Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:55:32 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy to już oznaka starości?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Czy to już oznaka starości?  (Przeczytany 4038 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« dnia: Października 10, 2012, 02:57:45 am »

Przeczytałem dzisiaj, że jeden z ortodoksyjnych izraelskich rabinów wydał edykt zabraniający używania smartfonów.
(http://www.rp.pl/artykul/67352,940811-Chasydzi--smartfon-jest-niekoszerny.html)

Jeszcze tak z 10 lat temu puknąłbym się w czoło słysząc tego newsa. Uważam się za "pioniera" komputeryzacji: jako nastolatek pisałem programy w assemblerze na ZX81 (kto pamięta, wie co to było), byłem entuzjastycznym apologetą sieci komputerowych w zamierzłych czasach Usenetu i Bitnetu, składałem z części klony IBM XT, napisałem w swoim życiu mnóstwo linijek kodu w najróżniejszych językach programowania, w codziennej pracy używam klasterów z tysiącami procesorów, itp. itd. 

Ale jakoś, mimo tego wszystkiego, tak sobie myślę, że może ci Chasydzi mają rację?

Czy to oznaka zbliżającej się starości i zmęczenia postępem technicznym? Bo tak po prawdzie, to wcale bym się nie obraził, gdyby postęp się zatrzymał - a nawet nieco cofnął.

Ma ktoś może podobne odczucia?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #1 dnia: Października 10, 2012, 08:22:24 am »

Dwie sprawy.

Po pierwsze jestem z tej samej "branży" i jednocześnie jestem anty-gadżeciarzem :]
To chyba jakieś przesycenie technologią.

Po drugie - mam pytanie. Jak to jest z tą nadreprezentacją branży IT w tradi światku?
Gdzie nie spojrzeć sami admini, programiści, ERPowcy, sprzętowcy,.....
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2 dnia: Października 10, 2012, 15:37:17 pm »

Witam w klubie. Zaczynałem (w kolejności) na HP9820A (z plotterem!) i Odrze 1305. Gadżeciarstwa też nie lubię, podejrzewam, że to skutek spłaszczonej z wiekiem krzywej uczenia się ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #3 dnia: Października 10, 2012, 20:00:32 pm »

A ja mimo wieku kiepsko a nawet bardzo kiepsko znam się na komputerach a komórki pozbyłem się jak odchodziłem ze służby.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #4 dnia: Października 10, 2012, 20:49:30 pm »

Jeszcze tak z 10 lat temu puknąłbym się w czoło słysząc tego newsa. Uważam się za "pioniera" komputeryzacji: jako nastolatek pisałem programy w assemblerze na ZX81 (kto pamięta, wie co to było),
Ja pamiętam, choć do tej pory nie wiem co to było. Z80 3MHz, 1kB RAMu. Nawet jak na kalkulator mało. ;)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #5 dnia: Października 10, 2012, 21:30:20 pm »

Bo tak po prawdzie, to wcale bym się nie obraził, gdyby postęp się zatrzymał - a nawet nieco cofnął.

...byle nie u dentysty...
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #6 dnia: Października 10, 2012, 22:07:26 pm »

Ach, kto nie miał Sinclair'a, ten nie wie , co to uroki życia.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #7 dnia: Października 10, 2012, 22:10:54 pm »

Po drugie - mam pytanie. Jak to jest z tą nadreprezentacją branży IT w tradi światku?

Ja akurat  nie jestem z branży IT, jestem matematykiem. Zajmuję się rodzajem matematyki stosowanej w której wykorzystuje się na dość dużą skalę obliczenia rozproszone  - stąd komputery.

Ale faktycznie, też zauważyłem pewną nadreprezentację branży IT w tradiświatku, coś w tym musi być.

...byle nie u dentysty...

Zgadzam się całkowicie ;D 

Ale jeszcze Państwu podam  taki przykład, które mnie ostatnio strasznie zirytował. Otóż mój syn ma w szkole nauczyciela, który jest typowym "gadżeciarzem". Ostatnio tenże nauczyciel przynosi do szkoły swojego ipada, podłącza do projektora, i puszcza z niego dzieciom prezentacje. To by było OK, ale on ma napisany do tych prezentacji podkład słowny, który "wrzuca" do syntezatora mowy na tymże ipadzie.

W ten sposób nauczyciel może sobie sobie spokojnie siedzieć i bawić się swoim telefonem, a komputer mu wyświetla slajdy i "odczytuje" komentarz do nich.

Zamurowało mnie, jak mi to syn opowiedział.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #8 dnia: Października 10, 2012, 22:57:17 pm »

To przykre, że świeccy ludzie i to o wykształceniu daleko od teologi czy humanistyki znają sie na takich tematych jakie są pouszane na tym forum lepiej niż losowo wybrany kapłan. I, że bardziej niż ten losowo wybrany kapłan, dbają o piękno liturigii.

Zapisane
Tulin
uczestnik
***
Wiadomości: 153


« Odpowiedz #9 dnia: Października 11, 2012, 07:43:26 am »

He he, juz jakis czas temu zauwazylem te "nadreprezentatywnosc" branzy technologicznej w srodowisku tradi. Ja np. jestem automatykiem. Ze sprzetem komputerowym tez mam do czynienia.
Ciekawa ta prawidlowosc ze tradycjonalizm przyciaga scisle umysly czesciej niz humanistyczne.
Zapisane
In te, Domine, speravi:
non confundar in aeternum.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #10 dnia: Października 11, 2012, 08:26:05 am »

Automatyków w tradi świadków też znam :)

Niesamowite, zaraz się okaże, że 3/4 FK to branże technologiczno-informatyczne.

Może to dowód, że tradycjonalizm jest generalnie logiczny(!) i umysł ścisły który pozna "tę argumentację" nie jest w stanie się jej oprzeć?
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2012, 08:30:30 am wysłana przez gnome » Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #11 dnia: Października 11, 2012, 09:00:00 am »

Może to dowód, że tradycjonalizm jest generalnie logiczny(!) i umysł ścisły który pozna "tę argumentację" nie jest w stanie się jej oprzeć?
Jestem tego samego zdania. No może dodałbym, że modernizm jest nielogiczny, związany dodatkowo z niewiedzą. Z kolei to, co nazywam laickim zabobonem (wiara w kabałę, czerwone nitki i hinduizmy) to już jest totalny nonsens.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tulin
uczestnik
***
Wiadomości: 153


« Odpowiedz #12 dnia: Października 11, 2012, 09:09:47 am »


Może to dowód, że tradycjonalizm jest generalnie logiczny(!) i umysł ścisły który pozna "tę argumentację" nie jest w stanie się jej oprzeć?
Dokladnie, tez tak zawsze myslalem. Logiczna spojnosc to bylo cos co mnie przyciagnelo i zatrzymalo przy tradycjonalizmie. Tu nie ma miejsca na rozmemlanie i brak rzeczowosci.
Zapisane
In te, Domine, speravi:
non confundar in aeternum.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #13 dnia: Października 11, 2012, 09:16:23 am »

Z humanistów to najczęściej tradycjonalistami są historycy.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #14 dnia: Października 11, 2012, 09:20:36 am »

Może to dowód, że tradycjonalizm jest generalnie logiczny(!) i umysł ścisły który pozna "tę argumentację" nie jest w stanie się jej oprzeć?

Egzaktli. ... tylko czy nie tkwi w tym pułapka? :) 
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy to już oznaka starości? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!