/old/ekumenizm.wiara.pl/zalaczniki/2009/01/06/1204020370/1231253453.pdf

na str. 19 są wymienieni współkonsekratorzy... a skoro tak, to bp. Tyrawa jest ekskomunikowany, bo mandatu papieskiego nie było, no chyba, że był
Zapisane
"Poza Kościołem Katolickim możecie mieć wszystko, prócz zbawienia" Stanisław Kard. Hozjusz
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #56 dnia: Kwietnia 15, 2016, 16:18:59 pm »

Czy ktoś, kto nigdy nie otrzymał ważnych święceń kapłańskich, może być w sposób ważny konsekrowany na biskupa?

Istnieje opinia teologów, że tak, bowiem wyższe święcenia automatycznie uzupełniają niższe (tak jak np. udzielając od razu święceń prezbiteratu z pominięciem diakonatu święci się ważnie prezbitera).
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #57 dnia: Kwietnia 15, 2016, 21:33:52 pm »

A czy jest możliwe, że istnieją jakieś odmiany luteranizmu i anglikanizmu mogące mieć ważne święcenia kapłańskie?

W luteraniźmie z pewnością nie ze względu na wadliwą intencję - biskup luterański nie może ważnie nikogo wyświęcić na kapłana, tj. przekazać władzę odprawiania Mszy Św. jako Najśw. Ofiary z wiadomych względów
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #58 dnia: Kwietnia 16, 2016, 12:00:26 pm »

A czy jest możliwe, że istnieją jakieś odmiany luteranizmu i anglikanizmu mogące mieć ważne święcenia kapłańskie?

W luteraniźmie z pewnością nie ze względu na wadliwą intencję - biskup luterański nie może ważnie nikogo wyświęcić na kapłana, tj. przekazać władzę odprawiania Mszy Św. jako Najśw. Ofiary z wiadomych względów

Myli się Pan.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #59 dnia: Kwietnia 16, 2016, 15:30:19 pm »

@conservative revolutionary

To nie jest moje zdanie. Sam sądziłem, że sukcesja apostolska (a luteranie w Polsce ją mają i to z XVI-wiecznej linii biskupów szwedzkich) oznacza możliwość odprawienia ważnej Mszy Św. Na wadliwość intencji zwrócił mi uwagę pewien warszawski ks., (nie związany z KRR) gdy pytałem o to w czasie dyskusji na necie. Występował z imienia i nazwiska, znalazłem w necie, że jest drem teologii dogmatycznej.

Oczywiście jest to generalna zasada - jakieś wyjątki są możliwe. Być może chodzi Panu o np. Kościół Luterański Synodu Missouri (LCMS) w USA
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Staroluteranie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!