Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:14:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy to już oznaka starości?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Czy to już oznaka starości?  (Przeczytany 4039 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #15 dnia: Października 11, 2012, 09:45:40 am »

Może to dowód, że tradycjonalizm jest generalnie logiczny(!) i umysł ścisły który pozna "tę argumentację" nie jest w stanie się jej oprzeć?
Raczej: posoborowie jest nielogiczne.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Tulin
uczestnik
***
Wiadomości: 153


« Odpowiedz #16 dnia: Października 12, 2012, 07:20:34 am »

Może to dowód, że tradycjonalizm jest generalnie logiczny(!) i umysł ścisły który pozna "tę argumentację" nie jest w stanie się jej oprzeć?

Egzaktli. ... tylko czy nie tkwi w tym pułapka? :)
Moglby Pan rozwinac mysl?
Zapisane
In te, Domine, speravi:
non confundar in aeternum.
dernapol
rezydent
****
Wiadomości: 449

GŚTK

Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #17 dnia: Października 12, 2012, 15:09:39 pm »

Jestem matematykiem.

Dla mnie tradycyjna liturgia to porządek, precyzyjne rubryki, wyraźna struktura przestrzenna (symetryczna, hierarchiczna), precyzja w wykonywaniu gestów, w ruchu, w śpiewie. "Matematyczność liturgii" jakby powiedział x. Grygiel. Podobnie tradycyjna teologia to jednoznaczne aksjomaty-dogmaty, precyzyjny język, dokładnie zdefiniowane pojęcia. Ścisłość, a nie lanie wody.

Tak, tradycjonalizm jest matematyczny.
Zapisane
Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej: www.versusdeum.pl, www.facebook.com/versusdeum
sayalius
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Października 12, 2012, 18:07:24 pm »

Jest takie Powiedzenie: "jakkolwiek Bóg myślał przy stwarzaniu świata, to na pewno myślał zasadami matematyki", bowiem świat to po prostu matematyka. I liturgia jest właśnie dlatego doskonała, że kryjąc w sobie ogromny cud i tajemnicę jest tak wspaniale logiczna i dokładna. Oczywiście liturgia przedsoborowa... :)
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #19 dnia: Października 12, 2012, 20:40:57 pm »

Jeśli robicie jakieś statystyki to możecie mnie dopisać po stronie "branży".
Gadżeciarstwo natomiast jest nudne a wartość dodana gadżetu zwykle nieadekwatna do ceny. Widać "straszni bracia" jakoś lepiej/szybciej/intensywniej to czują. ;-)
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #20 dnia: Października 12, 2012, 23:14:51 pm »

E, to nie regula. Chwalicie sie panowie "branza", bo was w domu nie chwala. :)
Kazdy rozsadny, wierzacy w Boga czlowiek, jest tradycjonalista. Uwazam, ze trudno teraz znalezc rozsadnego kaplana, chyba latwiej znalazloby sie wsrod nich ateiste.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #21 dnia: Października 12, 2012, 23:24:37 pm »

"Panie Andrzeju, pan - informatyk - i nie ma pan kinekta?". No cóż, nie mam.
Jedynym gadżetem, który posiadam jest telefon komórkowy, który robi za wszystko - odtwarzacz, nawigację, przeglądarkę i oczywiście za telefon. Do japka posiadam stosunek mniej-więcej jak autor applefobia.blox.pl .
Laptop mam do pracy...
Zaczynałem od ZX Spectrum+.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
sayalius
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Października 13, 2012, 13:06:55 pm »

E, to nie regula. Chwalicie sie panowie "branza", bo was w domu nie chwala. :)

Ze mnie matematyk żaden. Jam tylko świadom tej zależności. :)
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #23 dnia: Października 13, 2012, 17:46:26 pm »

Uwazam, ze trudno teraz znalezc rozsadnego kaplana, chyba latwiej znalazloby sie wsrod nich ateiste.

Jakby mi Pan to z ust wyjął...

Tak ogólnie, to argumentacja oparta na logice Arystetelesowskiej stała się niemodna, nie tylko w Kościele, ale wszędzie. Trudno kogokolwiek przekonać do czegokolwiek racjonalną argumentacją. Żyjemy w czasach, gdy prywatne odczucia są ostateczną wyrocznią słuszności poglądów: "tak jest, bo ja czuję, że tak ma być".
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #24 dnia: Października 14, 2012, 12:25:51 pm »

Uwazam, ze trudno teraz znalezc rozsadnego kaplana, chyba latwiej znalazloby sie wsrod nich ateiste.

Jakby mi Pan to z ust wyjął...

Tak ogólnie, to argumentacja oparta na logice Arystetelesowskiej stała się niemodna, nie tylko w Kościele, ale wszędzie. Trudno kogokolwiek przekonać do czegokolwiek racjonalną argumentacją. Żyjemy w czasach, gdy prywatne odczucia są ostateczną wyrocznią słuszności poglądów: "tak jest, bo ja czuję, że tak ma być".

Otóż to! Wszystko jest relatywne, nie ma niczego stałego, ... to jest prawdziwy rak dzisiejszego myślenia.
Ostatnio rozmawiałem ze znajomym na temat z dziedziny historii. Nie zgadzaliśmy się ale jednak siła argumentów była po mojej stronie więc usłyszałem .... "tak podają twoje źródła, jak się popatrzy na inne źródła to wychodzi, że było inaczej" SIC!
Przecież fakt jest faktem, zdarzenie - zdarzeniem a jednak nie, okazuje się, że nawet fakt historyczny (fakt nie jego interpretacja), już w kilka lat po samym wydarzeniu może być przez jedne źródła podany jako zaistniały a przez inne "źródła" jako niebyły.
Kompletne szaleństwo.
A może nie szaleństwo tylko dobrze przemyślany i stopniowo realizowany plan.
Wszystko jest relatywne, nie ma "prawdziwej" prawdy są tylko "prawdy etapów" i "prawdy danego obozu",....
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
sayalius
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Października 14, 2012, 13:30:37 pm »

A może nie szaleństwo tylko dobrze przemyślany i stopniowo realizowany plan.
Wszystko jest relatywne, nie ma "prawdziwej" prawdy są tylko "prawdy etapów" i "prawdy danego obozu",....

Przypomina to stopnie wtajemniczenia masonerii, gdzie z każdym stopniem poznajesz inną prawdę, bo gdyby ci od razu powiedzieli to, czego sie dowiesz na 33 stopniu, to byś ich wyśmiał, a tak 32 stopnie prowadzą cię do 33go, gdzie wierzysz w Wielkiego Architekta Świata albo co innego...
Zapisane
Slainte
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #26 dnia: Października 14, 2012, 21:56:58 pm »

Ja np. jestem automatykiem.
O, kłaniam się koledze po fachu :)
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #27 dnia: Października 15, 2012, 00:18:09 am »

Ja np. jestem automatykiem.
O, kłaniam się koledze po fachu :)
o Kalisz na forum się wzmacnia :)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #28 dnia: Października 15, 2012, 01:19:50 am »

Wzmocni się jak będzie jeszcze Msza św. co tydzień i to nie tylko w Kaliszu ale jeszcze w innym miejscu diecezji.
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy to już oznaka starości? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!